Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 04-05-09, 06:46   #1
YanYan
➫ ➬ ➩ ➪ ➭ ➮ ➯ ➱
 
Avatari i YanYan
 
Anėtarėsuar: 02-05-07
Vendndodhja: Shshshshshsh!
Postime: 3,443
YanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėm
Gabim Zhgarravinat e mia

Shkrime pa qellim/kuptim...Mendime abstrakte...foto me shpjegime...krijime te miat te shkeputura nga ditari, nga e shkuara, dhe te castit. Cdo gje fillon nga zhgarravina e un aty e gjej vetveten...vetem aty ka vend per viza terthore te ngjyrosura me ngjyra pikante nen melodine e lehte e qiellin e vranet. Lexim te kendshem!


YanYan Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 04-05-09, 06:47   #2
YanYan
➫ ➬ ➩ ➪ ➭ ➮ ➯ ➱
 
Avatari i YanYan
 
Anėtarėsuar: 02-05-07
Vendndodhja: Shshshshshsh!
Postime: 3,443
YanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Zhgarravinat e mia

Perplasemi me dallget e jetes
Ashtu si une edhe ti
Te shkaktuara nga era
Pre e njerezise
Por mire e kane thene te paret
Se dallget e shkembinjt jane nje
Perplasen pa meshire
Agim pas agime…ne perjetesi
Dhe ashtu mbijetojne gjithmone
Ashtu si ne te dy tani
Ndoshta te lodhur, shkaterruar
Por asnjehere larg te ndare ne brendesi
YanYan Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-05-09, 06:52   #3
YanYan
➫ ➬ ➩ ➪ ➭ ➮ ➯ ➱
 
Avatari i YanYan
 
Anėtarėsuar: 02-05-07
Vendndodhja: Shshshshshsh!
Postime: 3,443
YanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Zhgarravinat e mia

Sot me ka hyp nje trishtim dhe as vete se di pse. Gjindem perpara kompjutrit e me behet asgje...vec i kam ngulur syte ne nje foto ku kemi dale familja e kusherinj te gjithe bashke dhe dashje padashje nje lot rrjedh. Edhe kenga ne sfond eshte fajtore per kete por cti bej?! Duke i pare te gjitha fytyrat nje nga nje, syte ndalen tek nje person...tek nje engjell...tek e shtrenjta ime gjyshe. Sa me mungon sot vec nje zot e di. Sa do doja te ta degjoja zerin, te benim muhabet bashke sic benim ne, te dilnim nadje heret bashke me ble, te me mbroje e te me ferkoje faqet dhe shpinden sic beje gjithmone kur nuk isha ne terezi. Ca ti bej ktij emigracionit te mallkuar qe na ndau gjasme per nje te ardhme me te mire. E ca me duhet kur me tret malli? Ca me duhen kushtet me te mira kur nuk ndihem e plote? Prap edhe nje lot tjeter...heh...me duket vetja si nje budallaqe qe qan me vete dhe e mban ndjenjen aty thelle te strukur qe mos ta marrin vesht kto te shpis se i merzis edhe ato pastaj. Ufaaaa....!!
YanYan Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-05-09, 06:55   #4
YanYan
➫ ➬ ➩ ➪ ➭ ➮ ➯ ➱
 
Avatari i YanYan
 
Anėtarėsuar: 02-05-07
Vendndodhja: Shshshshshsh!
Postime: 3,443
YanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Zhgarravinat e mia

Flladi i kujtimeve ngreh shpirtra dhe i trazon, i perzien, u jep forme dhe ndjenje.
...mendja vrapon ne labirinte...

...zemra qe rreh me shpejt shton ankthin e se papritures...
...syte mbyllen dhe nje delir pushton qenien...
...gjithcka perjetohet edhe njehere...
...te jep force per te nesermen duke ruajtur ne shpirt thesarin e quajtur 'kujtim'!
YanYan Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-05-09, 06:57   #5
YanYan
➫ ➬ ➩ ➪ ➭ ➮ ➯ ➱
 
Avatari i YanYan
 
Anėtarėsuar: 02-05-07
Vendndodhja: Shshshshshsh!
Postime: 3,443
YanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Zhgarravinat e mia

Shpesh here e krahasoj shpirtin e njeriut me nje nje nga ato sirtaret
apo kutiat me celes qe nje njeri mban thesarin e tij: kujtimet. Aty i
flakim te gjitha ndodhite e se shkuares. Kujtimet e trishta i vendosim
ne fund, ne menyre qe pluhuri i harreses ti mbuloje sa me shpejt. Sa
me pak te dukshme e sa me pak te dijme/jemi te vetdishem per to,
aq me te lumtur do jemi. Kurse kujtimet e mira i vendosim gjithmone
siper ne menyre qe sa here te kemi nje ballafaqim me kujtimet, te
kemi parasysh vetem ato te kendshmet. Por jemi qenie egoiste...e
prandaj vuajme...sepse na vret ndergjegj'ja per dicka te pabere ose
te bere, per nje fjale te thene ose te pathene...per nje kujtim...per
dicka qe ngel peng ne shpirt sa te jete jeta. Rob te pluhurit jemi!
YanYan Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-05-09, 07:00   #6
YanYan
➫ ➬ ➩ ➪ ➭ ➮ ➯ ➱
 
Avatari i YanYan
 
Anėtarėsuar: 02-05-07
Vendndodhja: Shshshshshsh!
Postime: 3,443
YanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Zhgarravinat e mia

Te kam thene mos me ler vetem se humbas...
Eshte e cuditshme sesi nevojat tona shnderrohen kur rritemi. Kur je

nje femije kenaqesh me gjera materiale, te pelqen te shkosh ne vende
te ndryshme, flet gjerat e para qe te vijne ne mendje, te mjafton
shoqeria sa per te kaluar disa caste te kendshme, dhe nuk ke
frike nga asgje sepse mami dhe babi do te te dalin zot gjithmone.
Por kur rritesh nuk eshte ashtu. Gjerat materiale nuk zejne vendin e
pare, nuk ka rendesi se ku je nqs ndihesh komod, duhet te mendosh
njeqind here qe te flasesh nje here, dhe e zgjedh shoqerine nga me
e mira qe te pershtatet. Je zot i vetes sepse prinderit nuk i ke me
ne cdo hap te jetes...prandaj dhe ndoshta zemra na e kerkon nje
person qe ta kemi gjithmone me vete, qe te kujdeset per ne, te na
respektoje e te na qendroje gjithmone prane ashtu sic ben nje prind.
Po ajo qe eshte me e rendesishme...te na jape dashuri...dashuri te
sinqerte e te vertete. Te na ngrohe shpirtin me nje shikim e te na zbuse
zemren me nje fjale. Kemi shume nevoje...!
YanYan Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-05-09, 07:03   #7
YanYan
➫ ➬ ➩ ➪ ➭ ➮ ➯ ➱
 
Avatari i YanYan
 
Anėtarėsuar: 02-05-07
Vendndodhja: Shshshshshsh!
Postime: 3,443
YanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Zhgarravinat e mia

Pjese nga ditari...26-06-07


Dua ta hap pak dritaren e te ndjej eren te perplaset ne fetyren time.
Me pelqen dhoma e re...te treja faqet e murit me dritare, sidomos kjo
perballe qe i ka te medhaja sa krejt faqja e murit. Sa bukur duket qielli
dhe hena naten. Nuk ka ndjenje me te mire sesa te te zeje gjumi duke
shikuar qiellin e duke menduar per ....... nejse - por sonte skam gjume.
Te gjithe po flene dhe un po rri roje. Tani eshte nate. Shiu qe ra mbasdite
e freskoi pak kohen dhe jashte fryen nje puhize e lehte qe ta rrenqeth
trupin. Ah po..dhe muzika ne sfond tani po i jep hijeshi ketij momenti....

"Jo prej teje smundem me u nda
Kisha vdek ty mos me tpa
Dije qe si hapi syt
Po sme thirri zani yt"

Me pelqen shume ky dueti...ndoshta se imagjinata ime tejkalon limitin.
Por, kjo zhurma e aeroplanave spo me len te qete. Aeroporti nuk eshte
larg shtepise keshtuqe cdo 5 mir degjohet zhurme e ka aeroplana
ne qiell. Ia kam ngulur syte njerit qe po fluturon ne lindje....sa do doja
te isha ne te tani. E di se dikush...disa veta po me presin pertej oqeanit
por pamundesia e nje udhetimi kete vere me trishton akoma me shume.
Ehh sikur sikur...
Opaaaa ra nje yll........e shpreha deshiren time!

E kshu vazhdojne zinxhir mendimet, nje gje me kujton tjetren deri sa lodhem dhe i them vetes flej mi budallaqe boll pe endrra me sy hap.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga YanYan : 04-05-09 nė 07:04
YanYan Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-09, 06:03   #8
YanYan
➫ ➬ ➩ ➪ ➭ ➮ ➯ ➱
 
Avatari i YanYan
 
Anėtarėsuar: 02-05-07
Vendndodhja: Shshshshshsh!
Postime: 3,443
YanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Zhgarravinat e mia

Dollia ~ ©YanYan

...per nje sakond te jetes qe bjen ndryshim radikal
...per te thenat fjale qe ngohen shpirtin
...per cdo nate qe ndejtem duke thur plane
...per cdo deshire qe merrte krahe e per cdo enderr fluturake
...per cdo lutje te ndjere drejt Zotit
...per cdo lot qe ka pasqyruar gjendjen e shpirtit
...per ate nevoje
...per ato rrahjet ne kraheror
...per zemren e shpirtin e saj
...per te pathenat fjale
...per TY e per MUA
Ngreh nje dolli sonte ne shoqerine e nates...
...per ne, dolli e merituar!
__________________
Quod me nutrit, me destruit!
YanYan Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-04-10, 05:58   #9
YanYan
➫ ➬ ➩ ➪ ➭ ➮ ➯ ➱
 
Avatari i YanYan
 
Anėtarėsuar: 02-05-07
Vendndodhja: Shshshshshsh!
Postime: 3,443
YanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Zhgarravinat e mia

Mendimet valeviten ne koke si ca peshq te lene 1 min pa ajer e pastaj ti hedhesh
ne nje ene qelqi. Madhesi te ndryshme, ngjyra te ndryshme, tipare te ndryshme,
karaktere ne ndryshme por ne fund sjane asgje pervecse peshq...pra mendime.
Jane shperndare shume - ca ketu, ca ne vendlindje, ca tek shkolla, ca tek femijeria,
ca ne te ardhmen, ca ne muzike, ca ne dasem, ca....thjeshte ne shume gjera/vende/
njerez/ide. I mbledh nje ka nje sepse jane copezat e mija dhe me me perkasin mua
por mungoka nje pjesez e vogel...me duhet ta gjej per tu ndjere e kompletuar!
__________________
Quod me nutrit, me destruit!
YanYan Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-04-10, 13:57   #10
Idila
Larguar
 
Anėtarėsuar: 10-11-08
Vendndodhja: Iliridė!
Postime: 11,049
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Zhgarravinat e mia

Tė pėrgėzoj pėr kėto zhgarravinat e tua naqe, sinqerisht mė pėlqejnė. Zhgarravinat e tua (qė i quan ti - mė pėlqeu ky titull), pasqyrojnė njė shpirt qė di tė jetė i brisht po tė njėjtėn kohė dhe trime.
Vazhdo tė shkruash mė tutje. :)
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Idila : 08-04-10 nė 13:58
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-05-10, 14:42   #11
YanYan
➫ ➬ ➩ ➪ ➭ ➮ ➯ ➱
 
Avatari i YanYan
 
Anėtarėsuar: 02-05-07
Vendndodhja: Shshshshshsh!
Postime: 3,443
YanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Zhgarravinat e mia

E ndjej se po vjen fundi...nje fund i gjate...i lodhur...i dhimbshem.
Kam frike se sdo mundem te harroj pasi po kapem fort pas atyre
kujtimeve. Edhe neper endrrat torturuese kur me vjen, une te ndjej,
te ndjej fort...e vec te shikoj e qaj. Nuk e di se cila shprese me mban
te lidhur kaq fort pas teje. Un e di qe ti nuk kthehesh. E di gjithashtu
qe une nuk kthehem. Te gjitha i di por asgje se justifikon faktin qe
nje dite e pashe diellin aq fort sa per nje cast me iku shikimi e qe nga
ai cast, cdo gjeje te bukur qe me vjen i shoh vec silueten.
Mahh se di...ndoshta po e lodh une veten time me shume me keto
percartje. Di vetem qe dua te largohem ne asnje drejtim qe me con
drejt rruges ku po hedh hapat sot.


__________________
Quod me nutrit, me destruit!
YanYan Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-05-10, 14:46   #12
YanYan
➫ ➬ ➩ ➪ ➭ ➮ ➯ ➱
 
Avatari i YanYan
 
Anėtarėsuar: 02-05-07
Vendndodhja: Shshshshshsh!
Postime: 3,443
YanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Zhgarravinat e mia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Idila
Tė pėrgėzoj pėr kėto zhgarravinat e tua naqe, sinqerisht mė pėlqejnė. Zhgarravinat e tua (qė i quan ti - mė pėlqeu ky titull), pasqyrojnė njė shpirt qė di tė jetė i brisht po tė njėjtėn kohė dhe trime.
Vazhdo tė shkruash mė tutje. :)
Faleminderit amelcin
__________________
Quod me nutrit, me destruit!
YanYan Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-05-10, 15:09   #13
Lapsi
 
Avatari i Lapsi
 
Anėtarėsuar: 02-11-09
Vendndodhja: Ne ngjyren e ndergjegjes
Postime: 11,499
Lapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Zhgarravinat e mia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YanYan
Pjese nga ditari...26-06-07


Dua ta hap pak dritaren e te ndjej eren te perplaset ne fetyren time.
Me pelqen dhoma e re...te treja faqet e murit me dritare, sidomos kjo
perballe qe i ka te medhaja sa krejt faqja e murit. Sa bukur duket qielli
dhe hena naten. Nuk ka ndjenje me te mire sesa te te zeje gjumi duke
shikuar qiellin e duke menduar per ....... nejse - por sonte skam gjume.
Te gjithe po flene dhe un po rri roje. Tani eshte nate. Shiu qe ra mbasdite
e freskoi pak kohen dhe jashte fryen nje puhize e lehte qe ta rrenqeth
trupin. Ah po..dhe muzika ne sfond tani po i jep hijeshi ketij momenti....

"Jo prej teje smundem me u nda
Kisha vdek ty mos me tpa
Dije qe si hapi syt
Po sme thirri zani yt"

Me pelqen shume ky dueti...ndoshta se imagjinata ime tejkalon limitin.
Por, kjo zhurma e aeroplanave spo me len te qete. Aeroporti nuk eshte
larg shtepise keshtuqe cdo 5 mir degjohet zhurme e ka aeroplana
ne qiell. Ia kam ngulur syte njerit qe po fluturon ne lindje....sa do doja
te isha ne te tani. E di se dikush...disa veta po me presin pertej oqeanit
por pamundesia e nje udhetimi kete vere me trishton akoma me shume.
Ehh sikur sikur...
Opaaaa ra nje yll........e shpreha deshiren time!

E kshu vazhdojne zinxhir mendimet, nje gje me kujton tjetren deri sa lodhem dhe i them vetes flej mi budallaqe boll pe endrra me sy hap.
Bukur, ... ylli perseri ishte lartesuar ne qiell, kurse ti beje gjume te rehatshem:)
__________________
Lapsi ėshtė i shenjtė, mirėpo nuk ėshtė shenjtėri tė shkruash ēmendurira...
Lapsi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-08-10, 04:14   #14
YanYan
➫ ➬ ➩ ➪ ➭ ➮ ➯ ➱
 
Avatari i YanYan
 
Anėtarėsuar: 02-05-07
Vendndodhja: Shshshshshsh!
Postime: 3,443
YanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Zhgarravinat e mia

8 Maj, 2009Egoizem - teoria qe cdo gje qe ben nje person eshte per benefitin e vetvetes.
Deri m'sot kam mendu se jam nje egoiste e pashpirt...qe mendon vetem per
veten dhe terezine e vet...por jo! Perkundrazi! Un jam nje person qe ska ego.
Gjithmone duke mendu per terezine e te tjereve, duke lejuar gjera te kqia per
mua-gjera qe nuk jane te karakterit tim, e per ca? Per moskokcarjen. Per
injorimin. Per harresen. Per thika mas shpindet. Per nje "hajt...". Per nje
mungese respekti. Per nje mungese besimi. Per egon e te tjerve.
Por kjo nuk asht ma e keqja. Ma e keqja asht se prap sbaj gja, prap
hahem me vedi, prap baj nji sy qorr e nji vesh shurdh, prap duroj, vetem
mos ti shof keq. Un e di kush jam, si jam, t'mirat, t'kqiat, sa mbaj,
sa toleroj, edhe sa jap...por tash duhet me pa edhe sesa marr.
Nuk jam me ba hije...e as me u ba hija e kujt.
__________________
Quod me nutrit, me destruit!
YanYan Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-08-10, 09:57   #15
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Zhgarravinat e mia

shume bukur


tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 11:06.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.