PDA

View Full Version : Dashuri e Fshehur


Xix_Djal_Pz
26-03-04, 12:17
DASHURI E FSHEHUR

Te dua le te di qdo kush
edhe pse emrin e dashur
haptaz smund te them
por e din se ne zemer te kam
e emri aty ka vler
se dashuria jone nuk ka kufi
edhe pse fshehurazi naten te vij
vij ne krahrorin tend te nxeht
me ato puthje qe vetem ti mi jep
me ato ledhatime qe te dy kemi
e ashtu te perqafuar fshehurazi ngelim
buzet e tua te ngrohta
trupin ma perkdhelin
duart e tua perqafimin e vjedhin
zemrat tona rahin
sikur te terbuara
vetem e vetem kur duart i kemi te bashkuara
a thua deri kur keshtu
fshehrazi do te dua
a thua se nje dite te gjith do ta din
se per ne te dy kjo ka qen dashur

caki
26-03-04, 13:26
hahahah Yll mos shko me dashuri te mesheft por deftoje dashurin sepse vetem ne ate menyre do te rritet dashuria edhe me shume...

Xix_Djal_Pz
29-03-04, 14:43
Edhe Ne VdekshaDeri kur
Tė tė pres
I them vetvetes
Apo i bėj iluzion vetes
Ta kisha ditur
Se kėshtu do tė vie fundi
Edhe duke vdekur do tė kujtoj
Emrin tėnd duke pėshpėritur
Edhe pse s'mė don
Unė tė dashuroj
Edhe nė vdeksha
Nuk do tė harroj.

Xix_Djal_Pz
29-03-04, 15:06
Dy Buze

Dy byzė tė kuqe,
dy dėshira tė flakta,
qė afshin ma thithėn,
gėzimin ma fikėn,
si fantazma hikėn
ndėr do bota tė larta...
Dy buzė si tėpėrgjakta,
dy dėshira tė flakta,
qė afshin ma thithėn
nė buzė kur mu njitėn
andjet m'i trazuen,
zemrėn ma tėrbuen,
trurin ma helmuen
e nė fund u mėrguen...
Dy buzė tė kuqe,
bukuri fatale,
tė njė gruaje stėrzane
njė pjsė zemre mė nxorne,
njė pranverė tė tanė mė morne
dhe gėzimin ma vodhne...
Ato dy buzė tė kuqe
dhe dy lote tė mija
qenė shenja tė dhimbjes,
kur mė vrau bukuria,
kur mė zu dashunia
e mė dogji rinia.

arjana
14-04-04, 15:46
e vertet esht qka po shkruani.
:cry: