Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Arena Ndėrkombėtare
Emri
Fjalėkalimi
Arena Ndėrkombėtare Ngjarjet mė tė reja nga skena politike ndėrkombėtare. Analiza, komente, materiale nga shtypi boteror. Ngjarje historike e kulturore ndėrkombėtare. Superfuqitė, Aleancat, Luftrat, Traktatet e paqes etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 19-05-09, 21:31   #1
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Joe Baiden

JOE BAIDENI VJEN NE KOSOVė
njeri qe flitet se mbanė anen e shqiptarve por sa do te dijm ne te artikulojm dhe te fromojmė kekresat tona per ecje te proceseve para per shembull per njohjen e ma shum shteteve te republikes s ekosoves zbutjen e varfrisė punsimin e njerzve si dhr shfrytzimine fondit monetar nderkombtarė e bankes botrore

qeshtjene vizave te shqiptarve
si dhe tjera qeshtje me rendesi jetike per kombin tonė-

Joe beiden do te shkoj edhe ne beograd
Presidenti Barak Obama dhe amerika e ka kuptuar se gjėrat ne ballkan ku ata investuan aq shum kan mbetur mbrapa me angazhimin e amerikes ne irak agfganistan e pakistan dhe deshiron te ju jep shtytje para ndryshimeve te cilave si duket europa nuk po ka shum fuqi te qoj preceset para prandaj esht e nevojshme pranie e superfuqisė amerikane
plani i ndryshimeve ne bosnje e ne serbi e ne kosovė esht po ashtu ti ju jap nje shtytje para drejt antasrimit ne nato bosnjes kosoves dhe eventualisht serbisė
ku do te bisdohet rreth shpejtimit edhe te procveseve tjera e mundisht edhe te njohjes se kosves nga ana e serbisė-
ne percjellje te joe beidenit do te jet edhe solana njeri me pervoja ne shum procese
politike


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 19-05-09, 21:36   #2
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Joe Baiden

Joe baden ka esht nenkryetar i shteteve te bashkuara te amerikes dhe ky esht nji rast i shkelqyeshem i kosoves qe te artikuloj shum kerkesa qe ka nevojė koosva dhe populli shqiptarė poashtu esht e rendesishme qe bosna e hercegovina ta njhohin shtettin e kosoves dhe pasaportene kosves -
ne mes tjerash joe beiden do te pepriqet edhe per favorizimin epozitave te bishnjakve musliman per te forcuar pozitat e ytre ne bosnje ne menyr qe ne bosnje sa ma pak te ken dnikim serbet
te cilet aty qdo proces e pengojn ne drejti m te integrimit e ma shum tu jepet forcim
qevveris boshnjake dhe shqiptarve qe jetojn ne bosnje te cilet nuk dolen ne siperfaqe per shkak te politikes gjithmonė diskriminuese te ish jugosllavis e aty me shekuj jeton numer i madh i shqiptarve
te cilet mendoj se duhet te perfshihen ne qeverin e bosnjes


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 17:40.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.