Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare!
Emri
Fjalėkalimi
Toleranca fetare! A jemi ne Shqipetarėt popull tolerant nė fe?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 19-12-11, 15:03   #1
Tarzani
Banned
 
Anėtarėsuar: 31-08-09
Postime: 270
Tarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIP
Gabim Bashkėsia Ungjillore “Ringjallja” keqperdore ndihmat per prapagand fetare!


A jeni lodhe a jo a, a po ka pune hiq a po bohet naj sen...,kot e keni !
Publikuar: 19.12.2011 - 14:07

Gjilan, 19 dhjetor - Shpėrndarja e dhuratave tė fundvitit nga Bashkėsia Ungjillore “Ringjallja” pėr filloristėt e dy shkollave tė Gjilanit, shkollės fillore “Abaz Ajeti” dhe asaj tė resė akoma tė paemėrtuar, qė ėshtė shoqėruar edhe me shpėrndarjen e fletushkave me pėrmbajtje fetare – tė krishterė, pėrveē qė ėshtė nė kundėrshtim me Kushtetutėn e dhe ligjet e vendit, ėshtė edhe keqpėrdorimi i misionit tė kėsaj bashkėsie, qė ndikon negativisht nė raportet e shkėlqyera ndėrfetare nė Kosovė, po edhe kėtu nė Gjilan, thuhet nė njė komunikatė tė Zyrės sė kryetarit tė Komunės.

Aktiviteti i fundjavės sė kaluar i “Ringjalljes” ka shkaktuar reagime tė kreut komunal, tė prindėrve tė kėtyre nxėnėsve dhe Bashkėsisė Islame nė Gjilan. Institucionet e komunės sė Gjilanit kėtė e kanė cilėsuar veprim tė papranueshėm.

Drejtoria e Arsimit kishte lejuar Bashkėsinė Ungjillore “Ringjallja” tė shpėrndante dhuratave pėr nxėnėsit e shkollave fillore nė Gjilan, tė mbledhura nga fėmijėt nė Angli.


Tarzani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 19-12-11, 15:22   #2
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Bashkėsia Ungjillore “Ringjallja” keqperdore ndihmat per prapagand fetare!

Ding dang doong, ding dang dooong, din-dan-dong-dang-doooong,... !
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-12-11, 15:26   #3
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: Bashkėsia Ungjillore “Ringjallja” keqperdore ndihmat per prapagand fetare!

ēka ke prit nga ato o Tarak..e kan fen ne rrezik per ate e propagndojne me broshura po mos u tut se i kishin pas ngren gomaret per merak..duket se jan te kripura bolll...
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-12-11, 15:27   #4
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: Titulli: Bashkėsia Ungjillore “Ringjallja” keqperdore ndihmat per prapagand fetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
Ding dang doong, ding dang dooong, din-dan-dong-dang-doooong,... !
Qe kur je be amullare ti o Makresh?Klisar ose zvonar i thone srpce...
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-12-11, 15:51   #5
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: Bashkėsia Ungjillore “Ringjallja” keqperdore ndihmat per prapag

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kercovari Shiko postimin
Qe kur je be amullare ti o Makresh?Klisar ose zvonar i thone srpce...

Ky eshte ritmi muzikor qe e degjoj me se shumti koheve te fundit ne emisionet e RroTesK1

Dojn m'em bind n'egzistencen e babadimrit ahahahahahahaha


__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 21:53.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.