Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Shėndeti
Emri
Fjalėkalimi
Shėndeti Tė rejat dhe kuriozitetet mė tė fundit nga mjeksia. Cila eshte pyetja juaj ?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 23-06-09, 11:58   #1
UneeE
 
Avatari i UneeE
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 3
UneeE i vlerėsuar jo keq
Thumbs up Shpiket vaksina qe shton 5 muaj jete

Ne fushen e mjekesise eshte bere nje zbulim shume i rendesishem pasi tashme te gjithe te semuret do kene mundesi te perdorin nje vaksine te vecante per te shtuar edhe disa muaj jete nese nuk kane me asnje shprese. Vaksina eshte prezantuar ne kongresin e ASCO qe u zhvillua ne Florida dhe ku moren pjese rreth 30 mije specialiste nga e gjithe bota. Vaksina bllokon perkohesisht rritjen e qelizave te semura, duke u dhuruar pacienteve deri ne 5 muaj jete me shume. Ky ilac vepron si nje avion lufte qe vezhgon zonat me te pershtatshme per te sulmuar. Ne terma me te thjeshte, ilaci aktivizon qelizat T, te cilat jane pergjegjeset e sistemit imunitar te trupit. “Kemi arritur rezultate shume kurajuese pasi kjo vaksine reagon ne menyre te kontrolluar”, shprehet pergjegjesi i studimeve ne qendren “Goshen Health System” te Indiana-s.


UneeE Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:45.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.