Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Votime & Sondazhe
Emri
Fjalėkalimi
Votime & Sondazhe Nėse keni njė pyetje dhe doni tė merrni edhe mendimin e vizitorėve tanė, kėtu mund ta postoni nė formėn e njė votimi.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 31-10-11, 22:43   #1
Grant
 
Avatari i Grant
 
Anėtarėsuar: 30-10-11
Postime: 500
Grant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėm
Gabim Cili eshte problemi me i madh i shqiptareve ne kohen e sotme?

Cili eshte problemi me i madh i shqiptareve ne kohen e sotme?

- Ekonomia,
- Politika,
- Problemet e brendshme ndershqiptare,
- Problemet me popujt fqinje,
- Institucione te dobeta,
- Mentalitet i prapambetur,
- Organizim shoqeror i dobet,
- etj.

Renditni disa shkaqe qe sipas jush luajne nje rol te rendesishem ne ecjen e ngadalte perpara.Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Grant : 31-10-11 nė 22:46
Grant Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 31-10-11, 22:55   #2
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cili eshte problemi me i madh i shqiptareve ne kohen e sotme?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Grant Shiko postimin
Cili eshte problemi me i madh i shqiptareve ne kohen e sotme?

- Ekonomia,
- Politika,
- Problemet e brendshme ndershqiptare,
- Problemet me popujt fqinje,
- Institucione te dobeta,
- Mentalitet i prapambetur,
- Organizim shoqeror i dobet,
- etj.

Renditni disa shkaqe qe sipas jush luajne nje rol te rendesishem ne ecjen e ngadalte perpara.

Korrupsioni
Papunsia
Krenaria e tepert
...
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-11, 23:09   #3
Grant
 
Avatari i Grant
 
Anėtarėsuar: 30-10-11
Postime: 500
Grant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cili eshte problemi me i madh i shqiptareve ne kohen e sotme?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga taraku-1 Shiko postimin
Ti i paske cek te gjitha qe nderlidhen mes veeti,secili
Ekonomia,politika dhe e drejta ecin se bashku dore perdore perpara.
Ekonomin e kemi resurse demek kemi ne mbar viset shqiptare

Skllaveria ekziston gjithmon ne bote sa te ka njerzim....vetem se ndryshin forma ose terminologjia
Ndersa Shqiptari gjithmon eshte objekt i se drejtes -

Nejse s'ka fort rendesi gramatika, por ideja.

Sipas teje ekonomia eshte e dobet, politika e dobet, drejtesia e dobet.

Cili eshte shkaku? Se korrupsioni eshte nje produkt i te tri faktoreve te marre sebashku.

Cfare duhet te ndryshoje?
Kush duhet ta beje kete?
A kemi ne forca dhe energji te brendshme qe ti kryejme keto transformime apo na duhet ende edhe shume kohe asistence dhe ndihme afatgjate e shteteve dhe institucioneve nderkombetare?

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zero Cool : 31-10-11 nė 23:11
Grant Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-11, 23:17   #4
taraku-1
Banned
 
Anėtarėsuar: 20-06-11
Postime: 1,208
taraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cili eshte problemi me i madh i shqiptareve ne kohen e sotme?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Grant Shiko postimin
Nejse s'ka fort rendesi gramatika, por ideja.

Sipas teje ekonomia eshte e dobet, politika e dobet, drejtesia e dobet.

Cili eshte shkaku? Se korrupsioni eshte nje produkt i te tri faktoreve te marre sebashku.

Cfare duhet te ndryshoje?
Kush duhet ta beje kete?
A kemi ne forca dhe energji te brendshme qe ti kryejme keto transformime apo na duhet ende edhe shume kohe asistence dhe ndihme afatgjate e shteteve dhe institucioneve nderkombetare?
Ne jemi njerz jetojm ne vendin tone askujt borxh asgje si kemi...,,por gjithmon jemi te okupuar dhe skemi dhe nuk gzojm kurrfar drejte...

Trepqa,Keku, AP,Feronikli,posta, e shume resurse tjera qe kemi... pse duhet te privatizohen pse duhet ti shiten te hujave ...pse nuk na mundsojn ti hapim dhe te funksionojn...,pse na bohen penges ne vendin tone nderkobmtareet ... a jemi skllaver te huajve PO, u krye muhabeti... je ne gjendje lufte .. dhe je i okupum veq ka ndryshue forma pak....
Dora e fsheur e nderkombtarve nuk lejon me ec perpara... duke vene kushte e pengesa...
edhe profesionistet me te mire vendosi ne ministrit perkatse... dora e fshehur e te hujve nuk te lejon...
taraku-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-11, 23:31   #5
taraku-1
Banned
 
Anėtarėsuar: 20-06-11
Postime: 1,208
taraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cili eshte problemi me i madh i shqiptareve ne kohen e sotme?

Deri sa te permbyset dora e zez/e fshehur ne mbar globin jo vetem ne por secili shtet apo komb ka me qen pre e dores se zez viktim e superfuqive
Dora e zez ekziston ne institucionet nderkombtare prej me te fortave i ki ne KS i ke ne qdo institucion botror ne banka ne qdo vend ku prej aty mund te kontrolloj

Nje shembull e ke ne kontraten e Autostrades a pat perplasje mes Piter Feit edhe Ministrit Fatmir Limaj duke propozuar feit me cilen kompani me bere kontrate ...aty ka qen interes a i feit dhe ndonjeres nga kompanit...

Vetem trepqen sikur ta kishim ne funksion dhe ne sherbim te shtetit tone plotsisht me gjithe kapacitetin e mundshem per nje dekad... edhe fabrikat tjera ne qytete te kosoves i kishte fute ne funksion dhe sherbim te shtetit dhe keshtu ish ule nr i papunsis gjendja ekonomiko sociale kishte qen shum me e mire...

dora e zez nuk te lejon... as nuk te huazon por as nuk te lejon me huazue nga ndonje vend mik..
taraku-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-11-11, 00:30   #6
pinto
Banned
 
Anėtarėsuar: 07-01-07
Postime: 135
pinto i dashurpinto i dashurpinto i dashurpinto i dashur
Gabim Titulli: Cili eshte problemi me i madh i shqiptareve ne kohen e sotme?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Grant Shiko postimin
Cili eshte problemi me i madh i shqiptareve ne kohen e sotme?

- Ekonomia,
- Politika,
- Problemet e brendshme ndershqiptare,
- Problemet me popujt fqinje,
- Institucione te dobeta,
- Mentalitet i prapambetur,
- Organizim shoqeror i dobet,
- etj.

Renditni disa shkaqe qe sipas jush luajne nje rol te rendesishem ne ecjen e ngadalte perpara.
Servilizmi

Njeri te thot "fashist", dhe ne tjetren an, Adem Demaēi del dhe thot : Ata, e fyen mikun ton francez !

Njerez pa kurfar vlere.
pinto Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-11-11, 06:25   #7
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Cili eshte problemi me i madh i shqiptareve ne kohen e sotme?

...korrupsioni, hajnia, etj..
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-11-11, 08:10   #8
roadrunner
Shote Galica
 
Avatari i roadrunner
 
Anėtarėsuar: 07-09-09
Vendndodhja: N'dor t'dades tem
Postime: 9,779
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cili eshte problemi me i madh i shqiptareve ne kohen e sotme?

Ideologjia e dobet e pasluftes e percjellur me nenfaktoret e tij te cekura me lart...mungesa e strategjise
__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-11-11, 09:44   #9
sherri
J.H.N.K.SH
 
Avatari i sherri
 
Anėtarėsuar: 13-06-05
Vendndodhja: Rruga e qumshtit Nr- 3
Postime: 4,740
sherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cili eshte problemi me i madh i shqiptareve ne kohen e sotme?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Grant Shiko postimin
Cili eshte problemi me i madh i shqiptareve ne kohen e sotme?

- Ekonomia,
- Politika,
- Problemet e brendshme ndershqiptare,
- Problemet me popujt fqinje,
- Institucione te dobeta,
- Mentalitet i prapambetur,
- Organizim shoqeror i dobet,
- etj.

Renditni disa shkaqe qe sipas jush luajne nje rol te rendesishem ne ecjen e ngadalte perpara.
....te gjitha keto,ngapak?,e kryesorja; Gjyqesori-Prokuroria,(sistemi i drejtesis)
__________________
Thuaje tė pa shkruarėn,shkruaj tė pa thėnėn!

Toleranca, ka kuptimin e pėrafėrt me durimin. (Dilaver Kosova)
sherri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-11-11, 10:00   #10
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cili eshte problemi me i madh i shqiptareve ne kohen e sotme?

kto probleme jan normale per nje *shtet * te ri,vendet e tjara jan me qindra vite dhe perballohen me probleme,qka te presim kaq heret me shume,vete koha ka me ndryshu shumqka ne Kosove,pra Shqiptar gajret se bahet mire,mos tish kan durimi na moti ishim faru,,,,,,
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-11-11, 18:24   #11
Zanzi/M
mire ....
 
Avatari i Zanzi/M
 
Anėtarėsuar: 12-01-10
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 1,776
Zanzi/M e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Cili eshte problemi me i madh i shqiptareve ne kohen e sotme?

ISMET BEQIRI
Zanzi/M Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-11-11, 20:24   #12
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Cili eshte problemi me i madh i shqiptareve ne kohen e sotme?

VETDIJESIMI = NJOHJEN E TE SE VERTETES=BESIMIN NE ZOTIN E VERTETE... Ku perveē kesaj te gjitha te tjerat jane te kota...
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-11-11, 20:35   #13
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cili eshte problemi me i madh i shqiptareve ne kohen e sotme?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Grant Shiko postimin
Cili eshte problemi me i madh i shqiptareve ne kohen e sotme?

- Ekonomia,
- Politika,
- Problemet e brendshme ndershqiptare,
- Problemet me popujt fqinje,
- Institucione te dobeta,
- Mentalitet i prapambetur,
- Organizim shoqeror i dobet,
- etj.

Renditni disa shkaqe qe sipas jush luajne nje rol te rendesishem ne ecjen e ngadalte perpara.
*******
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-11-11, 20:40   #14
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cili eshte problemi me i madh i shqiptareve ne kohen e sotme?

Garuzhdja ma madhe sa tengjerja
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga emine : 01-11-11 nė 20:41
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-11-11, 09:30   #15
winona
 
Avatari i winona
 
Anėtarėsuar: 19-06-11
Vendndodhja: Ne boten time.
Postime: 1,794
winona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cili eshte problemi me i madh i shqiptareve ne kohen e sotme?

Organizimi shoqeror i dobet......


winona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:39.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.