Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kuzhina & Gatimi
Emri
Fjalėkalimi
Kuzhina & Gatimi Receta nga kuzhina shqiptare dhe nga mbarė bota.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 04-11-09, 15:35   #1
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Supė me mish viēi dhe perime ...Nevojiten:
● 1 kg mish e 5 patate tė prera nė kubikė
● 2 karota tė prera nė feta
● 2-3 degė selino tė prera trashė
● 5 lugė salcė domatesh
● 1 filxhan ēaji makarona tė vogla (yje apo forma tjera)
● 3 lugė vaj ulliri
● kripė e piper.

Gatimi
1. Presim mishin nė copa tė vogla dhe e vėmė tė ziejė nė njė tenxhere tė madhe. Zierja bėhet nė zjarr mesatar, derisa mishi tė jetė pothuajse gati. Nga mesi i zierjes shtojmė kripė sipas dėshirės.
2. Nė vazhdim hedhim nė tenxhere patatet, selinon, karotat dhe vajin. I lėmė tė ziejnė derisa tė zbuten. Pasi tė jenė pothuajse gati, i nxjerrim perimet dhe mishin nga tenxherja me ndihmėn e njė luge tė madhe me vrima.
3. Hedhim nė ujė makaronat dhe i lėmė tė ziejmė pėr 1/2 e kohės qė shkruhet nė paketė. E rregullojmė me kripė e piper dhe hedhim salcėn.
4. Shtojmė mishin dhe perimet dhe i lėmė tė ziejnė derisa tė bėhen gati makaronat. Gjatė zierjes shtojmė pak ujė tė nxehtė nėse konsiderohet e nevojshme.


__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 14:44.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.