Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Historia Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Historia Shqiptare Tė diskutojmė pėr historinė tonė!



Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 25-05-12, 18:30   #1
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim U pėrjetėsua Plaku-Xheladin Gashi

U zbulua busti i Gjeneral Xheladin Gashit-Plakut

Sot nė oborrin e Shkollės Fillore nė Komoran tė Drenasit, u bė zbulimi i bustit tė Gjeneral Xheladin Gashit-Plakut, njėrit ndėr themeluesit e celulave tė para tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės. ...
25.05.2012




“Xheladin Gashi-Komandant Plaku mbi interesant personale vuri interesin kombėtar e shtetėror, pasi qė ai njė jetė tė tėrė mendojė, jetojė dhe veprojė pėr tė mirėn e Kosovės”, tha kryeministri i Kosovės dhe bashkėluftėtar i komandant Plaku.

Gjeneral Xheladin Gashi veprimtarinė e tij patriotike e filloi qysh nė vitet e 70-ta nė organizatat ilegale, tė cilėn e vazhdoi deri nė frymėn e fundit tė jetės sė tij. Nė respekt tė kontributit tė tij, paradite janė bėrė homazhe te lapidari i dėshmorėve si dhe vizita nė familjen Gashi.


__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga murrizi : 25-05-12 nė 18:36
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 28-05-12, 15:22   #2
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: U pėrjetėsua Plaku-Xheladin Gashi

Respekt per Gjeneralin, e turp per Bustin qe i'paskan vendos si ktij e si atyne te tjereve ne ēdo qosh te vendit.
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-12, 15:42   #3
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: U pėrjetėsua Plaku-Xheladin Gashi

Makresh na e sqaro pak ma dejaisht te lutem kete:
Rrespekt per gjeneralin, e turp per bustin !?
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-12, 20:53   #4
Bajlozi i Zi
 
Anėtarėsuar: 22-02-12
Postime: 952
Bajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: U pėrjetėsua Plaku-Xheladin Gashi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
Respekt per Gjeneralin, e turp per Bustin qe i'paskan vendos si ktij e si atyne te tjereve ne ēdo qosh te vendit.
Sa me shumė buste, aq me shumė vota, aq me shumė te drejte pėr me vjedh tendera, me ba hajni e mafi e krim. Mjafton qe krimineli me shplu e me financu bustin.
Bajlozi i Zi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-05-12, 06:45   #5
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: U pėrjetėsua Plaku-Xheladin Gashi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bajlozi i Zi Shiko postimin
Sa me shumė buste, aq me shumė vota, aq me shumė te drejte pėr me vjedh tendera, me ba hajni e mafi e krim. Mjafton qe krimineli me shplu e me financu bustin.
ēfar analize palidhje, amani more zot sa jeni verbuar ju disa ketu.
jo po, kur jemi te "palidhjet" !
sipas islamistave dhe filozofis rugoviane nė kosovė ėshtė dashur tė ndodhė liria, pavarsia e tė gjitha kėto mundėsisht pa asnjė dėshmorė.
Islamistat pėr faktin se nuk i durojn, kan frigėn se populli u pėrkulet si idhujtar.
Derisa Rugovistat e kan hallin krejtėsishtė tjetėr, atė qe historija Shqiptare duhet shkruar mundėsisht vetėm nga ndihma e tė huajve, vetė i kishin tė pasmet tė rėnda sa pėr "krijuar" heronjė.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-06-12, 23:24   #6
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: U pėrjetėsua Plaku-Xheladin Gashi

Murriz,

Parat qe qeveria investon ne buste e puta palidhje, me mir do te ishte sikur t'i investonte ne wc publike, dicka te hajrit per shoqerin. Historia mesohet ne libra, dhe inaugurimi i busteve eshte prova me e mir qe ky popull eshte ne munges librash, prandaj investon ne kukulla qe nuk flasin, por qe mund t'i interpretojm si heronje te nje kauze, qe ja qellojm me t'parten si psh : lufta !
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-06-12, 23:40   #7
elvio
 
Avatari i elvio
 
Anėtarėsuar: 21-01-10
Postime: 6,418
elvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: U pėrjetėsua Plaku-Xheladin Gashi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
Murriz,

Parat qe qeveria investon ne buste e puta palidhje, me mir do te ishte sikur t'i investonte ne wc publike, dicka te hajrit per shoqerin. Historia mesohet ne libra, dhe inaugurimi i busteve eshte prova me e mir qe ky popull eshte ne munges librash, prandaj investon ne kukulla qe nuk flasin, por qe mund t'i interpretojm si heronje te nje kauze, qe ja qellojm me t'parten si psh : lufta !
Kukull e shikon syri yt?


Ajo e shoqerise qe thua ti s'qendron se do banjo publike sepse jane larg njera me tjetren,por verberia e mos simpatia bejne krahasime tejmase te cuditshme edhe jo normale.

Le te ngrihet shoqeria ta beje vullnetarisht nje banjo kur e ka aq te domosdoshme,por nderi qe i eshte bere atij qe ka lene gjurme ne historine e vendit te tij si kontribues duhet vleresuar Makresh!

I perket historise,edhe ajo eshte frymezimi i brezave te ardhshem.
elvio Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-06-12, 19:23   #8
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: U pėrjetėsua Plaku-Xheladin Gashi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
Murriz,

Parat qe qeveria investon ne buste e puta palidhje, me mir do te ishte sikur t'i investonte ne wc publike, dicka te hajrit per shoqerin. Historia mesohet ne libra, dhe inaugurimi i busteve eshte prova me e mir qe ky popull eshte ne munges librash, prandaj investon ne kukulla qe nuk flasin, por qe mund t'i interpretojm si heronje te nje kauze, qe ja qellojm me t'parten si psh : lufta !

Je i padrejtė Makresh.

Nuk jan puta arabėsh, dhe as ne shqiptarėt nuk jemi arab qė tė shkojmė e tė lutemi para tyre.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-06-12, 07:45   #9
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: U pėrjetėsua Plaku-Xheladin Gashi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha Shiko postimin
Je i padrejtė Makresh.

Nuk jan puta arabėsh, dhe as ne shqiptarėt nuk jemi arab qė tė shkojmė e tė lutemi para tyre.
Jam realist.

Perulja pran busteve te pa shpirt, eshte mekat. Kryqėzimi para statujės sė Gonxhe Bojaxhiut ne Prishtine, eshte PUTĖ !
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-06-12, 16:08   #10
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: U pėrjetėsua Plaku-Xheladin Gashi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
Jam realist.

Perulja pran busteve te pa shpirt, eshte mekat. Kryqėzimi para statujės sė Gonxhe Bojaxhiut ne Prishtine, eshte PUTĖ !
Shumė nė rregullė kjo puna me ty Makresh, na u mėsuan syt mė.
Pyetja e vetme shtrohet sa veta mendojn kėshtu si ti kėtu nė forum ? veq kaq a !
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-06-12, 16:21   #11
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: U pėrjetėsua Plaku-Xheladin Gashi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
Jam realist.

Perulja pran busteve te pa shpirt, eshte mekat. Kryqėzimi para statujės sė Gonxhe Bojaxhiut ne Prishtine, eshte PUTĖ !
Kėtu jemi tek Historia Shqiptare.

Biseda qė kan tė bėjnė me kultura e histori tė popujve tjerė nuk tolerohen. Nėse don tė na spjegosh a sqarosh pse qenka mėkat ti bėsh nder qoftė me njė bust atyre qė dhanė deri mė tė shenjtėn pra jetėn pėr historin e kulturėn shqiptare urdhėro e hape ndoj temė tek mėsimet islamike.


__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFF



Hyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 20:28.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.