Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kinematografia dhe Televizioni
Emri
Fjalėkalimi
Kinematografia dhe Televizioni Pėrshtypje mbi filmat e fundit vendor apo tė huaj. Dokumentarėt, komeditė, tragjeditė, festivalet e filmit. VIP-at, artistėt, yjet e filmave.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 14-10-09, 07:29   #1
pirro
FUND!
 
Avatari i pirro
 
Anėtarėsuar: 17-12-05
Postime: 4,460
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek pirro
Gabim Polanski, 1977-2009 ( i lire ) tash ne vuajtje

Polanski ndihet i stresuar nė burg


Nga Express mė 11.10.2009 nė ora 17:06

Regjisori Roman Polanski ndihet i stresuar pas dy javėve tė arrestimit tė tij nė Zvicėr ku pas pak do tė pėrballet me ekstradimin e tij nė SHBA pas rastit tė vitit 1977 qė e involvon atė nė dhunim tė njė vajze 13 vjeēare, ka thėnė avokati i tij tė dielėn.

“E kam parė qė ėshtė i lodhur dhe i stresuar”, ka thėnė Herve Temime pėr gazetėn “Sonntag” njėra nga dy gazetat qė ka folur mė sė shumti pėr fituesin e ēmimit Oskar dhe burgimin e tij nė Zurich.

“Roman Polanski, i cili ėshtė 76 vjet, duket shumė i brengosur dhe i stresuar kur e kam vizituar atė”, ka thėnė Temime pėr gazetėn.

“Polanski ishte nė njė gjendje tė keqe mendore”.

Polanski ėshtė shpallur fajtor nga Los Angeles pasi ka pasur seks me njė vajzė 13 vjet nė vitin 1977 dhe ka kaluar 42 ditė nė burg duke bėrė teste tė ndryshme psikiatrike.

Megjithatė, ai ėshtė larguar para se rasti tė pėrfundoj sepse ka besuar se gjykata do ta dėnoj atė me 50 vite burg.

Autoritetet zvicerane kanė refuzuar tė tėrheqin lirimin e Polanskit tė martėn dhe po ashtu kanė kėrkuar nga gjykata zvicerane qė tė bėjnė ekstradimin e Polanskit. Ata kanė refuzuar edhe kėrkesėn e avokatėve pėr lirim me kusht tė tij.

Zyrtarėt zviceranė kanė thėnė se ata besojnė se ėshtė rrezik i madh qė Polanski tė lirohet me kusht.

Temime ka thėnė pėr gazetėn Sonntag se Gjykata Federale e Zvicrės do tė merr njė vendim “shumė shpejt” por do ta liroj atė mė kusht.

“Ai do t’i plotėson tė gjithė kushtet pėr tė qėndruar nė Zvicėr gjersa tė kryhen procedurat e ekstradimit”, ka thėnė ai.

Regjisori, i cili mban shtetėsi tė dyfishtė franceze dhe polake, ishte arrestuar me kėrkesė tė autoriteteve amerikane kur ai ka ateruar nė Zvicėr me 26 shtator pėr tė marrė njė ēmim pėr tė arritjet e tija tė mėdha kinematografike nė njė festival filmi nė Zurich.


__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 14-10-09, 07:47   #2
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Polanski, 1977-2009 ( i lire ) tash ne vuajtje

Drejtesia duhet te jet e njejt per te gjithe !

Polanski, ti mbaroj edhe keto dit qe i kan mbetur ne burg.
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-10-09, 12:17   #3
flutra
 
Avatari i flutra
 
Anėtarėsuar: 22-12-07
Postime: 1,988
flutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėmflutra i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Polanski, 1977-2009 ( i lire ) tash ne vuajtje

Heret a vone drejtesia fiton gjithmone
flutra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-07-10, 00:30   #4
elvio
 
Avatari i elvio
 
Anėtarėsuar: 21-01-10
Postime: 6,390
elvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Polanski, 1977-2009 ( i lire ) tash ne vuajtje

maniaku pedofil.

epshet e tij te pakontrolluara duhet te behen rasti tregues qe jo ne burg,por prerjen e organeve gjenitale tia s'kuqin ti haje.
elvio Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-07-10, 15:47   #5
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,631
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Polanski, 1977-2009 ( i lire ) tash ne vuajtje

E ka hanger jeshil - thojne - e tash kin se po bejme diē !!!!


__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 03:25.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.