Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Moda & Estetika
Emri
Fjalėkalimi
Moda & Estetika Bukuria dhe estetika, veshjet, modelet mė tė reja shqiptare e botėrore.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 07-03-11, 17:59   #1
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Post Makijazh pėr njė kohė tė gjatė ..

Makijazhi pėr njė kohė tė gjatė (2-5 vite) ёshtё bartja e pigmentit nё lёkurё me anё tё gjilpёrёs lёvizёse. Pigmentet duhet tё pёrmbajnё lёndё tё papёrpunuara natyrore.

Agime Gjikolli Haxhijakupi
Spec.e kozmetikёs
Tel: 044-413226, 049-413226


Makijazhi pėr njė kohė tė gjatė mund tё bёhet nё: vetulla, ‘eyeliner’, buzё, vetulla.
Sot, ka mundёsi tё ndryshme pёr narkozė (mpirje), kёshtu qё dhembja ёshtё minimale ose nuk ndihet fare. Nё kёtё trajtim, mё parё bёhet caktimi i formёs qё i pёlqen klientit pastaj pёrcaktohet ngjyra. Pas trajtimit ka mundёsi qё nё pjesёn e punuar tё formohen kore nё lёkurё. Brenda njё deri katёr javё ёshtё e mundur qё pigmenti i bartur nё lёkurё tё zhduket ose ngjyra tё zbehet. Kjo ёshtё njё procedurė normale pёr shkak tё shkallёs sё aciditeteve dhe lagёshtisё nё lёkurё dhe mospranimit natyror nga qelizat e vdekura qė luan njё rol tё madh nё kёtё procedurё. Pёr kёtё arsye, ёshtё e mundur qё trajtimi tё pёrsёritet disa herё. Edhe me paraqitjen e koreve nё lёkurё dhe pas eliminimit tė saj, formohet njё shtresё ‘e re” e lёkurёs qё e mbulon pigmentin. Nё kёtё rast mund tё mendoni qё trajtimi ka dёshtuar, porse gaboheni. Pas gjashtё javėsh ngjyra do tё kthehet kur bёhet pёrsёritja e trajtimit nёse ёshtё e nevojshme.
Zakonisht pas trajtimit tё parё nevojiten edhe dy trajtime tjera, pas katёr apo gjashtё javėsh. Kohёzgjatja e makiazhit mund tё jetё 2-5 vite.

Pёr njё femёr bashkohore, ky ёshtё njё trajtim ideal, nё ēdo moment keni njё shikim natyral, tё freskёt dhe tё mirёmbajtur. Sidomos ёshtё ideale pёr femrat tё cilat kanё vёshtirėsi pёr grim tё pėrditshėm dhe ato tё cilat kanё alergji nё lёkurё.
Sytё, vetullat dhe buzёt janё pjesёt kryesore tё pamjes suaj, prandaj ky trajtim ju mundёson korrigjimin e tyre nё mёnyrё natyrale.


__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 07-03-11, 18:15   #2
Elina
DAHA-SUPERADMYNISTRATORE
 
Avatari i Elina
 
Anėtarėsuar: 14-03-07
Vendndodhja: Fairytopia
Postime: 14,093
Elina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Makijazh pėr njė kohė tė gjatė ..

Mu edhe shminkat normale nuk me pelqejne me i perdore shpesh..e leje me kjo metode.
Elina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-03-11, 18:24   #3
AliSia
 
Anėtarėsuar: 05-08-10
Postime: 6,856
AliSia e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Makijazh pėr njė kohė tė gjatė ..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elina Shiko postimin
Mu edhe shminkat normale nuk me pelqejne me i perdore shpesh..e leje me kjo metode.
Bravo Elina kur eshte vet femra Natur nuk ka nevoj per shminka..!!


P.S un po foli sipas pervojes time shume pak i perdori shminkat,veq ndonje mbremj exstra qe jan ..!!
AliSia Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-03-11, 20:39   #4
roadrunner
Shote Galica
 
Avatari i roadrunner
 
Anėtarėsuar: 07-09-09
Vendndodhja: N'dor t'dades tem
Postime: 9,779
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Makijazh pėr njė kohė tė gjatė ..

ik be si robot hahahah....
__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-07-11, 06:41   #5
LaDy_Diaspora
Bride to be...
 
Anėtarėsuar: 20-07-11
Postime: 1,350
LaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Makijazh pėr njė kohė tė gjatė ..

Permanent make-up?

Kurre s'do ta kisha bere!


__________________
Just happy...
LaDy_Diaspora Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:43.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.