Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kinematografia dhe Televizioni
Emri
Fjalėkalimi
Kinematografia dhe Televizioni Pėrshtypje mbi filmat e fundit vendor apo tė huaj. Dokumentarėt, komeditė, tragjeditė, festivalet e filmit. VIP-at, artistėt, yjet e filmave.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 28-05-09, 16:23   #1
pirro
FUND!
 
Avatari i pirro
 
Anėtarėsuar: 17-12-05
Postime: 4,460
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek pirro
Gabim John Travolta me mafi shqiptare

John Travolta me mafi shqiptare

Nga Ardian Jasiqi mė 28.05.2009 nė ora 16:45
Shqiptarėt edhe njėherė janė paraqitur nė role tė mafisė nė njė film amerikan qė do tė jepet premier me 12 qershor nėpėr kinematė e Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės.

Filmi me regji tė regjisorit Toni Scott, “The Taking of Pelham 1 2 3” nė rolet kryesore paraqiten dy aktorėt e njohur amerikan John Travolta dhe Danzel Washington.

Travolta luan rolin e njė kidnapuesi tė njė treni bashkė me mafinė shqiptare, e cila sipas filmit konsiderohet mafi e re nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės.

Shqiptarėt tė cilėt marrin pjesė nė kėtė film nuk janė aktorė profesionist, por kritikėt kanė thėnė se dyshohet qė ata janė tė implikuar nė botėn e krimit, pasi qė Tony Scott ėshtė njė regjisor qė merr nė film njerėz qė kanė pėrjetuar pėr sė afėrmi jetėn e nėntokės.

Ky ėshtė filmi i dytė pas filmit “Taken” qė kryesoi Box Office nė Amerikė dhe Kanada, dhe “The Taking of Pelham 1 2 3” pritet qė tė kėtė tė njėjtin sukses.

Madje edhe zona ku ėshtė xhiruar filmi, pra lagja Pelham ėshtė njė vend ku jetojnė dhe veprojnė shumė organizata tė ashtuquajtura tė nėntokės shqiptare.

Filmi do tė jepet premier me 12 qershor dhe nė rolet kryesore paraqiten; John Travolta, Denzel washington, James Gandolfini etj.

Ndėrkaq aktorėt shqiptarė qė do tė luajnė nė kėtė film janė; Viktor Gjocaj qė luan nė rolin e Bashkimit dhe Robert Vataj nė rolin e Emrisė.

Triler i filmit “The Taking of Pelham 1 2 3”

http://www.youtube.com/watch?v=riD_u...layer_embedded


__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 28-05-09, 16:35   #2
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: John Travolta me mafi shqiptare

S'jena more na mafioza ?!,.. beas as fansa t'mafiozave jo, pos Elines :D
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-09, 16:56   #3
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Avatari i shfletuesi_
 
Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nė vėndin e ngjarjeve
Postime: 20,920
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Gabim Titulli: John Travolta me mafi shqiptare

Valla bash mire po me vjen.... :P
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-09, 17:01   #4
Dani11
Banned
 
Avatari i Dani11
 
Anėtarėsuar: 21-12-05
Postime: 2,149
Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11
Gabim Titulli: John Travolta me mafi shqiptare

Po habitem qysh po na njollosin keshtu, po na qeveritaret i kemi Mafi e jo ne, na kan ngatrru.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Dani11 : 28-05-09 nė 17:02
Dani11 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-09, 17:09   #5
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Avatari i shfletuesi_
 
Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nė vėndin e ngjarjeve
Postime: 20,920
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Gabim Titulli: John Travolta me mafi shqiptare

Jo bash po me vjen mire... bilem ne filem me kan dikushi :P
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-09, 17:24   #6
Dani11
Banned
 
Avatari i Dani11
 
Anėtarėsuar: 21-12-05
Postime: 2,149
Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11
Gabim Titulli: John Travolta me mafi shqiptare

Eshte shume keq per ne sepse keta na njollosin, hajnit e punet me te medha i bejne keta vet po mshifen,ndersa shqiptaret per sene te vogla i shpallin mafioza,smoka e shtapiqa me me i nxan ty vjedh menjeher i shpallin Mafioz, a keta jane vete Mafioz te vertet.

Ky nuk eshte nder per ne pore poshterim!
Dani11 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-09, 17:40   #7
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Avatari i shfletuesi_
 
Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nė vėndin e ngjarjeve
Postime: 20,920
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Gabim Titulli: John Travolta me mafi shqiptare

Po shikoni tash i forti te rreh e s'tle me kajt thon...
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-09, 18:50   #8
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: John Travolta me mafi shqiptare

Jo bree , ndashta John Travolta ka pranue Shqipetaret nė mafi
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-10, 21:06   #9
Hajdede
I pakėnaqur
 
Anėtarėsuar: 09-05-10
Postime: 419
Hajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIPHajdede VIP
Gabim Titulli: John Travolta me mafi shqiptare

E kam pare; nuk kane rol te madh aktoret shqiptare
__________________
"Hajdede" ka braktisur forumin.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Hajdede : 22-05-10 nė 21:07
Hajdede Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-05-10, 12:54   #10
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: John Travolta me mafi shqiptare

... nėse ka pirė njė here ujin e Shqiprise apo t'Kosovės ... qaq i ka !


premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 14:52.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.