Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Thashetheme
Emri
Fjalėkalimi
Thashetheme Tema universale. Kush foli ēka pėr kend ?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 19-12-09, 12:58   #1
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Eliza kopjon Lepa Brenėn...

Dueti fitues i “Kėnga Magjike” meritoi jo vetėm ēmimin e parė, por u vlerėsua edhe si llok-u i artistėve. Por, pak ditė pas festivalit zbulohet njė e vėrtetė e hidhur. Eliza Hoxha ka imituar kryekėput jo vetėm modelin e flokėve, por edhe stilin e fustanit.Ashtu siē ka ndodhun herėt e shkuara, artistėt kosovarė preferojnė tė anojnė nė imitimet e tyre drejt kolegėve nga Serbia. Kėtė herė ka qenė kėngėtarja Lepa Brena, ajo qė ka frymėzuar Elizėn, e cila ka zgjedhur njė model flokėsh tė ngjashėm me atė tė koleges serbe. Madje ajo ka veshur gjithashtu tė njėjtin fustan tė tipit gladiator, qė ka mbajtur Lepa Brena nė njė nga koncertet e saj.


__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 19-12-09, 18:26   #2
Sibora
 
Avatari i Sibora
 
Anėtarėsuar: 10-12-09
Postime: 292
Sibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėmSibora i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Eliza kopjon Lepa Brenėn...

I kane pelqyer frizura dhe fustani,e ka imituar.Jo veq kengetaret,por edhe njerezit e thjeshte shohin dhe imitojne serbet dhe te huaj te tjere.
__________________
INJORANTI flet vend e pa vend, I ZGJUARI flet ne momentin e duhur, I URTI flet nese e pyesin, BUDALLAI flet gjithmone.
....................................................................................................................
"Cdokund spiunet i bleme me para,tek shqiptaret i gjetem gratis"(thenje e huaj).
Sibora Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-12-09, 18:32   #3
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Eliza kopjon Lepa Brenėn...

Ka kohe kjo me u marr me kesi senesh. Ia ka bo gati 40 vjet, e beqare...
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-12-09, 19:48   #4
Drenushaa
 
Anėtarėsuar: 03-10-09
Postime: 45
Drenushaa me shokė shumeDrenushaa me shokė shume
Gabim Titulli: Eliza kopjon Lepa Brenėn...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Arb
Ka kohe kjo me u marr me kesi senesh. Ia ka bo gati 40 vjet, e beqare...
Urime Eliza vertet ka qen e mrekullueshme ,edhe kenga ka qen shum e mir
Po nuk e di pse merresh me qeshtjen e saj shum personale martohet apo jo ,por kjo tregon qe ne shqiptaret e kem zakon te ham buken ton e ti bajm hallet e te tjerva.
Drenushaa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-12-09, 20:41   #5
Idila
Larguar
 
Anėtarėsuar: 10-11-08
Vendndodhja: Iliridė!
Postime: 11,049
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Eliza kopjon Lepa Brenėn...

Unė kam menduar qė Lepa Brena ėshtė nga Bosnja.
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Idila : 19-12-09 nė 20:41
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-12-09, 22:57   #6
SANTANA-29
-Shum i Thjeshte-
 
Avatari i SANTANA-29
 
Anėtarėsuar: 26-09-06
Vendndodhja: FRANKFURT
Postime: 16,506
SANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Eliza kopjon Lepa Brenėn...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Idila
Unė kam menduar qė Lepa Brena ėshtė nga Bosnja.

Nje dreq jan si i bosnjes apo e serbis
Emri i vertete i Lepa Brenes eshte Fahreta Jahi

Lindur ne
Bosnje shtet qe ne ate kohe bente pjese ne Jugosllavi ka lindur me 20 tetor 1960 .
__________________
C'do dite zgjohem me nje mendim te ri me mall,pendim apo zemerim
ky eshte vec fillimi i dites por asgje nuk ka kuptim.
SANTANA-29 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-12-09, 23:15   #7
AlbaSoft
 
Avatari i AlbaSoft
 
Anėtarėsuar: 28-04-08
Postime: 1,739
AlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Eliza kopjon Lepa Brenėn...

O lepa bren njeher ben nena.
__________________
99% t'bukuris t'1 femnes munesh me fshi , me 1 Pallom t'lagt !
AlbaSoft Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-12-09, 23:28   #8
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Eliza kopjon Lepa Brenėn...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AlbaSoft
O lepa bren njeher ben nena.
hahahhahahhaha shuj se po te nien kush e thojn koka me shkie


opss edhe big mama e kish kopju kengen e brenes
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-12-09, 23:59   #9
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Eliza kopjon Lepa Brenėn...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Idila
Unė kam menduar qė Lepa Brena ėshtė nga Bosnja.
Po Idila, Lepa Brena s'eshte serbe por eshte nga Bosnja.

Citim:
Nje dreq jan si i bosnjes apo e serbis
Emri i vertete i Lepa Brenes eshte Fahreta Jahi


Lindur ne
Bosnje shtet qe ne ate kohe bente pjese ne Jugosllavi ka lindur me 20 tetor 1960 .]
SANTANA, dhe Maqedonia ka qene pjese e Jugosllavise dhe Kosova ka qene pjese e Jugosllavise...qe te dy ne kemi lind ne kohen kur keto dy shtete ishin nen Jugosllavine, por kjo s'na ben te ndjehemi sllav...

Kenga dhe interpretimi meritonin nje cmim.Eliza me kete kenge arriti te fitoj, jo vetem zemren e publikut, por dhe te gjithe kengetareve qe morren pjese ne "Kenga Magjike"...
Sa per Lukun, kjo eshte thjeshte, vetem nje shije e cdonjerit nga ne dhe s'do e quaja imitim...
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga ~AnnA~ : 20-12-09 nė 00:00
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-12-09, 07:54   #10
sherri
J.H.N.K.SH
 
Avatari i sherri
 
Anėtarėsuar: 13-06-05
Vendndodhja: Rruga e qumshtit Nr- 3
Postime: 4,740
sherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Eliza kopjon Lepa Brenėn...

Pse po ja futni "kaupelce" qeshtu? a gjelozia a cka?Eliza esht njera nder kengetaret e rralla qe esht vet-vetja. Sa rastesia esht ne veshje ne stile,edhe pse ne ato foto nuk pash ndoj ngjajshmeri :P besoj qe Elizes as qe ka ekzistu "Lepa Brena" si ka ra ne mend deri sa esht pregadit per ate festival a ckaishte ai.
Citim:
Nje dreq jan si i bosnjes apo e serbis
Emri i vertete i Lepa Brenes eshte Fikreta Jahic Lindur ne Brcko,(muslimane 5 vakte i ka fal) nje kohe te gjat ka jetu ne Novi Sad( tash s'po kallxoj qe kam pi kafe me te ,se me thoni tradhtar i kombit :D:P
Bosnje shtet qe ne ate kohe bente pjese ne Jugosllavi ka lindur me 20 tetor 1960 .
__________________
Thuaje tė pa shkruarėn,shkruaj tė pa thėnėn!

Toleranca, ka kuptimin e pėrafėrt me durimin. (Dilaver Kosova)
sherri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-12-09, 11:01   #11
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Eliza kopjon Lepa Brenėn...

A Lopa brenen a mihrije bravėn e ka kopjue ??? Facat si motra mu kon.
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-12-09, 12:02   #12
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Eliza kopjon Lepa Brenėn...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Drenushaa
Urime Eliza vertet ka qen e mrekullueshme ,edhe kenga ka qen shum e mir
Po nuk e di pse merresh me qeshtjen e saj shum personale martohet apo jo ,por kjo tregon qe ne shqiptaret e kem zakon te ham buken ton e ti bajm hallet e te tjerva.
A ja nise edhe ti me, "Ne Shqiptaret keshtu...", "Ne Shqiptaret ashtu..."

Nuk ka te bej kjo me Shqiptaret, por ka te bej me njerezit. E njerezit kane te drejte paragjykojne edhe jeten private te sojit te Eliza Hoxhes.

Qeshtu ti magjupe, e magjupe te tjera, qe ju vjen marre qe jeni Shqiptare.
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-12-09, 12:58   #13
Drenushaa
 
Anėtarėsuar: 03-10-09
Postime: 45
Drenushaa me shokė shumeDrenushaa me shokė shume
Gabim Titulli: Eliza kopjon Lepa Brenėn...

Jo Arb mua nuk me vjen marre qe jam shqiptare ,perkundrazi ,un jam vetvetja dhe merrem me vetveten pa dashur te paragykoj jeten e te tjerve .Ne fakt kjo nuk ka te bej me shqiptari ,ktu keni te drejt ,se kto komente i bejn njerzt injorant si ju ,e te till njerz ka te te gjitha nacionalitetet.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Drenushaa : 20-12-09 nė 12:59
Drenushaa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-12-09, 14:18   #14
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Eliza kopjon Lepa Brenėn...

... mos deshtė t'ju dėrgoj kėngėt e Lepa Brenės . Dragana Mirkoviqit, Ceca etj .. se fort po ngohen nga Shqipetaret.
Si p.sh disa se e bajn cili-mili per kenget serbe , nga ata ma shumė ngohen , dhe u binda vet nė ēdo automjet te tyre ndegjohen ... vetėm me xhamat e mbyllta tė veturės,

-Une per vehti kurfar behone nuk i gjej tek kengėt e huaja (pėrveq patriotike), domthane nėse ngon kenget Amerikanēe nuk je Amerikan , faktikisht i ngoj kenget e Shemsa Suljakoviq, dhe Merlin , m'ka mbet shprehi nga koha e APJ's.
__________________
pause

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga premium : 20-12-09 nė 14:19
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-12-09, 15:12   #15
Idila
Larguar
 
Anėtarėsuar: 10-11-08
Vendndodhja: Iliridė!
Postime: 11,049
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Eliza kopjon Lepa Brenėn...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga premium
... mos deshtė t'ju dėrgoj kėngėt e Lepa Brenės . Dragana Mirkoviqit, Ceca etj .. se fort po ngohen nga Shqipetaret.
Si p.sh disa se e bajn cili-mili per kenget serbe , nga ata ma shumė ngohen , dhe u binda vet nė ēdo automjet te tyre ndegjohen ... vetėm me xhamat e mbyllta tė veturės,

-Une per vehti kurfar behone nuk i gjej tek kengėt e huaja (pėrveq patriotike), domthane nėse ngon kenget Amerikanēe nuk je Amerikan , faktikisht i ngoj kenget e Shemsa Suljakoviq, dhe Merlin , m'ka mbet shprehi nga koha e APJ's.
Seē m`u kujtua kėnga "Udri Mujo", kėngė e mirė valla.


__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:17.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.