Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shqipetaret > PAVARESIA KOSOVĖS
Emri
Fjalėkalimi


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 23-01-11, 22:14   #1
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Ēmimi i Pavarsis sė Kosovės

Shlirimi i shqiptarve nga serbėt ?
U desh tė vdiste Ibrahim Rugova ?
Favorizimi* e mė vonė defavorizimi i UĒK-s ?

Fushat e egėr antishqiptare gjithandej shqiptarhanes.....

Ky ėshtė ēmimi qė e pagoj dhe do ta paguan nė tė ardhmėn Shqiptarhanja pėr stabilitetin e rajonit* respektivisht pėr ti rrafshuar brigjet nė Evropė.

serbia njė dite do tė kėnaqet me ndėshkimet ndaj shqiptarėve* dhe pėr peshqesh do ta kemi njohjen e Kosovės nga serbia.

kush ėshtė viktima e kush agresori (veq mos ja nisni me kso far pallavrash) nuk o me rėndėsi* evropa sė bashku "vlen" mė shumė sa interesat kombėtare tė Shqiptarėve.


__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 26-01-11, 01:06   #2
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēmimi i Pavarsis sė Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
Shlirimi i shqiptarve nga serbėt ?
U desh tė vdiste Ibrahim Rugova ?
Favorizimi* e mė vonė defavorizimi i UĒK-s ?

Fushat e egėr antishqiptare gjithandej shqiptarhanes.....

Ky ėshtė ēmimi qė e pagoj dhe do ta paguan nė tė ardhmėn Shqiptarhanja pėr stabilitetin e rajonit* respektivisht pėr ti rrafshuar brigjet nė Evropė.

serbia njė dite do tė kėnaqet me ndėshkimet ndaj shqiptarėve* dhe pėr peshqesh do ta kemi njohjen e Kosovės nga serbia.

kush ėshtė viktima e kush agresori (veq mos ja nisni me kso far pallavrash) nuk o me rėndėsi* evropa sė bashku "vlen" mė shumė sa interesat kombėtare tė Shqiptarėve.
Normal qė na jemi viktimat.
A ka nė kėtė botėn reale diēka ma keq se me qenė viktimė.
Ma mirė me qenė qen i coft sesa viktimė. Paramendo na shqiptarėt duke u livdu "na jemi viktima" ncncncncnc.

Ju* me siguri duhet ta keni pare e provuar edhe vet qe viktima eshte gjithmone bezdisėse. E mėrzitshme. Ma teper se xhelati.
Bile prej xhelatit* shpirtėrisht* kemi edhe perfitim. Kur shohim nje xhelat ne rruge* ne ndjejme nje neveri ndaj tij* na hyp vullneti* e mbajme veten me lart se ai* me te ndershem* me krenarė* edhe themi me vete : Qe* une nuk jam si ky* jam ma i respektueshem* ma i lartė. Kete njerezit e urrejne* kurse mua me respektojne. ...e qesi kopalla. Thjeshtė kėnaqemi kur e shohim ndonji xhelat* ose kriminel.

Po me viktimen* ēka ndodhė?
Ndodhė e kunderta: viktima na dergon ne mjerimin tonė njerezor* te poshter ndihemi kur jemi nė prani tė viktimės* ...ndihemi shumė keq para saj* nuk dijme ēka me folė* goja na lidhet* gati-gati duam te ikim shpejt prej saj edhe ta leme vetem* bile mezi presim te largohemi* sepse syte e saj na perndjekin* ne e shohim veten tone ne lekuren e xhelatit* na duket sikur ne e kemi pru ne kete ditė* na duket vetja si kriminelė.

Jo pse e urrejme viktimen* perkundrazi ndjejme dhembshuri per te* por puna eshte se ajo eshte bezdisėse* e sikletshme* ne prani te saj na ngushtohet qaforja* duke na e zėnė frymėn.

Prandaj edhe njerezit ma me deshirė e perqafojne denigrimin dhe shkaterrimin e viktimes* per t'i dhene fund ankeses* vajtimit te saj. Dhe padashje (shume here edhe me dashje) shkojne e perkunden ne prehrin e xhelatit. Xhelati iu behet me i dashur* me i afte per meshiren tonė qe duhet te ndjejme ndaj tij.

Dhe keshtu rolet permbysen. Xhelati vazhdon jeten e vet i qetė* bile duke mbajtur dhe ligjerata mbi gjestet e veta* e viktima e hedhur e e lanun diku menjane* ku askush s'ia ve as s'don me ia vnu veshin.
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-01-11, 10:54   #3
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēmimi i Pavarsis sė Kosovės

Besoj qė ka ardhė koha qė edhe ne vet tė bėjmė diēka pėr pavarėsinė e Kosovės .Hapi i parė dhe i domosdoshėm ėshtė qė Hashim thaqi tė suspendoj tė gjitha postet qė ushtron momentalisht *derisa sa tė pėrfundojnė hetimet .Nėse ai kėtė nuk e bėn * dikush duhet ta detyroj nga rradhėt e veta .
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga LOJETARI : 26-01-11 nė 10:55
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-01-11, 13:38   #4
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,684
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēmimi i Pavarsis sė Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI Shiko postimin
Besoj qė ka ardhė koha qė edhe ne vet tė bėjmė diēka pėr pavarėsinė e Kosovės .Hapi i parė dhe i domosdoshėm ėshtė qė Hashim thaqi tė suspendoj tė gjitha postet qė ushtron momentalisht *derisa sa tė pėrfundojnė hetimet .Nėse ai kėtė nuk e bėn * dikush duhet ta detyroj nga rradhėt e veta .

Po me duket se po ia ngrehin veshte edhe Hashes sikurse Limes ! ( Keta Nuk nguten sikurse ne* por po shkojshin dale dale sikur luga n' tlynė. )
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-01-11, 22:01   #5
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēmimi i Pavarsis sė Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga panta_rhei Shiko postimin
Normal qė na jemi viktimat.
A ka nė kėtė botėn reale diēka ma keq se me qenė viktimė.
Ma mirė me qenė qen i coft sesa viktimė. Paramendo na shqiptarėt duke u livdu "na jemi viktima" ncncncncnc.

Ju* me siguri duhet ta keni pare e provuar edhe vet qe viktima eshte gjithmone bezdisėse. E mėrzitshme. Ma teper se xhelati.
Bile prej xhelatit* shpirtėrisht* kemi edhe perfitim. Kur shohim nje xhelat ne rruge* ne ndjejme nje neveri ndaj tij* na hyp vullneti* e mbajme veten me lart se ai* me te ndershem* me krenarė* edhe themi me vete : Qe* une nuk jam si ky* jam ma i respektueshem* ma i lartė. Kete njerezit e urrejne* kurse mua me respektojne. ...e qesi kopalla. Thjeshtė kėnaqemi kur e shohim ndonji xhelat* ose kriminel.

Po me viktimen* ēka ndodhė?
Ndodhė e kunderta: viktima na dergon ne mjerimin tonė njerezor* te poshter ndihemi kur jemi nė prani tė viktimės* ...ndihemi shumė keq para saj* nuk dijme ēka me folė* goja na lidhet* gati-gati duam te ikim shpejt prej saj edhe ta leme vetem* bile mezi presim te largohemi* sepse syte e saj na perndjekin* ne e shohim veten tone ne lekuren e xhelatit* na duket sikur ne e kemi pru ne kete ditė* na duket vetja si kriminelė.

Jo pse e urrejme viktimen* perkundrazi ndjejme dhembshuri per te* por puna eshte se ajo eshte bezdisėse* e sikletshme* ne prani te saj na ngushtohet qaforja* duke na e zėnė frymėn.

Prandaj edhe njerezit ma me deshirė e perqafojne denigrimin dhe shkaterrimin e viktimes* per t'i dhene fund ankeses* vajtimit te saj. Dhe padashje (shume here edhe me dashje) shkojne e perkunden ne prehrin e xhelatit. Xhelati iu behet me i dashur* me i afte per meshiren tonė qe duhet te ndjejme ndaj tij.

Dhe keshtu rolet permbysen. Xhelati vazhdon jeten e vet i qetė* bile duke mbajtur dhe ligjerata mbi gjestet e veta* e viktima e hedhur e e lanun diku menjane* ku askush s'ia ve as s'don me ia vnu veshin.
Ok* po zėm qė "viktimėn" tė ligun* fukaran se don askush* nja dy tė rrudhme tė ballit nė t'shprehurit keqardhje* dhe si e paq boe e gjetsh ( e ndėrrova partin u bėm jarana )

Kėto ēfar i ke thon ti* edhe janė por edhe nuk janė tė sakta.
Na viktim ?
jo kurrėn e kurrės !
Na jemi viktim vetėm e njė gjėje qė nuk do tė mundė ta ē'rrėnjosim ndoshta kurrė nga brendija kombėtare (Kush beson nė kombin* po nejse...).
Me fjalė tjera pėr "viktimen"* sikur ti kishim patur e'rrnes nja 100 vjet unė e ti* do tė kishim mėsuar ma ēart* e ma hapur* e ndaq me thon edhe pa dorza tė vėrteten e njėjtė* sikur dikur kur kishin vepruar Cezarėt e Romakėve* Mbretėrve* Napoleonėve apo dynjallėkut mbar.
Biles me s'mi shku hiq rreth e rrotull njėjtė sikur krejt dynjeja (shtetet) qė janė formu (arsyeja pse GJND-ja i dha tė drejt Kosovės* dhe u hapi rrugėn shtetėve qė do tė krijohen)
"Viktima" ime nė kėtė rast ka tė bėjė shumė mė shumė me "ATA" qė po mundohen tė na e gjykojn historin.

Ah po se gati harrova !

Jarani jem Panta ke tė fala nga:

Xhavit Haliti* e kishte marrė ftesėn dhe do tė marri pjes nė "LUTJET E MĖNGJESIT".
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-01-11, 13:16   #6
Skyfter
 
Avatari i Skyfter
 
Anėtarėsuar: 07-03-08
Postime: 3,241
Skyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēmimi i Pavarsis sė Kosovės

panta_rhei* vec ti shtoj edhe dicka shkrimit tand (schade qe s'muj me propozu per shkrim te vitit se n'vend ta kisha dhon voten) * viktima eshte e rrezikshme shum shum shum e rrezikshme amo jo ma i rrezikshem se aj qe do mu bo viktim pa qen asi!
Skyfter Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-01-11, 13:24   #7
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,684
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēmimi i Pavarsis sė Kosovės

Pas pamvaresise - Korrupcioni !


__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 18:45.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.