PDA

View Full Version : tung....kush mendoni qe eshte femra ma e bukur ne te gjitha


matzaloo
07-01-04, 03:59
un si person po mendoj qe sot per sot eshte ADELINA ISMAJLI :)

Kaltrina
09-02-04, 16:39
une hahhaaah po boj hajgare veq desha me thy akullin, femra, nese najnjana mendon se eshte shume e bukur shkruni nuk eshte marre,
tung

Lona
09-02-04, 18:10
Une mendoj dhe me pelqen shume LEONORA JAKUPI....nashta pse i adhuroj edhe kenget e saja por me tvertet me pelqen shume krejt natyrale eshte.

Te pershendes kalofsh bukur

Cool_Boy
10-02-04, 12:00
Tung matzaloo

Per veti mendoj keshtu: Leonora Jakupi dhe Gentiana Ismajli..


tung kalofshi bukur

life
10-02-04, 19:21
hahah
kuku me shuem e cmoni leonora jakupin po shyqyr zotit qe nukjama zilant si ju se llom ishmi bo tu u rre
per vete e cmoj Adelina Ismajlin edh emencurin e cdo femre

Murgesha
11-02-04, 00:58
Femra me e bukur ne te gjitha, hm.
Une keshtu e paramendoj nje femer te bukur dhe me te gjithe te mirat tjera. Nje femer e shkolluar, qe ka karakter te larte, qe perkujdeset per familjen e vet. Nuk e kuptoj se sa here hasi ne keso tema gjithnje merren shembull femra nga bota artistike. Cka eshte pra nje femer mjeke qe eshte e bukur dhe qe pike se pari merret me sherimin e njerezve?? Valle nuk e meritojne ato te cilesohen si femra me te bukura?? Une nuk po ceki ndonje prej te shumtave por me duket se gjinise femerore po i bahet nje fyerje ne pergjithesi, kur ajo krahasohet me nje kengetare te zhveshur te estrades, qe ka ze te bukur dhe di te dridh trupin e qe ndoshta nuk posedon me virtytet tjera qe duhet ti kete nje femer.

Kam nje pyetje per mashkujt ne kete forum. Cili prej jush psh. do te kish deshire te martohet me Leonoren, Adelinen, Bleonen dhe shum tjera kengetare qe jan si ato?

Zero Cool
11-02-04, 02:35
Vallahi Murgesha mu martu jo veq mi asish tybe po, bile edhe at[ me gjith qef , jo me qef po me shum pasion .. nejse mo pe din çka po menoj a ? :wink: :wink: :wink:

Donika Morina
11-02-04, 13:12
Une mendoj se femra ma e bukur asht tash per tash ne Kosov vallah nuk po di mamir nuk po shkruj hiq a???

Veq mendoj se Gentiana Ismajli ose Leonora Jakupi.

lazdrani
11-02-04, 14:37
Femra me e bukura eshte e dashura ime..... :wink:

Gentiana
11-02-04, 15:26
Femra me e bukura eshte e dashura ime..... :wink:


Ladzrani qetash me ke marr meq krejt,cila ke E dashura jote,Murgesha Jehona un apo cila,se tybe sen nuk jam ka te marr vesh qtash :wink: :wink: :wink:

Kaltrina
11-02-04, 16:41
Femra me e bukur ne te gjitha, hm.
Une keshtu e paramendoj nje femer te bukur dhe me te gjithe te mirat tjera. Nje femer e shkolluar, qe ka karakter te larte, qe perkujdeset per familjen e vet. Nuk e kuptoj se sa here hasi ne keso tema gjithnje merren shembull femra nga bota artistike. Cka eshte pra nje femer mjeke qe eshte e bukur dhe qe pike se pari merret me sherimin e njerezve?? Valle nuk e meritojne ato te cilesohen si femra me te bukura?? Une nuk po ceki ndonje prej te shumtave por me duket se gjinise femerore po i bahet nje fyerje ne pergjithesi, kur ajo krahasohet me nje kengetare te zhveshur te estrades, qe ka ze te bukur dhe di te dridh trupin e qe ndoshta nuk posedon me virtytet tjera qe duhet ti kete nje femer.

Pajtohem me Murgeshen plotesisht.

Kaltrina
11-02-04, 16:45
dhe mendoj se keta shembuj qe jane marr larte si adelina, leonora, jane shume shembuj palidhje ato jo qe nuk jane te bukura po femra ma e bukur duhet ti kete edhe disa tjera veti siq e ka cekur murgesha me larte.
shqiptarte per qdo teme pa e permend adelinen e leonoren nuk bohet.ka femra tjera edhe shume larg ketyne dyjave e kerkush spo i permend. e qe nuk e shesin trupin e tyre.
tung

Lona
11-02-04, 17:51
Njeherit ju pershendes dhe desha pak replike por pa keq kuptime nuk dua te ofendoj askend besoj se dot keni mirkuptim.
Edhe une pajtohem me mendimin e Murgeshes se duhet ti vlersojm njerzit sipas moralit profesionit zotsin e tyre etjera.Por une nuk mund ta ceke nje mjeke apo ndonje profesoresh qe eshte nga Tetova se une po ia them emrin asaj asnje nga ju nuk e njeh se si duket.Se njeri te persosur nuk besoj te ket, por thjesht ketu pyetja ishte vec per bukurin e jo ku bazohemi ne bukurin dhe prej nga rjedh bukuria.
Me falni se thjesh vec ni mendim i imi ishte besoj se e keni te qarte qellimin tim.
Me respekt....

Xati_Pej
11-12-05, 16:52
Un mendoj se femra e ka perparsin per bukurin ndaj mashkullit nuk po folim per shkollimin e te tjera por per bukurin fizike te femres ate ja dha zoti dhe meshkujt nuk ka pse zhelozojn.

vushtrria
11-12-05, 17:09
Femra me e bukur ne te gjitha, hm.
Une keshtu e paramendoj nje femer te bukur dhe me te gjithe te mirat tjera. Nje femer e shkolluar, qe ka karakter te larte, qe perkujdeset per familjen e vet. Nuk e kuptoj se sa here hasi ne keso tema gjithnje merren shembull femra nga bota artistike. Cka eshte pra nje femer mjeke qe eshte e bukur dhe qe pike se pari merret me sherimin e njerezve?? Valle nuk e meritojne ato te cilesohen si femra me te bukura?? Une nuk po ceki ndonje prej te shumtave por me duket se gjinise femerore po i bahet nje fyerje ne pergjithesi, kur ajo krahasohet me nje kengetare te zhveshur te estrades, qe ka ze te bukur dhe di te dridh trupin e qe ndoshta nuk posedon me virtytet tjera qe duhet ti kete nje femer.

Kam nje pyetje per mashkujt ne kete forum. Cili prej jush psh. do te kish deshire te martohet me Leonoren, Adelinen,

Bleonen dhe shum tjera kengetare qe jan si ato?

bravo dadushe,bravooooooooooo :( pra edhe une keshtu mendoi,kurse femrat qe kendojne lakuriqe nuk munden te jen edhe per shtepi ne asnje menyre,ato sikur kan dale ne treg ashtu me duken :(

GURI SYLAJ
11-12-05, 19:53
E nderuara Murgeshe.

Nje fjale e urte , nese nuk gabohem , ruse thot:

"Po deshte te biesh ne bela me katun , martou me me te bukuren e katunit."

E bukura si kategori estetike , mund dhe duhet te shtrohet dhe trajtohet ne shume rrafshe. Nje vajze, sado e bukur qe te jete , nuk do t'a shiqonin me te njejtin sy p.sh. prindi , mjeku , i dashuri apo nje tjeter qe nuk e njeh fare.
E bukur sa eshte objektive aq eshte edhe subjektive dhe vetem ne nje raport te mire peshuar mund te themi dicka ,per te bukuren , e qe do te zinte vend mire.