Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 02-02-09, 11:38   #1
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Avatari i shfletuesi_
 
Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nė vėndin e ngjarjeve
Postime: 20,920
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Gabim Vdiq Agim Deva

Shkrimtari i njohur pėr fėmijė, Agim Deva, ka ndėrruar jetė sot nė orėt e vona tė mesnatės.

Agim Deva njihet si njėri ndėr krijuesit mė tė mėdhenj tė letėrsisė pėr fėmijė dhe ka tė shkruar njė mori veprash letrare qė ju dedikohen atyre.

Agim Deva, lindi nė vitin 1948 nė Beograd. Studimet universitare dhe pasuniversitare (Dega Gjuhė dhe Letėrsi Shqipe), i kreu nė Prishtinė.

Librat e tij mė tė njohura janė: Panushi,roman pėr fėmijė, 1974; Zonja e livadheve?, 1968; Dreri nė mal, vjersha tė zgjedhura pėr fėmijė, 1989; Plisi i zogut, Duart etj.

I ndjeri ishte edhe ligjėrues i lėndės se Letėrsisė pėr Fėmijė, nė Fakultetin Filologjik, si dhe pėr disa vite kishte ligjėruar lėndėn, “Fillet e Gazetarisė”, nė po tė njėjtin fakultet.

Varrimi i Agim Devės, bėhet sot nė ora 15 nė varrezat e qytetit tė Gjakovės.


Te rrall jan shkrimtaret qe dijn te shenojn aq bukur per femije siq ka qen Agim Deva.


__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 04-02-09, 01:22   #2
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Vdiq Agim Deva

"Njiherit shprehi ngushellime me te sincerta familjes tij me te ngusht,si dhe gjithe atyre ce kan ndjere dhimbje per kete veprimtar SHKR te shquar z.Agim Deva.shpirti i tij tashme i ndjer,u preht ne pace...LAVDI

me nderime
Natyra
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-02-09, 10:29   #3
>>{SpOnGeBoB}<<
Banned
 
Avatari i >>{SpOnGeBoB}<<
 
Anėtarėsuar: 08-06-07
Vendndodhja: In the battle of Love...
Postime: 2,082
>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Vdiq Agim Deva

Edhe une shoq i shprehi ngushellime familjes shkrimtarit Agim Deva. Shoq i kom lexue edhe une do vepra te tina.

Ev shoq pom doket qe jane tu ardhe dite te shtira se po vdesin tane qeta njerzit e meqem e hala po mbeten me jetue do qe, be po te boj hala nuk ja dijne as renin shkrolave ne nje llaf te shkrum me rreglla te gramatikes se le mo me i bo bashk 4 a 5 llafa e me ndreqen fare llafe te shkrume ne shume vagona ne nji fjali.
>>{SpOnGeBoB}<< Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-02-09, 23:11   #4
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vdiq Agim Deva

Ishte nje shkrimtar qe ka lene gjurme ne literaturen tone e tash do te le nje shpraztezire .


Ngushellime familjarve .


__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:01.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.