Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Personalitete publike
Emri
Fjalėkalimi
Personalitete publike Personalitetet publike nga Kinematografia, Arti, Muzika, Kultura, Letėrsia, Politika, Shkenca, Sporti etj. Tė rejat, mėnyra e tė sjellurit, kontakti me publikun. (Po thojnė...)Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 22-02-10, 23:15   #1
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Smile Adelina vjen nė Tiranė plot cokollatė e luleshtrydhe...

Provokatore, seksi, e ėmbėl sa dhe cokollata qė mbart nė trup. Kjo ėshtė fotoja me e re e tė parezistueshmes Adelina Ismailit.

Mėsuam se kėngėtarja kosovare Adelina Ismaili ndodhej kėto ditė nė Tiranė pėr njė set fotografish pėr revistėn “Anabel”. Revista del sot ne treg, por ne mundėm tė shkėpusim kėngėtaren nė kopertinėn e parė, ku Adelina vjen mė e guximshme se asnjėherė tjetėr.
E lyer me cokollate te shkrire dhe me nje luleshtrydhe ne dore, kengetarja me veshtimin e saj plot joshje kthen sytė nga lexuesi i revistės.
Por dhe pėrfaqėsuesit e revistės kanė mbetur tepėr tė kėnaqur, sa nė njė nga rrjetet online shprehen se “Pershtypja jone nga Adelina ishte : Nje artiste e vertete dhe shume e disiplinuar, nje modele e papare, dhe nje grua me shume bote dhe teper e dashur”.


__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 22-02-10, 23:22   #2
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Adelina vjen nė Tiranė plot cokollatė e luleshtrydhe...

Palidhje koka dal ne kete foto.... Si gėrbejkė !!!
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-02-10, 23:24   #3
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Adelina vjen nė Tiranė plot cokollatė e luleshtrydhe...

ju shkoi jeta shqiptarve ka emintojne tjeret,iha sa monotoni se sjan vetvetja...ani thojne adelina a vetvetja vert tert......
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-02-10, 00:23   #4
Zeqiri
 
Anėtarėsuar: 28-07-09
Postime: 476
Zeqiri e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Adelina vjen nė Tiranė plot cokollatė e luleshtrydhe...

eh mos te pafte syni ikeq se te bjen msyshe tije mbretneshe dhe kangen tane ezanin tan tbukur e dojne krejt shqiptaret e kosoves e tshqipnise
Zeqiri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-02-10, 00:35   #5
Legend
 
Anėtarėsuar: 14-11-05
Postime: 459
Legend e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Adelina vjen nė Tiranė plot cokollatė e luleshtrydhe...

ADELINA - KOPERTINA ME HOT NE SHQIPE

Gjate muajve janar-shkurt, Adelina Ismaili shenoi nje rekord "kopertinash" duke qene ne faqe te pare te disa prej revistave me te njohura ne Kosove dhe Shqiperi, por ka qene kopertina e revistes "Anabel" (dale kete jave) ajo e cila ka lene me goje hapur lexuesit. E mbuluar me cokollate dhe nje luleshtrydhe ne dore, Adelina i ka vene A_ne e madhe Anabeles duke e bere kete padyshim nje nder numrat me interesant te vitit. Ndersa gjithmone jemi mesuar me kopertina me lule, cica dhe kofshe me shumice, nje gje qe eshte vene re shpesh here, ka qene mosideimi i fotove. Shumica e tyre jane bukuri fotoshopi me te njejtin makiazh dhe te njejtin numer cice lol dhe pavarsisht se botohen ne reviste mode apo jo, nuk kane asnje domethenie me titujt e shkrimit. Kjo foto e Adelines tamam i flet nje mije fjale dhe ndoshta do bej qe kopertinat e ardheshme te ndryshojne tematiken nga bukuri turke ne bukuri artistike apo nga bukuri Disney ne bukuri MODE, se ne fund te fundit revista mode jane apo jo?

P.S 1 - Ne do kishim publikuar dhe disa foto te tjera nga ky sesion fotografik,por "Anabel" nuk na i dergoi ne kohe.
P.S 2 - Une shpresoj qe ky te behet dhe stili pranveror i veshjes ene te gjitha vajzat te vishen me cokollate. Mmmm...luleshtrydhe!
[/B]
Imazhet E Bashkangjitura
Tipi Dosjes: jpg 2784103000_2.jpg (42.9 KiloByte, 8 shikime)

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Legend : 23-02-10 nė 00:36
Legend Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-02-10, 00:41   #6
Buqja_ch
Prishtinalike
 
Avatari i Buqja_ch
 
Anėtarėsuar: 03-03-07
Vendndodhja: Zh _ Pr
Postime: 21,373
Buqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Adelina vjen nė Tiranė plot cokollatė e luleshtrydhe...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga valiii
Palidhje koka dal ne kete foto.... Si gėrbejkė !!!

Ka pas kujdes mos po i bie qukullada e i duket ngjyra e trupit ..
__________________
Shkėputja e Yllit nga qielli nuk lidhet pėr fatin e askujt ... !!!!
Buqja_ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-02-10, 09:57   #7
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Adelina vjen nė Tiranė plot cokollatė e luleshtrydhe...

Kerkoj t'me falni ne shprehje, po te kuka lye si me shurr lope !

Paska mu kput tu kesh Leonora
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-02-10, 11:40   #8
Oltiana1
Larg FD-sė .
 
Anėtarėsuar: 26-11-09
Postime: 5,082
Oltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėmOltiana1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Adelina vjen nė Tiranė plot cokollatė e luleshtrydhe...

Ew ew me kėtė kėngėtare ēudi hmmm mundohet me u bėrė sikur artistet e njohura e kėngėtaret , nuk e ke stilin e tyre jooo .
Oltiana1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-02-10, 11:44   #9
Zeqiri
 
Anėtarėsuar: 28-07-09
Postime: 476
Zeqiri e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Adelina vjen nė Tiranė plot cokollatė e luleshtrydhe...

oj adelin po ta kan inativeq sije ma e bukra en krejt kosoven zoti ishallatrun prej ktyne inatzezave podojn me plas qe sjan si ti tbukra

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zeqiri : 23-02-10 nė 11:45
Zeqiri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-02-10, 11:47   #10
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Adelina vjen nė Tiranė plot cokollatė e luleshtrydhe...

Me dhimbset ! Nga e kaluara e saj ajo ne cka me asocon kujtesa esthe NJE BANESE NJE DHOMSHE E KEMI SHUME NGUSHTE , NDAJ DHE TAVOLINEN E CELLOJ ME GRUSHT (kjo eshte Adelina e artė) .... Ndersa asocimet ne te tanishmen (prezenten)... s'di s'ka nje shprehje ne shqip , serbet e kan nje shprehjee interesant "DROLĖ"
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-02-10, 11:58   #11
Elina
DAHA-SUPERADMYNISTRATORE
 
Avatari i Elina
 
Anėtarėsuar: 14-03-07
Vendndodhja: Fairytopia
Postime: 14,093
Elina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Adelina vjen nė Tiranė plot cokollatė e luleshtrydhe...

Zot jep mend aty ku s'ka!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Dr. Ibrahim Rugova
Elina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-02-10, 12:04   #12
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Adelina vjen nė Tiranė plot cokollatė e luleshtrydhe...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elina
Zot jep mend aty ku s'ka!
amin
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-02-10, 12:34   #13
SANTANA-29
-Shum i Thjeshte-
 
Avatari i SANTANA-29
 
Anėtarėsuar: 26-09-06
Vendndodhja: FRANKFURT
Postime: 16,506
SANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Adelina vjen nė Tiranė plot cokollatė e luleshtrydhe...

Vetem andrra kam me pa tan naten,,
__________________
C'do dite zgjohem me nje mendim te ri me mall,pendim apo zemerim
ky eshte vec fillimi i dites por asgje nuk ka kuptim.
SANTANA-29 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-02-10, 12:36   #14
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Adelina vjen nė Tiranė plot cokollatė e luleshtrydhe...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SANTANA-29
Vetem andrra kam me pa tan naten,,

NIGHTMAREEEE
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-02-10, 12:50   #15
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Adelina vjen nė Tiranė plot cokollatė e luleshtrydhe...

Tyyyy vajzeee ne kalendaree kur te shikoj... gjysme t'gjveshur, gjysem t'djegtt une te fantazoj .. Ti je nje tablete per libidon e semuree ; per masturbantin , psikopatin ti je e mireee .. Vetem sexx, vetem sexx ...

I shikojj "vithet' tuja si nje mbreteriii jane te bolllshmee "plote" aristokraci...

EE UNE PER TYY E KAM VETEM NJE OPCIONN; VETEMMM SEXXXX, VETEM SEX....__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga LABI : 23-02-10 nė 12:50
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 08:54.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.