Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kuzhina & Gatimi
Emri
Fjalėkalimi
Kuzhina & Gatimi Receta nga kuzhina shqiptare dhe nga mbarė bota.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 31-08-09, 01:45   #1
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Akullore nė enė akulli ...

Fikrie Gagica- Ukelli
Autore e librit “1000 receta pėr ēdo familje”

Pėrbėrėsit:
* 8 vezė tė freskėta
* 10 lugė sheqer
* 4 qeska krem tė rrahur (shllag)Shijen mund ta ndėrroni duke i shtuar arra, lajthi, bajame tė grimcuara ose bluara, ēokollatė tė shkrirė, dredhėza, mjedra, banane etj.

Tė bardhat e vezėve tunden 3-4 min. Shtohet sheqeri dhe vazhdon tundja gjersa tė pėrgatitet njė marengė e dendur sikurse borė.
Shtohen tė verdhat e vezėve njė nga njė duke vazhduar tundjen. Kremi i rrahur pėrgatitet sipas udhėzimit nė qeskė, pastaj bashkohet me vezėt e tundura dhe pėrzihet me lugė nė mėnyrė qė tė mos bjerė shkuma. Derdhet nė enė ku do tė ngrihet dhe futet nė friz pėr disa orė.
Masės bazė mund t’i shtohen nga pėrbėrėsit e lartpėrmendur,e nė atė rast masa ndahet pėrgjysmė. Gjysma e masės pėrzihet me pėrbėrės tė dėshiruar dhe kur tė derdhet nė enė ku do tė ngrihet,mė pare hidhet akullorja bazė, e pastaj ajo e kombinuar.
Akullorja mund tė shėrbehet nė mėnyrė atraktive nė enė akulli. Reēeta pėr enė akulli gjendet nė librin”1000 receta pėr ēdo familje”.


__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:51.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.