Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 02-11-11, 22:01   #1
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Kosovarėt pėrleshen me armė nė Zvicėr

Kosovarėt pėrleshen me armė nė Zvicėr

Dje nė mėngjes banorėt e Zvicrės zbuluan me trishtim rastin e fshatit Lucens, ku disa kosovarė ishin pėrfshirė nė njė konflikt me armė zjarri.

E mėrkure 2 Nėntore 2011 16:26
"Ēfarė tė them unė e shkreta, veē se tė gjithė do tė pėrfundojmė nė psikiatri. Ėshtė rast i rėndė pėr njė nėnė. Nuk e di se ēfarė ka ndodhur", shprehet nėna e tre djemve tė implikuar nė incidentin e dhunshėm qė ka ndodhur para shtėpisė sė tyre nė Lucens tė Zvicrės.
Ishim tė gjithė sė bashku me vajza e dhėndėr. Kur papritur kemi dėgjuar tė shtėna, ndėrsa tėrė familja me 10 nipa ishim duke kaluar njė mbrėmje tė lezetshme.
Nėna tregon me zė tė grisur fatkeqėsinė e tė hėnės. Ajo tregon pėr albinfo.ch se sapo kishte dalė nga spitali psikiatrik, pasi qė kishte pėrjetuar njė shok tronditės. „ As armiku nuk ka mujt me na pru nė kėtė gjendje“. Nėn efektin e hapave, ajo shpjegon, me shumė vėshtirėsi, se tre djemtė e saj janė tani mė nė burg dhe se mbarė familja e saj ėshtė e traumatizuar.
Duke shprehur gjithė dhimbjen e saj, nėna e stėrlodhur vėshtron se edhe nė Zvicėr qenka e mundur qė dikush tė vijė dhe tė tė sulmojė mė armė nė oborr tė shtėpisė. “Djemtė e mi nuk patėn qare, pėrveē vetėmbrojtjes“.
Gjatė bisedės tė dhimbshme, nėna shpjegon se burri i saj e ka ēuar shumė mirė me babain e personave tė dyshuar tė jenė tė implikuar nė sulmin e tė hėnės.
“Nuk po i dihet me kėta tė rinj. Qenka e vėrtetė kur tė parėt tanė thoshin: Fėmijėt i hanė mollėt, kurse prindėrve u pihen dhembet“.
Edhe pse ende tė gjitha rrethanat e kėsaj ngjarjeje nuk janė tė qarta, njė gjė ėshtė e sigurt: tė shtėnat kanė lėnė mbresa pėr sot e shumė kohė nė qytezėn e rehatshėm Lucens.

Zvicėr: Kosovarėt qėllojnė me armė sikur nė Far West
Dje nė mėngjes banorėt e Zvicrės zbuluan me trishtim rastin e fshatit Lucens, ku disa kosovarė ishin pėrfshirė nė njė konflikt edhe me armė zjarri.
Shtypi zviceran (pėr disa nė faqe tė parė) pėrshkruan kėtė ngjarje, duke treguar sė dy klane kosovare janė pėrleshur me armė zjarri nė mes tė rrugės.
Njė shkėmbim zjarri shpėrtheu natėn e sė hėnės nė Lucens (VD), duke plagosur rėndė njė nga protagonistėt. I plagosuri, kosovari 30- vjeēar, ėshtė goditur me njė plumb nė gjoks dhe ėshtė transportuar nė Spitalin Universitar tė Lozanės. Ndėrsa, katėr burra kosovarė tė pėrfshirė po nė kėtė pėrleshje, tė moshės 22-34 vjeē, janė dėrguar nė burg.
Sipas disa banorėve, tre burra gjendeshin nė njė makinė (Mercedes), ndėrsa dy tė tjerėt afėr shtėpisė sė njė familjeje kosovare.
Gazetari pėr tė pėrditshmen “Le matin” shpjegon se ngjarja ka ndodhur nė parkingun e shtėpisė sė njė familjeje kosovare, tė njohur nė fshatin e lartpėrmendur. Nė kėtė shtėpi banojnė tri gjenerata tė tėra, prindėrit, tre djem dhe gjashtė nipa.
Sė pari, njė e shtunėn nga makina ka qėlluar njė nga djemtė e zotit tė shtėpisė, i cili atė natė kishte konakun plot mysafirė. Menjėherė, makina ėshtė larguar para sė tė kthehet sėrish, dhe afėr dhjetė tė shtėna janė dėgjuar nė lagje, gjersa shoferi i makinės ėshtė plagosur.
Sipas gjasave, shkaku i konfliktit ishte njė borxh i pakthyer, hetimet penale veē se kanė filluar.
Ngjarja e tmerrshme vazhdon tė ushqejė befasinė e banorėve, kur ata mendojnė sė aty kishte edhe fėmijė.
Me kėtė ngjarje sėrish imazhi i Kosovarėve nė Zvicėr pėson edhe njė goditje. (albinfo)


  Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 03-11-11, 07:01   #2
taraku-1
Banned
 
Anėtarėsuar: 20-06-11
Postime: 1,208
taraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kosovarėt pėrleshen me armė nė Zvicėr

Kam qef me ndegjeu naj njo qe ka marr qmim nobel per zbulime shkencore qe o ne dobi te njerzimit..

se kto far aksionesh si kem sefte... gjith kemi me i pas deri ne kiamet..
taraku-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-11-11, 07:41   #3
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kosovarėt pėrleshen me armė nė Zvicėr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga taraku-1 Shiko postimin
Kam qef me ndegjeu naj njo qe ka marr qmim nobel per zbulime shkencore qe o ne dobi te njerzimit..

se kto far aksionesh si kem sefte... gjith kemi me i pas deri ne kiamet..
Ncek tarak, eshte v'shtir me degju per kso gjanash ne Shqiptarhane deri sa te kete qiftin tende qe flen me arm ner jastek, a sa per ne te ardhmen mos garanto.

Po qysh u bo nime kshtu edhe ti si hajra qenkeni zhgenjy a ? Po ju dje a pardje kcejshi hava more me at turpin e dumnices.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-11-11, 09:02   #4
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Kosovarėt pėrleshen me armė nė Zvicėr

pse a keni mendu qe jane shku ne zvicerr jan ba tjere a hahahhahah
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-11-11, 20:51   #5
LaDy_Diaspora
Bride to be...
 
Anėtarėsuar: 20-07-11
Postime: 1,350
LaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kosovarėt pėrleshen me armė nė Zvicėr

Pres me padurim ditėn kur lajmet e tilla do mbesin nė memorjėn e zbehur e jo tė jenė pjesė e pėrditshmerisė tė mergatės shqiptare nė Zvicėr!
__________________
Just happy...
LaDy_Diaspora Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-11-11, 20:54   #6
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,648
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kosovarėt pėrleshen me armė nė Zvicėr

Athua per "kille" jan ....
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-11-11, 21:58   #7
Grant
 
Avatari i Grant
 
Anėtarėsuar: 30-10-11
Postime: 500
Grant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kosovarėt pėrleshen me armė nė Zvicėr

Ky lloj mentaliteti primitiv qe tregon nje tufe shqiptaresh e shtyn shqiptarin tjeter qe do te beje jete normale qe te shohe jeten e vet e te humbe ne detin e madh te asimilimit.

Do ti keshillojsha ata shqiptare qe done me ec perpara e me u be dikushi ne jete, qe t'u rrijne sa me larg bashkeatdhetareve te tyre aventuriere e me prirje te theksuara kriminale.

Per kete soj kriminelesh e bastardesh nuk vlen as gjaku e as gjuha, as flamuri e as kombi.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Grant : 03-11-11 nė 22:00
Grant Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-11-11, 22:08   #8
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,648
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kosovarėt pėrleshen me armė nė Zvicėr

Keto lajme per sqpetar jan bere sikurse ne kohen e regjimit serb !!

Nje serb u rrah.... u shtye, u shpullat ... iu mbyt derri .... u dhunua.... u pėshty .... - : E pe vriteshin shqiptare, askush nuk u lodhej !

Sa vriten te tjeret ?
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-11, 07:15   #9
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: Titulli: Kosovarėt pėrleshen me armė nė Zvicėr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oqeani Shiko postimin
Keto lajme per sqpetar jan bere sikurse ne kohen e regjimit serb !!

Nje serb u rrah.... u shtye, u shpullat ... iu mbyt derri .... u dhunua.... u pėshty .... - : E pe vriteshin shqiptare, askush nuk u lodhej !

Sa vriten te tjeret ?
Jan be te shumta o oqean
-Kosovari vret shqiptarin pse ia paska zene parkingun!
-Kosovari vrau gruan dhe nje nepunse sociale zviceriane
-Kosovari vrau zvicerianin per nje fjale goje
-Kosovaret cdo nate rrihen ne kafene
-Kosovaret qisin me revole ne shenja te komunikacionit pergjat autostradave vete i kam pa me sy te mi dhe qe i kam njohur
-Kosovari i kanoset puntores sociale pse i ka hjeke nga ndihma sociale te shoqen e cila nderkohe gjen pune te perkohshme..une kam qene aty present gjoja te i ndihmoj sepse ai nuk i njeh gjuhen mire..jam trishtua kur para syve te mi e kapi per fyti..dhe shume e shume raste te tjera te pahishme qe na demtojne te gjithve jo vetem kosovaret...
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-11, 13:27   #10
Qika^Me^Kule
Prap e fshehur pase Teje.
 
Avatari i Qika^Me^Kule
 
Anėtarėsuar: 26-02-09
Vendndodhja: Aty me gjene , nen hijen Tende qe me le amanet !!
Postime: 13,735
Qika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: Kosovarėt pėrleshen me armė nė Zvicėr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kercovari Shiko postimin
Jan be te shumta o oqean
-Kosovari vret shqiptarin pse ia paska zene parkingun!
-Kosovari vrau gruan dhe nje nepunse sociale zviceriane
-Kosovari vrau zvicerianin per nje fjale goje
-Kosovaret cdo nate rrihen ne kafene
-Kosovaret qisin me revole ne shenja te komunikacionit pergjat autostradave vete i kam pa me sy te mi dhe qe i kam njohur
-Kosovari i kanoset puntores sociale pse i ka hjeke nga ndihma sociale te shoqen e cila nderkohe gjen pune te perkohshme..une kam qene aty present gjoja te i ndihmoj sepse ai nuk i njeh gjuhen mire..jam trishtua kur para syve te mi e kapi per fyti..dhe shume e shume raste te tjera te pahishme qe na demtojne te gjithve jo vetem kosovaret...

Keto jan t'verteta jo vetem ne Ch.... po ne cdo vend ku jane Shqiptaret/e.

Para 8 muajve Shqiptari e mbyti dhe pastaj djegu nje femen Shqiptare ketu ne Wien arsyeja ishte se ajo nuk mujti te ja ben vizen ati .

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Qika^Me^Kule : 05-11-11 nė 13:28
Qika^Me^Kule Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-11, 16:26   #11
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,648
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: Kosovarėt pėrleshen me armė nė Zvicėr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kercovari Shiko postimin
Jan be te shumta o oqean
-Kosovari vret shqiptarin pse ia paska zene parkingun!
-Kosovari vrau gruan dhe nje nepunse sociale zviceriane
-Kosovari vrau zvicerianin per nje fjale goje
-Kosovaret cdo nate rrihen ne kafene
-Kosovaret qisin me revole ne shenja te komunikacionit pergjat autostradave vete i kam pa me sy te mi dhe qe i kam njohur
-Kosovari i kanoset puntores sociale pse i ka hjeke nga ndihma sociale te shoqen e cila nderkohe gjen pune te perkohshme..une kam qene aty present gjoja te i ndihmoj sepse ai nuk i njeh gjuhen mire..jam trishtua kur para syve te mi e kapi per fyti..dhe shume e shume raste te tjera te pahishme qe na demtojne te gjithve jo vetem kosovaret...

Kuptoj sepse mu keto raste me japin buken e gojes ( nje sasi )!
Kam shume raste te tilla, ne polici, gjyq, hetuesi, degjime tel.... !!!
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-11-11, 18:48   #12
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kosovarėt pėrleshen me armė nė Zvicėr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga taraku-1 Shiko postimin
Kam qef me ndegjeu naj njo qe ka marr qmim nobel per zbulime shkencore qe o ne dobi te njerzimit..

se kto far aksionesh si kem sefte... gjith kemi me i pas deri ne kiamet..
ti ke me marr cmimin nobel,veq durim edhe pak
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-11-11, 19:25   #13
elvio
 
Avatari i elvio
 
Anėtarėsuar: 21-01-10
Postime: 6,419
elvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kosovarėt pėrleshen me armė nė Zvicėr

Popull i keq
Meshkuj te pa kulturuar
Jo emancipim
S'respektojne gjinine e kundert
Grindavece
Femije te keqinj
Te pabese
Armik i vetes
Ndertojne imazh te keq per Shqiptaret anembane
Ehe
Ehe

Ne sezonin e veres ne grup turistesh gjermane pas plazheve ne ato vende qe rrinin nudo (sikurse ishin)dolen ne rruge edhe lidhnin baste qe dikush mundej te hynte poshte nje eskavatori i cili punonte ne cast.
Ne kohe rekord u lajmerua policia,edhe arsyeja e te vepruarit ashtu ish,sepse ishin nen funksion te alkolit te konsumuar.

Kam thene edhe une qe popull i keq,pa moral ,pijanece,psikopate,por hajde de.

Askush s'me degjon.

E c'thane keta te Zvicres njehere eeeeeeeeeeeeee??
Buje e madhe eeeeeeeeeee???

Kam filluar me ndertuar simpati per ata Mongolise!!!
elvio Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-11-11, 12:13   #14
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Kosovarėt pėrleshen me armė nė Zvicėr

Die guten Albaner - Erfolgreiche Migranten in der ... - SF Videoportal
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-12-11, 23:35   #15
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kosovarėt pėrleshen me armė nė Zvicėr

Fshati kish ndermarr mi jek nga ky vendi tani ka mbet kuvendi komunal me vendos per kete qeshtjen se familja e kam shtepien e tyre. Lexova nje dite qe prindi tha ne jemi integru ne ch ndihemi mire vetem tani ndihem keq qe edhe ky djali shkoj ne burg tani i kam 4 djemt ne burg... Integrim ne mes murave. Ne Ch si ne cdo tjeter shtet tjeter ndodh qkamos por fatkeqsisht Zvicrant neper gazeta kur ben dam nje shtetas i tyre thot nje 50 vjeqari nga Zh psh e mbyti grujen me nje shkres te imt dhe te shkurt e kur eshte i huaj sidmos Kosovart me te madhe bilem edhe faqen e pare na japin,


__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:44.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.