PDA

View Full Version : A ndikojn keto diskutime tek ju???


Cool_Boy
20-01-04, 12:15
Pershdnetje te gjithve

Me te vretet ketu diskotohen disa tema shum te bukura dhe interesante por nermal ka edhe disa tema qe nuk jan aqe te interesanta po nejse si do qoft per mendimin tim qdo njeri nga ne shpenzojm pak koh ne kete faqe gjdo dit.

Po hargjojm energji tuj shkru, tuj mendu,tuj kritiku,akuzu etj etj por pyetjen qe deshta te tju pyes eshte:"Se a ndikojn keto diskutime tek ju apo jo??? Apo vetem hyni ketu te kaloni kohen kot etj??

Pra pergjigjuni se si ndikojn keto tema tek ju ne qofse ato dikojn ne ndonj menyr.

tung

Gentiana
20-01-04, 13:30
Cool_boy te pershendes,dhe te uroj per tem. e per tu pergjigjur ketu,dua te them se: nganjeher jan do tema se me qesin te mendoj se ne cilin shekull jetojm,sa shum urrejtje kemi ndaj njeri tjetrit kur te gjith jemi shqiptar dhe njerz. PSH tek feja e shqiptarit,aty po thuajse askund nukj am pergjigjur,sepse duke i lexuar jes pa koment! Se si mundet njeriu me e u urrejt fen time dikush kur un nuk ja urrej fen atina...... Dhe jo se nuk di me u pergjigj,por nuk dua te mendon dikush se jam kunder fes tjeter. Nuk di sa me kupton por nejse....
Kurse ne pergjithsi hi me qef ketu,nganjeher me shkon krejt dita duke lexuar (kur te kam koh) si sot,dhe po thuajse te gjitha temat i lexova keshtu :shock: :shock: Me pelqejn dhe i respektoj mendimet e dikujna,kurse te tjereve me duket se hin vetem me humb koh,dhe me shajt (edhe nese esht ajo indirekt) apo ku ta di un. Nganjeher duke lexuar me mbet goja keshtu :lol: :lol: dua te them se ne pergjithsi (apo prap se prap)esht forumi shum i mir,dhe nese ka 5yjz per foruma un do tja jipja Dardanies,dhe shoqeris se dardanies!!
Ndikojn keto diskutime tek un,nganjeher ne at anė positive dhe at negative.


Genta

Barbaroza
20-01-04, 14:37
Pershendetje Cool-boy.
Une zakonisht hy ne forume per tu argetuar dhe natyrisht per te kembyer mendime te ndryshme rreth probleme dhe halleve te te rinjeve.
Natyrisht se shume nga diskutimet qe behen ketu,ndikojne per te mire dhe per te keq.Nese marrim parasysh se ne diskutime duhet te jemi te matur,te sinqerte,te mos ofendojme asnjerin,atehere edhe keto ndikojne per te mire.Por,disa hyjne per te ofenduar dhe nenqmuar me cka bie se pari vete vkera e atij personi qe ofendon pastaj edhe diskutimet marrin kahje jo te kendshme.
Une i kisha porositur disa anetare ketu,qe nese ndjehen te irrituar ne ndonje teme,pa marre parasysh a eshte ajo tema per fe apo ndonje tjeter,te mos hyjne aty per te lexuar.Ka tema mjaft qe na japin hapsire per tu argetuar.

Murgesha
20-01-04, 17:20
Cool_boy pershendetje.
Vertet po me pelqen kjo tema juaj.
Une hy ne forum thjesht per te kaluar kohen dhe per te mbyt merzine nganjeher. Me pelqejne temat qe diskutohen ketu dhe jam e lumtur per korrektesine e diskutuesve. Natyrisht se nganjeher qeshem me za neper tema te ndryshme por edhe prekem kur ndokush pa aresye me fyen. Une jam tolerante per te bere forumin me argetues dhe nganjeher edhe bej hajgare aty-ketu por ne pergjithesi i qasem me seriozitet pyetjeve te ndryshme.

Ne fund fare ju pershendes te gjitheve se te gjithe jeni te mrekullueshem. :lol:

vullneti
21-01-04, 10:30
Po sdi, cdo njeri e ka arsyen qe hyn dhe rrin ne internet,e sa i perket ketij forumi ...e pelqej forumin dhe pjesen dermuese te anetareve.
Po cka eshte me e keqja...se si ne kete forum ashtu edhe ne forumet tjera i kemi disa persona qe e flliqin biseden,qe shtyhen e ofendojne ,qe e kane besimin qe jane me te miret,me te menqurit e absurdi me i madh e kane bindjen se jane edhe me te pashmit....hahaha
Se cdo njeri ka nevoje per bisede te mirefillte,se..meson dicka..e perparesia e shkrimeve e posaqerisht me Nofka eshte se njeriu shprehet me lirshem...
Ju pershendes te gjitheve femra dhe mashkuj te ndergjegjshem te ketij forumi...e atyre...qe gjithmone e bejne m*t ...sdi cka me ju thene...me ju thene Zoti ua prufte mente ne krye...spo them se si duket edhe Zoti ka hjeke dore prej tyre...

Cool_Boy
02-02-04, 13:18
Pershdnetje

Faliminderit per pergjigjejet e juaj.. Me te vretete e kam vrejtur se do njerz hyn ne kete frum per te folur fjal te dyta :te shajn, te kritikojn edhe pse nuk kan per qka por vetem folin, e bejn bajat ate pyetje qe dikush e pyet e shum shume te tjera... Mesazhi im per ata njerz me keto sjellje kishte me qene nuk keni pse ju te hyni ketu..Per qka hyni ketu?? te tregoni sjelljet,kulturen dhe respektin qe ke keni a??? Por se cili per vete e ka..
Besoj se do tema qe diskotohen ketu nuk i kemi dit me par..Ky forum eshte i ndikushum se njerzit shkojn tuj mesu e si e bjem kete ??? Per medimin tim tuj lexu gjera te ndryshme etj etj.

pershndetje

jehona
20-02-04, 16:11
COOL_BOY te pershendes, une per veti hi ne kete forum per ta kaloj kohen, ti shprehi mendimet e mija, te shkruaj ne gjuhen shqipe dhe te mesoj prej ketyre personave (disa vertet shum intelegjent)...

kam pas shum raste dhe biseda ne jeten e perditeshme, kur shpesh me kan ra ndermend fjalet qe jan shkru ketu nga te tjeret dhe i kam vendos ne biseden LIVE me shoqerin, familien etj. time... kjo dmth qe normal mesoj apo te pakten keto biseda nuk jesin veq ketu po me percjellin ne disa beseda LIVE....

Murgesha
22-02-04, 10:27
Bravo Jehona. Me vjen mire qe edhe jashte forumit sherbehesh me fjale qe fliten ketu.
Edhe mua me ka ndodhe e njejta shume here dhe pasi qe nuk qenkam e vetmja ateher me duhet te pranoj se edhe bisedat e mirefillta dhe konstruktive po bejkan pjese ne formimin dhe edukimin tone.
Ndjej kenaqesi te posacme per ket dhe ju pershendes te gjitheve kudo qe jeni.

turisti
01-08-04, 16:08
Pershendetje. Normal qe diskutimet e ketushem dikojne te une,sepse edhe une jam i krijuar nga ndjenja. :P

K-man
01-08-04, 22:29
valla une hy ketu vetem me hargju kohe...

qika_pr
02-08-04, 17:31
Ne internet me heret kam hy se kam pas shum kohe e tash hy pse mu ka ba drog sidomos forumat
ndodh qe rri kater ore edhe lexoj cka shkruj njerezit edhe normal qe marr mendime mesoj prej tyne nganjeh ndodh qe edhe behem nervoz
veq mir eshte sidomos ne kete forum mir eshte

turisti
18-08-04, 22:59
Po - po me relaksojne.Ju pershendes. :P :wink:

Murgesha
05-12-05, 17:34
Cool_boy pershendetje.
Vertet po me pelqen kjo tema juaj.
Une hy ne forum thjesht per te kaluar kohen dhe per te mbyt merzine nganjeher. Me pelqejne temat qe diskutohen ketu dhe jam e lumtur per korrektesine e diskutuesve. Natyrisht se nganjeher qeshem me za neper tema te ndryshme por edhe prekem kur ndokush pa aresye me fyen. Une jam tolerante per te bere forumin me argetues dhe nganjeher edhe bej hajgare aty-ketu por ne pergjithesi i qasem me seriozitet pyetjeve te ndryshme.

Ne fund fare ju pershendes te gjitheve se te gjithe jeni te mrekullueshem. :lol:

Gadi po bahen dy vite kur paskam shkruar kėshtu. :roll: :roll:

E sot????

Sot sikur ėshtė thyer diēka nė mua, sikur po e shof qė gjithēka paska qenė kot.
Me tolerime u mundova tė ndėrtoj personalitetin tim si toleruese.
Kur po tu thyeka zemra atėherė nuk po mundshe tė tolerojsh mė as vetveten.
Mė thoni a jam unė e vetmja, apo edhe tė tjerėve ju ndodh tė thyheni kur pėr shkak tė tolerimit tuaj, njerėzia nuk pran sė lėnduari??

Barbaroza
05-12-05, 17:57
Pershendetje Cool-boy.
Une zakonisht hy ne forume per tu argetuar dhe natyrisht per te kembyer mendime te ndryshme rreth probleme dhe halleve te te rinjeve.
Natyrisht se shume nga diskutimet qe behen ketu,ndikojne per te mire dhe per te keq.Nese marrim parasysh se ne diskutime duhet te jemi te matur,te sinqerte,te mos ofendojme asnjerin,atehere edhe keto ndikojne per te mire.Por,disa hyjne per te ofenduar dhe nenqmuar me cka bie se pari vete vkera e atij personi qe ofendon pastaj edhe diskutimet marrin kahje jo te kendshme.
Une i kisha porositur disa anetare ketu,qe nese ndjehen te irrituar ne ndonje teme,pa marre parasysh a eshte ajo tema per fe apo ndonje tjeter,te mos hyjne aty per te lexuar.Ka tema mjaft qe na japin hapsire per tu argetuar.

Edhe per mua behet 1 vit pothuaj qe paskam shkruar keshtu!
Gjate kesaj periudhe te aktivitetit tim ne forum,kam kaluar neper "teposhteza"e "perpjeteza" por kurre s'jam ndalur.Pa dyshim se edhe une kam qene e lenduar,injoruar,fyer,keqkuptuar shume here...,por jam perpjekur me te gjitha forcat te ngritem,te frymoj,te kontribuoj,te argetohem kur ka qene nevoja duke i lene pas te gjitha ato te zeza qe dikush i ka ushqim dhe s'mundet pa to!
Keshtu e forte siq jam sot,do vazhdoj tutje derisa te me thote shendeti se pari dhe pastaj qejfi im!

Vigani
05-12-05, 23:46
Pershendetje Cool-boy.
Une zakonisht hy ne forume per tu argetuar dhe natyrisht per te kembyer mendime te ndryshme rreth probleme dhe halleve te te rinjeve.
Natyrisht se shume nga diskutimet qe behen ketu,ndikojne per te mire dhe per te keq.Nese marrim parasysh se ne diskutime duhet te jemi te matur,te sinqerte,te mos ofendojme asnjerin,atehere edhe keto ndikojne per te mire.Por,disa hyjne per te ofenduar dhe nenqmuar me cka bie se pari vete vkera e atij personi qe ofendon pastaj edhe diskutimet marrin kahje jo te kendshme.
Une i kisha porositur disa anetare ketu,qe nese ndjehen te irrituar ne ndonje teme,pa marre parasysh a eshte ajo tema per fe apo ndonje tjeter,te mos hyjne aty per te lexuar.Ka tema mjaft qe na japin hapsire per tu argetuar.

Edhe per mua behet 1 vit pothuaj qe paskam shkruar keshtu!
Gjate kesaj periudhe te aktivitetit tim ne forum,kam kaluar neper "teposhteza"e "perpjeteza" por kurre s'jam ndalur.Pa dyshim se edhe une kam qene e lenduar,injoruar,fyer,keqkuptuar shume here...,por jam perpjekur me te gjitha forcat te ngritem,te frymoj,te kontribuoj,te argetohem kur ka qene nevoja duke i lene pas te gjitha ato te zeza qe dikush i ka ushqim dhe s'mundet pa to!
Keshtu e forte siq jam sot,do vazhdoj tutje derisa te me thote shendeti se pari dhe pastaj qejfi im!


Wow wow,haj moj Barbaroza po ti paske pas vuajtur aq shume sikur me pas kene ne lufte po me duket dhe ate mu ne vijen e pare te frontit hahahahahahahahahahahaha.
O pasha t'lumin zot more milet me ju tregue dicka te vertete se as syri vrrrrrrrrrrrrrrrr s'me bene aspak per fjale qe e dije qe s'me takojne,e po ashtu edhe per thash e theme te tjereve.
Une pasha buken hyje hyje nganjehere qeshtu e ja jap siq themi kah ana jone: "Laver e vllaqe" pernjehere,por ma merr mendja me kete mendjen time te nje bariu tybe se kam afendu askan e ai/ajo qe me ofendojne dua te ua beje me dije se cdo ofendim i tyre mua me jep me teper shprese dhe me zgjate jete.
Pse them se me zgjate jete,shume thjeshte se jane disa cirkusa qe te bejne vertete te qeshesh shume e keshtu cdo qeshje edhe zgjate jeten.
Barbaroza,ishalla po pshton edhe ti prej tana ktyne vuajtjeve qe paske pas,po me dhimbesesh shume se n'zor tanin s'paska qene njeri hahahahahahahahahaha.
Barbaroza,te ne thone nje udhe e dy pune,e edhe une qashtu po ja beje kesaj radhe duke shkruar kishe dicka ketu e edhe ty nje selam te madhe po ta le ketu nga e tere mahalla jone.

Barbaroza
06-12-05, 09:50
Vigani apo Viganica se s'po mund ta di tash cili/a jeni?! :lol:
Se pari te falenderoj per pershendetjen nga e gjithe mahalla juaj! :)
Eshte e pamohueshme se shumica e diskutuesve ketu kane qene te prekur nga shkrime te ndryshme diskutuesish,nuk jam une e vetmja,por ndoshta une si teper jame marre me ato cfare kane shkarravitur tjeret, e per dikend kane qene me shume"pluhur neper rrobe"siq i thuhet,por karakteri im nuk ma lejon te mos reagoj ndaj shkrimeve te tilla qe kane qellime te caktuara.....!
Por,mund te them se tani forumin e shoh shume ndryshe,as qe me behet dert te merrem me "analizat"qe te tjeret ua bejne shkrimeve te mia.Nje duhet ta dijne te gjithe ne forum,qofte temat apo edhe shkrimet e mia,cdohere i jane dedikuar jetes sime reale apo rasteve qe ma ka rastise t'i mesoj apo degjoj...!
Vigan/ica,te pershendes shume edhe une me gjithe mahallen time!

Domira
08-12-05, 16:09
Dita dites asgje nuk po ndikon te une qe ka te bej me forum a msn a ckado reth botes virtuale, ama hiq.

Tomori
08-12-05, 17:12
Dita dites asgje nuk po ndikon te une qe ka te bej me forum a msn a ckado reth botes virtuale, ama hiq.
OK po atehere zonjushe tju pyes?!!!
Mbasi nuk ndikon asgje,ama hiq?!!! siq thuani JU?
Perse humbasni kohe me asgje e hiq?!!!

Ju lutem mundesishte tme pergjigjendi e nderuara "Domira"
tung :wink:

Domira
08-12-05, 17:23
Dita dites asgje nuk po ndikon te une qe ka te bej me forum a msn a ckado reth botes virtuale, ama hiq.
OK po atehere zonjushe tju pyes?!!!
Mbasi nuk ndikon asgje,ama hiq?!!! siq thuani JU?
Perse humbasni kohe me asgje e hiq?!!!

Ju lutem mundesishte tme pergjigjendi e nderuara "Domira"
tung :wink:

Bota virtuale apo saktesisht forumi nuk ndikon te une hiq sa i perket nderrimit te botekuptimeve te mija, posaqerisht te atyre personale dhe te jetes se perditshme.
Sa i perket temave te te shkences, religjionit, politikes e disa te tjera serioze sigurisht qe mesoj gjera te reja, jo vetem ne FD po kudo qe hasi ne informacione te tilla.

Ketu hy per tu shoqeru Tomori.

Me nderime
Domira

Vigani
08-12-05, 18:04
Dita dites asgje nuk po ndikon te une qe ka te bej me forum a msn a ckado reth botes virtuale, ama hiq.
OK po atehere zonjushe tju pyes?!!!
Mbasi nuk ndikon asgje,ama hiq?!!! siq thuani JU?
Perse humbasni kohe me asgje e hiq?!!!

Ju lutem mundesishte tme pergjigjendi e nderuara "Domira"
tung :wink:

Cirkus edhe ti Tomori...

Viganica

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....

ps: Domires nje pershendetje t'madhe, i paske radhit ato shkrola sikur me i pase fut duart ne trurin/mendjen time edhe me i kap ashtu siq i ka radhite vete...!

mos ia le seri Tomor...!
Fillimi e ka i ēike doze meraku/ndikimi...
po pastaj kalitje ne defrim leximi t'mrrime e pazhvillimesi ...
Pra, pajtim me kalim kohe kotesisht...!
Ma mire me lexu/shkrue kot se sa me ndejte kot, nuk thuhet kot jo!

Viganica isha une...!

Honesty^uk.
08-12-05, 18:09
Shpesh here disa shkrola me bejne pershtypje, jo nga menyra e radhitjes apo retorika por nga kuptimi dhe berrylat qe i dalloj ne to :wink: :arrow:

Tomori
08-12-05, 18:51
Shpesh here disa shkrola me bejne pershtypje, jo nga menyra e radhitjes apo retorika por nga kuptimi dhe berrylat qe i dalloj ne to :wink: :arrow:

Te lumte goja orr burri Kosoves :wink:

GURI SYLAJ
08-12-05, 19:06
Ky shkrim me mire do te pershtatej tek Politika apo tek Feja por me qellim po e le ketu.
Nisen tre vete per ne dasem dhe rruges merren vesh qe te rrijne mire e mos te trgojn behanet qe kan.
Njeri prej tyre ishte zhugan, nje tjeter celan e i trei qyrran.
Por kur shkun atje oda pak e vogel e nisi me u ba nxet.
Dikur zhugani nuk mujti me u duru dhe nise e po kruhet e per t'a msheh arsyen po thot; More ushku baba sot me m'a ble nje xhemedan e nuk e dij a me bjen taman?
Kur celi nisi po e ferkon kryet e po thote ;Valla edhe mu nje plise po nik e dij si do te me rrije , dhe ia dha nje vllaqe celeve.
Kur , qyrrani kish qene ule ne mes , e po thot;Valla ti po ban hajgare e edhe ti po ban hajgare se as ti xhemedan e as ti plis dhe i fshiu hundet edhe ne te majt e edhe ne te djathte.
Une, ne kete mes, jam qyrrani e ata dy tjeret le te gjejn veten kush te doj- ku te doj.
Por e rendesishme ishte se keta nuk ishin as miqe e as shoke por vllezer qe te tre.

Me nderime Guri Sylaj

dr1ta
09-12-05, 00:43
Po mos te ndikojshin asnje fjal/shkrim askush nuk ish antarsuar ketu :D

Flaka_1
09-12-05, 03:11
Pershendetje Cool_Boy

Jam ketu per te kaluar kohen e lire, kur ndihem mire e kur ndihem keq, pa marre parasysh reflekset e disponimint jam ketu kur shpesh edhe e thej e bej cope-cope ne therrmija te imta Nostalgjine !
Ketu vertet e ndjej sa do pak nje grup shoqerie e cila me mungon si kripa!
Me endje i lexoj mendimet e te tjereve dhe shkembej mendimet e mia me te tjeret pasi qe shoqeria me mungon tersisht :(
Mbrapa disa postime te fresketa e te gjalla fshihen disa persona shume te mdhenj dhe te perjetshem qe lirisht mund te them se jan vertet njerez te menqur dhe perplot ide, miresi, mbaresi, dashuri dhe respect kjo me ben qe te jem shpesh ketu,dhe kjo me lene mbres te perhershme qe te mendoj per fd eshe kur nuk jam ketu !!
Ka disa tema te cilat shume-shume me vend jane ku aty vertet jepen mendime me vend ku shpesh kur i lexoj me renqethet trupi pa u quditur psh, prej nga ky mendim!

Shtrohet pyetja pse pa u quditur?

Nuk me vjen te quditem se Kosova gjithe here ka lind e ka rrit njerez dijetar, te menqur edhe me shume se eshte nevoja, Besoj se njerezit qe lind Kosova kane dijeni me te madhe se njerezit e shtetetve te tjera!
Kosova do te lind e rrit per here dijetar
Kjo do te perseritet Brez pas Brezi

Pra jam ketu se ka dituri,knaqesi dhe gjithe te mire!!

Me dashuri dhe respekt si per hera Flaka

Tomori
09-12-05, 12:28
Po mos te ndikojshin asnje fjal/shkrim askush nuk ish antarsuar ketu :D
"dr1ta" po ashtu ndaj mendimin me ju.. :wink: :lol: :lol:

turisti
09-12-05, 12:29
Po mos te ndikojshin asnje fjal/shkrim askush nuk ish antarsuar ketu :D
"dr1ta" po ashtu ndaj mendimin me ju.. :wink: :lol: :lol:


Shyqyr qe nuk e ndan shkrimin..... :lol: :lol:

Psikologu
09-12-05, 13:22
Cdo diskutim i duhet tė ketė sado pak ndikim tek dikush qe futet ketu tė lexoj dhe debatoj , pra nė pėrjshatim tė kafes qė ėshtė vetem per defrim , ose pėr njoftim virtual.

dr1ta
10-12-05, 09:46
Po mos te ndikojshin asnje fjal/shkrim askush nuk ish antarsuar ketu :D
"dr1ta" po ashtu ndaj mendimin me ju.. :wink: :lol: :lol:

knock knock livrit prej venit :lol: :lol: :lol: