Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Personalitete publike
Emri
Fjalėkalimi
Personalitete publike Personalitetet publike nga Kinematografia, Arti, Muzika, Kultura, Letėrsia, Politika, Shkenca, Sporti etj. Tė rejat, mėnyra e tė sjellurit, kontakti me publikun. (Po thojnė...)Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 05-01-11, 01:11   #1
Janna
 
Anėtarėsuar: 26-12-10
Postime: 632
Janna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėm
Arrow 9 dasmat qe i dhane shkelqim vitit 2010...

2010 ka pasur shumė martesa VIP. E para qė ēeli siparin e dasmave ishte kėngėtarja e njohur maqedonase, Tuna Sejdiu. Martesa e saj me Rilind Rekėn, zgjoi vėmendjen e tė gjithė gazetarėve, tė cilėt nė pėrfundim tė saj publikuan edhe shifrėn e kripur tė kėsaj ceremonie. Deputeti i Partisė Demokratike, Gerti Bogdani, i ka dhėnė gjithashtu fund beqarisė gjatė kėtij viti. Mė 16 korrik tė 2010,Gerti dhe Edlira, ka zhvilluar ceremoninė e parė tė martesės sė tyre, ku tė ftuar ishin shumė personalitete tė vendit. Pas Gertit, ishte prezantuesja Xhemi Shehu, ajo qė pėrjetoi emocionet e martesės. Pas njė lidhjeje tė gjatė me biznesmenin Elvis Sula, kėtė fillim vjeshte prezantuesja bukuroshe ka kurorėzuar lidhjen e saj nė njė dasmė tradicionale. Vetėm njė javė pas saj, kolegia e Top-it, Amarda Toska lidhi kurorė me humoristin e dashur, Ermal Mamaqi. Tre ceremoni, secila me njė stil tė veēantė, mė pas njė muaj mjalti pėr t’u pasur zili nė Aruba…Kjo ka qenė axhenda e ngjeshur e dasmės sė ēiftit tė dashur tė ekranit. Kėngėtari Blero Muharremi, nuk i ka shpėtuar dot martesės gjatė kėtij viti. Pas lindjes sė vajzės Tara, Blero dhe aktorja Teuta Krasniqi kanė celebruar lidhjen e tyre nė njė dasmė plot ngjyra. Jo mė pak e pėrfolur ka qenė edhe dasma e Elvis Pupės, aktorit tė njohur tė “Portokalli”, me Belinėn, vajzėn shqiptare qė prej vitesh jetonte nė Amerikė. Megjithatė dasma e kreut tė opozitės, Edi Rama, ėshtė ajo qė do tė lėrė mė shumė gjurmė nė gjithė martesat e 2010. Pas gjithė zhurmės qė ka bėrė me jetėn e tij private, Rama vendosi tė vėrė kurorė kėtė tetor me Linda Bashėn, pedagogen e shkencave ekonomike. Mbi 800 tė ftuar, ka qenė numri i pjesėmarrėsve nė dasmėn e liderit tė opozitės, ndėrkohė qė mė qindra zarfe e dhurata kanė mbėrritur nė adresė tė ēiftit gjatė ditės sė shėnuar. Modelja e famshme shqiptare nė Amerikė, Valbona Ēoba, qė nga ky vit nuk do tė futet mė nė radhėt e beqareve. Bona lidhi kurorė me menaxherin amerikan, Todd, me tė cilin njihej prej disa vitesh. E fundit nga vajzat e famshme tė ekranit qė lidhi kurorė gjatė kėtij viti ishte prezantuesja dhe kėngėtarja Gerta Heta. Dasma e saj me futbollistin kroat Matko Djarmati, ka qėndruar pėr javė nė faqet e suplementit “Bluetooth”, duke zbuluar herė pas here detaje tė reja nga lidhja e tyre, e cila u celebrua nė njė ceremoni fantastike.


Janna Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 01:56.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.