Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Informatika
Emri
Fjalėkalimi
Informatika Gjithēka mbi informatikėn dhe internetin...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 12-12-18, 21:23   #1
tron
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 11-12-18
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 14
tron i vlerėsuar jo keq
Gabim Rrėzohen pretendimet se Apple dhe Amazon janė hakuar nga Kina

Raporti i Bloomberg ishte njė bombė e vėrtetė ndėrsa Apple dhe Amazon menjėherė mohuan raportin.
Rrėzohen pretendimet se Apple dhe Amazon janė hakuar nga Kina
Prodhuesi i harduerit Super Micro Computer u tha konsumatorėve ditėn e Marte se pas njė hetimi nga njė firmė e jashtme, nuk ėshtė gjetur asnjė provė qė harduerėt e saj kanė tė injektuar ēipe pėrgjimi.

Super Micro u bė i njohur kur Bloomberg publikoi njė raport i cili thoshte se Apple dhe Amazon janė pėrgjuar nga autoritetet Kineze tė cilėt kanė injektuar ēipe pėrgjimi tek harduerėt e pėrdorura tek qendrat e tė dhėnave.

Raporti i Bloomberg ishte njė bombė e vėrtetė ndėrsa Apple dhe Amazon menjėherė mohuan raportin.

Sipas Reuters hetimi ėshtė realizuar nga Nardello & Co.

Ky i fundit testoi dy modele bordesh njė qė ishte aktualisht nė prodhim dhe njė i shitur tek Apple dhe Amazon.

Gjithashtu janė ekzaminuar softueri dhe dizajni pėr tė kėrkuar qasje dhe sinjale tė paautorizuara.


tron Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 01:07.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.