Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare!
Emri
Fjalėkalimi
Toleranca fetare! A jemi ne Shqipetarėt popull tolerant nė fe?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 05-11-11, 12:22   #1
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Viti 2005

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=16306Lexoja dhe gjeta kėtė temė tė mrekullueshme.


__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Artisti : 05-11-11 nė 12:24
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 05-11-11, 17:28   #2
Zanzi/M
mire ....
 
Avatari i Zanzi/M
 
Anėtarėsuar: 12-01-10
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 1,776
Zanzi/M e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Viti 2005

Vertet teme e mire ajo atehere dhe kjo tani e ri-sjellur.

Eshte thene shume here se Kosova ndryshoj shume pas vitit 1999, ndryshoj sepse Kosova u hap per Boten dhe Bota erdhi ketu, pervec shume te mirave qe na i sjellen natyrisht na sjellen edhe te keqija.

Ne mund te folim dhe te diskutojme gjithe diten dhe naten, mirepo pas lufte te gjithe e dine se ne kosove erdhen te ashtuquajturit "mjekrrosh" dhe "trefertal". E vertet qe ndoshta kane ardhur edhe shume organizata evangjeliste-protestante, apo deshmitar te jehovas etj etj. Mirepo qyetarait e mbetet ne koke ajo qe eshte me e dhunshme dhe kjo e dhunshmja u pa tani, para disa muajve kur qe u bllokuan rruget nga njerez te inspiruar qe ne vitin 1999 dhe me vone. Ata me mjekkra dhe pantoll shkurter cdo njerit i shkojne ne nerva apo e neverisin, sepse pamja e tyre nuk aludon ne nje shqiptar tradicional, mirepo ajo pamje aludon ne nje ekstremist te lindjes se mesme, i cili ne cdo moment mund te shperthej.

Une mendoj qe prap populli yne eshte ne suazat e nje normalje apsolute, ku mbizotron kultura tradicionale dhe jo ajo e importuar nga cilado ane qoft.
Zanzi/M Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-11, 19:03   #3
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: Viti 2005

Qenket duke mbajte situaten nen kontroll nga mjekroshat...bravo!
Ata nuk kan ardhe dhe nuk jan emigrante po jan shumica me vitale e shtetformimit te Kosoves,te ardhur mund te nqa quajn zvecerianet,gjermanet etj, te gjithve e jo ai shtet qe jemi pjese konstituitive e shtetit.Injoranca nuk mbaroka nga aty ku del po qenka zgjeruar edhe me shume me ato qe popullin e tyre e quajn te ardhur.
Jeni te mjere kudoq e jeni...mekat!
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-11, 19:51   #4
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Viti 2005

Qe de... "Kombi mbi te gjitha" kjo teme me kete emertim hapet tek nenforumi i fese dhe nga kush nga moderatori i "kultures kombtare"... Kjo eshte njejte sikur te dikush tjeter te shkon e te hap teme tek "kutura kombtare" me titull "Feja mbi te gjitha"...

"Kombi mbi te gjitha" eshte lehte te thuhet, sidomos kur je pak nen ndikim te alkoholit ose ne tripat e folklorit te mushtishtit, e keto fjale me se shumti shkojne atehere kur nostalgjija per lloēin te rrok mu atehere kur je duke e perzi ēajin e rrusit atje diku me statusin e "auslanderit"...
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-11, 20:02   #5
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Viti 2005

...


duke e ditur se largohen shkresat , fal padrejtesive ne kete mes ,ABSTENOI !


patriota te ndershum ,
tu ka dale per veshve kombi , sikur qe eshte duke u dalur ! ...ketu(dunja) kaluese , e atje(ahiret) inshAllah u fale IMadherishmi Meshirues ! kaq!

shirkagjinje he shirkagjinje , keshtu ua hieshon shejtani nje diēka dhe kaloni ne kufrin e madhe !


s' mujta me abstenu !


.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-11, 20:26   #6
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Viti 2005

Ēfare paska ndryshu nga ai vit ??? ...
prap me avantazh jemi ..
ecėm me hapat e sigurta drejt rrugės sė Islamit .

Besimtarėt musliman , ju uroj festėn e Kurban Bajramit.
me tė mira inshaAllah.
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-11, 21:20   #7
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Viti 2005

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...


duke e ditur se largohen shkresat , fal padrejtesive ne kete mes ,ABSTENOI !


patriota te ndershum ,
tu ka dale per veshve kombi , sikur qe eshte duke u dalur ! ...ketu(dunja) kaluese , e atje(ahiret) inshAllah u fale IMadherishmi Meshirues ! kaq!

shirkagjinje he shirkagjinje , keshtu ua hieshon shejtani nje diēka dhe kaloni ne kufrin e madhe !


s' mujta me abstenu !


.E nderuara Alima,

sa mė vjen keq qė ju ka dėnuar Zoti sepse nuk ju ka dashtė dhe ju ka sjellur nė kėtė Botėn tonė.

Ju nuk kishit qenė tė dashurit e Zotit prandaj kot e keni, dita e gjykimit pėr ju do tė jetė dita mė e keqe dhe mė e rėnda, do tė keni dhimbje qė britma juaj do tė dėgjohet vetėm nė Mekė dhe nė shkėmbinjtė e Mekės.

Unė do tė ju a them arėsyen, e gjitha do tė ndodh pėrderisa ju nuk ndaloni ta pėrbuzni Kombin tė cilit i takoni ( nuk po them Kombit Shqiptar sepse nuk e di a je shqiptare).

Do tė jeni ata tė cilėt mė sė shumti do tė kenė dhimbje.

Nė atė kohė, unė do tė qėndroj ulur dhe do tė ju shikoj sesi ju do tė digjeni..
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-11, 21:27   #8
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Viti 2005

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Artisti Shiko postimin

E nderuara Alima,

sa mė vjen keq qė ju ka dėnuar Zoti sepse nuk ju ka dashtė dhe ju ka sjellur nė kėtė Botėn tonė.

Ju nuk kishit qenė tė dashurit e Zotit prandaj kot e keni, dita e gjykimit pėr ju do tė jetė dita mė e keqe dhe mė e rėnda, do tė keni dhimbje qė britma juaj do tė dėgjohet vetėm nė Mekė dhe nė shkėmbinjtė e Mekės.

Unė do tė ju a them arėsyen, e gjitha do tė ndodh pėrderisa ju nuk ndaloni ta pėrbuzni Kombin tė cilit i takoni ( nuk po them Kombit Shqiptar sepse nuk e di a je shqiptare).

Do tė jeni ata tė cilėt mė sė shumti do tė kenė dhimbje.

Nė atė kohė, unė do tė qėndroj ulur dhe do tė ju shikoj sesi ju do tė digjeni..

...

astagfirullah ja Rab , astagfirullah .... mo more se mi shtine ethet ,t'thaft vera te thaft !


....ashtu mendoi,( jo vetem se mendoi por jame e bindur bazuar ne mesimet islame) ...une njejt per ty , dhe a e di pse ? ...Ngase , ve diēka tjeter para Krijuesit i cili te ka fale ne bash ate , a po kutpon, apo duhet me te tregu me detaisht ?

shqipetare , dem baba dem jame ...por asgje nuk ve para Krijuesit tim dhe Krijuesit edhe te kombit time !


po ti? je musliman ?

.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-11, 21:53   #9
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Viti 2005

...

artist bukuroshi , eja ketu te ndrroim edhe ca llafe , eja ...


tani me trego , cili e done kombin me shume ?

ti apo une ?


ti qe :

- lufton me kembengulje te gjitha vlerat e kombit , fillu nga morali e mbaru ne zhveshje fizike gjere tek ajo nga vlerat njerezore e lere me ato kombetare ...

- fton ne lakuriqesi te femrave , amoralitet , alcool ... perderisa mire dihet se femrat jene edukatore te njerezimit e te mos flasim demin apo dobin qe ja sjellin kombit ne veēanti


- perkrah mosburrerin e burrave , homosexualitetin , drogen , amoralitetin per ata te cilet kane pergjegjesi te madhe dhe duhet te jene parad si ne aspektin familiar , si ne ate kombetare , ushtarak ( paramendo ēka bejne ushtaret homosexual ne fronte , kazerne ( nga epshet , harrojne frontin , kombin ...etj etj )


apo une qe :


- i luftoi te gjitha keto ?


banu i sinqert bukurosh !.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-11, 21:53   #10
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Viti 2005

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...

astagfirullah ja Rab , astagfirullah .... mo more se mi shtine ethet ,t'thaft vera te thaft !


....ashtu mendoi,( jo vetem se mendoi por jame e bindur bazuar ne mesimet islame) ...une njejt per ty , dhe a e di pse ? ...Ngase , ve diēka tjeter para Krijuesit i cili te ka fale ne bash ate , a po kutpon, apo duhet me te tregu me detaisht ?

shqipetare , dem baba dem jame ...por asgje nuk ve para Krijuesit tim dhe Krijuesit edhe te kombit time !


po ti? je musliman ?

.

Ėshtė njė ngjyrė e dhezur kjo nė tė kuqe dhe kėshtu do ta shihni edhe zjarrin nė ditėn e gjykimit, e cila nuk lejon tė mendosh shqip dhe pėrkrahėsh shqipen.

Ėshtė ngjyra tė cilėn e ke nė shpirt dhe tė cilėn vetėm ti mund ti ndryshosh. Nė atė minut qė e ndryshon, do tė mendosh shqip, do tė artikulosh shqip dhe edhe Kombi do tė jetė diēka e vlefshme pėr ty dhe tė tillėt si ti.

E nderuara Alima, Krijuesi yt ėshtė nėna jote dhe babai yt, produkti je ti. Pra ju jo qė e mohoni Kombin por e mohoni edhe nėnėn e babain duke artikuluar si Krijues diēka tjetėr.

Sa i pėrket muslimanit, ata Shqiptarė tė cilėt e ndjejnė veten ashtu e nuk e ndjejnė veten si Shqiptarė, tė gjithė do tė digjen nė formėn e lartėshėnuar.

Unė nuk do tė ju pėrkrah sepse Zoti mė ka mėsuar ta pėrkrah Kombin dhe tė jetojė si Shqiptar.


.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Artisti : 05-11-11 nė 21:53
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-11, 21:58   #11
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Viti 2005

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Artisti Shiko postimin
Ėshtė njė ngjyrė e dhezur kjo nė tė kuqe dhe kėshtu do ta shihni edhe zjarrin nė ditėn e gjykimit, e cila nuk lejon tė mendosh shqip dhe pėrkrahėsh shqipen.

Ėshtė ngjyra tė cilėn e ke nė shpirt dhe tė cilėn vetėm ti mund ti ndryshosh. Nė atė minut qė e ndryshon, do tė mendosh shqip, do tė artikulosh shqip dhe edhe Kombi do tė jetė diēka e vlefshme pėr ty dhe tė tillėt si ti.

E nderuara Alima, Krijuesi yt ėshtė nėna jote dhe babai yt, produkti je ti. Pra ju jo qė e mohoni Kombin por e mohoni edhe nėnėn e babain duke artikuluar si Krijues diēka tjetėr.

Sa i pėrket muslimanit, ata Shqiptarė tė cilėt e ndjejnė veten ashtu e nuk e ndjejnė veten si Shqiptarė, tė gjithė do tė digjen nė formėn e lartėshėnuar.

Unė nuk do tė ju pėrkrah sepse Zoti mė ka mėsuar ta pėrkrah Kombin dhe tė jetojė si Shqiptar.


.

...

Me ndihmo te behem shqipetare , ashtu si je ti LOL !


te fiku ngjyren percelluese , ndonje tip ...kush e di , ndoshta do ta shoh hajrin dhe do bahem me ne fund shqipetare


babain dhe nenen time , kush i krijoi?


ooo po qura qe ishe , haj medet haj !


mos um pengo njihere deri te shohe mos po me trashet sherbeti shume , e se pijn pet e bakllaves mandej ,


see u latter aligater , i'll be back.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-11, 22:28   #12
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Viti 2005

pa grindje

-Feja me ushqen shpirtin ndera kombi gjakun .. njera pa tjetren nuk ban ..
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-11-11, 01:30   #13
taraku-1
Banned
 
Anėtarėsuar: 20-06-11
Postime: 1,208
taraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Viti 2005

A e sjelle kete teme per fest te bajramit po... pikrisht e paske paske pas gjet ne naten e bajramit me rikthye ashtu si pakon e Ahtisarit, per me ryshqyrtue perseri ideja per A+

Ademi a.s (baba i njerzimit) a kishte Komb ? Ashtu siq e krijoj edhe Haven si prehje per njeri tjetrin...a nuk mundi ti krijonte po nga krijesa njerzore edhe qifte tjera ...Mi nda ne Kombe qysh prej krijimi. Pse nuk i krijoj ? Por prej Ademit edhe Haves jemi ne e deri ne kiamet...

Qellimi ka qen si krijes njerzore me ju permbajt rregullave qe i ka caktue Allahu xh.sh pa dallim rrace sepse prej vet Ademit dhe Haves ne lindem dhe u shumuam disa te bardh e disa te zinje... varsisht nga vendi edhe i pershtatet ngjyra ne baz te kushteve klimatike dhe faktorve tjer qe nndikojn...(e ke pa edhe krijesat tjera zhaba gjarpri etj etj kan ngjyre te ndryshme varsishte nga vendi ku jeton...)

Ke vujt shum per komb..zaten Allahu si duket duke e dite se qfare jemi edhe ne shpirt qfar brumi na i qon gjith kit gazep... qe kombin e vendosim para Krijusit te gjith krijesave..prandaj sna u ka da kurr gazepi...

hajt Allahu te udhzoft..
taraku-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-11-11, 11:13   #14
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Viti 2005

***


Sa mirė,
ėshtė me e pa veten nė pasqyrė...

...ama, siē thuhet popullorēe, “njeriu nuk sheh me sy por me mend”. Siē po shihet, disa, sidomos hapėsi i asaj teme atėherė (me 2005) dhe rikujtuesi i sotėm “aktruesi i famshėm”, edhe pse e kanė hapur pasqyrėn, ende nuk shohin dot me mend...
Sidoqoftė, nėse i shikojmė nė retrospektivė “tė arriturat” prej vitit 2005 deri me sot (2011), nuk janė edhe “tė kėqia”, veēanėrisht ata qė na thoshin “Kombi mbi tė gjitha”. Nejse, “pėr fat tė keq” nuk arritėn ta fitojnė medaljen e artė, por, meqė konkurrenca ishte shumė e madhe, mjafton edhe e argjendta:
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=32518
Patriotat me bateria, pėr 6 vite kanė arritur shumė por, ndoshta ėshtė dashur ta rihapin tė njėjtėn temė pak mė vonė, kur do ta arrinim medaljne e artė: zbrazja e tu Kosovės deri nė ekstrem: Atė qė s’mundėn ta arrijnė serbėt nė luftė, e arritėn patriotat me bateria (tė cilėt ēirreshin dhe kanė fytyrė ende tė ēirren me „Kombi mbi tė gjitha“) bashkė me „miqtė shumė tė dashur“ ndėrkombėtar“.
Nejse, tė kėtillėt nuk dijnė as tė skuqen. „Aktorėt“ shumėfytyrėsh nuk skuqen, pėr asrye se mund tė zhyten nė sejcilin rol qė iu jipet (janė kameleonė).


…budallakija, vėrtetė, nuk paska fund. Kėtė e pamė edhe nga pėrvoja 6-vjeēare (2005-2011)

Ia paska marrė fytyrė asaj shqiponjės sė zezė e cila iu skuqet (nga turpi) atij hapėsit tė temės atėherė


***
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-11-11, 21:42   #15
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Viti 2005

Kombi mbi tė gjitha!

E vetmja mėnyrė pėr tė ecur pėrpara!

Pėrqarjet ndėrvllazėrore, janė gjėja e fundit qė n`a duhen nė kėto kohė.

Kėtė gjė e shohin padyshim, vetėm tė zgjuarit!


__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 06:56.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.