Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kuzhina & Gatimi
Emri
Fjalėkalimi
Kuzhina & Gatimi Receta nga kuzhina shqiptare dhe nga mbarė bota.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 04-11-09, 15:36   #1
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Bukė e skuqur ...Pėr 6 vetė
* 400 g miell
* 2 vezė
* 300 g djathė i bardhė i grirė
* 3 lugė djathė kaēkavall i grirė
* 1 filxhan vaj ulliri
* pak piper

Pėrgatitja:
- Pėrzieni nė njė tas vezėt me 250 g nga djathi i bardhė i grirė, djathi kaēkavall, 3/4 e vajit, miellin, piperin dhe 1.5 filxhan ujė.
- Rriheni derisa tė krijohet njė masė e ngjeshur.
- Hidheni vajin e mbetur nė njė tepsi. Shtrijeni atė nė tė gjithė tepsinė dhe vendosni masėn e krijuar, duke i dhėnė formėn e tepsisė.
- Djathin e mbetur hidhjani pėrsipėr bashkė me piperin.
- Piqeni bukėn nė furrė me temperaturė 200 gradė pėr rreth 45 minuta.
- Servireni tė ngrohtė.
- Mund tė shoqėrohet me gjellėn e drekės ose me meze tė ndryshme.


__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 21:32.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.