Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Gjuha Shqipe
Emri
Fjalėkalimi
Gjuha Shqipe Drejtėshkrimi i gjuhės, barbarizmat, morfologjia, gramatika, sintaksa, dialektet, historia, dhe studimet mė tė fundit nė lidhje me gjuhėsinė.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 11-07-09, 23:58   #1
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Shkronja “ė” po humb vleren.Zevendesohet me "e" !

Nė njė histori tė mundshme tė shkronjave, nė tė vėrtetė krejtėsisht e pagjasė, me siguri do tė thuhej se nė vitet e para tė postotalitarizmit shqiptar, shkronja “ė” pėsoi njė trysni tė madhe nga mediat e shkruara. Nė fakt, ajo kohė mund tė quhet si ”periudha e zezė“ pėr “ė”-nė shqiptare, meqė pothuajse u eliminua tėrėsisht nga shtypi i pėrditshėm.
Arsyet mund tė jenė tė shumta, por dy mund tė citohen menjėherė. E para ka lidhje me humbjen e statusit (prestigjit) nga ana e shqipes tek pėrdoruesit e saj. Kjo temė mund tė trajtohet gjerėsisht nga sociolinguistika, e cila nuk do ta ketė tė vėshtirė tė konstatojė se nė vitet Nėntėdhjetė u verifikua edhe njė rritje e jashtėzakonshme e prestigjit tė gjuhėve tė huaja nė Shqipėri. Dy dukuritė nuk janė krejtėsisht pa lidhje.
Nga ana tjetėr, nė atė periudhė, por edhe nė fillim tė viteve Dymijė me pėrhapjen e internetit, vėrshuan nė vendin tonė mjetet e reja elektronike. Meqė kėto nuk e parashikonin nė tastierat e tyre shkronjėn “ė”, si produkte importi qė ishin, shumė gazeta parapėlqenin ta zėvendėsonin “ė”-nė me tullacen “e” (e kam me shaka, nuk dua ta fyej poaqdinjitozen “e”).
Pėrhapja e komunikimit me postė elektronike, dhe si rrjedhim pėrdorimi i gjerė i “e”-sė nė vend tė “ė” nga shkruesit, u krijoi kushtet ideale barishteve pseudogjuhėsore, qė tė mbinin aty kėtu, herė me praktikė, herė me teori. Pati nga ata qė propozuan heqjen e “ė”-sė dhe zėvendėsimin e saj me dy “e”, ose propozime tė tjera tė fandaksura, nė kufijtė e marrėzisė gjuhėsore. Vijuan polemika tė gjata, shpeshherė midis ekspertėve dhe amatorėve, ashtu siē ndodh rėndom nė hapėsirėn publike shqiptare.
Sot “ė”-ja paraqitet me njė ēehre tjetėr nė publik, meqė ka filluar tė gjallohet mirė nėpėr faqet e gazetave shqiptare. Me disa rreziqe mė shumė paraqitet lundrimi i saj nėpėr arkipelagėt e internetit, por edhe aty sikur po e ndihmon busulla e disa vullnetmirėve.

Shkruar nga Pisak Z


__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 12-07-09, 08:31   #2
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Shkronja “ė” po humb vleren.Zevendesohet me "e" !

vrehet se nuk japin aq randėsi shkronjės '' ė '' dhe '' ē '' tė alfabetit tonė !.
sidomos pėr tė gjetur ne tastaturė kėto shkronja ,, shtypni me dorėn e majtė -shkronjėn- '' alt'' dhe tė djathtėn numrat 1 3 7 ( ėshtė pėr shkronjėn tonė ė
pastaj -alt- 1 3 5 ( shkronja ē
-alt- 1 2 8 Ē
-alt- 0 2 0 3 Ė .
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-07-09, 09:27   #3
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Shkronja “ė” po humb vleren.Zevendesohet me "e" !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga premium
vrehet se nuk japin aq randėsi shkronjės '' ė '' dhe '' ē '' tė alfabetit tonė !.
sidomos pėr tė gjetur ne tastaturė kėto shkronja ,, shtypni me dorėn e majtė -shkronjėn- '' alt'' dhe tė djathtėn numrat 1 3 7 ( ėshtė pėr shkronjėn tonė ė
pastaj -alt- 1 3 5 ( shkronja ē
-alt- 1 2 8 Ē
-alt- 0 2 0 3 Ė .
Flm premium pėr kėte sqarim...

Aktualisht shkronja “ė” e ka tė siguruar mbijetesėn nė gjuhėn shqipe, pavarėsisht se tastierat e Windows-it nuk e parashikojnė si shkronjė tė veēantė. Vetė fakti qė mbijetoi deri mė sot, tregon se kjo shkronjė pėrbėnte njė element strukturor nė gjuhėn shqipe...

(u lodha duke shtyp alt0203 )
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga ~AnnA~ : 12-07-09 nė 09:28
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-07-09, 10:00   #4
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Shkronja “ė” po humb vleren.Zevendesohet me "e" !

Ėshtė e drejtė dhe e ndėrgjeshme qė diturin e fituar nga dikush ta dhėsh mė tutje pėr tė tjerėt, si dhe mundėsisht ti pėrmendet emri.
Pra para sa vitėsh ishte kėtu Murgesha qė mė pati mėsuar si ta pėrdorja "ė-n" pa u munduar edhe aq.
Pra nė Anėn e djathėt pėrballė erkranit poshtė i ke gjuhėt e tastaturės si DE Deutsch,EN-Englisch, SQ-Shqip varėt nga gjuha e windowsave qė ti e pėrdor.
Gjuha Shqipe nuk ėshtė e futur automatikisht, ajo duhet tė futet dhe tė aktivizohet.
Pra shtyp butonin e djathė tė miut aty ku shkruan DE,ose EN dhe rreshti i dytė nga posht ėshtė "Einshtellungen" me butonin e majtė "Ok" kliko dhe do tė shfaqet njė dritatre e re ku shėnon: Tekstet dhe Gjuha. Aty ke mundėsin pėr tė futur edhe gjuhė tė reja, si p.sh. Shqipen-Albanian.
Varėsisht prej tastieres qė pėrdor aty i ke edhe shkronja si "ė", apo "ē" ku mund ti pėrdorėsh drejtpėdrejtė.
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-07-09, 10:28   #5
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Shkronja “ė” po humb vleren.Zevendesohet me "e" !

Mirėmėngjesi juve,


#3


klikoni pėrmbi, ėshtė njė temė interesante..
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-07-09, 10:31   #6
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Shkronja “ė” po humb vleren.Zevendesohet me "e" !

Ja edhe njė


#31


Ja edhe e tėrė lidhja ku mund tė klikoni

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=21431http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=19371

mos pritoni, klikoni hahahahhaha


.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Artisti : 12-07-09 nė 10:38
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-07-09, 23:31   #7
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Shkronja “ė” po humb vleren.Zevendesohet me "e" !

Artisti,pupi,JU flm per sqarimet ne detaje!

Rastesisht lexova nje dite,se spanjollet kerkojne futjen e shkronjes “ń” ne lemenjte domain te internetit..
P.sh. perse mos te rezultoje dhe ė-ja ne lemenjte e internetit si shkronjat e tjera? C’ka ajo me pak se shkronja “ń” spanjolle?
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-07-09, 09:55   #8
Idila
Larguar
 
Anėtarėsuar: 10-11-08
Vendndodhja: Iliridė!
Postime: 11,049
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Shkronja “ė” po humb vleren.Zevendesohet me "e" !

Fare lehtė, mbi numrin 4 nė tastaturė mė figuroka shkronja "ē", gjė qė fare s`e paskam vėrejtur, por tani si ta bėj "ē"-nė e madhe tė shtypit se?
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-07-09, 10:32   #9
pasioni_
 
Anėtarėsuar: 06-06-08
Postime: 2,154
pasioni_ i pazėvėndėsueshėmpasioni_ i pazėvėndėsueshėmpasioni_ i pazėvėndėsueshėmpasioni_ i pazėvėndėsueshėmpasioni_ i pazėvėndėsueshėmpasioni_ i pazėvėndėsueshėmpasioni_ i pazėvėndėsueshėmpasioni_ i pazėvėndėsueshėmpasioni_ i pazėvėndėsueshėmpasioni_ i pazėvėndėsueshėmpasioni_ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Shkronja “ė” po humb vleren.Zevendesohet me "e" !

ASCII CODE

ALT + 135 = ē
ALT + 128 = Ē
ALT + 137 = ė
ALT + 211 = Ė

(Tasti ALT mbahet i shtypur derisa shkruhet numri i caktuar)

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga pasioni_ : 14-07-09 nė 10:33
pasioni_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-07-09, 11:18   #10
Idila
Larguar
 
Anėtarėsuar: 10-11-08
Vendndodhja: Iliridė!
Postime: 11,049
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Shkronja “ė” po humb vleren.Zevendesohet me "e" !

Pse sa herė tė shkruajmė duhet tė klikojmė mbi gjithė kėta numra vetėm pėr tė figuruar njė "ė" ose "ē"?

Unė e bėj fare lehtė, pėr shembull pėr tė paraqitur "ė" mė duhet tė klikoj mbi shenjėn "pikėcuditėse (!)" pastaj menjėherė e-nė dhe kėshtu na del ė-ja e kėrkuar.

Dhe tani qė tė delė "ē" ....klikoj mbi (mbaj shtypur me gisht) - shift njėkohėsisht dhe mbi numrin 4, del rezultati i pritur pra, "ē".
E kėshtu pra, kjo metodė ėshtė mė e lehtė pėr mua, besoj edhe pėr ju!
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-07-09, 11:34   #11
pasioni_
 
Anėtarėsuar: 06-06-08
Postime: 2,154
pasioni_ i pazėvėndėsueshėmpasioni_ i pazėvėndėsueshėmpasioni_ i pazėvėndėsueshėmpasioni_ i pazėvėndėsueshėmpasioni_ i pazėvėndėsueshėmpasioni_ i pazėvėndėsueshėmpasioni_ i pazėvėndėsueshėmpasioni_ i pazėvėndėsueshėmpasioni_ i pazėvėndėsueshėmpasioni_ i pazėvėndėsueshėmpasioni_ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Shkronja “ė” po humb vleren.Zevendesohet me "e" !

Po, po ashtu ėshtė. Por kjo vlenė pėr shkronjat e "vogla", kurse pėr shkronjat e "mėdha" tė shtypit nuk ka mundėsi kombinacioni nė tastaturė. Njė problem tjetėr ėshtė se duhet pasur kujdes se ēfarė "gjuhe" tė tastaturės pėrdorė!!! Bukur e ka shpjeguar i nderuari Artisti.
pasioni_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-11-09, 09:08   #12
Oltiana1
Larg FD-sė .
 
Anėtarėsuar: 26-11-09
Postime: 5,082
Oltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Shkronja “ė” po humb vleren.Zevendesohet me "e" !

E vėrtetė ėshtė qė kėto dy shkronja nuk respektohen aspak , secila shkronjė ka vlerėn e vet por ndoshta ėshtė nė pyetje pėrtesa pėr tė klikuar Alt 135 etj .
Oltiana1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-11-09, 09:27   #13
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Avatari i shfletuesi_
 
Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nė vėndin e ngjarjeve
Postime: 20,920
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Gabim Titulli: Shkronja “ė” po humb vleren.Zevendesohet me "e" !

Valla bre alfabet ma i zorshem se i yni vetem ai Kinez
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-11-09, 09:34   #14
Oltiana1
Larg FD-sė .
 
Anėtarėsuar: 26-11-09
Postime: 5,082
Oltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Shkronja “ė” po humb vleren.Zevendesohet me "e" !

Shfletuesi ēfarė the ore hahahahah nuk ėshtė i vėshtriė jo se ka filluar tė bėhet numri i shkronjave mė i vogėl nga 36 janė larguar , b, ė dhe ē ...
Oltiana1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-11-09, 11:29   #15
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Avatari i shfletuesi_
 
Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nė vėndin e ngjarjeve
Postime: 20,920
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Gabim Titulli: Shkronja “ė” po humb vleren.Zevendesohet me "e" !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oltiana1
Shfletuesi ēfarė the ore hahahahah nuk ėshtė i vėshtriė jo se ka filluar tė bėhet numri i shkronjave mė i vogėl nga 36 janė larguar , b, ė dhe ē ...
Po te me degjonin mua do i hiqja edhe keto tjerat si : Gj (XH) eshte i tepert Q (Ē) edhe emrin e Ēajupit e kisha hek haha pastaj E ( Ė ) pse 2 pastaj


__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 19:47.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.