Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Moda & Estetika
Emri
Fjalėkalimi
Moda & Estetika Bukuria dhe estetika, veshjet, modelet mė tė reja shqiptare e botėrore.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 20-12-09, 20:08   #1
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Ēfarė nuk duhet tė mungojė nė garderobėn e njė femre..

Minifundi nuk ka datė skadence, por datė zgjatjeje duhet tė ketė patjetėr. Me kalimin e viteve ne ndyshojmė, fizkisht dhe psikologjikisht. Kėto ndryshime shoqėrohen me veshje mė komode dhe serioze.


Por cilat janė veshjet qė nuk duhet t’i mungojnė garderobės suaj nė mėnyrė qė tė visheni me stil, pėr tė ndjekur nė tė njėjtėn kohė tendencat mė tė fundit. Pėr kėtė na vjen nė ndihmė konsulenti Enzo Miēo i cili si me shkop magjik transformon femrat e pahijshme nė bukuroshe plot stil.
Asnjė teprim, sqaron ai, mjafton qė gjithēka tė jetė nė harmoni me mėnyrėn e jetesės dhe fizikun e personit qė kėrkon tė ndryshojė.
Kur ėshtė e domosdoshme tė rishikohet looku
Ndryshimi thelbėsor i stilit ndodh te femrat nė moshėn 25-30 vjeēe, kur hyhet papritur nė botėn e punės. Shpesh thuhet qė veshja nuk e bėn njeriun, megjithatė jo gjithmonė kjo do tė ishte shprehja e duhur. Njė veshje e pėrshtatshme e ndihmon njė femėr tė ndihet e sigurt nė vetvete, tė ndihet autoritare dhe ky do tė ishte padyshim njė ndryshim i rėndėsishėm nė jetė. Sensi praktik i gjėrave nuk duhet tė mungojė kurrė: duhet rishikuar gjatėsia e rrobave, hapjet dhe krahėt e zbuluar.
Minifundi, a ka njė datė skadence
Minifundi nuk ka njė datė skadencė, por padyshim ka njė datė zgjatjeje. Mund tė jetė argėtuese tė vėsh nė pah kėmbėt e bukura, por kjo varet nė radhė tė parė nga mosha. Nėse kam kėmbė tė bukura mund tė vesh minifund, nėse jam e re mund tė guxoj tė vesh njė fund tė shkurtėr, por atė duhet ta vesh me hijeshi, elegancė dhe kurrė me vulgaritet. Nėj minifund mund tė jetė sensual nėse vishet nė mėnyrėn e duhur dhe nuk ėshtė vulgar. Fundi zgjatet centimetėr pas centimetri me avancimin e moshės.
Ēfarė nuk duhet tė mungojė nė garderobėn e njė femre .
Ekzistojnė disa artikuj pa tė cilėt njė femėr nuk do tė merrej seriozisht pėrsa i pėrket pamjes sė saj tė jashtme. Padyshim nė kėtė rast do tė ishte njė fustan i zi, qė nė ēdo rast do tė arrinte tė na prezantonte nė formėn mė tė mirė tė mundshme.
Atė mund ta veshėsh me diēka sipėr ose me xhinsa poshtė kur shkon nė punė dhe me njė palė kėpucė me taka pėr mbrėmjet shik.
Ēėshtė eleganca
Eleganca nuk ėshtė patjetėr sinonim i veshjes. Ėshtė thjesht njė veti e pėrpunuar dhe shumė mė komplekse. Eleganca ėshtė njė lėvije, njė mėnyrė tė foluri, njė mėnyrė e lėvizjes sė duarve. Elegante ėshtė njė femėr qė di tė vėrė nė lėvizje makinėn e kafesė nė njė mėnyrė tė caktuar. Ēdokush mund tė ketė dėshirėn pėr tė qenė e tillė, por nuk mund tė ketė patjetėr elegancėn: janė dy gjėra tėrėsisht tė ndryshme.
Nuk mund tė mėsosh si tė jesh elegante
Mund tė punohet shumė. Mund tė mėsosh tė kombinosh ngjyrat, tė zgjedhėsh aksesorėt e duhur si dhe trukun qė tė shkon mė shumė. Eleganca ėshtė mė e vėshtirė pėr t’u mėsuar. Njė femėr duhet ta ketė natyrale. Mund tė jepen shumė kėshilla, por pėr gjėrat qė nuk vijnė natyrshėm ėshtė e vėshtirė t’i bėsh si duhet.
Kėpucėt, tendecat e reja tė dimrit
Tė hapura, ēizme, me takė tė lartė, gjithēka qė pėrbėn modėn e kėsaj stine. Tė rehatshme, tė ngrohta, seksi, tė ekzagjeruara, apo klasike: ja cilat janė modelet mė trendi tė stinės sė dimrit 2010.
Franēėskine
Janė tendeca mė e fundit e kėpucėve. Stilistėt janė frymėzuar nga modelet mashkullore pėr tė gjitha femrat qė duan tė duken moderne dhe klasike nė tė njėjtėn kohė. Kėto lloj kėpucėsh janė tė karakterizuara nga qepjet nė sipėrfaqe si dhe lidhėzat qė tė kujtojnė kėpucėt e meshkujve. Ato qė e veēojnė nga modelet e seksit tjetėr janė takat, kryesisht tė rehatshme si dhe ngjyra e zezė e kombinuar nė mėnyrė perfekte me tė bardhėn.
Gjysmė ēizmet
Ky model ėshtė i pėrshtatshėm pėr tipe tė ndyshme veshjesh. Mund t’i kombinosh me funde, xhinsa tė ngushta tė cilat futen brenda kėpucėve, por edhe t’i mbash sipėr tyre. Kėpucėt gjysmė ēizme janė tė pėrkryera pėr femrat me gjatėsi mesatare dhe tė shkurtėr. Gjatėsia deri nė kavilje e bėn njė femėr tė duket mė seksi dhe joshėse. Pėrveēse tė bukura, kėto lloj ēimesh janė edhe tepėr komode.
Ēizmet
Sipėr apo poshtė gjurit, ēizmet konsiderohen tė pavdekshme nga stilistėt nė mbarė botėn. Nuk ka dimėr pa ēizme, pėrderisa edhe vera i pranon me kėnaqėsi. Pasarelat pariziene kanė sjellė nė vėmendjen e gjithkujt ēizmet sipėr gjurit, pėr t’u kombinuar lehtėsisht me palltot e shkurtra dhe tepėr seksi. Nuk mund tė mungojnė nė kėtė rast modelet klasike tė preferuara nga komanitė mė tė mėdha tė modės si: Camper, Geox, Nannini, Nero Giardini, San Frediano.


__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 28-10-12, 17:42   #2
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė nuk duhet tė mungojė nė garderobėn e njė femre..

Patikat
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-10-12, 12:48   #3
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė nuk duhet tė mungojė nė garderobėn e njė femre..

...

Mbulesa!

.
__________________
Kurr mos debato me budallenjte,...ata te terheqin ne nivelin e tyre,pastaj te mundin me pervojen e tyre !
M.T.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-10-12, 12:50   #4
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė nuk duhet tė mungojė nė garderobėn e njė femre..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...

Mbulesa!

.
Hixhab n`kry, hixhab n`cant a ?
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-10-12, 13:09   #5
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė nuk duhet tė mungojė nė garderobėn e njė femre..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
Hixhab n`kry, hixhab n`cant a ?

...

Modestija !


... sa per kombinim !

.


__________________
Kurr mos debato me budallenjte,...ata te terheqin ne nivelin e tyre,pastaj te mundin me pervojen e tyre !
M.T.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 21:48.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.