Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kuzhina & Gatimi
Emri
Fjalėkalimi
Kuzhina & Gatimi Receta nga kuzhina shqiptare dhe nga mbarė bota.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 11-07-09, 20:02   #1
Dani11
Banned
 
Avatari i Dani11
 
Anėtarėsuar: 21-12-05
Postime: 2,149
Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11
Gabim Qka te pregatis neser?

...hajde tregoni talentin e gatimit ju antaret e Dardanis, perparesi kane femrat tregona qka te gatuajm neser dhe si? (Mengjesi, Dreka, Darka).

Urdheroni


Dani11 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 11-07-09, 20:44   #2
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Avatari i shfletuesi_
 
Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nė vėndin e ngjarjeve
Postime: 20,920
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Gabim Titulli: Qka te pregatis neser?

O Dani.... Kshtu merre nje Fortere te Emines qe e perdorke ne dy luftim... merre edhe 1 liter Voj veresi te Qika^Me^Kule, edhe qitja 2 lug te bukes voj leje mu djeg ( zejtinin ) vojin, edhe merr 2 veze thyej merre nje tas i hudh ne tas ja qet pak krip edhe persiej ( tundi ) mire dhe i hudh ne furtere edhe fergoj ( perrzhiti ) Ky specialitet shkon edhe me buke te ftoft nese s'ka te nxet kuptohet.... Ja kshtu bej une
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-07-09, 09:18   #3
Dani11
Banned
 
Avatari i Dani11
 
Anėtarėsuar: 21-12-05
Postime: 2,149
Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11
Gabim Titulli: Qka te pregatis neser?

...jo bre Shfletus qeta e di, po diqka ma interesan se vo te sosi tyj qit, a te zime a pa zi, hahahah...
Dani11 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-10-13, 23:40   #4
YanYan
➫ ➬ ➩ ➪ ➭ ➮ ➯ ➱
 
Avatari i YanYan
 
Anėtarėsuar: 02-05-07
Vendndodhja: Shshshshshsh!
Postime: 3,443
YanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėm
Talking Titulli: Qka te pregatis neser?

Neser du me pergatit patate ne furre, pule te pjekur dhe sallate mikse :)
__________________
Quod me nutrit, me destruit!
YanYan Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-10-13, 00:01   #5
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,648
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Qka te pregatis neser?

10 - Jupilera, 2- pako cigare :) : A ban edhe pak ullinje me ia perzi ;)
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-12-13, 22:40   #6
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Qka te pregatis neser?

Pasul
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-13, 17:24   #7
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Qka te pregatis neser?

Problem i shefit.
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-12-13, 11:20   #8
Ylli-1
 
Avatari i Ylli-1
 
Anėtarėsuar: 04-12-13
Postime: 1,545
Ylli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Qka te pregatis neser?

Omėletė me mollėPėrbėrėsit:
• 2 tė bardha veze
• 1 vezė
• 1\4 lugė kripė
• piper i freskėt i grirė, pėr shije
• 1 lugė djathė kaēkavall i grirė

Mbushja:
• 1\2 mollė, e qėruar dhe e prerė nė kuba
• 1 lugė sheqer
• kanellė e grirė
• 1\4 lugė vanilje
• 1 lugė kikirikė tė grirė, tė pjekur

Pėrgatitja:

1. Ngrohim skarėn.

2. Pėr tė pėrgatitur mbushjen, bashkojmė mollėn, sheqerin, erėzat dhe vaniljen nė njė tigan tė vogėl.
I gatuajmė nė zjarr tė ulėt, duke i pėrzierė herė pas here, derisa tė zbuten.
Rrahim tė bardhat e vezės derisa tė formohet shkuma e bardhė e qėndrueshme.
Nė njė enė tjetėr, rrahim vezėn derisa tė marrė ngjyrė tė verdhė tė zbehtė.
I shtojmė kripė dhe piper. Shtojmė vezėn tek tė bardhat e rrahura.

3. Ngrohim njė tigan qė nuk ngjit nė nxehtėsi mesatare.
Shtojmė pėrzierjen e vezės dhe teksa veza gatuhet, e ngremė qė lėngu tė bjerė poshtė.
E gatuajmė derisa tė jetė pothuajse gati.

4. Shtojmė djathin kaēkavall dhe e lėmė derisa tė gatuhet plotėsisht.
Hedhim pėrzierjen e mollės mbi njėrėn anė dhe e palosim nė gjysmė.
Hedhim sipėr kikirikėt e bluar.
/Telegrafi/


Ylli-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 01:44.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.