Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare!
Emri
Fjalėkalimi
Toleranca fetare! A jemi ne Shqipetarėt popull tolerant nė fe?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 28-08-11, 01:59   #1
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Letėr e hapur pėr Veton dhe Flaka Surroin

Forumi i tė Rinjve Muslimanė ka lexuar nė gazetėn Koha Ditore, tė Veton dhe Flaka Surroit tė datės 22.07.2011 deklaratėn qė Asociacioni i Gazetarėve Profesionistė tė Kosovės (AGPK) me kryetar tė paguarin e Vetonit, Arben Ahmeti ka bėrė kundėr hoxhė Shefqet Krasniqit. Duke qėnė se Arben Ahmeti ėshtė punėtor qė paguhet nga Veton dhe Flaka Surroi, nė kėtė letėr tė hapur ne nuk po i pėrgjigjemi Arbenit, por bosėve tė tij.Zz. Surroi!

U bė njė kohė e gjatė qė ju, vėlla dhe motėr po i bini nė qafė muslimanėve tė Kosovės. Fillimisht e merrni njė hoxhė nė qafė dhe e bėni anėtar tė Partisė suaj, Lėvizjen Ora, dhe e armiqėsoni me besimtarėt muslimanė. Por pasi populli i Kosovės ju dėnoi me votėn e tij tė lirė dhe ju dėboi nga parlamenti, ju, me paratė qė ju e dini sesi i keni fituar, vazhdoni tė sulmoni fenė Islame nė Kosovė me mediat tuaja. Gazeta juaj, Koha Ditore, siē hoxha i nderuar Shefqet Krasniqi ju ka etiketuar, ėshtė kthyer nė njė “medium tė poshtėr” i cili u shėrben si mashė pėr tė goditur sa qeverinė e Kosovės, aq edhe popullin e saj fukara. Ėshtė kthyer si Tanjugu jugosllav nė kohėn kur babai juaj, Rexhai Surroi shėrbente si emisar jugosllav.Zz. Surroi!

Ju qė sulmoni popullin e Kosovės, qė quajtėt UĒK-nė organizatė fashiste, qė sulmoni Fuad Ramiqin dhe lėvizjen Bashkohu, qė sulmoni hoxhė Shefqet Krasniqin, ju qė keni dhe hani miliona nė njė kohė kur populli i Kosovės vdes pėr bukė, ju qė populli i Kosovė ju ka rrėzuar nė mėnyrė demokratike – duhet tė ju vijė shumė turp nga vetja juaj pėr kėto qė po bėni sot dhe atė qė keni bėrė nė tė kaluarėn. Ju jeni antidemokratikė dhe tė paetikė!


__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 28-08-11, 02:00   #2
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Letėr e hapur pėr Veton dhe Flaka Surroin

Ne, anėtarėt e Forumit tė tė Rinjve Muslimanė qė po ju shkruajmė kėtė letėr jemi bij qytetarėsh tė thjeshtė tė Kosovės. Jemi anėtarė tė shoqėrisė sė vėrtetė civile kosovare, tė cilėt kėtė punė qė bėjmė e bėjmė falas dhe nuk paguhemi siē paguani ju shėrbėtorėt tuaj – me para ndėrkombėtarėsh. Ne jemi njerėz tė varfėr qė nuk kemi patur fatin qė tė bredhim botėn siē keni bėrė ju nė kohėn e Jugosllavisė. Ne edhe sot jemi tė varfėr dhe taksapagues tė Kosovės dhe nuk kemi luksin ekonomik qė keni ju. Nuk i kemi paratė qė keni ju, me tė cilat ju hapni OJQ, media dhe parti politike dhe mundoheni qė tė na sundoni ne, popullin fukara qė luftoi kundėr Serbisė dhe pagoi me gjak nė njė kohė qė ju bėnit jetė luksoze. Ne nuk kemi patur as fatin qė tė jemi palikarė tė tė huajve qė sot lozin me fatet e Kosovės, siē ėshtė Veton Surroi.Por ne kemi diēka qė ju nuk e keni. Ne jemi popull i ndershėm i Kosovės. Jemi taksapagues. Jemi besimtarė tė Zotit dhe jo shėrbėtorė tė shejtanit. Ne jemi tė dobėt dhe nuk kemi forcėn qė keni ju pėr tė diskredituar, poshtėruar, sulmuar e shpifur kundėr popullit tė Kosovės.Pėr sa mė sipėr ne dėnojmė me forcė deklaratėn shantazh qė punėtori juaj Arben Ahmeti ka bėrė nė emėr tė Asociacionit tė Gazetarėve Profesionistė tė Kosovės (AGPK) kundėr hoxhės sė nderuar Shefqet Krasniqi dhe diskreditimit qė ju i bėni kėtij hoxhe pse ai ka thėnė njė tė vėrtetė pėr ju dhe median tuaj. Dėnojmė sulmet dhe shpifjet qė keni bėrė kundėr Bashkėsisė Islame tė Kosovės, Fuad Ramiqit, UĒK-sė dhe popullit tė Kosovės.Me kėtė letėr tė hapur ne duam tė ju bėjmė me dije, se as Shefqet Krasniqi, as ne, as populli i Kosovės nuk do tė ju kėrkojė ndonjėhėrė falje pėr fjalėn tonė tė lirė. Dhe as nuk do tė pranojmė shpifjet, sulmet, dhe akuzat qė ju bėni kundėr besimtarėve muslimanė dhe popullit tė Kosovės. Juve duhet tė ju vijė turp pėr sulmin qė i bėni fesė Islame nė Kosovė. Duhet tė ju vijė turp – ju Veton dhe Flaka Surroi – pėr atė qė jeni dhe pėr atė nga vini. Me kėtė deklaratė ne ju kėrkojmė qė tė ndaloni shpifjet dhe shantazhet kundėr muslimanėve pse kjo qė bėni ėshtė shumė e ulėt dhe jo-demokratike. Njė gjė e kėtillė nuk ju nderon por ju poshtėron dhe median tuaj, siē ka thėnė hoxhė Shefqeti e kthen nė njė “medium tė poshtėr”.
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-08-11, 14:32   #3
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Letėr e hapur pėr Veton dhe Flaka Surroin

shyqyr qe VETONI E FLAKA nuk jan si ju se nuk ja u kish hanger maca persheshin

ata jan intelektual te ngritur vetoni i pat bae do gabime duke e degradue te ndjerin rugova me shpres se se bashku me hashimin po e marrin pushtetin po me koh i kuptoj gabimet e veta u terhiq

tash bash esht ne rrug te mir aty ku e kerkon kombi e vlerat kombtare
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-08-11, 15:16   #4
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Letėr e hapur pėr Veton dhe Flaka Surroin

Ne kohe vershimesh, me se shumti dalin mbi siperfaqe ujerat e zeza e felliqesirat e wc-ve.

Qe, pershembull, verejeni se cfar permbajtje edhe si eshte formuluar kjo deklarate e kesaj organizate, edhe leht kuptohet se kemi te bejme me copa felliqesirash e ujerash te zeza, sjellur nga vershimet e koheve te fundit, me injorante, zvarranike shkretetirash, turko anadollak b*th e shpirta te shitur.
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-08-11, 16:14   #5
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Letėr e hapur pėr Veton dhe Flaka Surroin

...


intelektual te hamamit ...kane kry do vite shkoll diku me te njofshem e diku me merita ...dhe assesi nuk ua rroke truri se egziston Krijuesi ....po ēfar intelektualesh a ēfar bakrraqi ...le ti kryjn edhe 7mij magjistratura e dokrorratura , per hesap temin rrafsh barazi me shtaze .


ti panta , a po ki qef me te "lmue pak ? a ēenef ?


.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-08-11, 20:07   #6
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Letėr e hapur pėr Veton dhe Flaka Surroin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...


intelektual te hamamit ...kane kry do vite shkoll diku me te njofshem e diku me merita ...dhe assesi nuk ua rroke truri se egziston Krijuesi ....po ēfar intelektualesh a ēfar bakrraqi ...le ti kryjn edhe 7mij magjistratura e dokrorratura , per hesap temin rrafsh barazi me shtaze .


ti panta , a po ki qef me te "lmue pak ? a ēenef ?


.
Po, ne duhet te rrime ne kokerr te shpines, dite dhe nate, me rruza ne duar. Pastaj ta qojme b*then perpjete 6 here ne dite, burrave tane t`u blejme prostitutka ruse ne menyre qe ata te kenaqen epshet e tyre shtazarake, dhe Zoti do kujdeset per ne!

Kujdes me "lemimet!
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-08-11, 20:41   #7
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Letėr e hapur pėr Veton dhe Flaka Surroin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Po, ne duhet te rrime ne kokerr te shpines, dite dhe nate, me rruza ne duar. Pastaj ta qojme b*then perpjete 6 here ne dite, burrave tane t`u blejme prostitutka ruse ne menyre qe ata te kenaqen epshet e tyre shtazarake, dhe Zoti do kujdeset per ne!

Kujdes me "lemimet!

...

...a nuk je cof uni ti , a??? ...fillova me u ba marak !


jo moj , rrini ju ne kembe , kurr mos u ulni ...vetem punoni per kete bote ...dhe asnjehere mos gaboni te bini me fetyre per toke para Krijuesit , rruzat bani ne qafe , e b*** cullak ...dhe ne kete gjendje kthenu te Krijuesi , se qe besa keni me u "knaq edhe atje ( ne boten e amshuar ) , sikur qe po kenaqeni ketu ... her samba , her ēa-ēa-ēa keni me kcy neper prushin e flaken e xhehenemit ....edhe rumba , mvaresisht prej disponimi !

Epshet pra , sikur veton zeza , njeri plak qohet e len shtatzane nje vajze qe mundet me qene bija e tij ... epsh he lezet ! ...
e ajo motra e vet flaka babadevojka ,i ndrron donort nder-kembe-tare per nate, e perdite fillu prej uniceffi e kush e di te cila organizat tjeter " humanitare per "nder te kombit .... LOL

jane te ngritur ata , familiarisht ....lozhe qifuto-masonier !..


aaa lmoj une lmojshem ...jam e ndieshme shume !!!


.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Alima : 28-08-11 nė 20:43
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-08-11, 21:19   #8
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Letėr e hapur pėr Veton dhe Flaka Surroin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...

...a nuk je cof uni ti , a??? ...fillova me u ba marak !


jo moj , rrini ju ne kembe , kurr mos u ulni ...vetem punoni per kete bote ...dhe asnjehere mos gaboni te bini me fetyre per toke para Krijuesit , rruzat bani ne qafe , e b*** cullak ...dhe ne kete gjendje kthenu te Krijuesi , se qe besa keni me u "knaq edhe atje ( ne boten e amshuar ) , sikur qe po kenaqeni ketu ... her samba , her ēa-ēa-ēa keni me kcy neper prushin e flaken e xhehenemit ....edhe rumba , mvaresisht prej disponimi !

Epshet pra , sikur veton zeza , njeri plak qohet e len shtatzane nje vajze qe mundet me qene bija e tij ... epsh he lezet ! ...
e ajo motra e vet flaka babadevojka ,i ndrron donort nder-kembe-tare per nate, e perdite fillu prej uniceffi e kush e di te cila organizat tjeter " humanitare per "nder te kombit .... LOL

jane te ngritur ata , familiarisht ....lozhe qifuto-masonier !..


aaa lmoj une lmojshem ...jam e ndieshme shume !!!


.

nji besimtare e devotshme nuk e perdor ket shprehje ndaj askujt
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-08-11, 21:22   #9
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Letėr e hapur pėr Veton dhe Flaka Surroin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh Shiko postimin
nji besimtare e devotshme nuk e perdor ket shprehje ndaj askujt
...

ku pe din ti ēka perdore besitarja e devotshme , kur lidhje s' ke me besimin ti ???!!!


besimtarja e devotshme edhe n' nishan vnon mosbesimtaret ne rast nevoje , kuptohet ....(mos tut ti se joh, joh) !.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Alima : 28-08-11 nė 21:22
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-08-11, 21:56   #10
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,684
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Letėr e hapur pėr Veton dhe Flaka Surroin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...

eh pse ??? ... a nuk po e din a ??? ...paret , posti , pse mos prej dashnije gon ?


te thejn qafen tyj hyp e tuj zbrit , veq moral e patriotizem te ēkokerdhaft mos te shesin , kaq !


.

Ku shihni patriotizmin !!!! ?
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-08-11, 22:09   #11
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Letėr e hapur pėr Veton dhe Flaka Surroin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oqeani Shiko postimin
Ku shihni patriotizmin !!!! ?

...

pyetje-pergjegje , a ??? A1 ..


patriotizmi shihet ne ruajtjen e vlerave kombetare , traditave , gjuhes , moralit , religjionit ... njerezis !


po e humbe njeren nga keto per hire te kujtedo , je i humbur dhe shendrrohesh ne patriot me baterija te cilat duhesh me i akumulu ku te gjejsh korrent , nese ta jap dikush do !


.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-08-11, 22:18   #12
gjini
 
Avatari i gjini
 
Anėtarėsuar: 13-11-04
Vendndodhja: Midis Europes
Postime: 3,086
gjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Letėr e hapur pėr Veton dhe Flaka Surroin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...

...a nuk je cof uni ti , a??? ...fillova me u ba marak !


jo moj , rrini ju ne kembe , kurr mos u ulni ...vetem punoni per kete bote ...dhe asnjehere mos gaboni te bini me fetyre per toke para Krijuesit , rruzat bani ne qafe , e b*** cullak ...dhe ne kete gjendje kthenu te Krijuesi , se qe besa keni me u "knaq edhe atje ( ne boten e amshuar ) , sikur qe po kenaqeni ketu ... her samba , her ēa-ēa-ēa keni me kcy neper prushin e flaken e xhehenemit ....edhe rumba , mvaresisht prej disponimi !

Epshet pra , sikur veton zeza , njeri plak qohet e len shtatzane nje vajze qe mundet me qene bija e tij ... epsh he lezet ! ...
e ajo motra e vet flaka babadevojka ,i ndrron donort nder-kembe-tare per nate, e perdite fillu prej uniceffi e kush e di te cila organizat tjeter " humanitare per "nder te kombit .... LOL

jane te ngritur ata , familiarisht ....lozhe qifuto-masonier !..


aaa lmoj une lmojshem ...jam e ndieshme shume !!!


.
Paske permend rruza e byth cullake por as ju sjau leshoni hiq rrugen ketyre vetem vizitoni pak do vende islamike e do biundeni se sa te pa moralshme jan keto grat qe mshefen pas feregjes dhe kinse namuzlijke.
Po mos te shkreta me sa gra e keni marr burrin dhe mos keni merak se burrat ton skan aq shum pare me blen gra sa ata ne arbi se ata kan nga 32 gra ne shpi dhe ku medite sa femij kan . e ju jeni sherbetore te mira dhe trashjauni qofen burrave dhe rriju ne kamb tan dite e mos u ul fare
por mos i kesh keto qe mundohen te jen te barabarta me mashkujt e jo tju ecin nga 10 metra pas tyre
gjini Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-08-11, 22:29   #13
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Letėr e hapur pėr Veton dhe Flaka Surroin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gjini Shiko postimin
Paske permend rruza e byth cullake por as ju sjau leshoni hiq rrugen ketyre vetem vizitoni pak do vende islamike e do biundeni se sa te pa moralshme jan keto grat qe mshefen pas feregjes dhe kinse namuzlijke.
Po mos te shkreta me sa gra e keni marr burrin dhe mos keni merak se burrat ton skan aq shum pare me blen gra sa ata ne arbi se ata kan nga 32 gra ne shpi dhe ku medite sa femij kan . e ju jeni sherbetore te mira dhe trashjauni qofen burrave dhe rriju ne kamb tan dite e mos u ul fare
por mos i kesh keto qe mundohen te jen te barabarta me mashkujt e jo tju ecin nga 10 metra pas tyre

...


a , na bile burrave me kurore .... e ato te jujat jaranave rrugeve e sokaqeve , edhe me punu si tatarica gjithe diten per nje kafshat buke ...qe besa ne te shumten e rasteve edhe oferta tjera psh sexuale shefave , qe kur te kthehen te shpia mos me mujt me qendru as ne kembe ...dhe me i thane bashkeshortit nese ka bashkeshort , mshele gojen mos um ban zhurem , kthema buken , edhe rahatoi femijet se kam shite trupin e nderin me ti pru do pare !te barabarta nata me diten kurr nuk kan qen as qe do jene , po aq edhe femrat me mashkujt nuk do jene ....vetem se do prishin famijet , shoqerin ...duke u perpiq se koti te ndrrojne caktimet e Krijuesit !


.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-08-11, 22:30   #14
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Letėr e hapur pėr Veton dhe Flaka Surroin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...

...a nuk je cof uni ti , a??? ...fillova me u ba marak !


jo moj , rrini ju ne kembe , kurr mos u ulni ...vetem punoni per kete bote ...dhe asnjehere mos gaboni te bini me fetyre per toke para Krijuesit , rruzat bani ne qafe , e b*** cullak ...dhe ne kete gjendje kthenu te Krijuesi , se qe besa keni me u "knaq edhe atje ( ne boten e amshuar ) , sikur qe po kenaqeni ketu ... her samba , her ēa-ēa-ēa keni me kcy neper prushin e flaken e xhehenemit ....edhe rumba , mvaresisht prej disponimi !

Epshet pra , sikur veton zeza , njeri plak qohet e len shtatzane nje vajze qe mundet me qene bija e tij ... epsh he lezet ! ...
e ajo motra e vet flaka babadevojka ,i ndrron donort nder-kembe-tare per nate, e perdite fillu prej uniceffi e kush e di te cila organizat tjeter " humanitare per "nder te kombit .... LOL

jane te ngritur ata , familiarisht ....lozhe qifuto-masonier !..


aaa lmoj une lmojshem ...jam e ndieshme shume !!!


.

Te themi qe eshte e vertete kjo qe pohon ti.
"qe mund te jete bija e tij". Shume e kuptueshme,dhunim nuk ka qene, nen moshe nuk ka qene ajo.. Shumica e meshkujve, qe iu ka plak gruaja, e don nje te re, s`paku nje here.
Nuk krahasohet budallakia e nje personi, me budallakine e miliona muslimaneve ne mbare boten.
Muslimani 70 vjeq merr per grua 8 vjeqaren. e blla blla bllaaaa...
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-08-11, 22:32   #15
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Letėr e hapur pėr Veton dhe Flaka Surroin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gjini Shiko postimin
Paske permend rruza e byth cullake por as ju sjau leshoni hiq rrugen ketyre vetem vizitoni pak do vende islamike e do biundeni se sa te pa moralshme jan keto grat qe mshefen pas feregjes dhe kinse namuzlijke.
Po mos te shkreta me sa gra e keni marr burrin dhe mos keni merak se burrat ton skan aq shum pare me blen gra sa ata ne arbi se ata kan nga 32 gra ne shpi dhe ku medite sa femij kan . e ju jeni sherbetore te mira dhe trashjauni qofen burrave dhe rriju ne kamb tan dite e mos u ul fare
por mos i kesh keto qe mundohen te jen te barabarta me mashkujt e jo tju ecin nga 10 metra pas tyre

Po, njeri tregonte; punoja bashke me nje femer, ajo ishte e mbuluar. I vdiq i shoqi, dhe merzitej me te vertete shume. Aq shume u habita kur nje dite, 2 muaj pas vdekjes te shoqit, me ftoi ne nje qoshe, dhe pa e thene asnje fjale, me ktheu b*then , ngriti tere ato rroba dhe me luti t`a..................


e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 18:08.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.