Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Votime & Sondazhe
Emri
Fjalėkalimi
Votime & Sondazhe Nėse keni njė pyetje dhe doni tė merrni edhe mendimin e vizitorėve tanė, kėtu mund ta postoni nė formėn e njė votimi.


Rezultati i Sondazhit : A jeni pro apo kunder luftes ne Libi ?
po 0 0%
jo 3 100.00%
Votues: 3. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 24-03-11, 22:13   #1
Januzbrahimi
 
Avatari i Januzbrahimi
 
Anėtarėsuar: 11-05-08
Postime: 62
Januzbrahimi i dashurJanuzbrahimi i dashurJanuzbrahimi i dashurJanuzbrahimi i dashur
Gabim A jeni pro apo kunder luftes ne Libi ?

Pergjigjuni pozitivisht apo negativisht vendimit te disa shteteve perendimore, Frances ne rend te pare per ta sulmuar Libine ?

po

Jo


Januzbrahimi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 24-03-11, 22:17   #2
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: A jeni pro apo kunder luftes ne Libi ?

une mendoj se asnji popull nuk e meriton me jetu nen diktatur

e populli po kerkon liri une jam pro intervenimit te natos ne libi

po ne nji te ardhme edhe ne siri
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-03-11, 23:51   #3
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A jeni pro apo kunder luftes ne Libi ?

..po ... liri per te gjith ...
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-03-11, 00:06   #4
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A jeni pro apo kunder luftes ne Libi ?

Franca eshte dashur ta konsulton Turqin, para se te veproi ne kryeveti.

Perndryshe, jam pro luftes kunder Libis.

Kadafin duhet eliminuar me fis ! .
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-03-11, 18:51   #5
Llapjani_HH
 
Avatari i Llapjani_HH
 
Anėtarėsuar: 05-06-08
Postime: 1,262
Llapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A jeni pro apo kunder luftes ne Libi ?

Kjo luft nė Libi nuk zhvillohet pėr me i ndihmue popullit Libian, por kjo luftė ėshtė duke u bėrė pėr ta uzurpuar naftėn e Libis.

Pse kėto shtete deri tash e ndihmuan Gadafin, e tash pėrnjėher u bė armik i tyre?!

Ky rast ėshtė, sikur lufta nė Irak.
Edhe atje me vite tė tėra e ndihmuan Sadamin dhe e furnizuan me armatim, por nė fund e sulmuan dhe tash atje tė huajt e kontrollojn naftėn.

Pra qėllimi i vetėm ėshtė nafta e Libis e jo ndihma e popullit Libian.

Qdo lufte qė zhvillohet pėr interesa ekonomike i them JO

Po kėto shtete qė tash bombardojn atje, deri dje ishin miq tė Gadafit dhe e kan ndihmue me armatim e sende tjera.

Kurse Gadafi si person duhet larguar nga pozita qė e mban dhe duhet dėnuar me burg tė pėrjetshėm.
Poashtu edhe bashkpuntorėt e tij duhet tė burgosen dhe dėnohen.
Llapjani_HH Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-03-11, 18:57   #6
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,647
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A jeni pro apo kunder luftes ne Libi ?

Gjersa ne shekukjt e kalur u luftua per kolonizime, ne shekullin 20 - kjo lufe u shenderrua ne kokolonizim ekonomik ( ne investime kapitale ne nje shtet te varfuar ) - Por ja qe ne keto vite te fundit ka nderruar menyra e kolonizimit!

Ky eshte kolonizim ashtu siē ishte Kosova - por megjithate jam PRO !

Pse PRO - Edhe ashtu ky popull ishte ne vuajtje nga njeriu i tyre, andaj shpresoj se edhe pse nen "kolonizim Amerikan", libianet do te jene me te lire ne jete, ne pune ....;
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-03-11, 19:27   #7
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A jeni pro apo kunder luftes ne Libi ?

Me Kadafin keq.
me Amerikanėt hala ma keq pėr shtetin e Libisė.

Mo kurrė nuk ka me pasė rahati nė ate shtet
merni shembullin e Irakut+ Afganistanit.
__________________
pause

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga premium : 25-03-11 nė 19:27
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-03-11, 19:28   #8
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,647
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A jeni pro apo kunder luftes ne Libi ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga premium Shiko postimin
Me Kadafin keq.
me Amerikanėt hala ma keq pėr shtetin e Libisė.

Mo kurrė nuk ka me pasė rahati nė ate shtet
merni shembullin e Irakut+ Afganistanit.


Ne rahatllek kan qene me Gadafin prej tute, siē ishin irakianet me Sadamin !
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-03-11, 19:34   #9
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A jeni pro apo kunder luftes ne Libi ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oqeani Shiko postimin
Ne rahatllek kan qene me Gadafin prej tute, siē ishin irakianet me Sadamin !
Dyzginat e orientimit nuk asht mire me lishu pernihere se halitet populli ,po duhen ngadal dale siē ishte rasti nė Shypni mbas Enver Hoxhės :)
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-03-11, 19:36   #10
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,647
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A jeni pro apo kunder luftes ne Libi ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga premium Shiko postimin
Dyzginat e orientimit nuk asht mire me lishu pernihere se halitet populli ,po duhen ngadal dale siē ishte rasti nė Shypni mbas Enver Hoxhės :)


Po ata kurr nuk i leshuan - As Enveri, as Sadami, as Gadafi !
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-03-11, 19:42   #11
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A jeni pro apo kunder luftes ne Libi ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oqeani Shiko postimin
Po ata kurr nuk i leshuan - As Enveri, as Sadami, as Gadafi !
Por nuk i kam kjart se populli i Libisė me gjendjen financiale nga shteti nuk ishin keq , unė sa i di pagat mesatare kishin rreth 1000 dollar .
Dote shofim me Amerikanet ēfare dote kenė pas uzurpimit tė petrolit .
__________________
pause

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga premium : 25-03-11 nė 19:43
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-03-11, 19:44   #12
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,647
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A jeni pro apo kunder luftes ne Libi ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga premium Shiko postimin
Por nuk i kam kjart se populli i Libisė me gjendjen financiale nga shteti nuk ishin keq , unė sa i di pagat mesatare kishin rreth 1000 dollar .
Dote shofim me Amerikanet ēfare dote kenė pas uzurpimit tė petrolit .

Nuk di per kete - ju besoj por nje e di se 1 mil egjyptian punonin ne Libi, Nuk besoj se do te ken nje gje te tille me pas ... Keto sulme do paguhen nga Libianet kete e dime te gjithe !
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-03-11, 19:51   #13
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A jeni pro apo kunder luftes ne Libi ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oqeani Shiko postimin
Nuk di per kete - ju besoj por nje e di se 1 mil egjyptian punonin ne Libi, Nuk besoj se do te ken nje gje te tille me pas ... Keto sulme do paguhen nga Libianet kete e dime te gjithe !
Sigurisht ... e haptas intervenuan tė koalicionit pėr pasurinė nėntoksore , sa pėr qė ja dhimbsen mileti i Libisė hiq kurrė .
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-03-11, 19:53   #14
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,647
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A jeni pro apo kunder luftes ne Libi ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga premium Shiko postimin
Sigurisht ... e haptas intervenuan tė koalicionit pėr pasurinė nėntoksore , sa pėr qė ja dhimbsen mileti i Libisė hiq kurrė .

Ani mosd po na lirohet pas se u ba hahahah -
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-03-11, 12:24   #15
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A jeni pro apo kunder luftes ne Libi ?

Lufta ne Libi nuk behet per nafte sepse ai kete nafte e ka shite edhe ashtu !
As ne Irak nuk behje lufte per nafte .As ne Egjipt .Kjo lufte e popullit Arab me diktatoret e vet e ka nje shtytes dhe nje qellim tjeter.
Populli thot;
"Klyshin qe e ke rrite me buke ,kur te kafshon ,vraje!!!"


__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 14:11.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.