Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kinematografia dhe Televizioni
Emri
Fjalėkalimi
Kinematografia dhe Televizioni Pėrshtypje mbi filmat e fundit vendor apo tė huaj. Dokumentarėt, komeditė, tragjeditė, festivalet e filmit. VIP-at, artistėt, yjet e filmave.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 20-10-09, 22:07   #1
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Eliza Dushku nė lidhje me Rick Fox ...

Eliza Dushku ka konfirmuar se ėshtė nė lidhje me ish-burrin e Vanessa Williams, Rick Fox.


Aktorja me prejardhje shqiptare ka thėnė se ajo dhe ish-ylli i basketbollit kishin qenė miq qe njė dekadė, ndėrsa sivjet kanė filluar romancėn.

“Po mundohemi t’i baraspeshojmė gjėrat dhe ta njohim njėri-tjetrin, duke llogaritur edhe angazhimet e mėdha nė punė. Po i marrim gjėrat njė nga njė dhe po ia kalojmė mirė”, ka thėnė Dushku pėr revistėn amerikane “TV Guide”.


__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 20-10-09, 22:17   #2
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Eliza Dushku nė lidhje me Rick Fox ...

Na paska qite faqen e zez,ne vend se me ja ba najkujna letrat ,kjo bahet me te hujte bashk

Shum e simpatizoi ket artiste,boll at shqiponje qe ma ka,ran kta artistat dhe lufta e muren vesh Bota se paska Shqiptar dikund,,,suksese Elizes ne gjitha lemit e jetes!
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga emine : 20-10-09 nė 22:22
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-10-09, 22:19   #3
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Eliza Dushku nė lidhje me Rick Fox ...

e fort kjo eliza ka nje seri per jav luen ktu
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-10-09, 23:49   #4
doGzona
 
Avatari i doGzona
 
Anėtarėsuar: 23-03-05
Postime: 9,331
doGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Eliza Dushku nė lidhje me Rick Fox ...

doGzona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-10-09, 08:21   #5
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Eliza Dushku nė lidhje me Rick Fox ...

Eliza, nje perfaqsuese e denje e popullit Shqiptar ne bote.

Fale artisteve, sportisteve,bamirseve (nona tereze), populli Shqiptar sadopak u be i njofshem ne rruzullin toksore.
Por keta nuk jane ata te cilet me se shumti e rekalmuan dhe prezentuan popullin tone. "Falenderimet" me te medha per "njohjen" e popullit tone nga pjestaret e popujve te medhenje (por edhe te vegjel) i shkojne zonjave (mos te them kurvave) te cilat bene lidhje me te huajt dhe keshtu nje nga nje ata filluan te kuptojne qe ka edhe femra te bukura nga nje popull i cili veten e quan Shqiptar.

Tani ka me shume njerez qe e dine qe egziston dikund ne ballkan nje popull qe veten e quajn Shqiptar kurse nga te tjeret quhen Albanian, Albana.... E keqja e madhe eshte qe keta/keto, me te cilet tani po krenohemi, per qeshtje personale (natyrisht qeshtjet personale jane ne rend te pare e pastaj vijne qeshtjet kombtare), shkojne ne bote bejne lidhje me te huajt (nga lidhjet e ndryshme, o martesore-sexuale, o bamirese, o dreqi e di se qfare...), e pastaj (pas vdekjes se tyre) Shqiptaret (te gjallet), mundohen ti rikthejne ne atdhe (memedhe), bile eshtrat e tyre, ne menyre qe te krenohen me ate me te cilen keta te famshmit nuk jane krenuar fare, perkundrazi e kan mohuar me nje forme(perndryshe nuk do te kishin mohuar identitetin e tyre derisa ishin gjalle, duke mos vizituar vendin e perkatesise se tyre apo duke mos e thene haptas se qfare prejardhje kane, sikur qe e bene Eliza me tatoo-t e saj)...

Nuk do te zgjas me teper, Elizes i uroj te njeten si dhe gjdo Shqiptari (derisa te mos e mohon edhe ajo identitetin e vet).__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-10-09, 14:38   #6
Xuki
Moderator
 
Avatari i Xuki
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 11,038
Xuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Eliza Dushku nė lidhje me Rick Fox ...

T'ish kanė i bardhė bre!!!
__________________
Dr. Ibrahim Rugova ishte dhe do tė mbesin pėr gjithmon I MADHI i Kosovės!
Xuki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-10-09, 15:39   #7
roadrunner
Shote Galica
 
Avatari i roadrunner
 
Anėtarėsuar: 07-09-09
Vendndodhja: N'dor t'dades tem
Postime: 9,779
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Eliza Dushku nė lidhje me Rick Fox ...

Ishalla spo leni kurgjo per at dyje
__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-10-09, 20:19   #8
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Eliza Dushku nė lidhje me Rick Fox ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine
Na paska qite faqen e zez,ne vend se me ja ba najkujna letrat ,kjo bahet me te hujte bashk

Shum e simpatizoi ket artiste,boll at shqiponje qe ma ka,ran kta artistat dhe lufta e muren vesh Bota se paska Shqiptar dikund,,,suksese Elizes ne gjitha lemit e jetes!
Eliza Dushku ska kohe per Forume e me kqyr mos ka mbet Naj shqiptar Vejan hahahahahahahaaha... Hallall i Koft edhe ksaj edhe James Belushit !!
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-10-09, 20:35   #9
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Eliza Dushku nė lidhje me Rick Fox ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Peja-Boy
Eliza Dushku ska kohe per Forume e me kqyr mos ka mbet Naj shqiptar Vejan hahahahahahahaaha... Hallall i Koft edhe ksaj edhe James Belushit !!
j a une kishe na lexon,se tybeh skisha shkru sen hiq
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-10-09, 04:53   #10
Marco
Banned
 
Avatari i Marco
 
Anėtarėsuar: 26-06-06
Postime: 995
Marco i dashurMarco i dashurMarco i dashurMarco i dashur
Gabim Titulli: Eliza Dushku nė lidhje me Rick Fox ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Xuki
T'ish kanė i bardhė bre!!!
I bardh ėshtė se krejt floket ju kan zbardh e kjo Eliza Dushku Um ka pelqy po kogja moti um ka dal prej qefit se edhe perpara ka shku me njėfar Arapi qe i preke Botha neper tok ..
Apet mat mirat missat e ton te forumit te Dardanis,
Marco Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-10-09, 07:05   #11
Xuki
Moderator
 
Avatari i Xuki
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 11,038
Xuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Eliza Dushku nė lidhje me Rick Fox ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marco
I bardh ėshtė se krejt floket ju kan zbardh e kjo Eliza Dushku Um ka pelqy po kogja moti um ka dal prej qefit se edhe perpara ka shku me njėfar Arapi qe i preke Botha neper tok ..
Apet mat mirat missat e ton te forumit te Dardanis,
Vallahi mirė e ki, se asnjė miss t'dardanisė nuk e japi pėr Elizėn! Shqiptar duhet me kanė me zemėr e jo me shpinė qy!!
__________________
Dr. Ibrahim Rugova ishte dhe do tė mbesin pėr gjithmon I MADHI i Kosovės!
Xuki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-03-11, 13:16   #12
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Smile Eliza Dushku: Fjalorin e kam si shitese droge..


Ajo bėn pjesė nė listėn e atyre njerėzve tė cilėt na bėjnė tė ndihemi krenarė… Ėshtė absolutisht pa komplekse dhe pranon tė rrėfejė gjėra pėr tė cilat shumė tė tjerė do tė ishin rezervuar. E ka pranuar nga hera origjinėn e saj shqiptare dhe ky ėshtė njė nga faktet qė e bėn tė ndihet krenare… Eliza Dushku shkruan pėr herė tė parė pėr veten e saj nė “UsMagazine.com”, duke na zbuluar, fobitė, mangėsitė, dėshirat dhe gjithēka tjetėr qė lidhet me tė…
1. Unė zakonisht jam katastrofė nė kuzhinė.
2. …por unė mund tė bėj gatime tradicionale shqiptare tė klasit botėror…
3. …sepse unė jam thesar i kombit shqiptar, sė bashku me familjen Belushi dhe Nėnė Terezėn!
4. Pjesėmarrja nė filma dhe nė TV mė kanė dhėnė mua njė tjetėr kuptim, por edhe arritje.
5. Jam fanatike e “Archbishop Desmond Tutu”.
6. Qyteti i Bostonit ėshtė qyteti im mė familjar.
7. Agresiviteti ėshtė shumė i zakonshėm pėr mua.
8. Unė kam thyer njėherė brinjėt, krahun, por edhe hundėn.
9. Kushdo qė mė merr nė telefon duhet ta provojė tre herė qė t’i dalė sekretaria ime.
10. Pseudonimi ndėrsa rritesha ka qenė “Corky Shmeshman”. Por tani i dashuri im, Rick Fox, mė thėrret “Shmubula”.
11. Kėnga ime mė e preferuar nė karaoke ėshtė ajo e Madonas “Like a Prayer”.
12. Derisa mbusha moshėn 18 vjeē nuk e dija se ēfarė ishte Guēi.
13. Fshehtazi unė ėndėrroj qė tė isha njė dermatologe.
14. Unė kam katėr nishane nėpėr trupin tim.
15. Vėllai im ėshtė stilist dhe ėshtė shoku im mė i mirė.
16. Fjalorin e tė folurit e kam si njė shitėse droge.
17. Emrin ma kanė vėnė sipas pionieres sė feminizmit Eliza R. Snow.
18. Puna ime nė shėrbim tė fėmijėve tė ish-ushtarakėve nė Uganda ėshtė shumė e rėndėsishme pėr mua.
19. I kam shumė frikė mushkonjat.
20. Bregdetet mė bėjnė gjithnjė tė qaj.
21. Duke qenė mjaft e matur, mė ka bėrė qė tė ndryshoj jetėn.
22. Unė nuk mund t’i rregulloj dot vetė flokėt e mia.
23. Kam qenė nė 134 qytete tė 36 shteteve tė ndryshme. Pasaporta ėshtė prona ime mė e ēmuar.
24. Patatet e ėmbla janė ushqimi mė i preferuar pėr mua.
25. Unė vdes qė tė regjistroj video-lojėra, sepse kėshtu nipėrit e mi mund “tė luajnė” me mua.
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-03-11, 14:01   #13
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Eliza Dushku: Fjalorin e kam si shitese droge..

Lexova nje artikull ku thoshte qe eshte aktore e mir, por e pa-fat !
E pa fat, sepse deri me tani, ka luajtur ne filma palidhje, per mi ra ma shkurt !
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-07-11, 19:05   #14
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Eliza Dushku nė lidhje me Rick Fox ...

Eliza Dushku, javėn e ardhshme nė Kosovė?


Aktorja shqiptare me famė botėrore, Eliza Dushku, mund ta vizitojė sė shpejti Kosovėn dhe atė jo mė larg se javėn e ardhshme.

Dhe, Elizėn do ta sjellė nė Kosovė dhe Shqipėri fotografi i njohur Fadil Berisha, i cili gjatė njė bashkėbisede nė Twitter me Genc Prelvukajn, reperin, kėngėtarin, producentin dhe kėshilltarin e ministrit pėr kulturė, zbuloi se do tė vijė nė Kosovė.

“Genc si je? Unė jam nė Miami. Kam plane me ardh nė Shqipėri me Eliza Dushkun, edhe nė Kosovė”, theksoi Fadili duke cekur nė njė ‘tweet’ tjetėr se javėn e ardhshme do tė jetė nė Kosovė.

Nė pėrgjigje tė fotografit, Genci i uroi mirėseardhje duke pėrmendur se dje ishte i pranishėm me njė aktor tjetėr tė njohur shqiptar.

“Mirė shumė. Lajmėrohuni kur jeni knej. PS: Mbrėmė kemi pasur koncert nė Gjilan. Edhe Blerimi ke me neve”, shkroi reperi.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-08-11, 13:20   #15
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Eliza Dushku nė lidhje me Rick Fox ...

Eliza Dushku kerkon shtetesi shqiptare

Aktorja e njohur me origjinė shqiptare, Eliza Dushku, mbėrriti dje nė Shqipėri, kėsaj here pėr t’u ndjerė tėrėsisht shqiptare. E shoqėruar nga disa producentė dhe grupe xhirimi tė disa televizioneve amerikane, Eliza Dushku tha para mediave shqiptare se do tė promovojė imazhin e Shqipėrisė. Ajo nuk e fshehu edhe njė kėrkesė tė saj pėr tė marrė shtetėsinė shqiptare, tė cilėn e tregoi edhe pėrpara fotografėve.

Ajo u prit sot nė aeroportin ndėrkombėtar “Nėnė Tereza” nė Rinas nga nėnkryetarja e Bashkisė sė Tiranės, Jorida Tabaku. Aktorja e mirėnjohur u shpreh se do tė udhėtojė nė qytetet mė tė bukura shqiptare, si dhe veēanėrisht nė Korēė, nga ėshtė origjina e saj, njė qytet qė ajo nuk ka qenė asnjėherė nė jetėn e saj. “Po bashkėpunojmė me producentė nga “Lonely Planet” apo “Travel Channel”, sepse duam tė pėrgatisim diēka qė tė tregojė se sa e mahnitshme ėshtė Shqipėria.

Eliza Dushku me nėnkryetaren e Bashkisė sė Tiranės, Jorida Tabaku

Gjithashtu, s’kam pasur kurrė mundėsi tė shkoj nė Korēė, nga e cila ėshtė babai im”, tha Dushku dhe mė pas ajo firmosi kėrkesėn pėr tė pasur pasaportė shqiptare, duke qenė kėshtu edhe zyrtarisht njė shtetase shqiptare. Mėsohet se pjesė e kėtij prodhimi do tė jenė edhe shqiptarėt e tjerė tė famshėm, Inva Mula e aktori Blerim Destani. E pyetur nėse ky udhėtim do ta frymėzojė tė bėjė njė tjetėr tatuazh me simbolet shqiptare, Eliza ėshtė pėrgjigjur duke thėnė se tatuazhet nuk ia pėlqen i dashuri. “Dua shumė, por i dashuri im nuk ėshtė se i pėlqen, megjithatė nuk i dihet”.

Ndėrkaq, nėnkryetarja e Bashkisė sė Tiranės, Tabaku, tha se Eliza Dushku do tė takohet sot me kryebashkiakun Lulzim Basha dhe se do tė promovojė vlerat socialkulturore tė Shqipėrisė nė njė udhėtim prej 10 ditėsh nė Shqipėri. “Aktorja Eliza Dushku do tė takohet me kryebashkiakun e Tiranės, Lulzim Basha, do tė vizitojė disa nga qendrat tregtare tė Tiranės e mė pas do tė ketė njė udhėtim turistik nė Durrės, Berat, Korēė, Krujė e Vlorė, pėr tė bėrė njė promovim sa mė tė mirė tė Shqipėrisė”, tha Tabaku.


__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 16:49.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.