Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 05-03-09, 20:25   #1
Qika^Me^Kule
Prap e fshehur pase Teje.
 
Avatari i Qika^Me^Kule
 
Anėtarėsuar: 26-02-09
Vendndodhja: Aty me gjene , nen hijen Tende qe me le amanet !!
Postime: 13,735
Qika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėm
Gabim Per ate qe e dua,,,,,, ma shum se vete,,,,

http://www.youtube.com/watch?v=tmfUj...eature=related


Qika^Me^Kule Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 05-03-09, 22:08   #2
krijuesiii
 
Avatari i krijuesiii
 
Anėtarėsuar: 20-11-05
Vendndodhja: ne bote gjitheandej
Postime: 1,005
krijuesiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Per ate qe e dua,,,,,, ma shum se vete,,,,

...valla po vajtojka e inshalla pshtone kjo qike me kule...


tungiii
__________________
I kam mbytur zhgenjimet.
I kam harruar vuatjet, mjerimet, dhimbjet.
SHQIPETARE dua tju shoh te bashkuar...
SHQIPERI A ALBANI emer qe me knaqe shpirtin
krijuesiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-03-09, 01:13   #3
Qika^Me^Kule
Prap e fshehur pase Teje.
 
Avatari i Qika^Me^Kule
 
Anėtarėsuar: 26-02-09
Vendndodhja: Aty me gjene , nen hijen Tende qe me le amanet !!
Postime: 13,735
Qika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Per ate qe e dua,,,,,, ma shum se vete,,,,

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga krijuesiii
...valla po vajtojka e inshalla pshtone kjo qike me kule...


tungiii
Oh gati vdiqa,,,,,
Qika^Me^Kule Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-03-09, 08:14   #4
hasanmehmeti
 
Avatari i hasanmehmeti
 
Anėtarėsuar: 22-03-05
Vendndodhja: Dunja
Postime: 2,146
hasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėm
Send a message via Skype™ to hasanmehmeti
Gabim Titulli: Per ate qe e dua,,,,,, ma shum se vete,,,,

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Qika^Me^Kule
Oh gati vdiqa,,,,,
Me Iman ishallah,

ps/vleresoje jeten tende atehere sdo te bije mend te vdekesh.
__________________
Faik Konica:"Po mos te ishte islami shqiptaret do te ishin me shume ne numer po jo shqiptar"

"Me tė vėrtet fjalėt tona do tė qėndrojnė tė vdekura pėrderisa ne nuk do tė vdesim pėr qėshtjen e tyre keshtu qė ato tė mbesin tė gjalla midis tė gjallėve”

"Nena" Tereze:‘Ami Bharater Bharat Amar’ (‘I am Indian and India is mine’) Une jam indiane dhe India eshte imja.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga hasanmehmeti : 06-03-09 nė 08:15
hasanmehmeti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-03-09, 00:18   #5
Qika^Me^Kule
Prap e fshehur pase Teje.
 
Avatari i Qika^Me^Kule
 
Anėtarėsuar: 26-02-09
Vendndodhja: Aty me gjene , nen hijen Tende qe me le amanet !!
Postime: 13,735
Qika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Per ate qe e dua,,,,,, ma shum se vete,,,,

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga hasanmehmeti
Me Iman ishallah,

ps/vleresoje jeten tende atehere sdo te bije mend te vdekesh.
Te faleminderit per keshill,,,,, e vlersoj teper mendimin tuaj,,,,,

Respekt i nderuar.
Qika^Me^Kule Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-06-09, 17:36   #6
Qika^Me^Kule
Prap e fshehur pase Teje.
 
Avatari i Qika^Me^Kule
 
Anėtarėsuar: 26-02-09
Vendndodhja: Aty me gjene , nen hijen Tende qe me le amanet !!
Postime: 13,735
Qika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėm
Gabim Per ty......

Per ty dua te thuri nje varg vargje
Per ty..... qe smundem dot pa ty
Per ty qe tash me je frymemarrje e ime,,,,
Per ty qe gjumin gjum se beja dot..


per ty dau te shkruaj shum
Per ty qe ne cdo vend lexohet emri jot
Per ty qe ter kohen mendoj
Per ty qe te mbaj ne zemerPor ku je tani ti????
ku je ti qe nuk me shikon fare???
Ku je ti se as qe don te shikosh tani???
ndoshta me sheh?? por te jan verbuar syt???Ti as qe don te me shohesh brendesin time???
Ti qe sdo te mi lexosh vuajtjet e mia
Ti qe sdo ta shohish mrendesin e zemres time,,,
Ti qe smi kuptove as nje her ndjenjat
Ti qe me vran me se shumti zemren time....!!!Por te mos e harrosh nje gje....!!!!
Nese me lendon , e ke lendu dhe veten..
Po nese me vran me shum do e vran vetveten....
Shpresoj te me kuptosh ndonjeher???Nje koh me thoje zeri yt me esht ber tash ushqim i imi...
nje koh me thoje je ma e mira.......
Nje koh me thoje ska sikur ty.... je e vecant...
Por sot a do jem kjo qe isha me heret?????????????????????Shpresoj te vazhdosh sic vazhdon tani...
Te jesh mirnjohes ndaj gjithve...
Te jesh me i lumturi ne Bote...
Por nje gje te mos e harrosh lutem per tyE meriton se ja vlen vertet je real
E meriton te jesh nje mik apo i dashuri.... me i miri.... ndaj gjithve...
ti nuk meriton zhgenjime
e aq me pak tredhti.....te shkruaj nga thellsia e shpirtit tim
Te shkruaj nda brendesia e zemres time
Te shkruaj per ty nuk esht e tepert as nje her,,,,
Te mendoj cdo her ne ty as kjo sdo jet e tepertPor tet urrej as se si nuk mundem
A mundesh ta urrejsh zemern tende???
E aq me pak te urrej ty....
Ufaa shkruaj e sdi te ndalem per ty....


Me duken shum pak keta reshta
Mundohem te ta them ate cka e kam ne brendesin e zemres time
Mundohem cdo her tet jam afer me ty.....
Mundohem cdo her te jem sa me e sincert me ty....Por ne fund dua te them se ishe dhe Do jesh cdo her ne zemren time
Krenohem me ty , qe te pakten te njoh dhe me afersi e shpirtit tend
Qe cdo dhimje e ndanim bashk....
A-allahu te shperbleft me te mirat e veta


Me Plot sinceritet dhe me plot respekt e shenuar nga nje e thjesht Qika^Me^Kule

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Qika^Me^Kule : 26-06-09 nė 17:39
Qika^Me^Kule Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-06-09, 17:45   #7
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Per ate qe e dua,,,,,, ma shum se vete,,,,

Me fal qe nderhyje,po fakti qe kjo tem ka ket titull em ban mu ni keq(pse) Askush nuke duhet ta flete ket fjale,sepse nese nuke e duam veten e nuke ndihemi mire ,nuke mundemi askujte ti sjellim lumturi apo ti falim dashurin e duhur,se pari je ti e rendesishme e pastai vijne tjeret ne pyetje ,te ju falish dashuri te pakufizushme!Shpresoi te mos jet ashtu siq e ke shenu ket titull ,se gjithqka e tepruar eshte e demshme,,,

te uroi fat e lumturi dhe sukse ne vazhdim me poezine!!!
Mikja juaj eminia!
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-06-09, 18:03   #8
Qika^Me^Kule
Prap e fshehur pase Teje.
 
Avatari i Qika^Me^Kule
 
Anėtarėsuar: 26-02-09
Vendndodhja: Aty me gjene , nen hijen Tende qe me le amanet !!
Postime: 13,735
Qika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Per ate qe e dua,,,,,, ma shum se vete,,,,

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine
Me fal qe nderhyje,po fakti qe kjo tem ka ket titull em ban mu ni keq(pse) Askush nuke duhet ta flete ket fjale,sepse nese nuke e duam veten e nuke ndihemi mire ,nuke mundemi askujte ti sjellim lumturi apo ti falim dashurin e duhur,se pari je ti e rendesishme e pastai vijne tjeret ne pyetje ,te ju falish dashuri te pakufizushme!Shpresoi te mos jet ashtu siq e ke shenu ket titull ,se gjithqka e tepruar eshte e demshme,,,

te uroi fat e lumturi dhe sukse ne vazhdim me poezine!!!
Mikja juaj eminia!
Te falenderit emine per keto fjal tujat te mira , por ta them ne ralitet nese e Don dikend dhe mundohesh te ja falesh gjitha pse te mos mundohesh per te der ne maximum???? une kur e kam shenu ket titull thjesht ishte nje poezi, poezi te cilat thuhet me fjal por jo nga une ....
Por me rendesi ehst ta shohesh brendesin e saj se sa pamja nga jasht ashtu thon ....

Nje mpuq oj qur se moti ste kam taku.....
Qika^Me^Kule Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-06-09, 20:07   #9
bert
 
Avatari i bert
 
Anėtarėsuar: 31-05-09
Postime: 1,293
bert i vlerėsuar mirė
Gabim Titulli: Per ate qe e dua,,,,,, ma shum se vete,,,,

qikjo qika me kule po mpelqen me ket poezi
bert Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-06-09, 20:09   #10
Qika^Me^Kule
Prap e fshehur pase Teje.
 
Avatari i Qika^Me^Kule
 
Anėtarėsuar: 26-02-09
Vendndodhja: Aty me gjene , nen hijen Tende qe me le amanet !!
Postime: 13,735
Qika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Per ate qe e dua,,,,,, ma shum se vete,,,,

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga bert
qikjo qika me kule po mpelqen me ket poezi
te falenderit i nderuari berti

Ket e kam shenuar vet,,,,,
Qika^Me^Kule Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-06-09, 20:14   #11
bert
 
Avatari i bert
 
Anėtarėsuar: 31-05-09
Postime: 1,293
bert i vlerėsuar mirė
Gabim Titulli: Per ate qe e dua,,,,,, ma shum se vete,,,,

shume poezi e bukur qike me kule. ke talent. lexoji pak vjershat e mia dhe dua me dite opinionin tand.
bert Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-06-09, 11:56   #12
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Per ate qe e dua,,,,,, ma shum se vete,,,,

Ma shum se veten se du kerkand valla.....
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-06-09, 15:22   #13
bert
 
Avatari i bert
 
Anėtarėsuar: 31-05-09
Postime: 1,293
bert i vlerėsuar mirė
Gabim Titulli: Per ate qe e dua,,,,,, ma shum se vete,,,,

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jana
Ma shum se veten se du kerkand valla.....
asaje nuk i dihet. kur te lidhesh me dika mund te jet nrysh
bert Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-07-09, 18:53   #14
Qika^Me^Kule
Prap e fshehur pase Teje.
 
Avatari i Qika^Me^Kule
 
Anėtarėsuar: 26-02-09
Vendndodhja: Aty me gjene , nen hijen Tende qe me le amanet !!
Postime: 13,735
Qika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Per ate qe e dua,,,,,, ma shum se vete,,,,

berti Flm,, per Kompliment...!!!!
Qika^Me^Kule Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-07-09, 10:47   #15
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Per ate qe e dua,,,,,, ma shum se vete,,,,

TE DUA

Tė Dua,me beso.
Tė Prita,mos harro.
Tė gjitha per ty i lash ,
por ku je ti tash?
Pse mė le kaq shumė te vuaj?
pse nuk rrin me mua por shkon
te njė i huaj ..?
Kur e ke njeriun qe tė don
dhe vetėm per ty po mendon .
Ti mendon kėshtu ėshtė mė mirė,
por jo,kėshtu ėshtė mė veshtir,
mos e gėnje vetvetėn,
mos na e shkatrro te dyve jetėn.
Kthehu tek unė,ende jam ketu.
Po te pres me mall une ty,
qe tė kthehėsh persėri..!
Mos humb koh,
mos u mashtro
askush ne botė si unė nuk do tė donė ..


Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:12.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.