Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Arena Ndėrkombėtare
Emri
Fjalėkalimi
Arena Ndėrkombėtare Ngjarjet mė tė reja nga skena politike ndėrkombėtare. Analiza, komente, materiale nga shtypi boteror. Ngjarje historike e kulturore ndėrkombėtare. Superfuqitė, Aleancat, Luftrat, Traktatet e paqes etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 28-09-09, 23:44   #1
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Polonia miraton ligjin pėr tredhjen e pedofilėve

VARSHAVĖ (Poloni) - Polonia ka miratuar njė ligj qė e bėn tė detyrueshėm tredhjen e pedofilėve. Ligji ka ngjallur mjaft polemika nė vend, dhe ėshtė i pari nė Europė i kėsaj natyre.
Sipas ligjit, tė sponsorizuar nga qendra e Polonisė sė Djathtė, pedofilėt e dėnuar pėr pėrdhunimin e fėmijėve nėn moshėn 15 vjeē ose pėr pėrdhunim tė njė personi tė familjes do tė duhet t'i nėnshtrohet terapisė kimike tė organeve gjenitale pas lirimit tė tyre nga burgu.
"Qėllimi i kėtij aksioni ėshtė pėrmirėsimi i shėndetit mendor tė tė dėnuarve si dhe ulja e epsheve tė tyre", tha zėdhėnėsi i qeverisė nė njė deklaratė. "Pra mbrojtja e popullatės nga njerėz tė tillė, pasi askush nuk garanton se persona tė tillė nuk do ta pėrsėrisin mė krimin, shtoi ai.

Kryeministri i Polonisė Donald Tusk qė vitin e kaluar kishte lajmėruar tredhjen e pedofilėve qė ai i quan njerėz tė degjeneruar. "Nuk mendoj se mbrojtja e tė drejtave tė njeriut duhet t'i referohet kėtyre lloj ngjarjeve", ka deklaruar ai. Ligji ka tėrhequr mendjen e shoqatave pėr tė drejtat e njeriut, por Kryeministri nuk e tėrhoqi atė.


Shekulli


__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 29-09-09, 15:47   #2
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Polonia miraton ligjin pėr tredhjen e pedofilėve

lajmi me i mire qe kam degjue/lexue deri me tani....!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-09-09, 18:39   #3
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Polonia miraton ligjin pėr tredhjen e pedofilėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
lajmi me i mire qe kam degjue/lexue deri me tani....!
Pse?
A veq qė po tė ngjanė me ligjet iraniane, apo ēka?!
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-09-09, 18:43   #4
pirro
FUND!
 
Avatari i pirro
 
Anėtarėsuar: 17-12-05
Postime: 4,460
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek pirro
Gabim Titulli: Polonia miraton ligjin pėr tredhjen e pedofilėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
lajmi me i mire qe kam degjue/lexue deri me tani....!
Edhe mu shume praktik po me doket, sigurisht nuk e bojn tredhjen sikur te derrave, mirepo me ndonje injkesion pa dhembje.
__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-09-09, 09:11   #5
Shpati
 
Anėtarėsuar: 10-10-03
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 1,491
Shpati e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Polonia miraton ligjin pėr tredhjen e pedofilėve

Intersant!
Kjo metod esht mir te provohet edhe te Femara/Laviret ndoshta qetesohen...
Shpati Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-10-09, 04:02   #6
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Polonia miraton ligjin pėr tredhjen e pedofilėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga panta_rhei
Pse?
A veq qė po tė ngjanė me ligjet iraniane, apo ēka?!

sepse, keta njerez demtojne, len vrrage n'shpirtin e njome te femijve/t'rinjeve....!Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Shpati
Intersant!
Kjo metod esht mir te provohet edhe te Femara/Laviret ndoshta qetesohen...
ke te drejte....!


Pedofileve dhe Lavireve duhet tredhur dhe TRURIN...! I mean it...!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-10-09, 11:09   #7
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Question Titulli: Polonia miraton ligjin pėr tredhjen e pedofilėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
sepse, keta njerez demtojne, len vrrage n'shpirtin e njome te femijve/t'rinjeve....!
(mė vjen keq qė unė duhet vazhdimisht ta luaj rolin e "djalit plangprishės" nėpėr tema, por ok):

-Nėse njė djalė 15 vjeē ka marrėdhėnie me dėshirė me njė 14-vjeēare, a e tredhin edhe atė?

-Nėse njė grua ka marrėdhėnie me njė djalė nėn 14-vjeē, si i bėhet punės?

-Nėse del qė gjykata ka vendosur gabimisht, dmth i tredhuri del krejt i pafajshėm, ēfarė bėhet?

Nuk e di taman si ėshtė ligji por mua do t'mė dukej mė e drejtė tė thuhej qė dėnimi ėshtė burgim i pėrjetshėm...

...nuk e dij as nėse ke dėgjuar pėr "mė mirė 100 kriminelė tė lirė, sesa 1 i pafajshėm nė burg", e kėtu do tė kishim "njė i pafajshėm i tredhur"... (???!!!)

Si t'i kthehet jeta e tij njė tė tredhuri tė pafajshėm? (A ke dėgju ndonjiher pėr korrupsionin nė gjykata?) A ma mirė osht me nxjerr ligj pėr tredhjen e njė gjykatėsi tė korruptuar, apo tė njė "pedofili" tė pafajshėm? Cila nga kėto vrragė ėshtė mė e thellė pėr njė shoqėri???

Prandaj tė thashė qė janė ligje iraniane kėto... ligje tė tipit tallava qė e emocionojnė masėn (crowd), e qė nxjerren nė pragje fushatash elektorale... por qė nuk kanė lidhje me humanizmin dhe me tė drejtat e njeriut.
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga panta_rhei : 02-10-09 nė 11:10
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-10-09, 13:26   #8
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Polonia miraton ligjin pėr tredhjen e pedofilėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga panta_rhei
(mė vjen keq qė unė duhet vazhdimisht ta luaj rolin e "djalit plangprishės" nėpėr tema, por ok):

-Nėse njė djalė 15 vjeē ka marrėdhėnie me dėshirė me njė 14-vjeēare, a e tredhin edhe atė?

-Nėse njė grua ka marrėdhėnie me njė djalė nėn 14-vjeē, si i bėhet punės?

-Nėse del qė gjykata ka vendosur gabimisht, dmth i tredhuri del krejt i pafajshėm, ēfarė bėhet?

Nuk e di taman si ėshtė ligji por mua do t'mė dukej mė e drejtė tė thuhej qė dėnimi ėshtė burgim i pėrjetshėm...

...nuk e dij as nėse ke dėgjuar pėr "mė mirė 100 kriminelė tė lirė, sesa 1 i pafajshėm nė burg", e kėtu do tė kishim "njė i pafajshėm i tredhur"... (???!!!)

Si t'i kthehet jeta e tij njė tė tredhuri tė pafajshėm? (A ke dėgju ndonjiher pėr korrupsionin nė gjykata?) A ma mirė osht me nxjerr ligj pėr tredhjen e njė gjykatėsi tė korruptuar, apo tė njė "pedofili" tė pafajshėm? Cila nga kėto vrragė ėshtė mė e thellė pėr njė shoqėri???

Prandaj tė thashė qė janė ligje iraniane kėto... ligje tė tipit tallava qė e emocionojnė masėn (crowd), e qė nxjerren nė pragje fushatash elektorale... por qė nuk kanė lidhje me humanizmin dhe me tė drejtat e njeriut.

Eh more panta-rhei,

keshtu eshte njeriu tifoz partiak e ideologjik, sic je ti.

Interesant, apo jo? Si t'u kujtua Irani dhe Sheriati Islam me kete rast kur kemi te bejme me Polonine, qendren e krishterizmit?
Po te mos kishte qene tifoz (partiak e ideologjik si dhe idolator i idhullit te caktuar) do te kihse menduar ne menyre me konstruktive...


...dhe do te kishe ardhur ne perfundim me te drejte. Por, c't'i besh. Keshtu e ka me tifozllekun: ai t'i verbon syte dhe t'i shurdhon veshet!

Ketu, pra, kemi te bejme me "sheriat" te krishtere, i cili eshte shume me i ashper se ai qe ia ka friken perendimi dhe (tifozet e "lirise" e "demokratise", sic je ti njeri nder ta).
"Parti e qendres se djathte", shoku panta-rhei, ne gjuhen e cukatur perkthehet: parti konzervative. Dhe ajo parti, nese eshte perendimore, sa me konzervative te jet aq edhe me "krishtere" eshte. Keshtu, pra, nese nuk e paske ditur deri tash.

Sa per ligjin per pedofiline per te cilin po behet fjale, eshte mire te ndermerren masa nga me te ashprat, por une dyshoj se me ane te tredhjes zgjidhet ky problem. Kurse i gjithe problemi qendron tek zgjidhja e problemit, apo jo?


***
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-10-09, 14:23   #9
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Polonia miraton ligjin pėr tredhjen e pedofilėve

ok 4peace,
pėrveq asaj pjesės "iraniane" (pėr arsyen e pėrdorimit tė kėsaj pjese, lėrma mua poshtėrsinė, s'ka problem)... a pate diēka tjetėr nė lidhje me postimin qė ma citove???
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-10-09, 16:14   #10
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Polonia miraton ligjin pėr tredhjen e pedofilėve

Kjo vertet eshte shume e rrezikshme per Polonin dhe imazhin qe promovon an e mban globit sic thot Pantarasja, kur dihet qe ne shtetet koncerva-tore shpesh here ndodhin skandalet seksuale mbi te miturit. E imagjinoni ju pakes kur prijėsi te tredhet ?! Kjo eshte e tmerrshme, edhe un ne vend te pantas do t'isha prononcuar kunder, por ne vend timin, jam PRO ! Dhe nje gje e tille me duket qe egziston ne Kanada.
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-10-09, 16:37   #11
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Polonia miraton ligjin pėr tredhjen e pedofilėve

jetoj ne Canada, mirepo ligj i tille nuk ekziston...! ketu njerez Pedofil kane kerkue ndihme sepse s'kontrollohen edhe pse e din qe shkaterrojne prap veprojne...

panta_rei, ilustrimin qe ke bere me 15 vjeqarin me 14 vjeqaren nuk ka t'beje me Pedofilllek...! e hiq e me hiq nje rast i tille te gjykohet n'vend sllav....! plus ti thue n'rast se e bejne me deshire....!

URGE e pedofilit eshte femiu/riu dhe dhuna....! pastaj, shpesh ndodh se viktimat gjinden te coptuar ne plastic bags...! PEDOFILET jane keta....!


ps: pune e madhe se behet nje tredhje "gabim"...! N'Cngo praktikohet tredhja me shumice dhe deshire...!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-10-09, 16:43   #12
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Polonia miraton ligjin pėr tredhjen e pedofilėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 4peace
Eh more panta-rhei,

keshtu eshte njeriu tifoz partiak e ideologjik, sic je ti.

Interesant, apo jo? Si t'u kujtua Irani dhe Sheriati Islam me kete rast kur kemi te bejme me Polonine, qendren e krishterizmit?
Po te mos kishte qene tifoz (partiak e ideologjik si dhe idolator i idhullit te caktuar) do te kihse menduar ne menyre me konstruktive...


...dhe do te kishe ardhur ne perfundim me te drejte. Por, c't'i besh. Keshtu e ka me tifozllekun: ai t'i verbon syte dhe t'i shurdhon veshet!

Ketu, pra, kemi te bejme me "sheriat" te krishtere, i cili eshte shume me i ashper se ai qe ia ka friken perendimi dhe (tifozet e "lirise" e "demokratise", sic je ti njeri nder ta).
"Parti e qendres se djathte", shoku panta-rhei, ne gjuhen e cukatur perkthehet: parti konzervative. Dhe ajo parti, nese eshte perendimore, sa me konzervative te jet aq edhe me "krishtere" eshte. Keshtu, pra, nese nuk e paske ditur deri tash.

Sa per ligjin per pedofiline per te cilin po behet fjale, eshte mire te ndermerren masa nga me te ashprat, por une dyshoj se me ane te tredhjes zgjidhet ky problem. Kurse i gjithe problemi qendron tek zgjidhja e problemit, apo jo?


***


Ka ca jave qe u zhduk nje goce e re...! mbas ca javesh i vetmi track eshte se nje prijes fetar po i bindka gocat t'arratisen nga familja....deri tani kishte arritut ti bind 35 veta....! per kete gocen nuk po dihet se ku eshte...vetem se e din qe dhe prijesi fetar eshte i "zhdukur"....!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Urata : 02-10-09 nė 16:44
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-10-09, 16:46   #13
>>{SpOnGeBoB}<<
Banned
 
Avatari i >>{SpOnGeBoB}<<
 
Anėtarėsuar: 08-06-07
Vendndodhja: In the battle of Love...
Postime: 2,082
>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Polonia miraton ligjin pėr tredhjen e pedofilėve

shife mara qfare ligji qishtu qesharak kane miratue. Ev shoq po qita qe e kan prue qat ligj po deshka ma se pari me ti nxan mi tredhe ne tru qishtu. Po ne Poloni mara ja qatje ka me bollek qasishna p...jeshka, purtokallina ja kerkund hiq qishtu. Jo mi tredhe po qita pedofilat shmajsere mara si ne auschvic... finito qishtu.
>>{SpOnGeBoB}<< Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-10-09, 18:10   #14
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Polonia miraton ligjin pėr tredhjen e pedofilėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga >>{SpOnGeBoB}<<
shife mara qfare ligji qishtu qesharak kane miratue. Ev shoq po qita qe e kan prue qat ligj po deshka ma se pari me ti nxan mi tredhe ne tru qishtu. Po ne Poloni mara ja qatje ka me bollek qasishna p...jeshka, purtokallina ja kerkund hiq qishtu. Jo mi tredhe po qita pedofilat shmajsere mara si ne auschvic... finito qishtu.
ti edhe me t'mire ligjin....!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-10-09, 21:45   #15
Shpati
 
Anėtarėsuar: 10-10-03
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 1,491
Shpati e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Polonia miraton ligjin pėr tredhjen e pedofilėve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
sepse, keta njerez demtojne, len vrrage n'shpirtin e njome te femijve/t'rinjeve....!

ke te drejte....!


Pedofileve dhe Lavireve duhet tredhur dhe TRURIN...! I mean it...!
Un bera shaka.
Nuk perkrahi Ligj te till. Ligj i till esht ne kundershtim me te drejtat e njeriut ,askush nuk ka te drejt ne emer te siguris te bej operacion te tjeret.
Duhet gjet zgjedhje tjeter.


Shpati Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 20:14.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.