PDA

View Full Version : PER TY


belinda
18-12-03, 12:33
PER TY

------------------------PER ty jetoj

se te dua shum

syt e tu te bukur

i shoh edhe ne gjum

jeten do ta jap

per tenden DASHURI

ne varr po te me pyesin

do te flas per ty

henes dhe diellit do ti tregoj un

e dua te dashurin

por me mungon shum

te nje lule e bukur

shoh fytyren tende

buzeqeshja jote

me vjen sikur ne enderr

zemren time e ndaj

ne dy pjes per ty

ku ne mes te saj shkrun

''MOS U LARGO TI''

Lona
30-12-03, 20:07
Te pershendes

Te lumte belinda me tvertet poezi mjaft te bukur
ke shkruar.Vazhdo te shkruajsh ende ....

Te deshiroj sukses

belinda
07-01-04, 12:58
DASHURI E PA FAT
__________________

Mesnat po afrohet
ora 24:00 pse i dashur spo dukesh
pse me len kaq shum te pres
pse po me perbuz
pse me shikon se nje te huaj
a i thua ndonjeher dikujt
se mua me ke dashururar
qfar te ka munguar
qfar ste kam dhen
apo ndoshta tjetra esht me e bukur se un
po kurr mos harro
dhe per kete te jesh i bindur
se bukuria esht veq per hijen e dites
pse jeta esht kaq e poshter
pse perendi po me mallkon
pse vall fatin tim tjetres ia dhuron
tani ti gezohu te uroj shum fat
por mallkimi im do te percjell ne qdo hap

Leje le te bie shi
mendo vetem per mua
se secila pik me shi
esht nje puthje per TY
Kur te me pyesin engjujt
qfar ke pa me sy
do ti them se ne ket bot
te kam njohur vetem TY
dhe ne emrin tend do te baj be
ateher edhe engjujt do te qajne
per NE........

xhuljeta
08-01-04, 11:50
E kam nje Deshire

oh sa esht e lehte
me ti puthen Buzet,
tjeter skisha deshte.

Sa e embel esht jeta,
sa e embel esht rinia
por ma e embel esht DASHURIJA

GjIlAnAsI_cSi
08-01-04, 15:42
Isha Ne Dritare Tu Mendu..

Kur me erdh lajmi se zana u feju..

O zot sa shum jam gezu..

E menxi prita zana mem kallxu !

E kur zana me lot ne sy me tha qe jam feju ..

Une prej gezimit kesh tu u tranu !

Une i thash ani moj zana mos ki dert ..

Se une e kam njet me shku ne gurbet ..

E ti tani nuk ki cka me bo vet ..

E kur u nisa per gurbet i thash zanes mos ki dert se baci kthehet apet !

E kjo zana pak u gzu po apet sun rike pa mu!Kjo Shkon Per Zanen Pasha Nonen Prey Vettit e Kum Qit. Me CrAzY-BoY ..
po ai nuk rrin qaq shum ne forum !!

U Gzofshi !!

CrAzY-BoY
09-01-04, 23:28
thash mos po do me rrejt qe e ke qit vet a une folsha ti shkrujshe :P
gaghaghaghagha

kalofshi mire !

Lulebora
12-01-04, 00:31
Te dua te dua
Eshte leht me than
Por dashuri te vertet
Veshtir eshte me e gjet.

Te du te dua
Te them seriozisht
Te dua per jete
E jo per kohesisht.

Lulebora
12-01-04, 00:49
LAMTUMIRE

L - otet qe me rrjedhin zemra me coptohet,
A - ndrroj te kaluaren qe tani me kujtohet,
M - e forcat e fundit tani po te shkruaj,
T - e them Lamtumire edhe ti me thuaj,
U - re kaluese le te jet dashuria ime,
M - me tjetren qe u perkedhele te dergoj urime,
I - lumtur do te jesh ne jete dhe ne kete bote,
R - inine time dhe time dhe keto dy pika lote,
E - nderro prap ......... qe te deshti aq fort.

belinda
20-01-04, 12:13
PER TE FNDIT HER
_________________

Te pash at' mbremje
me dashuri e endje
ishte e fundit here
qe te shikoja
por me zemer s'te harroja

U takuam e qame
pastaj me dhumbje
u ndame
por si munda
qe se besoj
atyre qasteve tu rezistoj..........

ATEHER LEREM NE VETMI
______________________

S'do desha kurr qe mes nesh
shiu te kthej ne kujtes
por ti s'pyete per MUA
qe te doja te deshta e TE DUA


ateher lerem ne vetmi
ta qaj fatin e zi
askush s'do me dhuroj tjeter
embelsisht si puthja jote
o miku im i vjeter........

belinda
20-01-04, 12:15
PER TE FUNDIT HER
_________________

Te pash at' mbremje
me dashuri e endje
ishte e fundit here
qe te shikoja
por me zemer s'te harroja

U takuam e qame
pastaj me dhumbje
u ndame
por si munda
qe se besoj
atyre qasteve tu rezistoj..........

ATEHER LEREM NE VETMI
______________________

S'do desha kurr qe mes nesh
shiu te kthej ne kujtes
por ti s'pyete per MUA
qe te doja te deshta e TE DUA


Ateher lerem ne vetmi
ta qaj fatin e zi
askush s'do me dhuroj tjeter
embelsisht si puthja jote
o miku im i vjeter........