PDA

View Full Version : Iluzion


zeshkanja
21-03-04, 14:54
[size=18][color=black]Iluzion[color=darkred]

Era e leht me solli freski
humba ne mendime
u zhyta ne boten e iluzioneve, dhe aty te takova ty
u ngjall nje shpres, por bashk me te dhe ankthi
ndjenje e pa pershkruar
ahhhhh digjesha nga deshira qe me kish pushtuar
te shijoj vetem edhe nje here buzet qe dikur me perveluan
djersa kaploi ballin, nga epshi i pa shuar
buza dridhej nga nje vaj mallengjimi
loti rrodhi nga gezimi
me hapa te matur vija te ti
doja ta thoja nje te vertet
"TE DUA VETEM TY"
doja te ta fal zemrin time
te te ndiej ne trupin tim
dhe pastaj te vdes bashk me ty
ohhh q'zhgenjim!
perendi mos me mallko perseri!!!!!
kot therras si e marr
erresira mbreteroi ne shpirtin tim si kurre me pare
u shua cdo drite
as yje nuk shihja me
shpresoja qe sepaku mbreteresha e nates do me bej shoqeri
por kot, dhe ajo me harroi
s'degjohej asgje
akrepat nuk leviznin
bota nuk rrokullisej
doja te ndjeja frymarrjen tende, por ti nuk ishe.