Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kinematografia dhe Televizioni
Emri
Fjalėkalimi
Kinematografia dhe Televizioni Pėrshtypje mbi filmat e fundit vendor apo tė huaj. Dokumentarėt, komeditė, tragjeditė, festivalet e filmit. VIP-at, artistėt, yjet e filmave.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 20-05-09, 00:12   #1
Marco
Banned
 
Avatari i Marco
 
Anėtarėsuar: 26-06-06
Postime: 995
Marco i dashurMarco i dashurMarco i dashurMarco i dashur
Gabim Filmi i Ri i Skenderbegut

Forumista te nderuar nji koment per filmin e ri te Skenderbegut , Mundesisht ata qe e kan pa filmin qe me kan ma real ???
Une hasa shumė sene por njė nderta ishte edhe vrasja e shum shqiptarve per shkak te fes.
-Skenderbegu kishte myt shum Shqiptar per shkak se nuk kan desht mu konvertu ne Krishterizem,
-Komunikimi konstat me Kishen (Vatikanin_t) si dhe
-Bashkimi i Kryqezimit kundera Muslimanve !!!!

Une edhe pse jam musliman, ėshtė thjesh njė koh e kalune qe ka kalu neper ate koh e shkreta Shqiptari,
Cfar mendoni ju ??

Kjo Tem ka te bej me realitetin apo lidhje me filmin ku ju ka dhan e drejta mu realizu filmi!


Marco Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 20-05-09, 08:01   #2
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Filmi i Ri i Skenderbegut

Film kaurrash eshte,

Rrnoft Schmidti !


ps: Film i killavt !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-05-09, 08:56   #3
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Avatari i shfletuesi_
 
Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nė vėndin e ngjarjeve
Postime: 20,920
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Gabim Titulli: Filmi i Ri i Skenderbegut

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marco
Forumista te nderuar nji koment per filmin e ri te Skenderbegut , Mundesisht ata qe e kan pa filmin qe me kan ma real ???
Une hasa shumė sene por njė nderta ishte edhe vrasja e shum shqiptarve per shkak te fes.
-Skenderbegu kishte myt shum Shqiptar per shkak se nuk kan desht mu konvertu ne Krishterizem,
-Komunikimi konstat me Kishen (Vatikanin_t) si dhe
-Bashkimi i Kryqezimit kundera Muslimanve !!!!

Une edhe pse jam musliman, ėshtė thjesh njė koh e kalune qe ka kalu neper ate koh e shkreta Shqiptari,
Cfar mendoni ju ??

Kjo Tem ka te bej me realitetin apo lidhje me filmin ku ju ka dhan e drejta mu realizu filmi!

Une e kam pare ate filem dokumentar se me shume ngjajke filem dokumentar , e deri von kam menduar qe eshte filem artistik... Aty flisnin Historian te mdhonje dhe sa kam mund te verej une...

Thjesht Skender beu ka qen nje burr i fuqishem kryengrit kryefort.... Dhe simbas mendimit tim e kan shfrytezuar katoliket per aq mundesi sa ju ka nevojit dhe ne fund e kan tradhetuar...vetem per te shpetuar prapanicen e tyre dhe shqiperia shihet pas vdekjes se skenderbeut ku mbeti.......
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-05-09, 23:19   #4
Marco
Banned
 
Avatari i Marco
 
Anėtarėsuar: 26-06-06
Postime: 995
Marco i dashurMarco i dashurMarco i dashurMarco i dashur
Gabim Titulli: Filmi i Ri i Skenderbegut

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shfletuesi_
Une e kam pare ate filem dokumentar se me shume ngjajke filem dokumentar , e deri von kam menduar qe eshte filem artistik... Aty flisnin Historian te mdhonje dhe sa kam mund te verej une...

Thjesht Skender beu ka qen nje burr i fuqishem kryengrit kryefort.... Dhe simbas mendimit tim e kan shfrytezuar katoliket per aq mundesi sa ju ka nevojit dhe ne fund e kan tradhetuar...vetem per te shpetuar prapanicen e tyre dhe shqiperia shihet pas vdekjes se skenderbeut ku mbeti.......
Jo mu um brengosi pak ajo se kur thoshte ka Vra Shqiptar qe skan desht mu konvertu ne krishterizem, kurse Historia jon tregon se jemi shqiptar edhe mos Shiqoni kisha e xhamia se feja shqiptarit Shqitaria, po simbas Skenderbegut nuk kish qen ajo luft vetem kundera Otomanve po luft e kryqit bile kunder SHqiptarve qe nuk jan konvertu.. Ishalla oshte filum i rrejshum se nese ėshtė diqka reale Shum keq a....!!
Marco Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-05-09, 06:52   #5
Dardani_K1
 
Avatari i Dardani_K1
 
Anėtarėsuar: 15-09-05
Postime: 427
Dardani_K1 e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Filmi i Ri i Skenderbegut

Ishalla sashte e vertet qe ka ba ashtu se boll keq dhe me diten qe ka ba ashtu nje foto te tina qe e kame ne mur po te qoi te kontenieri i plehut menjeher se me vra shqipetar per interesat e Papes de Vatikanit sashte mire.
Dardani_K1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-05-09, 13:28   #6
Marco
Banned
 
Avatari i Marco
 
Anėtarėsuar: 26-06-06
Postime: 995
Marco i dashurMarco i dashurMarco i dashurMarco i dashur
Gabim Titulli: Filmi i Ri i Skenderbegut

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardani_K1
Ishalla sashte e vertet qe ka ba ashtu se boll keq dhe me diten qe ka ba ashtu nje foto te tina qe e kame ne mur po te qoi te kontenieri i plehut menjeher se me vra shqipetar per interesat e Papes de Vatikanit sashte mire.
DARDAN_K1 Njė prof kur flitke per Skenderbeun, thojke Jemi shqiptar edhe duhet kajher me kalu edhe Malin me nji hap , por mos harroni me mesu per Vrasjen e Hamza Kastriotit..(kurr sflitke per vrasjen e Hamzes)
Faik Konica thoshte se me pas qen katolik ishum edhe njėher ma shum si popull po sishum Shqiptar!!! Gjithmon u mundojsha me gjet ate historin e Faik Konices dhe Profesorit se ku qenderon Problemi , Jo okupimi prej Greqis, Serbis apo Bugarit , por ne anen tjeter u flitke se skenderbeu ka qen trim dhe luftetar i madh , si mundet me ndodh kjo .., po tasht po del en shesh se met vertet jan vra dhe jan masakru shqiptaret edhe prej vet Skenderbeut vetem pse nuk jan konvertu ne krishterizem!!
Nese perkulemi na para Skenderbeut edhe e dim se ai ka vra shqiptar mysliman vetem per shkak te mosbraktisjes se fes Islame, ateher seshoh te arsyeshme as en sheshin e prishtines me pa te vendosur se le mu en murin tim te shpis..!
Marco Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-05-09, 11:27   #7
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Filmi i Ri i Skenderbegut

Keta zagaret mugjahaqene, qe paguhen prej shkijeve, kane problem me figurat si Skenderbeu, Nene Tereza, Rugova, Kadare, Dom Lush Gjergji, e ndonje tjeter.

Edhe nje dokumentari qe mund te del nga njerez te dyshimte, i besojne vetem per faktin se ne nje dokumentar te ketille zbehet figura me madhore e Kombit.

Keta njerez, mugjoharapet, jo vetem qe u vjen marre qe jane Shqiptare, por edhe dojne me e njellos edhe historine tone.

Hecni more rodi i magjupeve, merruni me naj sen tjeter. U ka pa met juve me u marr me Skenderbeut, e me figurat tjera me madhore te Kombit.
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-05-09, 12:18   #8
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Filmi i Ri i Skenderbegut

o fal t'kofshin me skenderbeg, me dom lush, me non terez, Me kadare, e me rugove.

Po ja falmi keto figura, veq ēka m'garanton tani qe se qel gojen mo ti ?
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-05-09, 00:20   #9
Marco
Banned
 
Avatari i Marco
 
Anėtarėsuar: 26-06-06
Postime: 995
Marco i dashurMarco i dashurMarco i dashurMarco i dashur
Gabim Titulli: Filmi i Ri i Skenderbegut

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Arb
Keta zagaret mugjahaqene, qe paguhen prej shkijeve, kane problem me figurat si Skenderbeu, Nene Tereza, Rugova, Kadare, Dom Lush Gjergji, e ndonje tjeter.

Edhe nje dokumentari qe mund te del nga njerez te dyshimte, i besojne vetem per faktin se ne nje dokumentar te ketille zbehet figura me madhore e Kombit.

Keta njerez, mugjoharapet, jo vetem qe u vjen marre qe jane Shqiptare, por edhe dojne me e njellos edhe historine tone.

Hecni more rodi i magjupeve, merruni me naj sen tjeter. U ka pa met juve me u marr me Skenderbeut, e me figurat tjera me madhore te Kombit.
Nese nuk e ke pa filmin mos sheno palidhje edhe
Ketu kur ke hy ke kliku Dardania.de e jo Serbia.de keshtu qe mos sheno mu ..

Rugoven mos e shti me ta mundesisht se ai ska luftu per Fen e me i myt Krishteret sikurse ka vepru Skenderbeu
Nese doken Shqiptaret Zagar vete Nanen tane Jellenen mos u kan me naj zagar pisi keq, ik prej ktuhit hup !!
Marco Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-05-09, 14:50   #10
legjionari
 
Avatari i legjionari
 
Anėtarėsuar: 15-04-06
Vendndodhja: there where I belong
Postime: 208
legjionari i njohur pėr tė gjithėlegjionari i njohur pėr tė gjithėlegjionari i njohur pėr tė gjithėlegjionari i njohur pėr tė gjithėlegjionari i njohur pėr tė gjithėlegjionari i njohur pėr tė gjithė
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek legjionari
Gabim Titulli: Filmi i Ri i Skenderbegut

Ku mundet me u shiqu ky film ???
__________________
"You can take any word in the English language that excites you, like sex, food, music or money, and completely remove any pleasure it arouses simply by adding the prefix "euro. "
legjionari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-05-09, 15:08   #11
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Avatari i shfletuesi_
 
Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nė vėndin e ngjarjeve
Postime: 20,920
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Gabim Titulli: Filmi i Ri i Skenderbegut

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marco
Jo mu um brengosi pak ajo se kur thoshte ka Vra Shqiptar qe skan desht mu konvertu ne krishterizem, kurse Historia jon tregon se jemi shqiptar edhe mos Shiqoni kisha e xhamia se feja shqiptarit Shqitaria, po simbas Skenderbegut nuk kish qen ajo luft vetem kundera Otomanve po luft e kryqit bile kunder SHqiptarve qe nuk jan konvertu.. Ishalla oshte filum i rrejshum se nese ėshtė diqka reale Shum keq a....!!
Po ke e s'ke ajo ka mbaru tash.... Kamen e hajrit s'na e kish pas lan Hiq ee
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-05-09, 16:40   #12
pirro
FUND!
 
Avatari i pirro
 
Anėtarėsuar: 17-12-05
Postime: 4,460
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek pirro
Gabim Titulli: Filmi i Ri i Skenderbegut

Marco

Me kane sikur ti shkoj edhe filloj me nje peticion qe tani per me e hek skenderbeun prej heroit kombtar.

Nashti ja arrin qellimit kurr si dihet.
__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-05-09, 16:53   #13
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Avatari i shfletuesi_
 
Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nė vėndin e ngjarjeve
Postime: 20,920
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Gabim Titulli: Filmi i Ri i Skenderbegut

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga pirro
Marco

Me kane sikur ti shkoj edhe filloj me nje peticion qe tani per me e hek skenderbeun prej heroit kombtar.

Nashti ja arrin qellimit kurr si dihet.
Hahahaha valla une e kisha propozu Hero Nderkombetar ma shume hahahaha
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-05-09, 16:57   #14
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Filmi i Ri i Skenderbegut

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shfletuesi_
Hahahaha valla une e kisha propozu Hero Nderkombetar ma shume hahahaha
Sigurisht, nderkombtar i konvenon me shume. Sepse eshte dekoruar per protekcionizmin e evropjanizmit ndaj islamizmit.

Kurse kombi dhe ideja e kombit ne shekullin e mitit skenderbe, nuk ka egzistuar edhe pse bashkluftetaret e tij ishin shqiptar (katoliko-ortodoks).
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-05-09, 17:54   #15
legjionari
 
Avatari i legjionari
 
Anėtarėsuar: 15-04-06
Vendndodhja: there where I belong
Postime: 208
legjionari i njohur pėr tė gjithėlegjionari i njohur pėr tė gjithėlegjionari i njohur pėr tė gjithėlegjionari i njohur pėr tė gjithėlegjionari i njohur pėr tė gjithėlegjionari i njohur pėr tė gjithė
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek legjionari
Gabim Titulli: Filmi i Ri i Skenderbegut

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh
...
Kurse kombi dhe ideja e kombit ne shekullin e mitit skenderbe, nuk ka egzistuar edhe pse bashkluftetaret e tij ishin shqiptar (katoliko-ortodoks).
nuk ka egzistu identiteti kombetar... e kush paska qen me identitet kombetar, ai luftoj kunder perandorise osmane, ashtu sic bene edhe shum pas tij. Gjergj Kastrioti se pari ishte shqipetar e pastaj katolik, e pastaj u konvertua ne fene islame (me dhune) qe eshte edhe kunder parimeve islame, mirpo pas tij edhe ata qe ishin islam luftuan prap kunder perandorise Osmane, keshtu qe sikur nuk e ke te qarte qeshtjen e identitetit kombetar. apo ndoshta per ty ata qe jan katolik e orthodoks nuk jan shqipetar.

Nder figurat me te ndritura kombetare e kemi edhe Pjeter Bogdanin, qe ishte orthodoks, bile ishte pergjegjes per kishat orthodokse per territoret qe tash jan te shperndara ne Shqiperi, Maqedoni, Kosove dhe Serbi, dhe ishte i fundit qe organizoi te ashtuquajturat Kryqezata e qe ne te vertet kishte per qellim luften kunder perandorise Osmane.
ndersa skenderbeu nuk eshte mit, eshte nje e vertet historike e deshmuar, per kunder mitit qe bazohet vetem ne kenge kreshnike apo ne gojdhena.

ps. po ta kishin shkruar historine njerz te tillė sigurisht qe ne historine tone Shqipetare do te mungonin shum figura te ndritura kombetare vetem se nuk i takuan besimit Islam.


__________________
"You can take any word in the English language that excites you, like sex, food, music or money, and completely remove any pleasure it arouses simply by adding the prefix "euro. "
legjionari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:24.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.