Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare!
Emri
Fjalėkalimi
Toleranca fetare! A jemi ne Shqipetarėt popull tolerant nė fe?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 12-11-12, 10:38   #1
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim A do e ndrroje perkatsin fetare per interesa kombetare

Fjala nxjerr fjalen, e llafi nxjerr llafe.

U kujtova pasi qe veq jemi ketu te llafet, si dhe te toleranca fetare ta beje njė pyetje.

Supozojm qė dikush na ofron njė zgjidhje kombėtare tė lulėzuar, ndėr mė tė mirat e mundshme.
kanė njė kushtė tė vogėl ama kėtu !

Kėrkojn nga shqiptarėt tė distancohen nga pėrkatsia e tyre fetare !???


__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zero Cool : 12-11-12 nė 11:49
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 12-11-12, 15:15   #2
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: A do e ndrroje perkatsin fetare per interesa kombetare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
Fjala nxjerr fjalen, e llafi nxjerr llafe.

U kujtova pasi qe veq jemi ketu te llafet, si dhe te toleranca fetare ta beje njė pyetje.

Supozojm qė dikush na ofron njė zgjidhje kombėtare tė lulėzuar, ndėr mė tė mirat e mundshme.
kanė njė kushtė tė vogėl ama kėtu !

Kėrkojn nga shqiptarėt tė distancohen nga pėrkatsia e tyre fetare !???


disa jo ani bile kur esht feja edhe e mtrializume krejt vlerat kombtare i hudhin per me mbrojt nji SULLTAN
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-11-12, 16:11   #3
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A do e ndrroje perkatsin fetare per interesa kombetare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh Shiko postimin
disa jo ani bile kur esht feja edhe e mtrializume krejt vlerat kombtare i hudhin per me mbrojt nji SULLTAN
Ne rregull me keta "disa", sepse jemi duke ju dhene bereqet derisa mirremi me ta.


Ne kete teme thjesht je pyetyr edhe ti .

A e kishe ndrruar ti guri i madh perkatsin fetare per intresa kombtare ?.

Une paskem harru me thon qe e kisha ndrru ( sepse qeshtu e don reni).
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-11-12, 17:07   #4
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: A do e ndrroje perkatsin fetare per interesa kombetare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
Ne rregull me keta "disa", sepse jemi duke ju dhene bereqet derisa mirremi me ta.


Ne kete teme thjesht je pyetyr edhe ti .

A e kishe ndrruar ti guri i madh perkatsin fetare per intresa kombtare ?.

Une paskem harru me thon qe e kisha ndrru ( sepse qeshtu e don reni).

kam me te tregu drejt asnji fjal rren nuk e kie emrin e mbiemrin musliman 3 her kam qen nė xhami veq nė oborr per bajram se mbrenda kurr nuk jam hije ,kto religjionet i konsideroj si parti politike veq disa e kan SHIKUN e disa vepropjan pa shikun
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-11-12, 23:37   #5
AlbaSoft
 
Avatari i AlbaSoft
 
Anėtarėsuar: 28-04-08
Postime: 1,741
AlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A do e ndrroje perkatsin fetare per interesa kombetare

Jo nuk e ndroj sepse i njejti Zot ka qen qe un jam edhe musliman po edhe shqipetar.
__________________
99% t'bukuris t'1 femnes munesh me fshi , me 1 Pallom t'lagt !
AlbaSoft Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-11-12, 23:47   #6
elvio
 
Avatari i elvio
 
Anėtarėsuar: 21-01-10
Postime: 6,433
elvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A do e ndrroje perkatsin fetare per interesa kombetare

E kisha flakeruar,e jo me nderruar(sikurse e kam bere)!
elvio ėshtė nė linjė tani   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-11-12, 00:10   #7
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A do e ndrroje perkatsin fetare per interesa kombetare

Jo, nuk isha distancuar, gjithmon me mendimin se ai bamiresi per qeshtje te lulezuar kombetare, sot me kerkon nje gje te vogel siq eshte religjioni e neser vjen me kerkesa edhe me te medha.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Murgesha : 13-11-12 nė 00:12
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-11-12, 02:02   #8
King_Gentius
 
Avatari i King_Gentius
 
Anėtarėsuar: 22-03-05
Vendndodhja: Boston
Postime: 1,243
King_Gentius e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: A do e ndrroje perkatsin fetare per interesa kombetare

Ne disa rrethana po, do e nderroja
__________________
Shqiperi, o mema ime, ndonese jam i merguar,
Dashurine tende kurre zemra s'e ka harruar.

Naim Frasheri
King_Gentius Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-11-12, 04:06   #9
ATLANTIS55
 
Anėtarėsuar: 31-10-12
Postime: 5
ATLANTIS55 i vlerėsuar jo keq
Gabim Re: A do e ndrroje perkatsin fetare per interesa kombetare

Do ta nderroja se qke me te sikur ta kisha nje perkatesi fetare, por nuk kam fare, mirpo ju kisha ofruar ideologjite fetare te tjerve.
ATLANTIS55 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-11-12, 10:39   #10
AlbaSoft
 
Avatari i AlbaSoft
 
Anėtarėsuar: 28-04-08
Postime: 1,741
AlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A do e ndrroje perkatsin fetare per interesa kombetare

Palidhje tem bre a s`po ju duket aaa...ke doni me shum mamin apo babin , veza apo puna , gjeli apo pula,,,
__________________
99% t'bukuris t'1 femnes munesh me fshi , me 1 Pallom t'lagt !
AlbaSoft Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-11-12, 15:23   #11
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A do e ndrroje perkatsin fetare per interesa kombetare

A jo jo
"Palidhje" ketu nuk ka asgje !?

kjo teme ka patur per te ardhur heret a vone, bile bile them paksa jemi vonuar.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-11-12, 15:45   #12
AlbaSoft
 
Avatari i AlbaSoft
 
Anėtarėsuar: 28-04-08
Postime: 1,741
AlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A do e ndrroje perkatsin fetare per interesa kombetare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
A jo jo
"Palidhje" ketu nuk ka asgje !?

kjo teme ka patur per te ardhur heret a vone, bile bile them paksa jemi vonuar.
Mua me duket palidhje por edhe me palidhje me duket pse dikujt i pengon dhe mendon se te jesh musliman s`mundesh te jesh dhe shqipetar kombetar atdhedashes .. kjo esht logjik e smut.
__________________
99% t'bukuris t'1 femnes munesh me fshi , me 1 Pallom t'lagt !
AlbaSoft Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-11-12, 16:06   #13
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A do e ndrroje perkatsin fetare per interesa kombetare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AlbaSoft Shiko postimin
Mua me duket palidhje por edhe me palidhje me duket pse dikujt i pengon dhe mendon se te jesh musliman s`mundesh te jesh dhe shqipetar kombetar atdhedashes .. kjo esht logjik e smut.
Ta zėm se ti e ke mirė.
Janė kohėra tė mira e tė qeta, dhe ti mund ti ushtrosh kėto dy pėrkatsi njėkohėsishtė.
Historia ama ėshtė e pamėshirshme,shumė e pamėishrshme !
Nga historia e dijmė qė ata popuj qė nuk kan punuar pėr intresat e tyre kombėtare, ata ose janė shuajtur fare, ose janė robėr.

Unė nuk e kuptoj thėnė tė drejtėn qasjen e islamistave kėtu. Nėse ju luftoni qė sa mė shumė nė botė tė ketė islam, kjo ėshtė e "drejtė" e juaja, por e njėjta dėshirė kam frigėn tė shfaqet edhe te besimet tjera. Po interesat pėr bamjen e kombit ? Kush ti shtyrė pėrpara ato interesa ?! Kush kush kush ?????

Plus asaj !

A e kishe ndrru perkatsin fetare pėr interesa kombėtare ? ėshtė e barabart sikur tė pyetesh, a do te flijohesh ti personalisht per perkatsin etnike qe i takon.
edhe me thjesht e thėnė, ti njė pėr tė mirėn e shumices kombėtare ?!
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-11-12, 19:12   #14
Stuhi Rere
 
Avatari i Stuhi Rere
 
Anėtarėsuar: 09-11-11
Postime: 519
Stuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėmStuhi Rere i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: A do e ndrroje perkatsin fetare per interesa kombetare

gjithqa kisha ndrru veq pare amni
Stuhi Rere Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-11-12, 21:07   #15
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: Titulli: A do e ndrroje perkatsin fetare per interesa kombetare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
A jo jo
"Palidhje" ketu nuk ka asgje !?

kjo teme ka patur per te ardhur heret a vone, bile bile them paksa jemi vonuar.
Si barometer injorantesh dhe armiq te Kombit ne prag te 100 Vjetorit tė Pavarsisė!
Kaher kam nevoje t`ju kujtoj se jam gjalle akoma..a si thua Murriz Shypnia luftetare i malit jorgan...


__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:54.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.