Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 05-11-09, 09:26   #1
Lapsi
 
Avatari i Lapsi
 
Anėtarėsuar: 02-11-09
Vendndodhja: Ne ngjyren e ndergjegjes
Postime: 11,499
Lapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Poezi nga Lapsi.

Heshtja

Nė botė nuk kishte
Si dashuria jonė
Kėtė, sot ia them vetes
Se ty je largė.

Ishe shkas pėr gjithėēka
Tė kėrkojė nderė,
Edhe pse jam shumė largė
E di se ēka tė mundon.

Dua tė heshtė pėr ndarjen mizore
Duke kuptuar tė qeshurat e tuaja
Qė sonte mė le vetė
I burgosur me ndjenjėn time

Kam marrė rrugė tjetėr
E di qė s’mė pret
Dua qė tė vdes ne dorėn tėnde
Tė tė dua edhe njėherė.


Agim Jakupi- Shkup


__________________
Lapsi ėshtė i shenjtė, mirėpo nuk ėshtė shenjtėri tė shkruash ēmendurira...
Lapsi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 05-11-09, 09:51   #2
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Heshtja

Me kete poezi te bukur me perkujton Lasgush Poradecin...Po ajo lehtesi magjepse e lojes me fjalet, me vargjet, me dometheniet e thella....
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-09, 10:10   #3
Lapsi
 
Avatari i Lapsi
 
Anėtarėsuar: 02-11-09
Vendndodhja: Ne ngjyren e ndergjegjes
Postime: 11,499
Lapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Heshtja

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ~AnnA~
Me kete poezi te bukur me perkujton Lasgush Poradecin...Po ajo lehtesi magjepse e lojes me fjalet, me vargjet, me dometheniet e thella....
ahahahahha, sa kam qeshe e te kenaqt Zoti... ku tu kujtua Lasgushi, une mendoja se do me krahasosh me poetin e mjerimit ahhahhahahahah
__________________
Lapsi ėshtė i shenjtė, mirėpo nuk ėshtė shenjtėri tė shkruash ēmendurira...
Lapsi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-09, 10:18   #4
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Heshtja

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lapsi
ahahahahha, sa kam qeshe e te kenaqt Zoti... ku tu kujtua Lasgushi, une mendoja se do me krahasosh me poetin e mjerimit ahhahhahahahah

Lasgushi ka shkruar pak ne kete stil
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-09, 10:30   #5
Lapsi
 
Avatari i Lapsi
 
Anėtarėsuar: 02-11-09
Vendndodhja: Ne ngjyren e ndergjegjes
Postime: 11,499
Lapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Heshtja

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ~AnnA~

Lasgushi ka shkruar pak ne kete stil
sa e mire qe je


A thua po me bejne syte
N ata pse qenka sikur dite?
N doshta gabohem, por
A nna qenka ketu
__________________
Lapsi ėshtė i shenjtė, mirėpo nuk ėshtė shenjtėri tė shkruash ēmendurira...

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Lapsi : 05-11-09 nė 10:31
Lapsi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-11-09, 13:41   #6
Idila
Larguar
 
Anėtarėsuar: 10-11-08
Vendndodhja: Iliridė!
Postime: 11,049
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Heshtja

...Mjafton qė s`bėrtas.
Tė bėrtas?
Po ku ta marr zėrin?
Mjafton qė s`marr vrapin.
Vrapin?
Po ku t`i marr kėmbėt?
Oh, dua tė bėrtas, oh dua tė ik, oh dua tė vdes.
Tė bėrtas qė tė dėgjohem pėrtej shtatė bjeshkėve
e shtatė krojeve.
Tė iki larg e mė larg ku tė mos ketė as frymė njeriu
as gjurmė kafshėsh.
Errėsirė.
Ftohtė.
Fishkėllimė ere.
Ushtimė lumi
.........Islamaj
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Idila : 06-11-09 nė 13:42
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-11-09, 13:52   #7
Lapsi
 
Avatari i Lapsi
 
Anėtarėsuar: 02-11-09
Vendndodhja: Ne ngjyren e ndergjegjes
Postime: 11,499
Lapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Per Ty

Zemer per ty i mbaj krahet hapur;
po te pres gjer ne padurim.
Po ti buzeqesh, Dashuri
,dhe kur buzeqesh te dalin flatra
,te lehta e tetrendafilta
Dhe gjithcka vjen e ndizet
Reflekton drite ne cdo kend
mbyll syte nje fluturim
C'ze i thelle i gjakut,c'rahje zemre
Sherim per shpirtin tim
Tek te shoh qe vete vjen
Rrahje zemre te forta
Qe iu ngjane hapave
Tuaj te shpejtuara
qe merr forme vetem ne fluturim.
me ben ta harroj te shkuaren
ta quaj diten dhe naten si te doje
trupi dhe shpirti notojne
si drure te humbur
qe uji i mbyte ose i ngre lirisht,
me lirine e dashurise
Ti ma mundeson gjallerimin

Agim Jakupi
__________________
Lapsi ėshtė i shenjtė, mirėpo nuk ėshtė shenjtėri tė shkruash ēmendurira...
Lapsi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-11-09, 16:13   #8
egiiiii
 
Avatari i egiiiii
 
Anėtarėsuar: 08-12-08
Postime: 141
egiiiii i dashuregiiiii i dashuregiiiii i dashur
Gabim Titulli: Per Ty

Lapsi respekt te koke poet i fort...
__________________
kush qka te ban ban per veti
egiiiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-11-09, 16:15   #9
Lapsi
 
Avatari i Lapsi
 
Anėtarėsuar: 02-11-09
Vendndodhja: Ne ngjyren e ndergjegjes
Postime: 11,499
Lapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Per Ty

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga egiiiii
Lapsi respekt te koke poet i fort...
flm, rrofshe
__________________
Lapsi ėshtė i shenjtė, mirėpo nuk ėshtė shenjtėri tė shkruash ēmendurira...
Lapsi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-11-09, 17:28   #10
Drenushaa
 
Anėtarėsuar: 03-10-09
Postime: 45
Drenushaa me shokė shumeDrenushaa me shokė shume
Gabim Titulli: Per Ty

Pershendetje Lapsi vertet poezi e bukur ,po i jep nje freski te kendshme ketij forumi .Suksese
Drenushaa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-11-09, 20:47   #11
Lapsi
 
Avatari i Lapsi
 
Anėtarėsuar: 02-11-09
Vendndodhja: Ne ngjyren e ndergjegjes
Postime: 11,499
Lapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Per Ty

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Drenushaa
Pershendetje Lapsi vertet poezi e bukur ,po i jep nje freski te kendshme ketij forumi .Suksese
freskin e gjeta mes jush, flm per ngrohtesin e treguar ndaj meje
__________________
Lapsi ėshtė i shenjtė, mirėpo nuk ėshtė shenjtėri tė shkruash ēmendurira...
Lapsi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-11-09, 21:30   #12
Linka_pz
E pandryshueshme
 
Avatari i Linka_pz
 
Anėtarėsuar: 08-03-07
Vendndodhja: Ne Qytetin Historik
Postime: 12,347
Linka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Per Ty

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lapsi
Zemer per ty i mbaj krahet hapur;
po te pres gjer ne padurim.
Po ti buzeqesh, Dashuri
,dhe kur buzeqesh te dalin flatra
,te lehta e tetrendafilta
Dhe gjithcka vjen e ndizet
Reflekton drite ne cdo kend
mbyll syte nje fluturim
C'ze i thelle i gjakut,c'rahje zemre
Sherim per shpirtin tim
Tek te shoh qe vete vjen
Rrahje zemre te forta
Qe iu ngjane hapave
Tuaj te shpejtuara
qe merr forme vetem ne fluturim.
me ben ta harroj te shkuaren
ta quaj diten dhe naten si te doje
trupi dhe shpirti notojne
si drure te humbur
qe uji i mbyte ose i ngre lirisht,
me lirine e dashurise
Ti ma mundeson gjallerimin

Agim Jakupi
Shume e bukur suksese ....
__________________
Thjeshtesia dhe modestia i ben njerezit me te perparuar.
.....................................
“Nė jetė, duhet pasur vullnet e durim – tė mirat vijnė pastaj”
...................................
Happiness in intelliggent people is the rarest thing I know!
Linka_pz Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-11-09, 12:42   #13
Lapsi
 
Avatari i Lapsi
 
Anėtarėsuar: 02-11-09
Vendndodhja: Ne ngjyren e ndergjegjes
Postime: 11,499
Lapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Ate Nate

Ate Nate

Kisha menduar te shkruaja dikur
nje poezi per vajzen e bukur
me syrin qe shkelqen
qe edhe sendet lulezojne
ne prezenc te saj
I them fjales je e lire
Ke dore qe ta shkruash
Ke qiell qe te fluturosh
Ke enderr qe e shehe cdo nate
ke jete per te jetuar
hedhi syte si dy vetetima
Akrepat le te levizin sit e duan,
si dy krahe te hapur
qe presin fjalen e embel te saj.
Ktheva koken duke mbajtur hapa
mendoja se binte qielli
i kesaj nate te qete
duke shkruar kete poezi

Agim Jakupi
__________________
Lapsi ėshtė i shenjtė, mirėpo nuk ėshtė shenjtėri tė shkruash ēmendurira...
Lapsi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-11-09, 13:02   #14
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ate Nate

U bera mekatare
te theva nje krah Pellumbi im
doja qe ti mos te fluturoje
ne hapsiren e qiellit tim
Doja ti te jetoje ne Parajs
dukej e padrejt kjo Bote
e xhelozoja qiellin,diellin henen yjet
qe te veshtronin .....

sa dhibje kishe ate nate
kure rave i plagosur ne prehrin tim
dhe lotet e mije te ran mbi buzet tua
Kishe etje ,
te ushqeva me lote
Mu ate nate
Te rrembeva pergjithmone
dhe te mbaje mshefur
te sigurt,aty ku askush nuke do te gjej
as engjujte e parajses,
te kam mshefur te sigurte
me nuke mundem
as une te te gjej me ty,,,
(beba jote)
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga emine : 08-11-09 nė 13:04
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-11-09, 13:17   #15
Lapsi
 
Avatari i Lapsi
 
Anėtarėsuar: 02-11-09
Vendndodhja: Ne ngjyren e ndergjegjes
Postime: 11,499
Lapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ate Nate

I plagosur isha
nga dashuria qe ndjesha per ty
mu ne ate nate
kur hena bente drite
yjet shkelqenin pa pushim
e dija se e xhelozoje
qiellin qe larte teje
po si nje engjell
erdhe me rembeve mua


__________________
Lapsi ėshtė i shenjtė, mirėpo nuk ėshtė shenjtėri tė shkruash ēmendurira...
Lapsi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:00.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.