Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 25-01-09, 17:49   #1
ObGyn
 
Anėtarėsuar: 25-01-09
Postime: 1
ObGyn i vlerėsuar jo keq
Gabim Testet e shtatzenise

Testet e shtatzėnisė bėhen duke marrur urinėn qė nga dita e parė kur ju “vonohen” menstruacionet – qė do tė thotė, rreth dy javė pas koncepcionit. Mund ta merrni urinėn nė ēfarėdo kohe gjatė ditės dhe e qitni nė njė shishe tė pastėr, pa sapun dhe tė terur. Testin e shtatzėnisė mund ta merrni nė spital ose ta bleni nė barnatore. Ēmimi i tyre nuk ėshtė shumė i lartė dhe ju mund tė bėni kėtė test kur jeni vetėm nė shtėpi. Pėr tė pasur rezultatin e besueshėm, ndiqni me kujdes instruksionet.

Nėse testi ju del pozitiv, ky rezultat ėshtė shumė i sigurt. Testi negativ ėshtė mė pak i besueshėm. Mund tė prisni edhe njė javė dhe ta pėrsėrisni ose shkoni direkt tek mjeku.


ObGyn Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 25-01-09, 20:26   #2
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Testet e shtatzenise

testi i shtazanis eshte i mire per adoleshentat apo njerzit qe skan kontrrole mbi jeten e trupin e etyre,,,ndersa i sigurte s'munde te jete 100% dy shoqe i ka zhgenjy,njeres i ka dal negativ dhe ka qen shtazan,kurse tjeres i ka dal pozitiv dhe ska qen shtazan.....ne shume raste humbje e kote e lekeve....po prep eshte nje gje praktike dhe e thjeshte per ata qe nuke e dine qka bajne me trupin e tyre:(
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga emine : 25-01-09 nė 20:27
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-01-09, 12:26   #3
Arkza
Ne shpirt te Birit tim.
 
Avatari i Arkza
 
Anėtarėsuar: 09-03-07
Vendndodhja: F.K
Postime: 15,271
Arkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Testet e shtatzenise

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine
testi i shtazanis eshte i mire per adoleshentat apo njerzit qe skan kontrrole mbi jeten e trupin e etyre,,,ndersa i sigurte s'munde te jete 100% dy shoqe i ka zhgenjy,njeres i ka dal negativ dhe ka qen shtazan,kurse tjeres i ka dal pozitiv dhe ska qen shtazan.....ne shume raste humbje e kote e lekeve....po prep eshte nje gje praktike dhe e thjeshte per ata qe nuke e dine qka bajne me trupin e tyre:(
Per Qudi kjo !! Sigurisht kjo ndodhe shume rralle qe dalin Gabim se une per Veti vet i kam bo Kunates time ne Heren e par dy here dhe me doli Pozitiv , dhe ne fakt pasi shkoj te Mjeku pas nje Mujsh ishte Shtazane :)
Po Ashtu me Shtazanin e Dyt keshtu i doli Pozitiv dhe eshte Shtazane :)
__________________
Bac ! Krejt Kosova Krenohet me ty !
Arkza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-01-09, 12:29   #4
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Testet e shtatzenise

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Arkza
Per Qudi kjo !! Sigurisht kjo ndodhe shume rralle qe dalin Gabim se une per Veti vet i kam bo Kunates time ne Heren e par dy here dhe me doli Pozitiv , dhe ne fakt pasi shkoj te Mjeku pas nje Mujsh ishte Shtazane :)
Po Ashtu me Shtazanin e Dyt keshtu i doli Pozitiv dhe eshte Shtazane :)

nuke jam ka flas se kam inate une me testin e shtazanis,e po du em ju shpif,po qeshtu atyne dyjav ju ka ndodhe,dhe e tregova ketu,ma shume sdi qka te shtoje,veq po te pershendes ty shum;)
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-01-09, 12:34   #5
Arkza
Ne shpirt te Birit tim.
 
Avatari i Arkza
 
Anėtarėsuar: 09-03-07
Vendndodhja: F.K
Postime: 15,271
Arkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Testet e shtatzenise

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine
nuke jam ka flas se kam inate une me testin e shtazanis,e po du em ju shpif,po qeshtu atyne dyjav ju ka ndodhe,dhe e tregova ketu,ma shume sdi qka te shtoje,veq po te pershendes ty shum;)
Plaqe sonte ti hooo po kush te tha ty qe ja ki Inati qy edhe ti :D:D Mundet me ndodhe edhe keshtu veq une per veti s'kam degju hala keso Raste ose s'kan dite me bo mir !!!
Gjithashtu te Pershendes shume Eminush :)
__________________
Bac ! Krejt Kosova Krenohet me ty !
Arkza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-01-09, 12:35   #6
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Testet e shtatzenise

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Arkza
Plaqe sonte ti hooo po kush te tha ty qe ja ki Inati qy edhe ti :D:D Mundet me ndodhe edhe keshtu veq une per veti s'kam degju hala keso Raste ose s'kan dite me bo mir !!!
Gjithashtu te Pershendes shume Eminush :)
nasha se kane qellu ne shej kure e kan ba gaggaggaggagaggaggagagagag,,,,,
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-01-09, 12:36   #7
Arkza
Ne shpirt te Birit tim.
 
Avatari i Arkza
 
Anėtarėsuar: 09-03-07
Vendndodhja: F.K
Postime: 15,271
Arkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Testet e shtatzenise

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine
nasha se kane qellu ne shej kure e kan ba gaggaggaggagaggaggagagagag,,,,,
Hhahhahahahahahahhahahahahahahahahhahahahahahahaha hhahah


__________________
Bac ! Krejt Kosova Krenohet me ty !
Arkza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:31.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.