Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Moda & Estetika
Emri
Fjalėkalimi
Moda & Estetika Bukuria dhe estetika, veshjet, modelet mė tė reja shqiptare e botėrore.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 11-01-10, 20:02   #1
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim 9 keshilla per zbokth ..

Si per femrat ashtu dhe per meshkujt, eshte pa dyshim nje “armik” antipatik, qe shpesh influencon edhe ne humorin tone.


Edhe pse mund te jete e veshtire, nuk duhet te dorezoheni: zbokthi mund te eleminohet, mjafton te beni zgjedhjet e duhura, dhe nese eshte e nevojshme drejtohuni tek specialisti.
Ashtu sic e dime shkaqet jane te shumta, dhe shpesh here lodhja dhe stresi e theksojne me shume kete fenomen.
Te shohim se cilat mund te jene zgjedhjet e duhura kunder zbokthit. Fillimisht duhet te evitoni cdo gje qe mund te provokoj ose rendoj gjendjen apo irritmin e skalpit te kokes:

1- Shampo dhe nje trajtim kunder zbokthit, sot mundesia per te zgjedhur eshte e shumte.

2- Eshte mire te perdorni shampo me baze katrami dhe sulfurseleni, per te eleminuar
yndyren e tepert.

3- Beni kujdes me produkte te tilla si xhel, lak, lyerje flokesh dhe trajtime te ketyre llojeve.

4- Limitoni konsumin e duhanit dhe te alkoolit.

5- Vendosni ne dieten tuaj produkte te pasura me vitamine E,(fruta dhe perime)

6- Mos kruani skalpin e kokes me force.

7- Evitoni perdorimin e flokeve artificial, shalleve apo kapuceve ne menyre frekuente, pasi nuk lejojne qe skalpi te marre ajer.

8- Krihni floket me delikatese, pasi kreheri rrezikon te irritoje lekuren e varfer nga vitaminat.

9- Lajini floket me kujdes, por mos ekzagjeroni, me dozimin e produkteve, dhe as me shpeshtesine e larjes, ne kete menyre do te perkeqesoni gjendjen dhe nuk do te keni rrezultat.


__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:57.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.