Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare!
Emri
Fjalėkalimi
Toleranca fetare! A jemi ne Shqipetarėt popull tolerant nė fe?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 22-12-11, 18:31   #1
taraku-1
Banned
 
Anėtarėsuar: 20-06-11
Postime: 1,208
taraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Islami ėshtė feja me pėrhapjen mė tė madhe n

Premtimet e Allahut jan hak... (te verteta), edhe jo me 3 miljon por me me shume miljona, kur thojn kta 3 mijlon me shifra dine sa eshte me perpjetsue hahaha apo jo makresh ? hahahahahahahaha, bre qata iku panta rhei prej frorumi

Publikuar: 21.12.2011 - 13:11

Vatikan, 21 dhjetor - Vatikani ka deklaruar zyrtarisht se Islami ėshtė feja me pėrhapjen mė tė madhe nė botė dhe se numri i myslimanėve, qė prej afro njė viti, i ka kaluar tė krishterėt me tre milionė mė shumė.

Lajmin e bėjnė tė ditur mediat, burimet e tė cilave theksojnė se ky ndryshim nė renditjen botėrore tė feve ka ardhur si rezultat i pėrqafimit tė Islamit nga njė numėr i madh qytetarėsh perėndimorė edhe pse pas vitesh tė gjata sulmesh dhe fushatash denigruese, transmeton TopNews.

Nė deklaratėn e publikuar nga Vatikani thuhet: “Numri i myslimanėve nė botė i kalon tre miliardė, tre milionė e njėzet e dy mijė myslimanė, shifėr qė e kalon numrin e tė krishterėve me tre milionė (pasues) mė shumė.”

Nė bazė tė deklaratės sė mėsipėrme, Vatikani pranon hapur se Islami ėshtė feja me pėrhapjen mė tė shpejtė nė mbarė botėn. Sipas llogaritjeve tė tij, 19.5 % e banorėve tė planetit janė myslimanė, ndėrsa tė krishterėt pozicionohen tė dytėt me 17.5 pėr qind


ps, ATKI, hiqja qat n ne fund titullit te temes se sdi kah mu pervjedh, kushedi tu shaHerėn e fundit ėshtė Redaktuar nga taraku-1 : 22-12-11 nė 18:37
taraku-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 17:23.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.