Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kuzhina & Gatimi
Emri
Fjalėkalimi
Kuzhina & Gatimi Receta nga kuzhina shqiptare dhe nga mbarė bota.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 26-01-10, 17:50   #1
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Pite misri me djathė ...

Pėr 4-5 persona duhen:
* 1/2 kg miell misri
* 2 di qumėsht
* pak kripė
* 10 gr. sheqer
* l tharm i bukės;

Pėr yē:
* 1/2 kg djathė
* 250 gr sheqer
* 3 ve
* l qese vanilje
* 2 lugė miell
* rrush i tharė.

Pėrgatitja:
Mielli gatuhet me qumėsht tė vluar dhe i qitet sheqer e kripė, e pastaj edhe tharmi i bukės.
Pėrzihet dhe lihet tė vijė. Ndėrkohė tunden tė kuqtė e vesė bashkė me sheqer, nė tė hidhet djathi i copėtuar dhe mielli, nė fund rrushi i tharė dhe shkuma e fituar nga tė bardhėt e vesė.
Nė tepsinė e lyer me yndyrė hidhet gjysma e brumit tė pėrgatitur nga mielli i misrit, pastaj mbi kėtė sipėrfaqe hidhet yēi prej djathit si dhe pjesa tjetėr e brumit tė mbetur. Tėrė kjo piqet nė zjarr jo tė fortė.
Pasi tė jetė pjekur, i hidhet nė sipėrfaqe sheqer vanilje qė tė duket mė bukur dhe serviret.


__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 02-02-10, 01:18   #2
LuLjaa
Ferizajlike
 
Avatari i LuLjaa
 
Anėtarėsuar: 06-03-07
Vendndodhja: Ngat Kojshive..
Postime: 32,348
LuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pite misri me djathė ...

Hiq s'po ma merr menja qe bahet e mire qe kjo pite ooj Jana :)
__________________
● Dashuria vleresohet, aty ku shijohet ●
LuLjaa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-10, 08:20   #3
Idila
Larguar
 
Anėtarėsuar: 10-11-08
Vendndodhja: Iliridė!
Postime: 11,049
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pite misri me djathė ...

Mė thuaj tė lutem ēfarė ėshtė yēi o Jana.
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-10, 10:14   #4
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pite misri me djathė ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Idila
Mė thuaj tė lutem ēfarė ėshtė yēi o Jana.
Kjo masasa tjeter...as une se kam lexu ne asnej recet tjeter...si met thon kjo masa per zbukurim...kshtu e kam kuptu une...

p.s Lule...s'po di valla se kam provu..amo mu dok interesant...
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Jana : 02-02-10 nė 10:14
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-03-10, 16:39   #5
Zeqiri
 
Anėtarėsuar: 28-07-09
Postime: 476
Zeqiri e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Pite misri me djathė ...

ahfutkotizem hebace kurpothot fehmi ferati kushpobahet milioner edhe ktu futjani kot pite misri medjath dicka qenuk ukan asska mekan kurren ekurres hajgare papare

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zeqiri : 07-03-10 nė 16:39
Zeqiri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-04-10, 07:52   #6
qekiqi
Banned
 
Anėtarėsuar: 02-04-10
Postime: 63
qekiqi
Gabim Titulli: Pite misri me djathė ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zeqiri
ahfutkotizem hebace kurpothot fehmi ferati kushpobahet milioner edhe ktu futjani kot pite misri medjath dicka qenuk ukan asska mekan kurren ekurres hajgare papare
ho aaaaaaaaaaaaaaaa jum qkoq qitu ku haaaaaaaaaaaaaaaa qa ishit cirkuza ju t dardanis haaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
jahfutkotizem edhe qit fjal e niva ohaaaaaaaaaaaaa u qkoqa tu kesh
qitu pite me djath me miser
o kuku nona jem qa spo ni be pasha baben kopa qitash
po du me ra plast tu kesh ku ka pite me djath me miser
haa skom ni hala ku ku nona jeme be qfar foresh ku ka pite me djath me miser

haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa o ku ku nona jem qa po dalin do do cirkuza
qitu po t qkoqkan kejt o q m ka shti me kesh qikjo fjala ja futkotizem hala se kom ni jom qkoq
se mu m pilqen cirkuzi po t qkoqkan tu kesh qitu po t qkoqkan
me do fore ani pite me miser me djath haaaaaaaaaaaaa o jom tu ra per toke
tu kesh
me kqyr qitu n d ardani po t kputkan do do me do far foresh
qa s nin
eu bre qa s nin me lot kom kesh me qit far foren ja futkotizem

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga qekiqi : 03-04-10 nė 08:00
qekiqi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-04-10, 08:00   #7
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pite misri me djathė ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zeqiri
ahfutkotizem hebace kurpothot fehmi ferati kushpobahet milioner edhe ktu futjani kot pite misri medjath dicka qenuk ukan asska mekan kurren ekurres hajgare papare
jan mundu me e qytetrue krelanen e kallamojt pak se edhe kah na i qesim kto krelana me vo e me peciv djath shum te mira dalin kan me pak yndyr se krelana e thjesht qe qitet me miell misri (qe po i thojn) ose te kallamojt i themi kah ne

ja u shkruj qysh qitet nese eshte kush i interesuem
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-04-10, 12:24   #8
Zeqiri
 
Anėtarėsuar: 28-07-09
Postime: 476
Zeqiri e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Pite misri me djathė ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga teutaA
jan mundu me e qytetrue krelanen e kallamojt pak se edhe kah na i qesim kto krelana me vo e me peciv djath shum te mira dalin kan me pak yndyr se krelana e thjesht qe qitet me miell misri (qe po i thojn) ose te kallamojt i themi kah ne

ja u shkruj qysh qitet nese eshte kush i interesuem
pojam i interesum trego siqitet ajokrelan kah ju nashta ebaj zemren guri itham grus mema qite shtir qema qet veq doti tham veqshkruje receptin siduhet me pregadit

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zeqiri : 08-04-10 nė 12:24
Zeqiri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-04-10, 23:33   #9
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pite misri me djathė ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zeqiri
pojam i interesum trego siqitet ajokrelan kah ju nashta ebaj zemren guri itham grus mema qite shtir qema qet veq doti tham veqshkruje receptin siduhet me pregadit
ahhahaha zeqir un po e shkruj shqip se me kso grame e mililitra sdi

3 vo
1 taz (si te jogurtit ne ks ata tazat e plastikes) miell te gryt
3 taza miell te kallamojt
1taz vaj
1 cop djath
pak kryp
1 peciv edhe i perzien tona me kos i qet ne tepsi edhe e pjek

hahahhahah tash varet sa don me qit te madhe veq mesatarisht e dhash masen shum e mir del per bes edhe e shpejt
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-04-10, 23:44   #10
SANTANA-29
-Shum i Thjeshte-
 
Avatari i SANTANA-29
 
Anėtarėsuar: 26-09-06
Vendndodhja: FRANKFURT
Postime: 16,506
SANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pite misri me djathė ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga teutaA
ahhahaha zeqir un po e shkruj shqip se me kso grame e mililitra sdi

3 vo
1 taz (si te jogurtit ne ks ata tazat e plastikes) miell te gryt
3 taza miell te kallamojt
1taz vaj
1 cop djath
pak kryp
1 peciv edhe i perzien tona me kos i qet ne tepsi edhe e pjek

hahahhahah tash varet sa don me qit te madhe veq mesatarisht e dhash masen shum e mir del per bes edhe e shpejt

Tuti qka eshte kjo sup ,,
__________________
C'do dite zgjohem me nje mendim te ri me mall,pendim apo zemerim
ky eshte vec fillimi i dites por asgje nuk ka kuptim.
SANTANA-29 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-04-10, 23:45   #11
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pite misri me djathė ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SANTANA-29
Tuti qka eshte kjo sup ,,
hahahahha ooo sosht sup po krelan qy provoje
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-04-10, 23:47   #12
SANTANA-29
-Shum i Thjeshte-
 
Avatari i SANTANA-29
 
Anėtarėsuar: 26-09-06
Vendndodhja: FRANKFURT
Postime: 16,506
SANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pite misri me djathė ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga teutaA
hahahahha ooo sosht sup po krelan qy provoje
Me i perzi ato qka i permende sup del asqe tjeter,, veq mill kollomojt,ma pak mi qit,,hahahahahahahahhahahaa
__________________
C'do dite zgjohem me nje mendim te ri me mall,pendim apo zemerim
ky eshte vec fillimi i dites por asgje nuk ka kuptim.
SANTANA-29 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-04-10, 23:48   #13
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pite misri me djathė ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SANTANA-29
Me i perzi ato qka i permende sup del asqe tjeter,, veq mill kollomojt,ma pak mi qit,,hahahahahahahahhahahaa
po a e qysh qitet krelana sipas teje
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-04-10, 23:52   #14
SANTANA-29
-Shum i Thjeshte-
 
Avatari i SANTANA-29
 
Anėtarėsuar: 26-09-06
Vendndodhja: FRANKFURT
Postime: 16,506
SANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pite misri me djathė ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga teutaA
po a e qysh qitet krelana sipas teje
vallahi me dek se kom menden,,,krelana,lype ne Google e qan,,hahahahahahah..


__________________
C'do dite zgjohem me nje mendim te ri me mall,pendim apo zemerim
ky eshte vec fillimi i dites por asgje nuk ka kuptim.
SANTANA-29 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 06:04.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.