PDA

View Full Version : C'fare eshte puthja per ju?


Giovanni
08-03-04, 09:16
Pėr mua, mėnyra mė e mirė pėr tė shprehur ndjenjat, tė cilat ruaj pėr atė qė e dua!

Ju ftoj tė jepni mendimet tuaja.... Giovanni.

sexybrikenda
10-03-04, 16:16
Edhe une pe ruaj ate ndjene po me duket se du me mete plake se .... :cry: :cry: :cry:

LEON
10-03-04, 17:00
une kisha me than puthja eshte hapi i pare i fillimit te dashurise aa

turisti
14-09-04, 20:53
Pėr mua, mėnyra mė e mirė pėr tė shprehur ndjenjat, tė cilat ruaj pėr atė qė e dua!

Ju ftoj tė jepni mendimet tuaja.... Giovanni.

Puthja eshte MELODIJA E SHPIRTIT PER TU SHPREHUR DASHURIA NDAJ PERSONIT TE DASHURUAR.. :wink:

dr1ta
27-09-04, 00:54
E lengshme,pa shije ndjenjaprurese ...ndoshta e kam gabim por ka shije ndonjeher si kallomoc i zim :lol: :lol:

turisti
27-09-04, 09:33
E lengshme,pa shije ndjenjaprurese ...ndoshta e kam gabim por ka shije ndonjeher si kallomoc i zim :lol: :lol:
Ke drejta - dr1ta -,e ne ato raste mbizotron ZBRAZTIA ( boshlleku).
Te pershendes. :wink:

DannyAus
27-09-04, 09:50
puthja eshte menyra me e sinqert e shprehjes se ndjenjave
--ndaj te dashures-dashurit ose edhe ndaj personit qe e dashuroni nga zemra pa marr parasysh... (nena, motra, gjyshja lol)... :idea:

dr1ta
27-09-04, 11:40
E lengshme,pa shije ndjenjaprurese ...ndoshta e kam gabim por ka shije ndonjeher si kallomoc i zim :lol: :lol:
Ke drejta - dr1ta -,e ne ato raste mbizotron ZBRAZTIA ( boshlleku).
Te pershendes. :wink:Nuk esht gjith njesoj :wink:

turisti
27-09-04, 13:11
E lengshme,pa shije ndjenjaprurese ...ndoshta e kam gabim por ka shije ndonjeher si kallomoc i zim :lol: :lol:
Ke drejta - dr1ta -,e ne ato raste mbizotron ZBRAZTIA ( boshlleku).
Te pershendes. :wink:Nuk esht gjith njesoj :wink:

Mire. :wink:

Besi04
29-09-04, 09:06
Kur e kryen pjesen teorike
kalojme ne ate praktike

turisti
07-10-04, 09:48
:P :P PUTHJA ESHTE MOMENTI KUR BASHKOHEN DY SHPIRTERAT QE I LEJOJNE ORGANEVE TE VETA SE FRYMARJES TE NJOFTOHEN DHE MARRIN FRYME NJERI TJETRIN DUKE I SHKEMBYER MIKROBAT DHE VITAMINA TJERA. :P :P

hysi
16-10-04, 19:07
mir se erdet ne dardani de ju mir presiman e kand kosoves e shqipris gjith shqiptaret k jan ne mbar boten ju ruajt zoti gith kah jeni se ma te mirt jeni vetem per para dhe kursesi mrapa me padurim e pres letren e juaj me plot dashuri e miqesi ju pergezoft zoto,
shqiptaret jan te talentuar dhe te menqur ma shum se gjdo popull dhe munen me udh heq shtetin vet e jo9 turlifar klooshari me ard ktu qew sdin me fshi hunt e veta.
e me na sundu neve po kjo asht marri na jem njerz te talentuar te menqur doktora profesora akitekta e tana lamit sjem miftjaq per kerkon ju ardhmerin e keni ne duarty ejujaja ju faleminderit per mirkuptim tung o shqiptar kah jeni e ka sjeni .........????

Urata
16-10-04, 19:43
OFSHAME E SHPIRTIT!

Kesna
16-10-04, 23:06
Hmmmm, mu per veti me pelqen shume mu puthe. Ama edhe dicka e kom verejte, kur e puthi nje tip per here te pare muj me verejte a muj me dashte ate njeri a jo! NEse sem pelqen qysh puthe e lo, nese me pelqen kqyri pak. :roll:

TIM
17-10-04, 18:59
TUNGI

Puthja eshte manevrimi buzve e pushim i syve .

qika_pr
17-10-04, 19:10
Frym artificiale :)

sihana
01-12-04, 12:13
puthja eshte himn i dashuris (machar)

nje e puthur mbyll kater sy dhe hap dy zemra (xoxa)

nje ur lidh dy brigje , nje e puthur mbyll dy shtigje (xoxa)

nje puthje ben me pak zhurm se nje krisje topi , mirepo jehona e saj zgjat me shum (holmes)

puthja eshte kerkes qe i drejtohet katit te dyte , per ta ditur nese i pari eshte i lir (karr)

ne te puthur femrave u ngjet e njejta gje sikur burrave me gota te veres nje , pastaj edhe nje , derisa nuk i nenshtrohemi (linder)

ka gjera qe mund te thuhen me perqafim...sepse ajo eshte me e thelle dhe me e paster del nga shpirti vetem pas thirrjes se puthjes

njerzit puthen qe te mos detyrohen te grinden ( sartre)

puthja eshte mynyra e vetme per te gjetur gjuh te perbashket (broodwar)

puthja e ngjet ujit te njelmet : sa me shum qe pi , aq me i etshem je (rudaki)

kalofshit mir :wink:

TERORIST
02-12-04, 08:53
sihana , brave
gjith ashtu puthja eshet nje pjes e dashuries , qe e shpren dashurin .
a per mua esht puthja gjith qka .

KriSTaL
02-12-04, 08:56
Puthja eshte qeles i dashuris. nese nuk ka puthje ska dashuriiiiiiii........! vazhojn pastaj te gjitha me rend...

Kercovari
02-12-04, 09:26
Puthja?.Nektari i jetes!.

KriSTaL
06-12-04, 16:13
Puthja?.Nektari i jetes!.

Puth une Puth Plaka , Puthja Siq tha dhe Sihana eshte Hymni i Dashuris.

Por edhe siq thash une e Kercovari e te gjith ne qdo kush , e thot ashtu siq ju ka duk puthja e par..... qyre nihere

Tomori
18-08-05, 20:07
-Pershendetje! :wink:

Sy_kaltra
22-08-05, 00:24
Puthja asht hmmmmmmmm njammmiiiii .

turisti
22-08-05, 22:20
Puthja eshte vibratori i gjuhes.... :P

Murgesha
22-08-05, 22:41
Puthja ėshtė porta e punėve mė tė fella. :lol:

MemphiSx
22-08-05, 22:56
Puthja ėshtė Sherbet me long :) :D

Urata
23-08-05, 00:57
ngaterrim buzesh!

turisti
23-08-05, 08:08
Puthja ėshtė nderrimi mikrobave....

MemphiSx
23-08-05, 08:17
ngaterrim buzesh!


Buzėsh dhe Gjuhėsh :P

Urata
23-08-05, 13:19
ngaterrim buzesh!


Buzėsh dhe Gjuhėsh :P

edhe jargesh...

Tomori
23-08-05, 13:23
ngaterrim buzesh!


Buzėsh dhe Gjuhėsh :P

edhe jargesh...
ptujjjjj :wink:
Urate moj Urate...hahhaha nise :arrow: :lol: :lol: :lol:

MemphiSx
23-08-05, 13:41
ngaterrim buzesh!


Buzėsh dhe Gjuhėsh :P

edhe jargesh...


Mmmmmmmm LEZET :P

Sy_kaltra
26-08-05, 11:49
Puthja ėshtė Sherbet me long :) :D

Pernime a :P

Krokodilli
27-08-05, 10:52
ngritje e temperatures , dhe humbje e shpreses per diqka me teper..
te njejten kohe nderrim i mikrrobeve (nga prof dr sc Turisti)

:lol:

Kercovari
27-08-05, 11:16
Humbje te kalorive te trupit deri ne masen 6.4,ngritje te tensionit,te pulsit deri ne 120,shtim te adrenalines dhe Tyonidit,qe do te thote stres pozitiv per organizmin e njeriut,zgjatje jete deri ne 5 vjete,dhe me nderim te peshtymes te partnereve gjate puthjes,mbrojte e dhembeve nga kariesi.

http://www.online-hochzeitszeitung.de/626_650/kuessen.gif

I juaji Dr.sec.Kercovari.

Puthuni sa te mundeni... :lol: :lol: :lol: :wink:

Flaka_1
11-09-05, 02:12
Puthja ehhh Puthja
Atehere dhe vetem ateher e ndjen frymemarrjen e lire...!

turisti
11-09-05, 14:32
Puthja eshte bashkim per ta shijuar qenjen e dashuruar.

Murgesha
25-10-05, 23:26
Puthja ėshtė ose krahasohet me dyert e gjenetit.

A e thashė mirė? :lol: :lol: :lol:

DEA
25-10-05, 23:32
Puthja ėshtė ose krahasohet me dyert e gjenetit.

A e thashė mirė? :lol: :lol: :lol:

Ahahahahahahahah qka njeva :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Murgesha
25-10-05, 23:35
Ahahahahahahahah qka njeva :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A veq me tė ndime e paske a??

Kurgjo sqenka puna kote. :lol: :lol:

DEA
25-10-05, 23:36
Mos deshte me thane e jote moj, se diqka po tu marrka goja sonte mos prej p.... te shumta hahahahahhaahaha

Murgesha
25-10-05, 23:38
Ha,ahahhahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

Mas dymbėdhjetve si duket. :lol: :lol: :lol:

DEA
25-10-05, 23:40
E verejta diqka qe sje bash mire, me siguri kjo ftyra e re i ka fajet

Nexhati
13-11-05, 23:38
Kur e perjetova puthjen e pare Musteqet sa ja paten nise me m'dale Isha i ri e axhami Kisha shume endrra per dashuri Perveq se isha pak romantik Isha edhe pak skeptik Mu doke pabesushme e gati si loje Se njeri njerin mundet me puth n'goje I nisha do fjale neper klase Kuku q'ma ka shti guhen e ke tu m'plase Por kuptohet nuk besoja dote Se ato gjera ndodhin n'kete bote Dhe as sot nuk e di Pse u ftova nje nate me shoqeri U mbajke dikund si duket nje ndeje O zot sa u gzova thashe sonte ma thej Ate nate binte shi ishte e merkure Thashe ja kam me puth sonte ja s'do t'puthi kurre I dhashe vetes zemer thash s'durohet ma Besharet nuk jam goja lesh su m'ka E u nisa ngadale me zemren si pordhe Thashe kurre nuk i dihet gjithqka mund te ndodhe Dhe nuk u gabova ne shikim te pare u dashurova E takova atje femren ideale Qe m'kqyrke n'drite synit e si vike marre Mu tek menjeher mu qu e me dashte Edhe pse n'fillim mu dok pak e trashe Po mu s'ma nike se isha i ri Dojsha gjithqysh dikund guhen me shti U afrova ngadale e ja thashe dy fjale Dhembi i pjekurise ja pate nise me m'dale Po ish e mire bre e lezetshme ish U qu menjeher per me kcy sentish Kur i qoj duart perpjet Si shqiponja mbi zogj t'vet Trupin ia ndisha e faqen ma pshteti Qysh e pate emrin menjeher u m'veti Po une as qe e pata marre me men Se kam me harru edhe emrin tem I thashe A kaq shum ty emri jem tu desht Nuk kam dite asgje m'hini guha n'vesh Nuk mujsha ma me fole isha tuj mendu Pse gishtat e kames ja nisen mu xiglu Njeher mendova mos eshte budallice Se dikur ja nisi veshin me ma gice Ajo ma lypke gojen E une e kqyrsha tojen Nuk mujsha me i ra n'fije Sot i ulur ketu jam dhe dy fjal per ty i kam Aq deshir kam qe te shoh sa nuk e di ku do te shkoj Ah e dashur ku je ti sepse me ty kam ren si i cmendur ne dashuri Si te te them si nje femi pas nazeve te ti Ne kompjutet jam dhe keng duke degjuar dhe per ty jam duke menduar Sepse vec per ty rri dhe mendoj dhe kjo dashuri qe thel ne zemr po me pikon lot a jo thell ne zemer rrin dhe germon Dua te te shoh edhe nje her ne kete bot dhe bashk te dy ti hedhim dy pika lot Si loti i gezimit jo nuk ka sot po lotin e hidherimit e trishtimit nuk e perballoj dot Ne fillim aq u merzita kur s'te shikoja dot dhe nuk dija nga te shkoja ne kete te madhe bot Pra te lutem mos u hidhero ti sot Kur un te pys a ke ndonje shok Kaluan net kaluan dit kaluan jav kaluan muaj kaloj nje vit dhe po hyn per dy qe kjo zemra ime qan vec per ty Nuk e di se sa shum koh kaloj por vech per ty e dashur rri dhe mendoj Kjo dashuri qe kaq thell ne zemer qendron dhe dy pika lot po i hedh gjithmon Ne rrenj te zemeres po me lendon dhe me nje qellim ty e dashur do te kerkoj Kete qellim asnjeri se din po do ta tregoj kur te vi aty tek ti moj e dashur dashuri qe ky djal ka vec per ty Duart e mija shum emocjon kan qe kur shkruaj duken sikur qajn Syt e tu te bukura si zena e malit dhe zeri yt i bukur si zogu i beharit Buzet e tua te bukura si trandafil dhe aroma jote e embel si karajfil Keto fjal ty po ti kushtoj dhe me fjalen e bukur TE DUA' ty nga zemra ime po ta dhuroj Dhe me nje fjal SEKRET' po e mbaroj Deri kur Deri kur s'do ti pushojn zemres rrahjet per ty Zemra ime nuk mund me te te dashuroj sepse kjo nuk ka vlere me qe te jetoj ne kete ku qdo gje qenka zhgenjim ta duash dikend qenka edhe mallkim A e din qe te kam fale qdo gje ti fala ditet e rinis ta fala jeten per ty isha ne gjendje ta pranoj edhe vdekjen por pse ta mbys veten kur skam per kend ti te qeshesh rrugeve e une te shkoj ne varre ta mbylli rinin time per ate qe s'me ka dasht Mjaft luajte me mua me zjarrin e dashuris qe shume koh me ka perveluar ty eshte dashur te te vij keq te vish me mua e t'me japesh jet e nje nete skam pas gjume ne sy e nje nete kam vujt per ty gjithe kjo kohe e humbur vetem per nje njeri te lutem mi kthe keto nete ku kam qajt per ty si femi ndoshta ti me tjetrin ke qu dashuri derisa une digjesha per ty Me fale per kete kohe qe te kam dasht sepse ti ke qene me tjetrin prap se prap po them ndasht Derisa ti ishe me te ne takime pika loti jan prere ne fytyren time por prap kam pas te drejte keto gjera ti i di se sa te kam dashur ty s'te don me asnjeri Por prap nuk mund te hek dore nga tise per vuajtjet e mia dikush duhet te jep llogari ose ndoshta Zoti do te denoj ty Me beso se e nje vjet ma ke kthy jeten prapa dhe nuk mundem tash t'ja nisi nga e para sepse qdo semundje ka sherim por zemra kur vdes nuk don mjekim Nese ndonjeher te bjen ndermend per mua dije qe kam vdekur dhe krejt te kam harruar dhe nese mendon ndonjeher me u kthy mos u nis te lutem se nuk jam per ty Por nje gje kam deshire ta dij para se ti mbylli keta dy sy a do t'ma sjellesh nje lule mbi varre te premtoj se ate lule do ta ruaj me mall se une ende TE DUA SIKUR DITEN E PARE PSE Nuk pata fat ne dashurine tende une Pse kishe mbyllur deren kur une trokita te hy se mysafir ngadal ta shprehi dashurine e te preku ne shpirt pastaj te dal si njeri se ti me ke kuptuar por kurr se ke ditur rendesin Pse s'je ulur e te mendosh dhe ta besh dallimin e njeriut me te pa njeri se njeriu eshte qenje qe dashuron dhe se njeriu per njeriun jeton Pse a mos ndoshta une jam i ashper shume a mos portreti im te frikeson ne gjume pse une nuk mund te hy ne zemren tende qka me mungon mua me thuaj te lutem qka me duhet jetes me i shtu dhe ty ateher deshirat me ti plotesu Une e di se jam lind per ty dhe nuk e di pse me ke hy ne gjak me ke hy ne mish edhe ne ashte andaj ne qoft se nuk kam fat do ti mbylli syt e mos te jetoi me gjate Se mua nuk mundet as Zoti mem gjyku se tere jeten time ty te kam dashuru dhe nuk kam pas kohe per aske keq me mendu se jam perball me vuajtjet qe ti mi ke dhuru Prap se prap e embel me eshte kjo dashuri e me embel me je ti pse nuk po ma ngroh zemren perseri pse dua duart e tua lotin te ma fshin se une u linda jetova dhe pres te vdes duke te dashur qdo her ty Shpesh her e pyes veten pse s'munda buzeve tua me ju afru dhe pse zeri yt ne veshet e mi bukur ka tingellu Pse kaq shume jom dashuru pse kaq shume per ty jom tu luftu dhe nuk mundem me mohu edhe ateher kur une nuk jam ne mesin e te gjallve dhe kjo bote te eshte shu une do te them te kom DASHUR DHE ENDE TE DUUUUUUUUUUUUUU Te deshta ta fala dashurin ta fala jeten per do fjal e hubme dashurin e vertet Mendojsha se dote jesh i imi derin ne fund te jetes po nuk ishte dashuri po ishte fjal edhe hidhrime me ket dashuri tende Tash mos me lut lem te jetoj edhe te vazhdoj jeten time se zdua te kom hidhrime vetem dua te jetoj edhe te vazhdoj jeten time Fjala ime ka qen e vertet pa tradhti e plot dashuri po nuk dite me rujt ket dashuri Veshtir ekom pas met haru por mamir si e tregove veten per se shpejti nuk kam qen ajo me dashuri te tradhtis se edin ti fjalen kur ta japi po ose jo kame qen qashtu Tash te thom sjam e jotja edhe mos mendo se dote kthehna ma ne zemren tende kur per jet fjala ime eshte e fundit se nuk muj te pranoj se shum gabime tekam fal po ket gabimin e fundit zdota fali per jet Dhimbja ma djegu zemren loti mi qoroj syt dashuria ma mori shpirtin ti ke i dashuri i mallkuar te zemres sime Nga Zemra ime ti adhuroj te gjitha te mirate ne jet fat lumturi me plot dashuri Shushurima e gjetheve m b n t mos ndihem e vetmuar pa prezenc t askujt U flas atyre n gjuh n time n gjuh n e dhimbjes dhe m katit q vret nj shpirt Kam kaq nevoj s rish t shikoj syt e tu ku gjeta bot n M duhesh ti m beso pa ty dhe me njer z jam e vetmuar dhe me buz qeshje qaj pareshtur Ti je larg kaq larg nga un mbase tash d fren diku n z rin e rinis apo mbase i k ndon dikujt S e di s t shoh dot Por n se ti ndonj her m shikon dije se mendoj p r ty vuaj p r ty shtirem sikur jam e lumtur vet m p r ty Gjithkund shoh vet m imazhin t nd fytyr n t nde m kupto S pata forc kurr t largohem nga ti akoma m duket sikur d gjoj z rin t nd fjal n t nde T dua A thua Zot dhe sot m do mua S e di p rse pyes kur e di se gjith ka mbaroi por un e m sova prej tij t besoj n dashuri t ndjej pa logjik t dua pa frik Pa t un s jam vetvetja s jam i t ri s jam nj person jam i p rgjysmuar se gjysma tjet r sht me t M duhet do dit e m tep r m mungon do m ngjes do mbr mje Lutem t t shoh dhe nj her t flas me ty ashtu si di vet m un pa ligje pa gjykime At her do t m besosh se zemra ime ishte n gjendje dhe t ndalohej p r ty Pa ty jam nj hic pa ty s jam asgj U ndam me shprehjen e fundit nat n e mir A thua ishte e mir ajo nat T pakt n p r mua ishte ferr M vjen keq q duhej gj rat t mbaronin k sisoj por as vet s e di b ra si m erdhi gjith ky mister i pazbuluar kurr s isha ndjer kaq keq sa ndihem sot M thuaj Zot si do t jetoj pa t si do mundem t i largoj ndrrat iluzionet shpresat q i kisha t lidhura vet m me t si Dua shum dua q do gj t ishte kaq ndryshe t ishte s rish e bukur si filloi At nat s ta thash nga frika dhe krenaria q kam p r veten por kam nevoj dikujt t i rr fehem duke ia th n t v rtet n at se betohem betohem se ask s do lejoj t ma vjedh imazhin t nd Ai do t jet gjithmon me mua do t ket vend t ve ant n zemr n time ai p rher do mbetet kujtimi m i bukur q pata S di n do mjaftonte t ju them vet m se ju dua Ajo q ndjej un s shprehet dot me fjal as dhe me shkrim S di se far ishte e gjith kjo a ishte dashuri apo Sa keq po te mos ishim takuar kurre do jetonim pa ditur se cfare eshte mrekullia Ti perben ABSOLUTEN dhe me ke mberthyer shpirtin me butesine tende brishtesine mekatare qe shtrengon fort Sa fort perqafon syri kur dora nuk mundet Desh gabova me ty perpak nuk e di pse me vinte te terhiqesha pastaj thashe kjo Kjo eshte gjeja me e bukur qe me ka ardhur ndonjehere Nuk dua ta humb Dua ta fitoj Gjendesha ne nje kryqezim te perbere prej mekatit dhe pritjes isha vetem ne nje moment mendimi Thashe me vete me pas Une e kam gjetur ate qe me pelqen Nuk mundja dot te pranoja largimin nga ty isha i pafuqishem ta beja sepse B realisht provova veten pra ti je shume e pranishme dhe shume e forte ne shpirtin tim Shkova llogjikshem ne perfundim se ne i perkasim njeri-tjetrit se paku shpirtesisht jemi prone enjeri-tjetrit Prandaj dhe u bera xheloz Edhe pse e dija se nuk mund te te afroje askush me asgje me shumese sa me mua sepse keshtu me ndodh ne kembim Ty te kam shpirt Dhe shpresoj qe te jesh qellimi im i verteti Kur mendoj se cfare cmendurirash do ndajme bashke Ti me the se jam cmendurisht i cmendur dhe une te dua cmendurisht une dua te jem i kycur atje pergjithmone jam egoist Ti je gjeja me e dukshme ndoshta je e vockel por shkelqen shume me verbon ndonjehere Oh zot qe s'te kam afer se do cmendesha duke te puthur ty do ushqehesha mbi gjoksin tend do vdisja do vdisja duke menduar per ty Me duket sikur ai do jete kulmi i shperthimit tim aty do rrezikoj gjithcka per gjithcka Nuk do ta imagjinoja dot perfeksionin ndryshe ti je perfektja ajo qe une kam enderruar enderroj ti je mekati im i lindur mekati pa te cilin nuk do jetoja dot Nuk e di pse me me frymezon kaq ke sjelle ngjyren ne jeten time Je gjeja qe me kenaq me shume me defren me deh si ne mbremjet e Dhionisit me vere dhe sex Ndonjehere je shume shume e sinqerte me mua tejkalon limitin Me terbon xhelozia Me pelqen cdo sekonte e me shume Mos mendo se do me plagosesh mendo se une jam plaga dhe ti me sheron Rikthehem tek ti Ti je magjia vete zemra ime Nese ti falenderon qiellin une mendoj se ti je qielli pasi kam kohe qe jetoj ne parajsen e ketij qielli dhe digjem ne ferrin e saj Pse vjen n ndrrat e mia Paci pse m vjen n ndrrat e mia pse m puth me at zjarr t pashuar p rse m lut koha jon ka shkuar vall si e pranove t v rtet n dhe m the se isha fajtor p r t gjitha Sonte i kujtoj ndrrat tona kur ishim m te Lumturit ne k t bote kisha frik se mos t tjetert do tna shkatrrojn ndrrat tona betohesh se as kush nuk mund t na ndaj n ket bote p rveq Varrit t shkret m b nte t qaj sjellja jote me at qeshje f mirore S m largohet dot nga mendja pershp ritja jote mes puthjeve tona t zjarrta me pate than se do t jem bashk deri n Amshim sepse kishe frik se do t na ndaj dikush e kurse ti u b re ajo e PASHPIRT e i shkatrrove ndrrat tona q thua tash pas gjith asaj qe ndodhi nd rmjet nesh T URREJ APO TE DASHUROJ E di q nuk kam Zem r q t Urrej edhe pse k t e deshiroj por edhe si muj te jetoj pa lumturin t nde Te kujtohet kur me thoj se ti je Lumturia ime e vetme ne jeten time e t lutem PACI m thuaj tash si mund te jetosh pa Lumturin t nde shpesh t shof n nderr duke m perqafuar e duke mi lidhatu floket ashtu siq di vetem ti pa pritur me doli gjumi kur hapa Syt ti nuk je af r meje te lutem mos m trazo mos mu shfaq n ndrrat e mia se e di qe ende mendon e vuan per mua T lutem Paci me harro nese kthehesh ta dish se e ke kuptuar fajin t nde sepse ti ishe ajo q i shkatrrove t gjith ato q ne i nd rtuam e i ndrruam s bashku plot vite e n radh te par DASHURIN duke m percjellur deri ne rrug n e vetmis sonte edhe ti vuan ndoshta keshtu p r mua shte edhe m leht tash sht vere ben vape e madhe te kujtohet se ku sht dashur te jem tani ne bashk t kujtohet po nejse kjo sht jeta jote p r te cilen je percaktuar ti t jetosh tash Vet m ta dish nj te v trtet se as kush nuk do t Doj si un q t kam Dashtur une isha ajo nintha e ndrrave t tua q t zbrizja n qepall me letehsin e puhizes pranverore t sillja rrezet e parat t Agimit t sillja ngjyrat e mijra mijra t Luleve q ti mar sh arom t sillja Ylberet e shtat qiellit p r t prqafuar si dy p llumba krah shkuar fluturonin nep r qiell me afsh e shurit s por ti i harrove te gjitha e u sh ndrrove ne nj mostrum t v rtet e leshove ne trupin tim te njom tufani Dashurija P r mua dashurija ka shum d m th njesa q nuk mund ta gjej vet m nj rr nj Kur don dik sht ndjenja m e mir dhuntija m e pasur q t jep zoti Ka dashuri ndaj motr s v llaut n n s babit familjes e dashurija m e mir dhe m e sinqerta n jet sht dashurija e dhuruar atij apo asaj p r mua vlen gjinia e kund rt d m th atij T l ndohesh n dashuri sht mu e nj jta gj pothuajse sikur fillimi i nj f miu kur del n bot n e re d m th linjda P r t mos ardhur deri tek procesusi i humbjes s besimit tek vet vetja duhet q ai ajo q ka m shir le ta ndihmon Ndoshta shumica nuk ka kuptuar at se qfar kam shkruajtur megjithat ka nj d m th nje shum t veqant Me respekt le t mbetet X ajo Ta besoj loqk qe dashurija edhe me shkornja esht dashuri nese pak ndalesh me mendu e kupton qe dashurija keshtu me shkronja esht me e rend se live pse nese pyt sepse nese don me puth e ke larg nuk mundesh kallesh me shum nese don me dal me te me pi nje kafe je larg nuk mundesh merzitesh nese don me njoftu te dashurin tend me shoqrin tende mi trgu qe je dashuru e ke larg keq nese je pa disponim e mendon qe ky qe je dashuru me shkronja te disponon e ke larg vdekje nese she nje ender SEKSI dhe nuk mundesh me i mbyll syt se ke per te par gjith endra te mira sekse don te provosh ose te realizosh endren nuk mundesh largesija e ka kte dashurija me shkonja loqk ka me shum probleme se sa live nese je afer dhe shihesh me te live nese don me puth e ke larg nuk mundesh kallesh me shum nese je afer e puth e jek at qka ke ne zemer liron te keqen je ne disponim nese don me dal me te me pi nje kafe je larg nuk mundesh merzitesh nese je afer del me te pi kafe po nese esht mundesija ben edhe jet nate kuptohet knaqsi nese don me njoftu te dashurin tend me shoqrin tende mi trgu qe je dashuru e ke larg keq nese je afer nuk ndahesh nga shoqrija por ndin knaqsi sepse ke dyjat shoqrin afer edhe t dashurin nese je pa disponim e mendon qe ky qe je dashuru me shkronja te disponon e ke larg vdekje nese je afer dhe nuk je me disponim loqk e thret dhe besoj qe dot disponohesh nese e don nese she nje ender SEKSI dhe nuk mundesh me i mbyll syt se ke per te par gjith endra te mira sekse don te provosh ose te realizosh endren nuk mundesh largesija e ka kte dashurija me shkonja loqk ka me shum probleme se sa live nese endrat e tua fillojn te shtohen ne seksi dhe je larg besoj qe do te lendosh veten dhe do te humbesh te dashurin pse nese pyt sepse seksi ka prish tan dynjan e te prish edhe ty e mu e gjith rinin tjetr me fal qe te them Te DuA LOQK nuk ka kush qe me muhon dashurin tende nese te them ste dua besoj qe kam genjy veten nese te them te dua e di qe kam ofendu veten tek ti sepse esht ofendim i nje djali qe don nje vajz kur ajo nuk e don por dashurija nuk ka shum fillozofi esht mir me mendu jeten me larg sepse ndarjet ndodhin edhe pas marteses ose pas krijimit familjar po rinija sod po e kqyr bukurin po e kqyr pasurin qdo femer e re po nje ashtu edhe djemt kan fillu me ik nga kosova po detyrohen me mar nusen shum me te keqe se vetja vet te ben letrat e ma von po e paramendojn veten si njerz perendimi e me ndodh ndarje pa problem cili esht mendimi yt ti besosh nje djali qe ndoshta per mare qan per ty apo ti besosh nje djali qe te ben qefin deri sa te arin qellimin e vet nuk kam kqyr bukurin tende sepse bukurija yte esht sod per nesra kuptohet qe nese je vajz me moral te mir me gezon shum por edhe nese ke bukurin kuptohet qe dot gzohem edhe me shum jam shum i kuptushem ne dashuri dhe ne jet besoj qe do te jet ide me e mir me ja len kohes per dashurin ton koha do te verteton kte sa je tek duart e failjes besoj qe je mir deri sa tja falesh zemren nje djali je ne lumturi dhe nuk ke probleme me familje fare kur fillon dashurin e gabuar besoj qe nuk mendon me per familje dashurija te prish me te gjitha me shoqri me familje e me gjith tjetr pse se gjat dashuris fillon nje mos besim e ai mos besim quhet tek ne shqiptaret XHELOZI si mundesh te jesh xheloze ose djemt xheloz kur i thua te duaa e ne fund xhelzon ne te kjo don te thot nuk te beson per at edhe vje xhelozija shum e dua jeten e dua edhe realitetin e ksaj bote sepse mendoj qe do te ndroj kte bot nje dit dhe ne boten tjetr do te sho ata qe kam trathtu ose qe me kan trathtu esht nje e mir kur sho ne xhykim nje vajz qe ka lu me mua ose qe ka tentu te luan me mua duke xhyku i madhi ZOT aty jemi te barabart te njejt nuk ka dallim xhinija si ne kte bot po je femer ke perparsi atje dot xhykohem njejt per kte duke mendu edhe fundin e jetes kam frik te luaj me nje vajz shum her e kam pyt vten pse nuk mundem te dua nje vajz qe me don ajo mua un kam mendu qe nuk di te dashuroj askend por jo ja u dashurova ne ty jam i knaqur qe di te dashuroj nje person te mir me moral me respekt etj nga un ke nje liri te mendosh sa te duash por jo me mendu pak dhe me deshtu ne at gabim mendo veten me mua nxjerja fundi si te del mir apo keq mendo veten me nje tjetr por e ke me leht ta mendosh me dike tjetr sepse kur ta mendosh me tjetr t shkon mendja pak te un ndoshta dhe mundesh me mendosh me mir mos e mendo veten si te jesh ne shtrat me at djal si te jesh ne puthje si te jesh bashk me te sepse nje sen qe nuk e ke ne duar tua deri sa te arish ne at sen ke me vujt ter kohen kur te kesh ne dor besoj qe do te pendohesh pse e more edhe ti mendo ne cilat dua po e vendos zemren tende mos luaj me zemren tende her mendohu her qaj para se tja falsh zemren pastaj me lot ne sy jepja nese ai qesh mos e lsho zemren mbaje ende ne duar tua por sod esht e kot ti besosh rinis jan ber te shkolluar me shum po lexojn poezi dashurije dhe po din te lidhin fjalen e po e vjedh zemren shum leht tu dua pse te dua sepse me ke vjedh zemre me moralin tend dhe me stilin e jetes tende ste vlen bukurija tek un sme intereson jeta yte qka te ka ndodh para se te dashurohem un mos te ndodh e kejqa me tjesh e sigurt nese gjat jetes tende te ka ndodh nje TRATHTI te un ste ndodh kjo esht e pa mundur te pushoj trupin tim ne gjum pa lodh mendjen per ty se si do te vje fundi Mendooooooooo mos Gaboooooooo Mbrapa Teje Do Te endroj shum i lumtur jam kur me trgon histroin tende reale nese te ka ndodh nje trathti e till besoj qe dot tme shkon nje dit apo dy me shum por ajo trathti qe te ka ndodh nuk do te permendet xhat jetes tende shum urej femrat ose djemt qe qdo problem e permendin jeten ose me thjesht gabimin qe ka ndodh me hert kta sende jan qe shihen tek ne jan pika te dobta te njerzimit moralit pa humb shpresat e jetes besoj qe ne jemi shum te mir te menqur jemi edhe puntor por kemi nje tjetr qe esht mbi ne te gjith ku ate smundet te zevencoj askush me mir po ja lem allahut ai din dhe na ndimon pajtohem qdo sen i mir ose i keq qe me vje nga allahu Qdo tetpozje ka nje perpjetze po mvaret tek disa ndodh te jet tepozja e shkurt e perpjetza e gjat pajtohem me gjith Mos me mundo loqk me shum vendos veten tende edhe dashurija esht obligim por me kujdes e jo me shikim te par mu dashuru nese ke zemer dhe mendon qe jeta jetohet me person te gabuar jetoje loqk se pajtohem me ty por besoj qe kta fjal ske mi haru edhe gajt marteses tende un e di qe krejt i dim kta fjal qe po i shkruaj un por nuk kemi mundesi ti mendojm ne momente te kqija qka te she syri ta kerkon zemra qka ta ndin veshi ta kerkon zemra qka ta flet goja ta jek zemra kjo esht jeta e cila ne jetojm mos esht me mir ky esht testi prova qe allahu na provon me te mir me te keqe shum veshtir e kam me te then te dua por ja e ceka edhe me lart te ka par syri im te ka mendu mendja ime po te kerkon zemra ime e qka flet goja ime nuk di sa ka afekt ne dashuri e dashur me fal qe te thash e dashur po kjo esht nje trigim i zemres time qe ka deshir zemra ime te jesh ti e dashura ime te pershendes perzemrsisht te kerkoj falje per lodhjen tende ne letren time referat por isha i merzitur sod e te shkrova kte letr me te trgu qka ndjen zemra ime esht thjesht me kuptu qka mundon nje djal me i fort se hekuri nuk ka nga hekuri esht i nderuar roboti ai nuk ka vdekje jeton me rym por kur ti hargjohet ryma besoj qe deshton edhe ai edhe tek un mundet te ndodh kjo sa jam i fort i perballoj te gjithave te mirave e te kqijave tua dikur besoj lodhem dhe nuk muj perballoj dot por prap ne zemer te mbaj nuk mundem me shpre prap ate qe mendoj ne ty ose ndjej per ty e te iku pa dit arsyjen pse MPuqqqqqqqq shummmmmmm je ma e miraaa pres mendime te mira nga ti jo fjal te kqija pa i mendu shummmmmmmmmmmmmmm me fal ndoshta me keqkupton diqka un ty te kuptoj plotsisht por edhe ti pak duhesh tme kuptosh mua esht e rend mu dashuru ne nje person te gabum e ti per mua je person i gabum e di pse sepse je e dashuruar dhe esht shum keq te them un ty te dua po pasi qe jam i lir dhe edi qe je nje vajz talente me kupton po shprehem me ty beso qe kur shkruaj letr tek ti me duket vetja i sigurt qe sme kupton keq diqka edhe dashurija esht nje smundje kuptohet qe nje person kur smuhet shkon tek mjkeu per sherim e per mua mjke dot jesh ti tme sherosh mos tendo tme largosh nga vetja me nje dit se zemer njeriu jam edhe un pse jam dashuru ne ty kur te fitoj bindjen qe jam gabim dot pendohem me von por tash per tash nuk mundem ti them vetes ndal Jeta qeka prov e jetes qka te she syri ta sjell zoti menjeher ose me vones nuk dihet un kur kam par shoket e mir duke vujt per femra kuptohet ne internet e kam pyt veten a do tme ndodh kjo xhith kam qen i sinqert dhe kam besu qe nuk do tme ndodh kjo mua por me ndodhi e nuk jam i gzuar qe me ndodhi nuk esht ofendim por po ta them me te vertet qe kam gabu qe jam dashuru e te dish gabimin pse e kam ber ose pse ndihem gabimtar vetm pse e pranoj dhe edi qe ty te shkoj nerva kur te them te dua qfardo qe te behet qfardo qe te ndosh un jam ky qe kam shkru kta fjal mos i humb kur do qe zemra yte tme kerkon un jo nuk te them e mbaj fjalen qe e them sepse pe them me zemer dhe kam deshir ta realizoj kte qellim me fal per te gjitha je me e mira deshiroj te kesh jet te lumtur edhe pse ndoshta nuk je me mua nuk don te thot vetm me mua mundesh te kesh jeten e lumutr jeta vazhdon por nje pik ne zemer po mbetak e njejt qenka nese ne mur e fut nje gosht per te vendos nje kalendar kalendarin e jek por ndoshta edhe gozhda jeket por bira mbetet e kjo ndodhi tek un Loti pikon mbi faqe rrokulliset esht aj loti qe dikur rrjedhte nga gezimi por kurr rrjedhte bike edhe neper faqen tende por tani ka mbet i vetmuar erresira e vdekjes e ka mbuluar gjdo nat po vdes nga pak dhimbjen e kam afer se ty te kam larg M Heshtija naten shpirtin ma frikson dhembja zemren ma mundon e di qe ti me don por edhe ti e din s e uen te dua ty Por nuk e di perse ka ren nje mjegull e zez ne shpirtin tim e ne zemren tende e nuk ja falim njeri tjetrit Loti ngadale duke pikuar neper faqen time e len nje shej edhe shkruan nje emer te deshta M edhe do te ruaj ne zemer e shkruan emrin tend e dashur qe e deshti shum edhe q e asnje qast nuk ndaloj se rrjedhuri nga syri Por akoma nuk ka ren ne tok ky lot i vetmis edhe toka do te qan edhe qielli do te mabaj zi kur ta kupton se jeta ime perfundoj per ty do te humbi do te tretem por ti M ne zemren time gjithnje do te mbetesh Pse pregjdodit ne zemer me vret pse po me ndon se ekam let veten flen e me haron kur edi se ti nuk me dashuron endra qe dikur i patam tash si kemi ne si dhurat nga dashuria vetem lot mi len dhe prap me len fajtore ndoshta faj une kam vetem se te thash e jotja jam Melodin kur endigjoj malli me mer per ty e vetmuar zemra ime e shkret nji lajm po e pres para se te vdes nuk dua te jetoj me keto fjalet e tua sime rendon mallku qofsh moj dashuri endrat pse mi more nji kujtim qe male zemren time ma lendove Nuka nate endra pa ty nuk paska drit pate pa me sy nuk ka qjelli yje as hen Kjo jeta ime po don me bet vete A kam faj qe dashurova ne ket bott akam faj qe i degjova rahet e nji zemre akam faj qe takam falur buzen e pa puthur akam faj qe jam munduar jeten ta bej te lumtur po largohm ne ket nate si nji zog me krah te thyer ne ket rug me pikojn lotet ndoshta me skam per tu kthyer TUNGGGG E vetmja je ti per mua Ndoshta une nuk di ket jet ta jetoj Te jetoj por as nuk dua pa ty ta provoj Te lutem mi kthe ndienjat e jetes mos me ler mua ne prag te vdekjes Mi kthe enderrat fytyra jote enderrat mi zgjat por ti realizoj nuk kam fat te lutem eja e mos u vona Me asnje tejeter mos shko Ne dashurin time ti jeton edhe askush tjeter mos u mashtro E vetmja je ti qe me mban gjall ne ket bot E vetmja je ti q e me sjell gezim Deri me sod pa ty vdekija gjendet ne dhomen time Te lutem e dashur eja e shpetom e vetmija je ti qe me jep shpres te jetoj e vetmja je ti qe une dashuroj gjdo gje qe une shoh me duket pa vler edhe kjo jet pa ty me esht ber tmerr Labi gjithmon ne vetmi pa ty M Tung tung te pershendes pa te pa nuk dua te vdes Me respekt nder dhe dashuri shkruaj kete letere qete injoroj nje keqkuptim qe ndoshta edhe nuk ekziston fare mes nesh Kete letere e shkruaj ne nje moment shumte veshtire ne nje qast kur me se shumti po mendoj per ty kjo eshte nje gje e cila fle ne ndenjat e mia e jo nje deshire e thjeshte dhe e kaluar Mos te brengos ndonje flaje e shkruar nga une se jemi pare apo te kam pare ndojehere Ndoshta jemipare por ne boten e endrrave te mia ndoshta Edhe pse ndoshta fare nuk njihemi ne zemer ndjej nje dashuri si te njihemi qysh para eres sone Eshte e vertete se vetem njehere ne jete dashurohet e qe te dashurohet nje here ne jete duhet te gjindet edashuria e verteet Ndoshta nje dashuri te tille e ke para syve e nuk je duke e pare Ndoshta nuk do te shohe kurre ndoshta nuk do te takohemi kurre ne jete por ta dishe se ne zemren time do te mbetesh simbol i nje dashurie te endrrave te mia e ne anen tjeter do te jem krenar qe se paku nje here ne jete nje dore e embel me ka shkruar njeleter te bukur te shkurte por per mua me nje kuptim te rendesishem qe mes nesh mbeti prap je miqesi per te mos u shuar kurre E kete un e emrova me fjalet e zemres sime DASHURI E PAREALIZUAR POR MIQESI E PAMBARUAR'' Nje dite kur te mendosh per mua atehere dote jete vone atehere nuk do te jem me ne kete bote nje dite te zeze e te mallkuar edhe une do te vdes e do te me mbuloj dheu i zi por nuke dua vdekjen ne vetmi vdekja do te ishta e mireseardhur nese vdes mbi ty dhe nese dora jote mi mbyll keta sy por syte e mi nuk do te mbyllen edhe pas vdekjes ata do te mbesin te hapur me mall qe nuk munden dher nuk ua dhe mundesine me te pa Ndoshta atehere do te pendohesh por kot se plaget nuklahen me lot Do ta le nje amanet te mbetet ne histori mbi varrin tim le te shkruaj se te kam dashur vetem TY e ti atehere valle qdo te besh A do te festosh qe ja arrite te vrasesh nje zemere pa meshire Edhe kur te jesh ne gjum do te degjosh nje ze duke te thene E MALLKUAR'' varrose zemren qe te deshti shume E une une une do te qaj do te vazhdoj te qaj do te derdhi lot per jete derisa toka te behet det atehere do ta kuptoje gjith bota se ta kam dashur me te vertete Kur ta lexosh kete leter mos te beje te ndihesh fajtore e as te ndihesh krenare Le te beje kjo leter te kuptosh te verteten qe e tregon ndoshta kam gabuardhe jam dashuruar ne nje emer i cili ka hasur rastesisht ne zemren time si nje udhetar i rruges se humbur nese keshtu ka qene doren per te shkruar nuk do ta ndale KURR por te lutem me gjithe zemer ME FAL ME FAL ME FAL HERE ME FAL Pse heret ne mengjes zgjona nga gjumi ndij zerin tend te leht ndij fjalet e tua qe nje kohe me benin te Lumtur Kur tash ka kaluar nje kohe e gjate kur ti me lajm dhe vajton Pse tash kur ti e din se eshte shume vone Kur ti e din se sa shum jam munduar qe te mos vjen deri tek mbarimi Pse tash zmra me thot qe vetem ti je per mua kur gjdo gje ka mbaruar Nje dite do te dal dhe te them me sy se nuk te kam me ne mednje edhe pse zemra me rreh vetem kur ti me lajm Te lutem kemi qen kemi pas ate qfare kemi dashte Por tash eshte shum vone gjdo gje ka mbaru gjdo te mire te uroj nga Zemra ime besoj qe ajo te bej te lumtur por edhe pse e shof se as ti nuk mund te behesh i lumtur nuk e merituam po te shkruaj me lote ne sy bashkshorti im i dashur shume te deshta edhe djalin ta dhurova qdo gje ti dhash a tash mbas vite martese ti me tradhtove u takuam ne nje qytet te ndryshem punuam bashk muaj ishim te pandare edhe nata ishte e jona edhe fundi jone ishte martesa a mbas nje viti djali na u be e pagezuam me emrin betim ishim te lumtur qdo gje ishte e jona ditet ishin aq te lumtura e tash mbas kater vite ti me thua se duhet te me kuptosh per qka te te kuptoj ti me shikon e nuk e din se si tja fillon por fillon e fshan e me drejtohesh me keto fjale me fale se te kam tradhtu para dy vite me nje vajze dhe une isha ai i pari i saj qe kam flejte me te e tash ajo me thote se duhet ta marr per grua te dyte o zot ndalem per nje moment e me duket se krejt shtepia me ra mbi koke o zot qka te bera qe me mallkove me lote ne sy po te them si mujte a thua ku e ke ajo dashuria jote ndaj meje e ndaj djalit qka ti them une djalit mos me thuaj se nuk ndahem nga ti se ju jeni qdo gje ne jeten time jo jo tash eshte vone qdo gje une e betimi do jetojm edhe pa ty po mos harro po kur do te rritet e do ta kupton per veprimet e tua nuk ma merr mendja se do ta fal kurre kurre shume na ke lendu shume po ta dish se na ke humbe per tere jeten dhe e di se do ta shkatrosh jeten e di se lotet e djalit dhe te mi nuk do te lejon te jetosh ne qetesi dhe te luse mos u kthe mos Gjithqka mbeti vetem kujtim Dashuruam Jetuam Per njeri-tjetrin njeri-tjetrin Egzistuam dhe ishim te lumtur Te dashuruar enderronim shpresonim dhe i besonim dashuris son Ishte gjithqka e imja Ishe arsya e egzistimit tim dhe kuptimi i jetes Isha gjithqka per ty gjithqka qe ti deshe Por ne nje qast rruga jon u ndal Une e ti shkuam ne rrug te ndryshme pse nuk e di ndoshta e di ndoshta ti e din Por tani nuk eshte me rendesi E patem dashurin dhe e humbem Ishim te rinje qe te dinim ta ruajm dashuria jone tani eshte vetem kujtim Kujtim eshte edhe koha e loteve dhe e vuajtjes pas ndarjes Gjithqka e imja dhe gjithqka e jotja eshte kujtim Edhe une edhe ti tani tashuri te tjera Por e them pa deshmitar-pas teje kurr askush nuk eshte dhe nuk do te jet arsye e egzistimit tim Sepse kurr askush nuk do ta kthej shkqelqimin ne bar shkelqimi im eshte shuar mati OH DASHURI kur e shoh te dashurin se pas tjerav shkon e mua me len thuaj se me harron ulem ne nje kende dhe vetem e shikoj dhe e pyese veten nese ende me don OH e mjera pse e lejoj oh e shkreta pse jetoj e nuk vdes per menje here se i dashuri te me ler Por i dashuri im krenohet kur me shef se vuaj vetem me veshtron si te jem e huaj Por nje dite do ta thrras e tja them disa fjal po ku e ke besen mor djal tradhtar ec e mendohet me shikon e kujtohet ah qka kam ber un i mjeri me mir pika te me bjen e te vdese per menje here se e dashura ime te me len PO TE LUTEM E DASHUR PO TE BI NE GJUNJ MOS ME LE VETEM SE TE DUA SHUM DO TE MI FALESH GABIMET DHE NUK DO TE NDAHEM KURR Ka Kaluar Koh E Gjat Qe Nuk T Kam Pa Vetem Zoti Mu Ta Di Malli Sa M Ka Mar Qpo M Dridhet Mua Kjo Zem r E Mjer A Mun Te Jem Mori Vash Bashk Veq Edhe Nje Her Un E Ti Kur Ni Dit Do Ti Them Lamtumir Kesaj Bote Dije Mir Se Mu M Ka Vra Bukurija Jote O Jo Kur Une T Vdes Mos Vajto Mbi Varr Se Mjaft Zemren Ma Lendove O Sa Isha Gjall Une E Ti P r Dashuri Ndoshta Ti Ndo Nje Her Do T Vishe Te Un Por Ather Do T Jet Von Shum Duke T Pritur Me Lot N Sy Mua M Shkoj Kjo Rini Ti Buzeqesh E Gezohu Kur T M Mbulon Dheu I Zi Shum Ma Mir Do Te Isha Pa Dy Syt N Ball Se Si Meta Tash Pa Ty As Vdekur As Gjall Sikur Te Mundem Edhe Nj Her T Jem Bashk Me Ty E Ti Mbushi Lote Gezimi Niher Kta Dy Sy edhe dielli sot me behet se rrezaton me fuqishem se herave tjera nuk e disi eshte ne te vertet por se paku ashtu me duket mua E une qendroj aty pran rruges ku kalonim ne dy Jo per tjeter por ashtu me pate mesur Dhe tash kush eshte fajtor se vetes ja mbollem nje dashuri per te mos u bashkuar asnjhere ti me deshte dhe une kohe pas kohe te pata dashur po tash s eshte me si dikur Eshte e vetrtet se ndjej mungesen tende thell ne shpirtin tim por dije se ti nuk ishe ajo qe duhej te jete pran meje edhe ne castet me te veshtira E di se te humba por E ndegjoj ende zerin tend duke me ftuar ne krahrorin tend se e dije se une te dua por tash te lutem te pakten me le te qete Ajo dite ishte me e bukur per ne por ishte edhe takimi yne i fundit Shkove pa me pershendetur ike ne qetesi pa me thene te pakten arsyjet e asaj ikje misterioze Une as sot nuk po kuptoj pse nuk u kthen pergjigje letrave te mija Eshte e mundur valle pas gjith asaj dashurie te me lesh thjesht ashtu pa me treguar as nje fjale Po te luten edhe une kam jeten time edhe une di te dashuroj di ti qendroj fjales qe ja jap dikujt te kujtohet valle kur me thoje se une jam vajza e jetes tende me pate thene se ti nuk do largohesh asnjehere nga zemra ime Ndoshta por te lutem kur ti me largohesh a eshte e mundur qe une te te mbaj ne zemer Thuama te lutem e meriton valle Nuk eshte e vertet ti shkove me nje tjeter dikur vetem e imja pate qene Dua te te tregoj se kam shkyr cdo faqe ku i kam shenuar ditet me ty kam harruar cdo shprehje tende cdo gje qe me rreshqet mendjen tek ti eshte e shkateruar Keto vepra te mia jane si rezultat i fjaleve te tua Andaj dua te te them se keto jane edhe rreshtat e fundit qe per ty po i shkruaj LAMTUMIRE Vuajtje dhe merzi lot e vetem lot e kujtoj e dashur ndarjen sikur sot e kujtoj ate dite diten e veshtire kur me thae zemer mua Lamtumire kur ne syte e mi loti te me pikoj dije se ne zemren tende me nuk ekzistoj ne qastin e fundit kur vdekja ka ardhe do te pres e dashur me fustan te bardhe nese une per ty ne rini e dhash jeten do te me mbetet mbrese qe se kuptova te verteten do te dua shume edhe ne ate bote sdo te jem i lumtur por do te qaj me lote do te vuaj me zemer edhe ahiret se bota tjeter te gjitheve do na pret ese e kupton nje dite vuajtjen qe kisha per ty do te kuptosh se te kam dashur dhe te dua perseri te dua te thash nga zemra askush te mos na ndaje tani pa ty une mbeta me lot ne sy te qaje dhe zemren ta dhurova per ty nuk mu dhimb fare sepse te deshta shum se ishe nje femer Qe une U' menda Fare per ty per ty jetova zemren ne zjarr e hodha por ti me ike pa meshire duke te kerkuar kurr nuk u lodha nje lot per ty me mbeti ne zemren time kujtim per ty shpirti me treti ku je o shpirti im Per ty per mua Dashuria dhimbje dhimbje e pafund dhimbje pa sherim Dhimbja eh e pashprese pagezim mohim I se vertetes sa keq E verteta mashtrim mashtrim I kohes i bukurise shpirterore Bukuria shpirterore dicka e pakthim gezo momentin kete duhet ta dime Harro se cke kaluar mundesh mendo per te tanishme Harro diten e djeshme dite e re vjen neser e bukur por ndoshta e veshtire Mendo veshtersine dhe asnjehere te rehatshmen se eshte me mire Me mire te harrosh eh te shkuaren se e ardhmja ka vertet miresine Te dua vertet por nuk e di cfaredua heshtjen apo largesine tende Jo jo te dyja kane kuptim per mua dhe jane domethense Edhe pse veshtire dhe ndonjehere dhe rende me vjen mendoj Nje dite do kthehesh dhe pran meje ti vjen po po jam e bindur per kete A NUK G ZOHESH Q DIKUSH T DON Q ndroj ne nje kend te dhomes sime vajzerore e shoqruar me nje rremuj paraftyrimesh per qenien time duke shkruar diqka jo per te frymzuar veten por per ta ruajtur personaliterin tim si njeri Vetmia sikur ka krijuar fole ne dhomen time Trupin ma ka pushtuar pikllimi Per mu nuk eshte me rendesi te fle me ty dhe te me behesh vetem dashnor por un dua te depertoj thell ne shpirtin tend e te njoh si njeri I nderuari im un smund te shendrrohem ne ZAN per te me dashuruar ti por un mund ti dhuroj te gjitha ato qe i kam si qenie ndersa nga vit kerkoj vetem mirkuptim edeh dashuri Fundi fundit miqesi A nuk gezohesh qe dikush te don Mbaje mend un jam ajo qe jam dhe ajo do te mbetem deri ne fund te jetes Do te vij pas teje deri en fund te botes Po ste gjeta do te pres deri sa te vdes e kur te vij ai moment do te therras emrin tend per te fundmen here te dua Mos mendo se nuk te du kete ti e ke kuptu pse me behesh qe sme don qka ka ndodh qe po me tradhton disadit me the se me don keto fjal kujt ja dhuron qka skam un qe ka ajo tjetra pse me bere disa dit per vete e tasht me e tasht me le te vuaj ne vetmi ndoshta ke gjet tjeter dashuri por nje duhesh ta dish se un te kam dasht dhe do te dua gjithmon se ti je i imi per gjithmon dhe tjeter njeri nuk do te futet ne zemeren time per veq teje qe me le ne vuajtje dhe ne mendime te duaaaaa shum nga RINA Sa t'kom dasht qka ta merr mendja kush mundet me dit vetem qeni dajes ne mesnat me mu qe ka prit sa kom mendu sa kom kajt per ty vetem qeni qe nuk mujke me fol e ma bojke me sy sa te thash te dua ti nuk me besove le si me kalbe mua po qenin e dajs e shkatrrove e moj e dashur qdo dashuri e ka venin mirpo jo me myt nje person e me ja vra qenin tash qe ne fund vendosa me te ore dreq une po kaj e qenit po i vjen keq tung qika mir te koft udha mbar nese gjykohesh ndojher mos mendo se ki mu liru se qenin e kam deshmitar Plag Dashurie Fryn sot era dhe kaloj faqe p rpara n ditarin tim Syt m shkojn rembimthi tek emri yt P rs ri faqja e ditarit u nd rrua aq shpejt sa nuk e pash m emrin t nd sikur ai t mos kish ekzistuar kurr Por ti ekziston po ti ekziston bashk me historin ton pavar sisht q as un dhe as ti nuk e dim se b jm apo nuk dim se po b het me ne Pa e kuptuar apo pa dashur isha zhytur n shtjell n e syve t tu dhe kisha humbur n universin brenda tyre pa mundur aspak q prej andej t dal Si ndodhi Pse ndodhi Pa e kuptuar krejt papritur ti fillove t beheshe vet persekutimi nj persekutim i pambaruar Net t b h shin t gjata kur nuk te shihja zemra m rrihte fort kur t mendoja rrug t dukeshin bosh po krejt bosh pa ty Tani dua t pyes veten kam qen un p r ty Kam frik se shoh t dalin para dy alternativa Dashuri e past r apo loj interesante Mendoj p r to dhe m ther n zem r Po filloj t qaj Ndoshta sdo arrij kurr ti sqaroj vetes se jan k to aste magjike q sot me duken si skenat e nj filmi t vjet r do gj m b n t t kujtoj dhe k t e urrej Pra urrej koh n q m sjell k to kujtime sepse vuaj Dhe un u lodha s vuajturi Vuaja kur m thoje fjal t bukura dhe tani vuaj q nuk m thua asnje fjale Kaloj koh me shikimin e tretur nga rruga duke pritur nj telefonat sigurisht telefonaten t nde Vuaj vetmin dhe p rpiqem ti jap shum kurajo vetes S'guxoj t mendoj se t kam humbur Dit t t rheqin zvarr nj ra tjetr n dhe kalojn p r nj moment para dhimbjes dhe pastaj zhduken n skutat e kohes Dikush po qesh Sa deshir kam t qesh edhe un t ndihem i lumtur sepse kam dit qe vet m qaj dhe qaj duke shkat rruar veten Mos ndoshta e dija qe s'do t m doje kurr ashtu sepse njeriu vet m nj her dashuron n jet dhe ti me siguri s'm kishe dhuruar dashurin e madhe Ti flisje shum por un s'e besoja Ti e le do gj n heshtje Pse Apo mos vall isha un ai q nuk e vija re Apo mos isha un ai q k rkonte k t heshtje p r ne t dy Oh un s'di m asgj s'kuptoj m asgj Mua q dua t harroj veten m rritet pa pushim d shira te eci mbi lotet e mi t shkel mbi dhimbjen time per ty Po sht kjo q m b n t shoh nga telefoni i heshtur Ndoshta do t b ja mir t shetisja dhe t takoja dike q t m dashuronte por jam i bindur q kjo per mua s'ka asnj r nd si Un t dua vet m ty me gjith dhimbjen q po m jep Ka ndodhur q ka r n telefoni kam ngritur receptorin por asgj Thuaj q je ti se vet m ti k mb ngulje dhe ti e di se une k naqem me at pak q m jep nga vetja jote Po dal Kjo zile s'do t bjer dhe p r shum e shum koh edhe n se do t bjer un s'do dua t jem k tu do t marr arratin q kahjen nuk e di as vet si duhet te jetojm kurr jeta na shkatron si esht kjo dashuri kur ti nuk me don PSE me tradhtove PSE me lendove PSE nuk me tregove se nje tjeter vajz e dashurove PSE PSE O prej hotmailit o kur ti leshova syt e kur ta pash o paswordin e thyt e O kur ta pash o paswordin e thyte o krejt follderat o i kam dillite O krejt follderat o i kam dilit e ti kam sakatu duhet windowsin o me restartu O kur te qel o e-mailin tim o mos e gjuj o ne recycle bin Mos e gjuj o si paq hater zemra jem osht Pentium Pse moj qike ti po me ik mu e-mail te ri paske qel ne yahoo Mos kujto un ty qe te lus se mem mu mush menja ta fus ni virus Mos um dalesh ti ne MSN t'qes pi rrjetit se jam hacker A rrihet pafaj sia far faji ka Leonora Faj ka Adelina Q e l shoi nga dora U shajt n edhe me nona Feridja edhe Mona Po qan kjo Zanfina medet pse i shtina Feridja kish pas thon k to trija jan Amazone P r fyti ma kap n ik n P r nder desh e mbyt n Bravo i qoft Adelin s Ia zbardhi ftyr n Prishtin s Leonora k rkon drejt si Mon n n'burg e paskan shti Adelina n Suedi ka shku Prej Stokholmit fjal ka qu Mos m'pytni shum p r seri se kur sjell un sjell bre njeri A rrihet pafajesia Ku mbet policia Shyqyr qe ekziston mjekesia Se po me u bo hor shqiptaria Leonora ne spital po sherohet Adelina midis Suedise po argetohet Zanfina pesh po qohet e me za po Lavdohet Po thot tash edhe Luan Krasniqi me Frigohet Kush ka pa e kush ka ndi Ish ba nje e madhe marri Dy yje te estrades tone Ishin rreh e sha me none Le qe rre e sha me nona Po edhe nonat aty me qellu Grusht njana tjetres i kane qepu Mule ne spital me i qu Adelina cka na kish bo Hajt tha se po shkoj ne Oslo E lajmerona prej atjehit E e kallxoj punen e djeshit Leonora ne shtrat hala Po thot ka me u ba bela Ketyne me ia fale une kurren e kurres Kam me i kalle bre bijat e kurves Keshtu pra na u bo skandali Edhe kerkush s'mund e ndali Kur cojne krye kengetaret tona Estrades tone iu kajt nona C'thot ajo e rahur e gjor Mbret resh pa kuror Faqe jerrur lesh l shuar shpirt e zem r p rv luar Gjysm e vdekur o kosovar Leo Nor s mos ja b ni varr Ruaji Nor se ti e di E ke exhelin n Suedi ANALIZA KIMIKE E GRUAS ELEMENTI GRUAJA SIMBOLI GR ZBULOI ADAMI PESHA ATOMIKE optimale kg ndryshon Prej kg ELEMENTI MUND TE GJENDET m s shumti n pjes m urbane P RB RJA FIZIKE Sip rfaqja e ngjyrosur m se shpeshti e lyer me preparate kozmetike Shkrihet n se veprohet me t n m nyre t duhur E idh t n se e p rdor personi i gabuar Elementi v shtir gjindet n gjendje virgj rore B rtet n se b het shtypje n vendin e caktuar P RB RJA KIMIKE Leht bashk dyzohet me ari argjend Dhe me metalet tjera fisnike si dhe me gur te qmuesh m si diamantet dhe gjevahir t tjer Absorbon sasi t m dha t materialeve t shtrenjta Mund t eksplodoj p rnj her n se nuk e paralajmroni dhe pa kurrfar arsye shp rthen Nuk shkrihet n uj por aktivitetet ju rriten n se mbushet me alkohol sht elementi me efikas q sh rben p r zvoglimin e sasis s parave q njeriu ka zbuluar P RDORIMI M I SHPESHT Para se gjithash si zbukurim posaq risht n automobila luksoz Medikament shum i mir p r relaksim Send shum efikas p r larje pastrim t sht pis DUKURIT TJERA Skuqet kur te takohet pa ambalazh Zverdhet kur vendoset af r ndonj elementi m i mir i t njejt s grup RREZIQET Element shum i rreziksh m p rveq n dor t specialistave fakersave sht ilegale t posedohet me shum se nj gr edhe pse mundet t posedohen edhe m shum me kusht q t mbahen ne lokacione te ndryshme P S Gruaja sht sikur vendi ne teat r apo n kino m t mirat gjithmon jan t z na Shkurtesa e elementit me siguri se keni nd gjuar deri tani ok Besoj se zbulimi i k tij elementi kimik do t ju p lqej Verzioni i internetit prej nje Shpati O prej hotmailit o kur ti leshova syt e kur ta pash o paswordin e thyt O kur ta pash o paswordin e thyt o krejt follderat o i kam dillit O krejt follderat o i kam dilit e ti kam sakatu duhet windowsin o me ristartu E-mailn tem o a e ke lexu O kur te qel o e-mailin tim o mos e gjuj o ne recycle bin Mos e gjuj o si paq hater zemra jem osht Pentium Pse moj qike ti po me ik mu e-mail te ri paske qel ne yahoo Mos kujto un ty qe te lus se mem mu mush menja ta fus ni virus Mos um dalesh ti ne MSN t'qes pi rrjetit se jam hacker K nga e Qazim Hajdarit A DUHET TA KUPTOJM SEKSIN SI KULTUR TANI ESHTE NEVOJA ME TEPER SE KURR TANI ESHTE RASTI TI TREGOJM BOTES SA E DON SEKSIN POPULLI I KOSOVES PER SHQIPTARET ESHTE PRIORITET TA KEN AFER VETEM GRUAN E VET POR KJO I KA DISA PERJASHTIME SE KA DISA NJEREZ QE JETOJN PER T'SHTIME JA P SH NJE SHOK I IMI QAZIM HAJDARI SHKON ME GRA TE TJERA KURE TI QOHET K AI ESHTE I QUDITESHEM NE JET I PREFERON KEMBET QE RRUHEN ME ZHILET NJE HER TE POSHT DY HER PERPJET E MARTUAN KURE ISHTE I RI PA DASHURI ME NJE FEMER QE ISHTE ENDE FEMIJ ME TU AFRUAR DITA E MARTESES QAZIM HAJDARI I DHA DETYR VETES I SHTRIR NE MES KREVETIT MENDONTE NE HUMBJEN E VIRGJINITETIT E PRISTE NJE PUN SHUM E MADHE ISHTE I RI PER PUNEN E GRAVE KURE I ERDHI MOMENTI KRITIK DY HER I THA BABA QAZIM BIR MOS IK MOS MA KORIT FTYREN BIR NUK KIJ PSE MU TUT NUSJA ESHTE E SHTRIR DHE QAZIM HAJDARI SI TRIM SHQIPTARI E QELI DEREN E NUSES I PARI AJO QENDRONTE E ULUR NE SHTRAT E PRISTE QAZIMIN QE E KISHTE FAT ME PIK TE ZORIT QAZIMI PO KESH KISHE SI PAHIRI JA NISI MU DESH DESHU MOJ NUSE MOS T'KOFT I ZI MOTI PO DU ME T'PA QYSH T'KA FAL ZOTI POR SA E PA NUSEN CULLAK E TE SHTRIR QAZIMI JA NISI ME U DRIDH KISHTE ARDHUR QASTI I VESHTIR ISHTE KOHA SI DUKET ME JA NIS PER ME JA THON DO FJAL TE DASHNIS JA NISI QAZA ME FILOZOFU LANG PEJ GOJE TU I SHKU ZEMRAT PO NA NGJITEN SI DY BAGLA T'NXEHTA UNE NUK KAM ME U C'KAP PER SA TE ESHTE JETA UNE LLOKUM E TI SHEQER JENA T'RI E JEM PA SHERR KURE JA NISEN ME T'VERTET QAZIMI SHKOJ NE TJETREN JET NJE KNAQESI FANTASTIKE I VINTE NGA POZITA KLASIKE KURE I ERDH DAKIKI ME KRY QAAZIMI NUK PA ME SEN ME SY PO DU ME BITIS PO DU ME BITIS BERTITKE AJ ME ZA SI T'FMIS CKA PO DON ME T'BLE OJ GRU MOS TA NIN TREGON VETEM MU OO POM SILLET BE KREJT TAVANI PO LEZET POM VJEN MAS M'MRAMI PREJ SIKLETIT PREJ MARAKUT DON ME M'RA KREJT LESHI I BARKUT OOO A KA PAK UJE BUNARI MU TER GOJA E MU KALL K PASHA KRYT E HALLES RAZ LEZET MA T'MADH UNE SKAM ME PASE PO I THOT NUSJA LUM QAZIMI SI N'LOQK T'ZEMRES PARE M'HINI QAZO BIREN MOS MA HUQ SE MI QITE DY SYT DUQ NGA KJO NAT E PA HARRUAR QAZIMI SHUM KA NDRYSHUAR E KA QEL NJE FIRM BIZNISI I SHKOJN N'ZYRE MISS PASE MISSI PER PARE NUK HJEK SE KA BOLL RRNOFT QAZIMI PETROL HERA E PARE Eshte hera e pare per ty Kur perkulesh prapa dhe shtrihesh me kurriz nisin muskujt e tu te tendosen Ti e le ate te prese pak duke nxjerre nje justifikim te keq por ai nuk pranon te largohet pasi te eshte afruar nje here Ai te pyet nese je nervozuar dhe ti tund koken guximshem Ai ka shume me teper pervoje por eshte hera e pare qe gishterinjte e tij shkojne ne vendin e duhur Ai fut veglen e tij brenda tek ty dhe trupi yt dridhet i teri tendoset por ai eshte i kujdesshem si cfare te kishte premtuar se do te ishte Ai te sheh thelle ne sy dhe te thote te kesh besim ne te ai e ka bere kete pune shume here Buzeqeshja e tij te ben te lirohesh dhe ti i hap vend me teper qe ai te fuse me lehte veglen e tij tek ty Ti nisen t'i lutesh Zotit qe ai te mbaroje pune sa me shpejt por ai merr kohen qe i nevojitet per te te shkaktuar sa me pak dhimbje te jete e mundur Kur ai meshon pak me fort ti ndjen nje kercitje brenda teje nis te te dhembe perbrenda sikur dicka te te kishte therur dhe ti ndjen gjakun i cili dalengadale nis te rrjedhe Ai te shikon i shqetesuar dhe te pyet nese te dhemb shume Syte e tu jane te mbushur me lote por ti tund koken ne shenje pohimi qe ai te vazhdoje Ai fut e nxjerr veglen e tij me mjeshteri por ti je mpire krejt nga dhimbja dhe nuk e ndjen me ate tek leviz brenda teje Mbas disa minutash dhimbjeje te tmerrshme ti ndjen se si dicka thyhet brenda teje dhe ai e nxjerr jashte ate Tani ti shtrihesh lirshem te eshte bere qejfi qe kjo pune u krye Ai te shikon ne sy e te buzeqesh perzemersisht dhe te thote se per te ishte pervoja me e vecante dhe me e vyeshme qe ke perjetuar ndonjehere Ti i buzeqesh dhe e falenderon dentistin Kjo ishte pra hera e pare qe hoqe nje dhemb hahahahahahhahahahahahahahahahahahahahah RRUget tona u ndan Shkepus nje cope flete nga ditari i kujtimeve te mia per ty qe embaj s akoeh brenda shpirtit tim Dikur ishe imazhi im buzeqeshja ime ishe bota krejt Po sot cka ke mbet thjesht nje enderr e keqe qe kam frike ta enderoj se dyti Kush u be sebep Ti vete u bere sebep pe rshkaterimin tone edhe sot ti jeton em iluzione Sa here ta perseriss ka mbaruar mes nesh ti prap enderron shkon eme kthehesh sikur don ti jojo anuk ekupton qe mes nesh ka vdekur ndjenja os em emire te them besimi ti ske pse me afrohesh ndoshta kam bere gabim te madh qe te largova ndoshta do te kthehem prap sepse une akoma te dashuroj dhe pse mundohem zemren tim ta mbushi me urrejtje duke menduar shkakun ps eu ndam por prap kur me afrohesh me flet mi rifreskon krejt kujtimet evjetra me rende eshte kur flasim ne lidhje me dashurite ereja qe kemi krijuar nderkohe qe duhemi dhe nuk zgjatet me dora per te hedhur perqafimin si nje hap pe rnje rifillim te ri apo thjesht s edikur i perkisnim njeri tjetrit ska rendesi shpeshhere kam qare pa skraheve te tu sie dhe kam pare syte etu te mbushur me lot kur te tregoja per te dashurin tim enjejte ishte pe rmua dhe kur me tregoje dashurin ere tennden dhe ps eme nje buzeqeshje me ironi prap ekaloja muhabetin si mos kishte problem Nuk dua me puthjet etua me vret kur jam prane teje me vret kujtimi jon me vret etashmja qe kaq afer jemi kaq shpesh shihemi dhe si te mos kishim egzistuar kurre efshehim dashurin tone duke ecopetuar ate ne kerkim te nje dashurie te re q eeshte vec nje iluzion per shikimin ton Jojo sdo mundesh ti a s une te jemi te qete perderisa akoma ne nje stol ulemi akoma embel i buzeqeshim njeri tjetrit akoma jetojme me hallin enjeri tjetrit akoma sja lejojme lirine per te dashuruar dike tjeter os etashme jemi dhen efizikisht diku tjeter dhe rende na duket rikthimi serish ehh e mendon edhe ti kete shpesh here te degjoj kur thua si dihet ndoshta je fati im ndoshta deri diku do zgjase keshtu ec errezohu per ne dhe nje dite do ja falim njeri tjetrit te gjitha dhe do fillojme dashurin nga epara ndoshta Ku i dihet por aja ben nje pyetje vetes ai thua vetes se dhe dikush tjeter ka zemer amendon se duhet te vrasim te tjeret si ne vrame njeri tjetrin Jojo shpirt mos pretendo me gjate hapat tone dita dites po largohen tie shikon vete puthjet mes nesh kan shterur besimi gjithashtu nuk jemi me si me pare pothuajse nuk shihemi me rralle degjohemi ndonjehere kur nostalgjia na kaplon mua ose ty kercasim njeri tjetrit tel thjesht s aper te degjuar zerin edhe pse fjalet etua tringellojne akoma te ngrohta ndonjehere dh ete miat por eke ven re kushedi ne to ska me fjale shpirti ku je zemra ime apo shpirti im shpeshhere rendon heshtja ne tel ti pret pergjigje mua me pelqen te degjoj sa embel me flet por me mir jo sepse trazohet plaga evjeter ne si perkasim me njeri tjetrit ne jemi dy te huaj tashme mevjen mir eper ty nes edo mundesh te gjesh vetveten sinqerisht me vjen mire une ekam kaluar tashme ate fazen e merzize kur te humba kur shpirtin ma trazove qava shume vujtja me dukej se me merrte shpirtin por jojo jetova zemra u ftof si akulli fillove te me mbetesh thjesht nje kujtim dhe pse here here kur et kujtoj buzeqeshi lehte me veten dhe duke shikuar me koken lart kafshoj buzen time dhe futem ne ate bote ku bashke shuem dite te mrekullueshme kaluam ndonjehere befas me ka ndodhur te pershperis emrin tend e nga turpi kam ulur koken dhe si per shfajesim i jam hedhur tjetrit ne perqafim ahh ate s edua me kam then thjesht s edi si me erhdi ne mend ne fakt kujtimi yt sme linte te qete ehh keto jan thjehst kujtime ndoshta kur et behem nene nuk do mendoj me ne ty te pakten keshtu besoj une sdo jete me evlefshme me kuedi un ndoshta kam gabuar qe ta ktheva shpinen po me fal smunda te duroj me dhimbjet e shpirtit e tani te lutem me fal em elejo te harroj mos mu afro qendro s ame larg meje cdo gje do ta fshij nuk do me gjesh a ste ajo adrese evjeter as ne ate numer tel as me ne qytetin tone sdo me shohesh me te ato rruge ku bashke ecem ne perqafim as ne lokalet ku uleshim dhe pinim ndonje gje pe rte kaluar qastet tona romantike as ne puthjet eshthurura q ebenim rugices per ne shtepi as ne udhetimet egegjata kue xstra udhetonim aq shume vetem te kishim kohe per njeri tjetrin ti sdo me gjesh me as ne shtepin tende kur vija dhe fshihesha eti em kerkoje edija q ejam aty por me kerkoje me kerkoje dhe kur me gjeje me merrje ne krahe dhe me mbytje me puthje kishim mall edhe pse bashke gjithmon rrinim nuk do me gjesh me mbremjeve eveshur si princeshe per te dalur ne ndonje restorant ku ti te krenoheshe me princeshen tende nuk do me kesh as ne marrezite emia q ebeja se edija se ti i adhuron gjestet emija sdo em gjesh ne asnje ledhatim si me pare as ne gjume kur te kthehesh nuk do gjesh aromen time fytyren time trupin tim nuk do ngrihesh me naten te me shikosh si dikur q eme thoje te sodis s abukur flen ne fakt dhe une shpesh ebeja nje gje te tille me dukeshe si nje pric eh s ahere i thoja vetes sa te mir eke ab eI madhi ZOT kte djale apo thjesht me dukej mua por s edi per syte emi ishe bota krejtte pastaj te merrja ne krahet emni eashtu te perqafuar na gjente mengjesi i dashuri im a s uen sdo te pres me cdo dite me ty ishte mrekulli se di pse aq shuem u deshtem se di pse kishim mall dhe kur prane njeri tjetrit ishim ahh kujtime jan keto sa shuem jan sa q ekjo nate gjithe naten nuk mundet ti mbarojme perfundimisht dashuria ime lexoi keto fjale ndoshta skam ditur me i lidhur por dua te them se aaty jemi ne si do te jete eardhmja jone eshte vetem nje Kam shuem pe rte shkruar por pa dashur ty te lendoj as veten jo po embylli ketu me shprese se ZOTI do te na ndihmoje te dyve pe rte gjetur rruget tona momantalisht lidhja jone ska asnje shprese por jeta eshte egjate Si dihet kurre Te pershendes dhe te uroj naten emire pasi lotet spo me lejojne me te vazhdoj te lutem kujdesu pe rveten rendesi ka te jemi mire ZOTI qofte me ty Per Ixxxxxx nga ARJELA NE ISHIM BOTA ENJERI TJETRIT ETASHME RRUGET TON AU NDAN PA THEN LAMTUMIRE DT ora m embremjes T pres sh dik q nuk vjen n di ka t vdekur t besosh t k ndosh p r nj njeri q s't d gjon ja do t thot t dashurosh Ti je ajri q un thith e p r aj r kam nevoj Ti je drit e syve t mi pa te cil n s'mund t jetoj por mbi t gjitha je ajo q un dashuroj Jam duke menduar shtrire ne krevet me te pas ty afer te kisha ngrene krejt Buzet e mija shume jan merzit nje puthje prej teje jane duke e prit Nuk kam frike nga vdekja po nga dhimbja qe te fal ndarja nuk kam frik por me ben te uleras frika se mos nje dite te humbas dhe nese kjo do te ndodhe ti perseri do te jesh me mua dhe nese nje dite do me urresh dije se nje moter deri ne vdekje e dua ti e di qe mua me pelqen te lexoj poezi se sdi te bej po dije se ato pak fjale qe them dalin nga zemra dhe me te vertet qe je engjelli im e perjet do te dua forte e do te kem pran ne zemren time edhe pse je large Te gjithe jemi kalimtare ne kete bote Shijoje jeten sa ke mundesi Dashuria eshte zemra e jetes pa ty smund te jetonte asnjeri Nese ti vertet me do ashtu si te dua me thuaj te lutem ndien ti per mua Qe dhe un te di si te veproj me shkronja te medha po te shkruaj TE DUA PER GJITHMONE E dua shoqerin nese edhe ajo me do behem mikee shoqe ne kuptimin e plot te saj i fal te mirat gjithcka por kur tradhtin ajo praktikon i them lamtumir lamtumir pergjithmon dashuria ne fillim eshte ne nje vend u ulu edhe u mundohe me pkut nje lule me ne fund vet u ngule zeshkanja bel hotmail com Pse pasi ndahemi nga dikush vuajme Pse dashuria ajo ndjenje aq madheshtore qe deri dje te conte ne parajse sot te hedh ne ferr Pse s mundemi kollaj te lirojme te iki cdo kujtim qe kemi kaluar me ate ashtu sic iken ai ajo perse ma ben ket Fillova t shkruaj se nuk kisha p rgjigje Fillova t vuaj se nuk kisha zgjidhje Jet n e bukur fillova me jetu Kush ma prishi k t lumturi tani mu Pse ma b t k t tradhti Pse m d nuat kur isha i ri Pse m larguat nga kjo shoq ri Pse kishit n mua aq shum xhelozi Pse k shtu veproni kur nuk m doni Pse nuk m ofroni gjithmon m refuzoni Pse ju lutem m tregoni K to vargje q i thuri m b jn t qaj Pse un p r t gjith kam faj Pse nuk m l ni t qet jet n time me jetu Gjithmon nd rhyjn p r me m pengu Dua t jem i lir jet n time me jetu Dua paq gjithmon me u arg tu Dua respekt motra e vllazni Dua nj jet t bukur pa xhelozi MALLI IM PER TY U treta n nd rr u shkriva si qiri Spo m teren syt i dashur p r ty Gjumi nuk m z nuk m flihet pa ty i dashur nuk m rrihet U dogja u treta u b ra shkrumb e hi jeta pa ty sht e kot k t e di edhe ti Jam shum e brengosur zemra m loton shpirti im i lodhur ty t k rkon Lot t m pikojn syt nuk po m teren kjo jet e pafund ma mori pranver n Kur dielli do t rrezoj e bora do t shkrihet mi shkrumove buz t ma trete rinin T gjitha i humba n k t jet jam e vetmuar n kok m sillet emri yt i mrekulluar Kurr n jet n time skam p r t harruar Edhe tash nat e dit qaj pa pushim p r lulen e vyshkur q u tret n m rgim VaJtO mBi VaRrIn TiM Varri paska qene shtrati i nuseris sime krushqit e urojn sot martesen time Nena me lot ne sy per her te fundit me shikonte Rruga e mbar moj bije sot nena nuse po te qonte Sa bukur te rrin ky fustan i dardhe pse moj bija ime dhendrri s na ka ardhe Sa bukur te rrine kjo velle e shkrete pse moj bija ime ti po rrin ka e zbehte Qohu moj bije e buzeqesh njeher se ne po te shohin per te fundit here JETA E RENDE E MERGIMIT Koha e rinise koha e merzise ne zemren time hapi rruget e dashurise u bera kjo qe jam me ndihmen e zotit edhe pse jeta ime shpesh ishte rrug e lotit tjera veprime kerkonte ketu jeta ndersa tjera ndenja e mall kisha ne zemer rruge te lumturise asnjehere nuk gjeta valle pse o Zot a veq pse isha femer Per bukurine time eshte kujdesur zoti e per syte e mi kujdeset vetem loti edhe pse jeta e mire e qete edhe luksoze por per zemren time nje plage e rende nervoze Nuk eshte kjo jete kur zemrat jane te ndara por eshte nje pranvere me lule te thara tani gjithqka ketu u ndryshua barra me e rende ka rene mbi mua Nuk mundem ta hjek kete mall e pikellim veshtire se ketu gjindet pak gezim krejt ate gezim edhe lumturi tani e gjej vetem ne poezi ata me mesuan shum ngjarje te vertetes ata ma tregua edhe fatin e jetes mirpo fati yne paska shum pengesa rruget e saj i hap e vetmja Fejesa Ekziston ne bote tani nje njeri qe me shpirt e zemer ndjen te ofron dashuri mirepo tash une luaj nje rol vendimtare ne familje jam vet kryefamiljare Jeta pa ty e rende e me mundim nje jete e veshtire qe nuk ka kuptim I tretur ne jete per ty u mundova ne syte e tu une u dashurova jetoj per ty ne nje largesi per ty mendoj me lot ne sy kur do te kthehesh nuk po e di vetem te zoti kerkoj qudi Nese i beson ti zemres time besoj te vertetes me shum gezime nese mendon se une ste dua beso se dua te vdes pran buzeve tua lexo letrat qe une ti dergoj ato te tregojne sa te dashuroj lexo mesazhet qe vine nga une ato te tregojne se te dua shum e tretur ne jete pa meshire fare te dua me zemer se je djal shqiptar e tretur ne jete me kujtimin tend si te dua tyyy sdo te du kurr askend e tretur ne jete me lot per faqe per ty po e ruaj nje lule ne baqe e tretur ne jete po vuaj per ty une ne zvicerr ti ne kosov malli per ty sa shum po me merr kjo jete keshtu jo nuk eshte fer jetoj ne pikellim pa shpresa te jetes valle pse o zot qka i bera vetes jetoj i mvarur ne rruge te lotit pse keshtu i denuar qka i bera zotit jetoj me dhimbje per ty me mall nese pa ty mbes me mir vdekur sa gjall jeta pa ty nuk ka kuptim beso se sa te do ty shpirti im Kur nje dite do te nderroj jete dije se te deshta me te vertete keto poezi i shkruan per ty Gjakovarja nga nje largesi qe zemren ma grisi Nese i kupton ke kuptu zemren time ajo per ty vuan me mall e pikellime po vdes rruges a e ki iden ku jam tash a do te thot diqka per ty nese degjon se po vi ne gurbetin tend per ku per her te par the se sa me cmon prej ku the dhe te te tregoj se sa te dua per her te fundit te ta shpreh se TE DUA'' ehhh te jeta vuajte breg'' dhe era ta gjvesh une nuk do mundem edhe ateher si qe nuk mundem dhe tash te te haroj puthme dhe ri afer meje ti mbylli syt e une ta ndjej perfaqesin tende te ngrohem puthme dhe ri afer meje dhe zemra le te reh si heren e par puthme me lutje e botes te shperthen aromen e tyre dhe ri kete nat me mua perqafom si foshnje se vetem ti munde ta shpertosh kete dashuri dhe te ma ruash kur do flejne engjujt ehhhh po te kisha pran ehhhhh te kisha pranee ah te kishaaaaaaaaa
_________________

dr1ta
14-11-05, 00:35
valium natyral :lol:

Kercovari
14-11-05, 18:49
valium natyral :lol:

E ka bo nexhati valium,paska puth per gjithe jeten referatin e puthjes. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: Ja tha edhe peshtyma te mjerit duke shkru. :lol: :lol: :lol: :wink:

Murgesha
17-11-05, 21:26
Llokum me arra mė duket se ėshtė puthja. :lol:

Sy_kaltra
17-11-05, 21:27
veq kush e ka provu ja din lezetin :lol:

vendasi
19-11-05, 16:33
valla Murgeshe hallall te kofte se ja di renin edhe ti,llokum me arra uuf ne goje te shkrihet masanej knaqet guha tu u zavite haha
PS kshtu e kan ana e Gjilanit :lol: :lol: :lol:

Kercovari
19-11-05, 22:11
Te kafshosh buzet e huja me te tuat :lol: :lol: :lol: :wink:

vendasi
20-11-05, 16:40
Qels i deres :lol: :lol:

Barb|Ka
03-12-05, 18:07
sombol i Dashurise :oops: 8)

Kercovari
03-12-05, 18:12
Kenaqsi shpirtrore,ndjenje se je i dashur,parajse e kesaj bote,eliksir i jetes dhe sa me shume puthesh aq me pak karies ne dhembe. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Barbaroza
03-12-05, 19:12
Kenaqsi shpirtrore,ndjenje se je i dashur,parajse e kesaj bote,eliksir i jetes dhe sa me shume puthesh aq me pak karies ne dhembe. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Kercovari,kjo sa i perket kariesit,po me duket se gabim je,perkundrazi,kam degjur se xeher per dhembe eshte! :roll: :lol: :lol:

Kercovari
03-12-05, 19:34
Kenaqsi shpirtrore,ndjenje se je i dashur,parajse e kesaj bote,eliksir i jetes dhe sa me shume puthesh aq me pak karies ne dhembe. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Kercovari,kjo sa i perket kariesit,po me duket se gabim je,perkundrazi,kam degjur se xeher per dhembe eshte! :roll: :lol: :lol:

Eh moj barbarosa,po te mso ishte peshtyma ne goje asnje dhembe nuk do te ksihe. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Kercovari
03-12-05, 19:36
Humbje te kalorive te trupit deri ne masen 6.4,ngritje te tensionit,te pulsit deri ne 120,shtim te adrenalines dhe Tyonidit,qe do te thote stres pozitiv per organizmin e njeriut,zgjatje jete deri ne 5 vjete,dhe me nderim te peshtymes te partnereve gjate puthjes,mbrojte e dhembeve nga kariesi.

http://www.online-hochzeitszeitung.de/626_650/kuessen.gif

I juaji Dr.sec.Kercovari.

Puthuni sa te mundeni... :lol: :lol: :lol: :wink:

27.08.2005 Kercovari

Barbaroza
03-12-05, 19:44
Dr.sec.Kercovari,flm per informatat! :P

aferdita
03-12-05, 20:05
eshte shenje dashurie,vetem keshtu mundesh me dite se sa te don dikush

turisti
04-12-05, 01:18
eshte shenje dashurie,vetem keshtu mundesh me dite se sa te don dikush

Pergjegjja e cila meriton respekt me te thelle. :P

Pershendetjet me te sinqerta qe ekzistojne. :P

TURISTI. :P

Reana
04-12-05, 04:30
Humbje te kalorive te trupit deri ne masen 6.4,ngritje te tensionit,te pulsit deri ne 120,shtim te adrenalines dhe Tyonidit,qe do te thote stres pozitiv per organizmin e njeriut,zgjatje jete deri ne 5 vjete,dhe me nderim te peshtymes te partnereve gjate puthjes,mbrojte e dhembeve nga kariesi.

http://www.online-hochzeitszeitung.de/626_650/kuessen.gif

I juaji Dr.sec.Kercovari.

Puthuni sa te mundeni... :lol: :lol: :lol: :wink:

27.08.2005 Kercovari

:shock: :arrow:
A keshtu po i meson femijte e hallkut, a?? :lol: :lol: :lol: :wink:

Kercovari
04-12-05, 06:58
Me mire te i mesoj te puthin se sa te vrasin oj Reana :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Reana
04-12-05, 08:06
Me mire te i mesoj te puthin se sa te vrasin oj Reana :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Make love not war, a??? :roll:
E kam ditur daje se je roker :P :wink: !

Kercovari
04-12-05, 08:48
:lol: :lol: :lol: Reana
Ne fillim me u duke se ke thene kloshar. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Reana
04-12-05, 18:33
:lol: :lol: :lol: Reana
Ne fillim me u duke se ke thene kloshar. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Perkundrazi daja Kercovar. Gjithmone kam respekt per ju!

http://www.pautzfamily.com/data/502/2kisses_from_Odie-med.jpg

Kercovari
04-12-05, 18:34
Eh tani edhe me mire me paske be qen. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

vjeshta
05-12-05, 13:57
Puthja jep vitalitetin buzeve :lol:

Murgesha
05-12-05, 14:09
Dhe xiglimin.....! :wink:

vjeshta
05-12-05, 14:11
Dhe xiglimin.....! :wink:
Dhe shlodhje :lol:

Murgesha
05-12-05, 14:17
...Lodhje tė kėndshme...!!

Sy_kaltra
05-12-05, 20:22
Bota Fantazi-es.

Kercovari
05-12-05, 20:46
Katastrofe-sa me shume puthesh kerkon edhe me :lol: :lol: :lol: :wink:

PrinceSSe
10-12-05, 23:06
Diqka e bukur mbes dy personav :wink:

Virti
05-07-08, 01:11
ēekan per te ngulur gozhda! :cool:

selvija
05-07-08, 08:27
ēekan per te ngulur gozhda! :cool:Pergjigje te nxet paska dhan vitiri,,,:cool:

Fillimi i flakjes,,

Virti
28-07-08, 17:57
... dera per ne dhome te fjetjes! :cool:

Dardan Kastrati
28-07-08, 18:07
http://img246.imageshack.us/img246/6125/ttikissd3mscgs2.gif

Puthja eshte menyra me e mire qe dy persona te gjejne gjuhen e perbashket...

lyra2
28-07-08, 18:09
[[/

Puthja eshte menyra me e mire qe dy persona te gjejne gjuhen e perbashket...


..qe deee,nime a kjo qenka gjuha e perbashket aa,ahaaa ,breeee sa shume njerez ankohen per mos gjetje te gjuhes se perbashket :P:P:Ppiihh

LABI
28-07-08, 18:16
Mendoj qe eshte nje sjellie afiliteti (shoqerorizimi) , qe buron nga vet imanenca, cilesia instinktive e njeriut per t'pranuar dhe per t 'dhuruar (shprehur) emocion , ndjenia pozitive ne raport , mardhenie, kontakt fizik me llojin e vet....

Dardan Kastrati
28-07-08, 18:17
..qe deee,nime a kjo qenka gjuha e perbashket aa,ahaaa ,breeee sa shume njerez ankohen per mos gjetje te gjuhes se perbashket :P:P:PpiihhHmmm mos edhe ty te ka ndodh nje gje e tille , ne mos gjetjen e gjuhes se perbashkete a :biggrin: :biggrin: ..

Puthje eshte nje gje e embel qe nuk ti prish dhembet :tongue: :wink:

lyra2
28-07-08, 18:20
hahahahhaha
jo breeee shuj ,m'doket qe eshte nje far leje prej katit te dyte per tek i pario ,dicka qashtu ...:O:O:O:O

Dardan Kastrati
28-07-08, 18:24
Po te mos ishte puthja e embel dhe e mrekullueshme, vajzat nuk do ti dhuronin :P

lovely
28-07-08, 19:53
qysh bre qka o puthja? qka ka me kan puthja?? ka shume lloje te puthjeve... s di ku e pashe bile dikun, eminja mesap e kish qel temen, tona llojet e puthjeve :tongue:

Lona
29-07-08, 12:22
kenaqesi... shkrirje..

Rozafa
23-08-08, 22:14
Puthja...hmm eshte magjia dhe frymezimi i ndjenjave qe nuk shprehen dot me fjale,eshte e embel qe ta dridh trupin!

Alkimisti_ch
23-08-08, 22:55
Per mua puthja eshte nje lloj paragjelle, e cila ka shume rendesi per gjellen kryesore qe do te pason, nese pason...heheh se kaniher mbetesh veq me sup ose sallat...mendoj se po kuptoni se ēka desha me than... Perndryshe eshte nje lloj elektrizimi natyror me mijra Giga-Kilovat..

thellenza
23-08-08, 23:04
shprehje e dashurise.. !

Oqeani
23-08-08, 23:09
xiglime , ēka ka me qene ....