Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 04-11-11, 21:16   #1
Grant
 
Avatari i Grant
 
Anėtarėsuar: 30-10-11
Postime: 500
Grant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėmGrant i pazėvėndėsueshėm
Gabim Njė shqiptar akuzohet se i preu kokėn menaxherit tė lokalit

Njė shqiptar akuzohet se i preu kokėn menaxherit tė lokalit

Publikuar: 04.11.2011 - 21:05


Oxford, 4 nėntor - Njė 32-vjeēar nga Shqipėria ėshtė duke u gjykuar pėr njė krim tė tmerrshėm nė Angli. I riu emigrant nga Shqipėria, Xhonatan Limani (nė foto) akuzohet se ka vrarė menaxherin e lokalit tė golfit, Cristian Varian, gjatė kohės qė punonte si kamerier.

Sipas akuzės, Limani i ka prerė atij kokėn me thikė, duke i therur fytin. Hetuesit qė kanė parė nga afėr vendin e ngjarjes thonė se skena ishte e denjė pėr film horror.

Por nė seancėn e parė Limani ka mohuar akuzėn, raporton korrespondentja e agjencisė NOA.

Nė seancėn gjyqėsore, Limani ka thėnė vetėm njė fjalė: “Nuk jam fajtor”. I menjėhershėm reagimi i medieve vendase qė vlerėsojnė se Limani nuk ka shfaqur “asnjė emocion gjatė kohės qė rrinte ulur nė bankėn e tė akuzuarave, i shoqėruar nga disa policė”.

Vrasja ka ndodhur nė klubin luksoz tė golfit nė qytetin Oxfordshire. Gjykata vendosi qė ai tė qėndrojė nė burg deri nė pėrfundimin e hetimeve. Gjykatėsi deklaroi se Limani do tė qėndrojė nė paraburgim deri mė 19 mars 2012.

Vrasja mendohet tė jetė kryer mė 21 gusht tė vitit tė kaluar. Tė pranishėm nė seancėn e parė tė gjyqit ishin edhe tė afėrmit e viktimės.

Limani ka kėrkuar ndihmėn e pėrkthyesve pėr tė ndjekur procedurat, pas shkak tė problemeve me gjuhėn. Ai ka deklaruar se gjyqi i tij duhet tė mbaronte brenda dy javėve. Por, mėsohet se shqyrtimi gjyqėsor do tė pėrfundojė nė mars tė vitit tė ardhshėm.


koha ditore


Grant Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 05-11-11, 21:06   #2
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Njė shqiptar akuzohet se i preu kokėn menaxherit tė lokalit

DHuna sjell dhunen,duke diture qe populli Shqiptar eshte rrit dhe eduku ner dhune,kto krime qe ndodhin sote jan mese normale sikure popujte e huje ta dinin mire preadhjen dhe traditat e shqiptareve,por e keqja qendrone mu aty se shqiptaret durojne shume pa e diskutu qofte cfardo problemi dhe kure (mushet kupa) i mshojme kip kap dekune per toke,nuk e mbroje ket krim ,po fatkesisht temperamenti dhe vrasjet e tilla shfaqin ftyren e nje populli te EGER(shyptar) shyponje ,sog grabitqar,ndjeje pikellim kure perballem me lexime te tilla
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-11, 21:49   #3
elvio
 
Avatari i elvio
 
Anėtarėsuar: 21-01-10
Postime: 6,419
elvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Njė shqiptar akuzohet se i preu kokėn menaxherit tė lokalit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine Shiko postimin
DHuna sjell dhunen,duke diture qe populli Shqiptar eshte rrit dhe eduku ner dhune,kto krime qe ndodhin sote jan mese normale sikure popujte e huje ta dinin mire preadhjen dhe traditat e shqiptareve,por e keqja qendrone mu aty se shqiptaret durojne shume pa e diskutu qofte cfardo problemi dhe kure (mushet kupa) i mshojme kip kap dekune per toke,nuk e mbroje ket krim ,po fatkesisht temperamenti dhe vrasjet e tilla shfaqin ftyren e nje populli te EGER(shyptar) shyponje ,sog grabitqar,ndjeje pikellim kure perballem me lexime te tilla
Emine

Dege ulliri s'do vejme te gjithe!!!
As simbole pellumbash,edhe kjo s'ka te beje me egersine e nje populli,se po te referohesh ne statistika fenomene te tilla me shume i gjen ne ata popuj qe paraqesin nder shekuj kulture e mireqenie.

Kanibalizem

Pedofili
Etj etj i gjen gjithandej,edhe jo per kete qe i preu koken.

iA KA SJELLE ATJE KU S'DUROI ME ,EDHE E ZGJODHI NJE UDHE.

Hec se per deshperim jane kur degjon krejt te rejat e dites.
elvio Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-11, 23:12   #4
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Njė shqiptar akuzohet se i preu kokėn menaxherit tė lokalit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine Shiko postimin
DHuna sjell dhunen,duke diture qe populli Shqiptar eshte rrit dhe eduku ner dhune,kto krime qe ndodhin sote jan mese normale sikure popujte e huje ta dinin mire preadhjen dhe traditat e shqiptareve,por e keqja qendrone mu aty se shqiptaret durojne shume pa e diskutu qofte cfardo problemi dhe kure (mushet kupa) i mshojme kip kap dekune per toke,nuk e mbroje ket krim ,po fatkesisht temperamenti dhe vrasjet e tilla shfaqin ftyren e nje populli te EGER(shyptar) shyponje ,sog grabitqar,ndjeje pikellim kure perballem me lexime te tilla
Pse bre cike i pergjitheson gjerat?

Del nje Shqiptar ben nje krim, edhe vrap e akuzo te gjithe Shqiptaret.

Per kete krim qe ka kry ky njeri, nuk do te akuzohen te Shqiptaret.
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-11-11, 02:18   #5
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
Avatari i uck_aksh
 
Anėtarėsuar: 02-10-04
Vendndodhja: Vevey-Suisse
Postime: 5,194
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Njė shqiptar akuzohet se i preu kokėn menaxherit tė lokalit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Grant Shiko postimin
Njė shqiptar akuzohet se i preu kokėn menaxherit tė lokalit

Publikuar: 04.11.2011 - 21:05


Oxford, 4 nėntor - Njė 32-vjeēar nga Shqipėria ėshtė duke u gjykuar pėr njė krim tė tmerrshėm nė Angli. I riu emigrant nga Shqipėria, Xhonatan Limani (nė foto) akuzohet se ka vrarė menaxherin e lokalit tė golfit, Cristian Varian, gjatė kohės qė punonte si kamerier.

Sipas akuzės, Limani i ka prerė atij kokėn me thikė, duke i therur fytin. Hetuesit qė kanė parė nga afėr vendin e ngjarjes thonė se skena ishte e denjė pėr film horror.

Por nė seancėn e parė Limani ka mohuar akuzėn, raporton korrespondentja e agjencisė NOA.

Nė seancėn gjyqėsore, Limani ka thėnė vetėm njė fjalė: “Nuk jam fajtor”. I menjėhershėm reagimi i medieve vendase qė vlerėsojnė se Limani nuk ka shfaqur “asnjė emocion gjatė kohės qė rrinte ulur nė bankėn e tė akuzuarave, i shoqėruar nga disa policė”.

Vrasja ka ndodhur nė klubin luksoz tė golfit nė qytetin Oxfordshire. Gjykata vendosi qė ai tė qėndrojė nė burg deri nė pėrfundimin e hetimeve. Gjykatėsi deklaroi se Limani do tė qėndrojė nė paraburgim deri mė 19 mars 2012.

Vrasja mendohet tė jetė kryer mė 21 gusht tė vitit tė kaluar. Tė pranishėm nė seancėn e parė tė gjyqit ishin edhe tė afėrmit e viktimės.

Limani ka kėrkuar ndihmėn e pėrkthyesve pėr tė ndjekur procedurat, pas shkak tė problemeve me gjuhėn. Ai ka deklaruar se gjyqi i tij duhet tė mbaronte brenda dy javėve. Por, mėsohet se shqyrtimi gjyqėsor do tė pėrfundojė nė mars tė vitit tė ardhshėm.


koha ditore
nuk mund te themi se ai e ka ber ket krim, esht i dyshuar
__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga uck_aksh : 06-11-11 nė 02:19
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-11-11, 02:33   #6
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,648
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Njė shqiptar akuzohet se i preu kokėn menaxherit tė lokalit

Keta kur te mundin, te shurritin ne hundė !!!! andaj ...... !!!!


__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:56.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.