PDA

View Full Version : Ndahen Dashuria dhe sexi


Gentiana
09-01-04, 14:09
Ju pershendes te gjithve,desha te hapi kte tem se me intereson se sa esht me rendesi per ju Sexi dhe dashuria.
Nese e/i dashura/i ju thot se don te pret deri ne Martes per Sex a do te bini ne dakord?? dua te them a mundet te jet dashuri pa Sex, dhe Sex pa dashuri, dhe si dani kto dy gjera??? Sepse po te thot po, ku ta dish ndoshta dahen por ai apo ajo tka falur gjithqka, e nese thot jo ndoshta dahen sepse ke then jo?? Un mendoj se njera pa tjetren nuk shkon,por....
Hey shpresoj se esht tem interesante dhe pergjigjeni sinqerisht, dhe pa keqkuptime!
Dit te kendshme
Genta

Donika
09-01-04, 14:16
te pershendes gentiana

Keshtu une mendoj se kurr nuk mundesha te martohena me dikand pa pas sex me par me te, se une mendoj se dashuria edhe sexi jan =1 . por tash, dashuri 100% nuk mund te ket pa sex, aty jam e bindur, se kja asht nje send se te dyet i lidh shum shum, se nese nuk ke sex te mir me ate njeri edhe dashuria do te merr teporzen, ky asht mendimi im. por tjetra, mund te ket sex pa dashuri, kja vlen sidomos per mashkuj, se femra vepron me shum e shum ndjenja.

Sex pa dashuri? PO
Dashuri pa Sex? JO

bye bye

nga Donika

cooleri
09-01-04, 23:29
GENTIANA TE PERSHENDES


EDHE UNE JAM I PAJTIMIT SIKURSE DONIKA
VALLA UNE NUK KISHA MUNDUR ME PRIT BESO SE ZOTI E DIN KUR MARTOHESH KESHTU QE NUK KA DASHURI PA SEX SESHT DASHURI EDHE NJE GJE TJAU THEM SE MASHKULLI NUK DASHUROHET PA BER SEX NDAJ NJE FMERE KESHTU MENDOJ UNE SDI SI MEDONI JU


OKI TUNG TUNG JU PERSHENDES TE GJITHEVE TUNGI...

jehona
12-01-04, 15:04
GENTA te pershendes, per ket tem kam bisedu dhe kam mendu shum, kurse mendoj se ka 100% dashuri pa sex.....

DONIKA ti the se sexi po i lidh ata dy persona, ok, esht e vertet, po mu me duket ma me rendesi eshtti lidh diqka tjeter ata dy persona, perveq sexit, si per shembull sinqeriteti, fjalet, .... sepse per mu personalisht keto tjerat qka i ceka jon shum ma me vler te madhe se sexi, se sex mundet te ban gjdonjeri, kurse te jesh i sinqert dhe i vertet, ky esht special tek nje person....

mos me keqkuptoni nuk kam asgje kunder ksaj pune, po si mendon ti DONIKA, dikush se nuk don te ket SEX me dikend para marteses, dmth se ata dy nuk kan apo nuk munden te ken dashuri a???? une mendoj se kan, po ne nje form ndryshe, dhe ndoshta esht ajo edhe nje form ma interesante.....

Gentiana
13-01-04, 13:04
Ju pershendes te gjithve,po sidomos shoqen time te ngusht Jehonen. flm edhe per pergjigjje se e keni dhen,por kam shpresuar se do te ken me shum njerez se ka menduar per kte pun. Murgesha, Lazdran dhe ju te tjeret,qka kishit menduar ju?? a ndahen a jo kto dy gjera?!
ok ma merr mendja se kur te jan dyjat bashk esht si ne enderr,por nese duhet qe ti ndan njeriu a dahen,barem deri ne Martes??!!
:roll: :roll: :roll:
sepse shumica jush ka cekur sex po,po kur te martohem dua vajz virgjine,por ketu.....
Sidoqoft ju pershendes.
Genta

CrAzY-BoY
14-01-04, 19:16
dashuria pa sex si shtepiza e kompjuterit pa monitor ..
e tash kshyre a mundesh me punu shtepiza pa monitor jo ..
edhe dashuria pa SEX nuk ka :)
kalofshi mire !

qika_pr
22-05-04, 18:33
Dashuria edhe sexi jan t lidhu ngushte njera me tjetren dhe nuk funksinojne ndaras gjate
ka sex pa dashuri
por ka edhe dashuri pa sex po nuk jan afatgjat ato lidhje

Gentiana
24-05-04, 10:44
Dashuria edhe sexi jan t lidhu ngushte njera me tjetren dhe nuk funksinojne ndaras gjate
ka sex pa dashuri
por ka edhe dashuri pa sex po nuk jan afatgjat ato lidhje


Po jau bej edhe nje pyetje.


Nje shoqe e imja (kolege e punes) esht dashuruar dhe esht bashk me nje djal te paralizuar kembeve, nuk i ndjen fare. Jan te lumtur se paku keshtu duken, sex aty nuk ka, se paku jo siq e perjetojm ne tjert, po ajo thot se kjo nuk i pengon, mbase e don me shpirt dhe e zevendesojn sex-in me gjera tjera.

Edhe kjo i bjen dashuri pa sex, nuk e di qte them, shumica prej jush thoni se nuk ka dashuri pa sex... Sidoqoft qka mendoni rreth keti shkrimi tim, a do te jen gjithmon te lumtur, dhe a esht Sexi i domosdos'shem???

Barbaroza
24-05-04, 11:08
Dashuria edhe sexi jan t lidhu ngushte njera me tjetren dhe nuk funksinojne ndaras gjate
ka sex pa dashuri
por ka edhe dashuri pa sex po nuk jan afatgjat ato lidhje

Edhe une pajtohem pak a shume me kete thenien e Qika_pr.Formula qe une mund ta shkruaj ne kete rast eshte kjo:
Dashuria&Sex=Buka&kripa,do te thote se keto e plotesojne njera-tjetren.
Genta,me duket se dashuria pa sex mund te funksionoje me shume te femrta,pasi ato bjene dashuri dhe jo sex siq kemi degjuar edhe me pare,ndersa te meshkujt ma merr mendja se kjo eshte shume afatshkurter!

lazdrani
24-05-04, 11:16
Dashuria edhe sexi jan t lidhu ngushte njera me tjetren dhe nuk funksinojne ndaras gjate
ka sex pa dashuri
por ka edhe dashuri pa sex po nuk jan afatgjat ato lidhje


Po jau bej edhe nje pyetje.


Nje shoqe e imja (kolege e punes) esht dashuruar dhe esht bashk me nje djal te paralizuar kembeve, nuk i ndjen fare. Jan te lumtur se paku keshtu duken, sex aty nuk ka, se paku jo siq e perjetojm ne tjert, po ajo thot se kjo nuk i pengon, mbase e don me shpirt dhe e zevendesojn sex-in me gjera tjera.Genta te pershendes,Ne pytjen tende qe morre shembull shoqen tende te punes dhe fatin e saj,di edhe une kesi raste qe jane te lumture dhe jetojne se bashku,edhe ata njerze qe te paralizuar kane te drejte īdashurie ta perjetojne po ashtu sexin...Se ajane afate gjate keto lidheje nvaret nga vete personi se a do te pajtohet kete lidhje ta mbaje,te kujdeset per kete partner (shendeti)....
Une per vete theme se Sexi luane role te madhe ne Dashuri dhe shpeshe here ndahen lidhjet nese kjo mungon....ose partneri/partnerja huazon dikun tjeter....ka shume kesi raste.


Edhe kjo i bjen dashuri pa sex, nuk e di qte them, shumica prej jush thoni se nuk ka dashuri pa sex... Sidoqoft qka mendoni rreth keti shkrimi tim, a do te jen gjithmon te lumtur, dhe a esht Sexi i domosdos'shem???

RRUSHI
24-05-04, 17:30
Genta te pershendes ...

Une Genta mendoj keshtu ne keto raste duhet te kemi edhe moshen e nje qifti parasysh 15-20 dashuri pa sex mund te funksjonoje edhe shum e zjarrt mund te them --- por 20 e siper asesi sepse sexi tashme eshte edhe nevoj fizike , andaj ne rast se nuk e gjejm ket gje me te dashuren apo me te dashurin do ta gjejm tek tjetri dhe keshtu do te vije deri tek ndarja ...
Sa i perket koleges suaj me vije keq por nuk shof ndonje lidhje afat gjate por shof vetem meshir ....


Ju pershendes te gjidhve ... :wink:

qika_pr
24-05-04, 19:25
PERSHENDJE Gentiana
Rasti qe ke then ti eshte nje raste i vecant edhe ato raste jane shum te
NE ISHIM DUKE FOL PER NJEREZ NORMAL EDHE PA PROLEME TE TILLA
ndoshta ata dy kan me pas fat edhe kan me pas dashuri pa sex edhe pse nuk e besoj kete gje fare,zoti eshte i madh edhe ben mrekulli ndoshta ben edhe per ata dy, dhe RRUSHI shkruajti se rrin bashke per meshir edhe mua me ka shkuar ne mendje ko gje ,mendimi ime eshte askush nuk duhet te sakrifikoj jeten e vet per meshiren e tjetrit,une nuk e kisha be e sidomos me kalu jeten me nje njeri per meshire
Me respekt
qika_pr

Gentiana
24-05-04, 19:39
Ju pershendes.
Me sa e di un, nuk jan nga meshira njeri me tjetrin, po edhe nuk esht duke e sakrifiku jeten e vet, apo me diqka te veqant, perveq Sexit. Nuk jam as un e sigurt se do te jen te lumtur, po sidoqoft dua te them se ndoshta te do njerez nuk esht sexi ne vendin e par kur esht ne pyetje Dashuria.


Kurse nese partneri juaj (MOS E THASHT ZOTI) i ndodh nje gje e till, a do te dahi nga ai/ajo,mbase po mendoni se e sakrifikon Jeten??


Kjo Pyetje vlen per te gjith.

Genta

Barbaroza
24-05-04, 19:50
Ju pershendes.
Me sa e di un, nuk jan nga meshira njeri me tjetrin, po edhe nuk esht duke e sakrifiku jeten e vet, apo me diqka te veqant, perveq Sexit. Nuk jam as un e sigurt se do te jen te lumtur, po sidoqoft dua te them se ndoshta te do njerez nuk esht sexi ne vendin e par kur esht ne pyetje Dashuria.


Kurse nese partneri juaj (MOS E THASHT ZOTI) i ndodh nje gje e till, a do te dahi nga ai/ajo,mbase po mendoni se e sakrifikon Jeten??

Kjo Pyetje vlen per te gjith.

Genta

KurrŽ

lazdrani
24-05-04, 20:00
Ju pershendes.
Me sa e di un, nuk jan nga meshira njeri me tjetrin, po edhe nuk esht duke e sakrifiku jeten e vet, apo me diqka te veqant, perveq Sexit. Nuk jam as un e sigurt se do te jen te lumtur, po sidoqoft dua te them se ndoshta te do njerez nuk esht sexi ne vendin e par kur esht ne pyetje Dashuria.


Kurse nese partneri juaj (MOS E THASHT ZOTI) i ndodh nje gje e till, a do te dahi nga ai/ajo,mbase po mendoni se e sakrifikon Jeten??


Kjo Pyetje vlen per te gjith.

GentaUh Genta na mbyte me pytje hahahha shaka...Te tema
Nese Zoti e ka shkruar do te kujdesem dhe dashuroje deri ne vdekje.Besnike

Honesty^uk.
24-05-04, 21:58
QYQYQY Genta edhe ti
duke e ditur se tash eshte ngrohur edhe koha, pa lere me gjaku :lol: :lol:
Une kam keto mendime persa i perket temes suaj,,
nuk pajtohem me disa qe kane thene se nuk bejn njera pa tjetren.
Ka plot raste kur ka sex por jo dashuri, ashtu sic mund te kete dashuri por prania e sex-it menjanohet per kohe te gjate.

qika_pr
25-05-04, 09:04
Pershendetje Gentiana
Kur jam martuar e kam bere nje betim qe ka me vlejt tere jeten te pakten per mua,nese une jam martuar me te pse e kam dashte edhe ai ka nje fatekeqesi une nuk kisha mujt me lane se une e kam marre ashtu si kam dashte por fatekeqesit jane dicka tjeter e kupton,fatekeqesis nuk mundemi mi ik.Une per kete teme fola per rrethanat normale jo per fateqesit,veq ni sen e di nese te dashurit time i ndodh dicka une nuk e kisha lan kurr a edhe nuk kisha ba sakrific(sex) ne kete raste sepse isha mundu me krejt forcen time mi gjet sherim edhe nuk isha dorezu kurr ,nese edhe ne fundin e botes e kish pas sherimin e kisha dergu
Jom shum e fuqishme kur behet fjal per dicka timen
:lol:

VARDARI
26-05-04, 17:39
Kur jam martuar e kam bere nje betim qe ka me vlejt tere jeten te pakten per mua,nese une jam martuar me te pse e kam dashte edhe ai ka nje fatekeqesi une nuk kisha mujt me lane se une e kam marre ashtu si kam dashte por fatekeqesit jane dicka tjeter e kupton,fatekeqesis nuk mundemi mi ik.Une per kete teme fola per rrethanat normale jo per fateqesit,veq ni sen e di nese te dashurit time i ndodh dicka une nuk e kisha lan kurr a edhe nuk kisha ba sakrific(sex) ne kete raste sepse isha mundu me krejt forcen time mi gjet sherim edhe nuk isha dorezu kurr ,nese edhe ne fundin e botes e kish pas sherimin e kisha dergu
Jom shum e fuqishme kur behet fjal per dicka timen
TE LUMTE PLOTSISHT JAM DAKORT

qika_pr
06-10-04, 17:26
eheheheheh
Vardar je hup krejt bre

ArMMeNDii
06-10-04, 22:31
Pershendetje per juve ketu e posaqerisht extra pershendes Genten :wink: per ket tem shum te bukur edhe interesante mendimi im rreth temese eshte keshtu dashurija pa seks kish mundur te jetoj vetem ne ket menyr nese me te dashuren jeni shum larg a nese jan shum afer edhe takohen shum shpesh ather skish me qen shum interesant per mendim tem po te mos kishte aty sex un per vete sa do shum qe do ta kisha dasht skisha mund te qendroj ajo dashuri shum gjat se dikur behen monoton fjalt thanjet e qesi sene si perfundim i krejt kesaj qa shkrujta dua te tham se per veten dashurija pa sex eshte si njeriu pa sy :wink:

ju pershnedes edhe njeher te gjitheve Armendi

Rudi_1
28-10-04, 22:23
Kurren e kurres.
Krejtsisht pajtohem me fjalet e QIKA_PR

Mafiozi
17-11-04, 14:41
Per te pasur sex te kendshem, duhet sicili te jep per tjetrin ( nuk e bejm ket per vetveten por per te dashurin_en, edhe aj_o per ne )
Un e knaqi ate e ajo mua, ather esht sex interesant... :lol: :lol:

Ashtu jem ne dashuri...

Jam i sigurt qe kur ka dashuri ka edhe sex :lol: :lol: :lol:

:wink:

Kercovari
18-11-04, 10:46
Nje grua e menqur pat thene:Une nuk dija cfar eshte dashurija deri athere kur nje burre me mori ne shtrat.Aty gjeta dy.Sex dhe dashuri.

Barbaroza
18-11-04, 10:47
Nje grua e menqur pat thene:Une nuk dija cfar eshte dashurija deri athere kur nje burre me mori ne shtrat.Aty gjeta dy.Sex dhe dashuri.

Gruaja thote keshtu, natyrisht,por si do te thoshte nje mashkull??

turisti
18-11-04, 10:57
Nje grua e menqur pat thene:Une nuk dija cfar eshte dashurija deri athere kur nje burre me mori ne shtrat.Aty gjeta dy.Sex dhe dashuri.

Gruaja thote keshtu, natyrisht,por si do te thoshte nje mashkull??


Mashkulli jet pa krye,hahahahahahahahahahahaha. :wink:

Kercovari
18-11-04, 11:25
Nje grua e menqur pat thene:Une nuk dija cfar eshte dashurija deri athere kur nje burre me mori ne shtrat.Aty gjeta dy.Sex dhe dashuri.

Gruaja thote keshtu, natyrisht,por si do te thoshte nje mashkull??
Edhe ajo deshte une ja nisa i pari,lumi une i lumi me u mbush krevati.
Prej gezimit t`madhe me u kalle shtepija,e diten e nesrit qeshte dhe qatija.
Ububu qe u be,sikur ra termeti,ri prane meje zemer le te behet kijameti.
Su be kijameti as u dynde shtepija,gjithku ne shtepi mbretroj dashurija.
Mos me pyt per trimeri Barbaroza.

skender
26-11-04, 01:26
tung genta...dashuria dhurohet a sexy perdoret.

sihana
27-11-04, 15:41
un mendoj qe ka dashuri edhe aty ku nuk ka sex

po pra dashurija dhurohet a seksi perdoret

turisti
28-11-04, 03:16
un mendoj qe ka dashuri edhe aty ku nuk ka sex

po pra dashurija dhurohet a seksi perdoret

Normal - nuk ka SEX NE LARGESI.

TURISTI.

Kercovari
28-11-04, 08:58
un mendoj qe ka dashuri edhe aty ku nuk ka sex

po pra dashurija dhurohet a seksi perdoret

Normal - nuk ka SEX NE LARGESI.

TURISTI.
Po shoki
Ne aeroplan.Haaaahaaaaa!.

Rudi_1
03-12-04, 21:01
un mendoj qe ka dashuri edhe aty ku nuk ka sex

po pra dashurija dhurohet a seksi perdoret

Po ashtu eshte sihana ,mire e ki valla......

KriSTaL
03-12-04, 21:23
Sexi eshte ushqim i trupit, "Dashuria ushqim i Njeriut"

Gjumashja
22-04-05, 10:44
love is a feeling normal qe ndahen

loti
24-04-05, 01:26
Dashuria eshte menyra e vertete per te gjetur lumturine e plote kurse seksi eshte vetem nje pjese e lumturise qe shijohet per pak caste.
Pyetjes se Gentes mund ti pergjigjes me disa kombinime qe jane te gjitha te qelluara .

Florimi_Wien
28-04-05, 23:23
valla dashrui pa sex nuk ka, kur ta deshiroj ni person ateher du me pas edhe lidhje sexsuale me to, e nese ma bon femra jo nuk munda se duhet mi rujt vergjiinitetin ateher e pys veten a eshte dashuri e vertet kjo...
po qa me bo se i kena na shqiptart disa muhalife

ju pershendes

No-_-one
07-05-05, 14:40
Jehona ajo qe thua ti esht vetem enderr se nuk esht dashuri e vertet edhe kjo enderr nuk shkon gjat do te thot dikur njeriu e humb durimin tek ai person dhe dashuria zhduket . me nje fjal do te them esht vetem simpati e nuk esht dashuri. une perkrahi mendimin e Donikes GENTA te pershendes, per ket tem kam bisedu dhe kam mendu shum, kurse mendoj se ka 100% dashuri pa sex.....

DONIKA ti the se sexi po i lidh ata dy persona, ok, esht e vertet, po mu me duket ma me rendesi eshtti lidh diqka tjeter ata dy persona, perveq sexit, si per shembull sinqeriteti, fjalet, .... sepse per mu personalisht keto tjerat qka i ceka jon shum ma me vler te madhe se sexi, se sex mundet te ban gjdonjeri, kurse te jesh i sinqert dhe i vertet, ky esht special tek nje person....

mos me keqkuptoni nuk kam asgje kunder ksaj pune, po si mendon ti DONIKA, dikush se nuk don te ket SEX me dikend para marteses, dmth se ata dy nuk kan apo nuk munden te ken dashuri a???? une mendoj se kan, po ne nje form ndryshe, dhe ndoshta esht ajo edhe nje form ma interesante.....

JooP
09-05-05, 18:31
Ju pershendes te gjithve,desha te hapi kte tem se me intereson se sa esht me rendesi per ju Sexi dhe dashuria.
Nese e/i dashura/i ju thot se don te pret deri ne Martes per Sex a do te bini ne dakord?? dua te them a mundet te jet dashuri pa Sex, dhe Sex pa dashuri, dhe si dani kto dy gjera??? Sepse po te thot po, ku ta dish ndoshta dahen por ai apo ajo tka falur gjithqka, e nese thot jo ndoshta dahen sepse ke then jo?? Un mendoj se njera pa tjetren nuk shkon,por....
Hey shpresoj se esht tem interesante dhe pergjigjeni sinqerisht, dhe pa keqkuptime!
Dit te kendshme
GentaGENTA tybe sinqerisht kam me u pergjigj..Dashurija dhe Sexi e kan veten nje dallim.pse nuk e kan te njejtin emer..asgja tjeter nuk kan dallim,se asnjera pa tjetren nuk mundet te existoj(fjala asht per qiftet kuptohet)... :wink:

dr1ta
11-05-05, 23:53
Pa sex te mire ska dashuri :P

Psikologu
12-05-05, 06:34
Pa sex te mire ska dashuri :P

Dashuria e mirŽ , e lirŽ e perputhur shpirterisht , fizikisht dhe emocionalisht,ne mes te partnereve krijon njŽ seks te mirŽ.
Lirija shpirterore dhe trupore e ringjall psiqiken per njŽ seks te mirŽ.
Dihet se forca dhe knaqesia e seksit gjindet ne psiqik e jo askund tjeter.

Stuhia
16-05-05, 00:24
Jo nuk ndahen.
Kur dikend e don edhe terhjekja fizike eshte e madhe dhe nuk mund ti ikesh seksit.
Me e keqja eshte te jesh i detyruar te bajsh seks me ate qe nuk e don.

Kurvani
31-05-05, 00:43
sot ta presish deri te martesa esht e pa kuptimt,mir por un tham per veti se nuk e kisha ber sexin nese ajo don ta qoj ne vend fjalen e prindit.
pra dhe qdo vajz te vergjine nuk kisha be nje gje te till pa qen i sigurt qe e martoj.

Bota_Sot
22-06-05, 15:25
Shume gabim jeni. Se, nese ju e humbeni virgjinitetin para marteses, atehere juve nuk ju zinet vendi vend pa pas edhe me 500 te tjer SEX, dmth shkurt e shqip, Nena ju ka rrit, e DJEMVE po ju dorezoni JU vete per me ju SHKARRAVIT!! vallah, qkas po lexoj ketu, jam be me fol vete me veti. Ishalla e ben zoti hajr, por dyshoj

Bota_Sot
22-06-05, 15:26
Kur ka dashuri te forte, ka edhe sex, por nuk do me thene tash me pas me krejt boten SEX!! Ju lutem

Bota_Sot
22-06-05, 15:27
Edhe ne largesi ka SEX si jo®®®® E pata njohftu nje femer nje here, jo vetem nje por shume, e ajo kishte deshir me pas SEX permes TELEFONIT edhe MSN-nit. Oh zot, ehhehehe kenaq krejt e hajt