Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kuzhina & Gatimi
Emri
Fjalėkalimi
Kuzhina & Gatimi Receta nga kuzhina shqiptare dhe nga mbarė bota.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 08-09-09, 17:54   #1
Marco
Banned
 
Avatari i Marco
 
Anėtarėsuar: 26-06-06
Postime: 995
Marco i dashurMarco i dashurMarco i dashurMarco i dashur
Gabim The Best Restaurant in Skandinavien NOMA and nr 3 in the World-2009

Restorant NOMA Reno Rexhepi (Rezhepi) nga Danimarka i cili njihet edhe si restoranti i 10 mat mirve ne bote ne muajin Prill te vitit 2009 u rendit ne vendin e 3 ne Botė
Restorant NOMA i cili njihet edhe si restouranti ma i miri i Skandinavis, pronari Reno Rexhepi njihet edhe si Ambasadori Skandinaves per kuzhinat Skandinave ku ka 2 prej 3 yjeve te Michelin Strars ...!

Reno Rexhepi kishte kry studimet e Hoteleris ne restourantin Pierre Andre ne Kopenhag
kurse ai kishte punuar edhe ne retorantet e famshme si El Bulli te spanjes qe kishte qen kishte qen disa her e pare ne top 50 e restoranteve ,si dhe ne restorantin e famshem French Laundry te Californis (USA) i cili kishte fitu shumė qmime dhe njė nder ta ishte edhe ai i Michelin Guide Thre Star(3-yje)2006-2008..

Restorant NOMA ka njė kapacitet te ulseve prej 40 karrikash si dhe 40 puntor te punsuar(kuzhinjer)..
Per porosin ne Restornatin NOMA duhet sepaku 90 dite me pare te behet Rezermi.....


http://www.noma.dk/


Marco Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:47.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.