PDA

View Full Version : Cila gjini tradhton me shume ne dashuri???


Cool_Boy
02-04-04, 13:09
Pershndetje per te gjith

Deshta tju pyes kete pyetje se shpesh here i ndegjoj Djemt dhe Qikat tuj e kritku njeri tjetrin lidhje me tradhti...

Une mendoj edhe pse jam djal se djemet tradhtojn me shume ne dashuri se vashat por edhe vashat tradhtojn ama gjinija mashkullore beseoj se tradhton me shume!!!!

Jepni mendimin e juaj qka mendoni???

Me respekt Cool_Boy

DARTEX
03-04-04, 17:08
Shiqo sipas mendimit tim un them qe na djemt trathtojm si shpesh por gjithnje kthehemi prap atje ku kemi qen me par .
Vetem Fermat kur trathtojn as uji si lan njeri ata trathtojn shum shum keq

enisa
05-04-04, 22:27
po une kam te njejtin mendim :P vetem burrat e martuar e sidomos ata qe jan ber baba eshte shume dobsi e madhe qe tradhetojPershndetje per te gjith

Deshta tju pyes kete pyetje se shpesh here i ndegjoj Djemt dhe Qikat tuj e kritku njeri tjetrin lidhje me tradhti...

Une mendoj edhe pse jam djal se djemet tradhtojn me shume ne dashuri se vashat por edhe vashat tradhtojn ama gjinija mashkullore beseoj se tradhton me shume!!!!

Jepni mendimin e juaj qka mendoni???

Me respekt Cool_Boy :roll:

drenousha
06-04-04, 11:43
masi asni njeri nuk eshte njejt une mendoj se burrat po edhe femrat
:wink:

aferdita
06-04-04, 13:33
un mendoj qe meshkujt tradhtojn me shumse femrat ne dashuri :wink:

florian
06-04-04, 14:58
per mendimin tim vajzat tradhtojne me shum ne anen e fantazise kurse cunat mjafton te marrin fryme dhe tradhtojne .

mickoja
07-04-04, 10:16
un mendoj se djemt tradhtojn mč shumč se vashat,edhe kur te vjen puna pčr me tregu se a ka qen e vertet nuk pranojn kurr....

lazdrani
07-04-04, 13:47
gjinija asnjase :lol: :lol: :lol: Pleqet po tradhtoheshin ma shpesh :wink:

Gentiana
07-04-04, 13:50
:lol: :lol: :lol: Lazdrani kush te tha more, ku i more ti kto informata, dhe i ke te sigurta, se tani duhet pleqet me u rujt me shum,se mos po i tradhton burri(apo gruaja)

sexybrikenda
08-04-04, 10:09
Se ke keq Lazdran se edhe Pleqet e Kosoves kishin qu bisht,ani po lypshin te reja e sende o zot o zot .....

Laura
08-04-04, 12:43
un tlathtoj ,un jam femel ,pla gjinia femlole tlathton sum ma sum se gjinia maskulore...

hana
08-04-04, 17:23
besoj se te 2 por ndoshta mashkulli pak me shum tundohet :lol: :lol:

florian
08-04-04, 17:35
NUK ASHT FAJI JON UNE JAM KURIOZ ME U PA JU CIKAVE TAN DITEN XHIRO ; CA KISHIT ME BA VEC ?

hana
09-04-04, 15:45
ja Flori valla djemve vec mos i dalt naj femer perapara se hupen krejt :wink: :lol:

florian
09-04-04, 16:28
jo bre hana sjena tan nilloj un per shemull nuk hupi krejt hupi vec pergjys.

hana
10-04-04, 15:14
hahahah vec pergjysem a :evil: keq valla nqs do nje femer sduheshe me hup hic bash hic se per ndryshe kuku cka jan femrat ,po e morren vesh se i tradhton :evil: te mysin krejt valla :wink:

florian
10-04-04, 15:57
UNE E DI SI JAN FEMNAT PAK A SHUM PRANAJ I TRADHTOJ PER GJYSEM
(NE FANTASI ) :evil: E ME TE THAN TE DREJTEN UNE JAM SHUM BESNIK KUR DUE NI VAJZ , I TRADHTOJ PER GJYSEM KUR FILLOJ MOS ME I DASHT MA :twisted: :wink:

hana
10-04-04, 17:21
ah dreqi qe je ti me fantazia a :wink: :wink: ok gjysma e se keqes me fantazi po prap keq a,nqs nuk e don eshte me mire me i tregu :lol: :lol:

florian
10-04-04, 17:44
hana ti po mdashke mem nda bre .po kqyr se une jam i ndam e ja kam than para se me e tradhtu (pavarsisht se me fantasi e baja )
persh hana.

qika_pr
29-05-04, 13:00
Dy gjinit tradhetojne por tradhtojne me nryshe
mashkulli tratheton edhe kur don edhe kur eshte i kenaqur
Ndersa femra me shum tradhton per me arrit dicka me te mir
vetem djemet tradhtojne 10%me shum se femrat

Vera
29-05-04, 15:43
Une mendoj qe ketu nuk ndahet ne perqindje se djemt ose vajzat tradhtojn me shum, nga vet njeriu nvaret se cfare eshte dhe ketu mendoj qe nuk mund ti ndash.

,,,,,,,,,,Vera

VARDARI
29-05-04, 18:14
-Normalisht se femrat trathtojne ma shum se nga vete natyra jan te krijuara te tilla por un per veti ket akt nuk dot ta definojsha si trathti.
-Se ka femra qe jane besnike ndaj Burit por kapin nje lidhje te re jo se nuk jan besnike por nuk i dihet halli ati burit se shum faktor kan renfesi si psh ka donje bure qe vazhdimish e ofendon edhe meqense ajo nuk e meritun ket ofendim dhe ajo grue e ndjen veten vazhdimisht shum te nencmuar dhe kjo mundet te jete shkak qe nje dite ti plas filmi edhe ksaj ose ka raste qe buri jo qe nuk done por nuk asht ne gjendje ti afrone at gje qfar i perket gruas dhe mbas nje kohe gruja ndihet e zhgenjime se buri gruen e mban si vent te motres.
-Pra jane ne pyetje shum kombinime probleme qe mund te has nje grua besnike dhe natyrisht ndonje here smundet ti kontrllone epshtet e veta dhe ja ndodh ,,trathtija,, nuk esht e rastit
Tash un ju kisha pyet nje grua me x probleme nese bene nje veper te tille me nje lidhje te re makar edhe spontane vetem per nje here

-A do ta kishit etiketu ket grua si trathtare
-Pres mendimin tuaj ...

markopollo
01-06-04, 15:36
[list][list=][img][/img][url][color=green][/color][s


ize=18][/size] une mendoj qe femrat tradhtojne or kete e bejne vet meshkujt te mundur ngase nuk ja plotesojne gruas konditat ne shtrat dhe si pasoj e kesaj gruaja-vajza detyrohet te bej ndrrim taktik-plotesues-sexual------ghaaaaaaaaaaaaa kurse mashkujt tradhetojn me pak por kan merak qe te rendisin ne tabelen e e tyre sa me shume emra te femrave sikur ditari i nrobinson krusos...........................pajtohi me kete ju apo jo :arrow: [/url][/list][/list]

Engjellushja
15-06-04, 21:14
Vardar nuk e kisha Etiketu vetem........... por dhe Paketu ! hahahahahaha

VARDARI
15-06-04, 21:42
-Engjullesh shum mirre......po ta jap adresen me mpaketu se kur asht pytje ksi malli mpaketo pranoj me shumic dhe pakic hehehe moj Engjullesh pra hini biznisit se del shum mir...hahaha

IceGirl
29-06-04, 23:19
Per zoten me thon te drejten ne ditet e sodit
une mendoj qe te dy palet tradhetojn :(

Cool_Boy
30-06-04, 10:46
Per zoten me thon te drejten ne ditet e sodit
une mendoj qe te dy palet tradhetojn :(

IceGirl kurr me mire nuk ke fol qiki............

dita girl
30-06-04, 12:24
Valla me thene te drejten sot per sot te dya palet po tradhetojne,......edhe pse ndoshta gjinia mashkullore tradheton me shume ngase nuk kane frik fare,e sa per femrat edhe ato kane deshire te tradhetojne por nuk kane deshire qe te kuptohen!

neki76
06-07-04, 20:17
Qe te dyja gjinit tradhetojn kur ti jepej rasti por femrat ruhen me teper po hiq keq se lene 8) 8)

dita girl
07-07-04, 10:14
Qe te dyja gjinit tradhetojn kur ti jepej rasti por femrat ruhen me teper po hiq keq se lene 8) 8)


Bash mir e ki neki76

Loloku
07-07-04, 10:40
Kur bėnė atė qė nuk e ke dhe ta kėrkon shpirti, nuk ėshtė tradhti, por kėnaqėsi...

Barbaroza
07-07-04, 11:58
Kur bėnė atė qė nuk e ke dhe ta kėrkon shpirti, nuk ėshtė tradhti, por kėnaqėsi...

A vlen kjo edhe per femrat?????!!!

Loloku
07-07-04, 12:01
Patjetėr Barbaroza, por jo me pėrparėsi a!

Barbaroza
07-07-04, 12:08
Patjetėr Barbaroza, por jo me pėrparėsi a!

Nuk e pata fjalen Loloku te perparesia por te barazia,por pyetja eshte si e shikojne gjinia mashkullore ne shumice kete fenomen.Jam e mendimit se
shumica nga ata asesi nuk e pranojne si barazi kete por si perparesi ne anen e tyre.
Ndoshta as une si vajze nuk e pelqej kete, ani pse pyeta,por mendimi im eshte se 99% e meshkujve kete e shohin si tradheti dhe jo perparesi apo barazi kur eshte ne pyetje se kete e ka bere nje femer,ndersa per vete u vie si perparesi!

Loloku
07-07-04, 12:14
Patjetėr Barbaroza, por jo me pėrparėsi a!

Nuk e pata fjalen Loloku te perparesia por te barazia,por pyetja eshte si e shikojne gjinia mashkullore ne shumice kete fenomen.Jam e mendimit se
shumica nga ata asesi nuk e pranojne si barazi kete por si perparesi ne anen e tyre.
Ndoshta as une si vajze nuk e pelqej kete, ani pse pyeta,por mendimi im eshte se 99% e meshkujve kete e shohin si tradheti dhe jo perparesi apo barazi kur eshte ne pyetje se kete e ka bere nje femer,ndersa per vete u vie si perparesi!

Po Barbaroza tė kuptova drejtė, por edhe unė thash vetėm mendimin tim dhe besoj se ishte i drejtė dhe pa pėrjashtim...

RRUSHI
08-07-04, 01:40
Ndesa une do te thoja keshtu ---meshkujt tradhetojn vetem kur tu vije rasti ndersa femrat sa her qe te jen te sigurta se tradhetia e tyre do te ngelet sekret ----dmth te dy gjinit nuk e len mangu por se femrat pak me shum sepse kan me shum raste ... :wink:

yllka
08-07-04, 10:58
Ndesa une do te thoja keshtu ---meshkujt tradhetojn vetem kur tu vije rasti ndersa femrat sa her qe te jen te sigurta se tradhetia e tyre do te ngelet sekret ----dmth te dy gjinit nuk e len mangu por se femrat pak me shum sepse kan me shum raste ... :wink:
RRUSHI-I XHORI JU TE PASKA TRADHETUA GENTIANA ...... :cry: :cry: :cry:

neki76
08-07-04, 14:27
Qe te dyja gjinit tradhetojn kur ti jepej rasti por femrat ruhen me teper po hiq keq se lene 8) 8)


Bash mir e ki neki76

:o oj dita girl une gjithmon mir e kam po femrat spo e pranojne se femrat gjithmon kur tradhtojn rrijn sikur nuk ka ndhodhur gje kurse burrit apo dashnorit i rrijn mbi koke se ku ishe ,qka bere si p.sh. Lidia ne filmin "Kloni" :wink: :wink:

Gentiana
11-07-04, 17:04
Ndesa une do te thoja keshtu ---meshkujt tradhetojn vetem kur tu vije rasti ndersa femrat sa her qe te jen te sigurta se tradhetia e tyre do te ngelet sekret ----dmth te dy gjinit nuk e len mangu por se femrat pak me shum sepse kan me shum raste ... :wink:
RRUSHI-I XHORI JU TE PASKA TRADHETUA GENTIANA ...... :cry: :cry: :cry:


Oj Yllka kush te tha moj se e ka tradhtu Gentiana, ncncncn.... Ndoshta ishe gezuar ti po te ishte kjo e vertet?! :P :wink:

Gentiana
11-07-04, 17:06
Kurse per ty kthyer temes, mua ma merr mendja se me shum se Meshkujt nuk tradhton askush, dhe ketu mundem me i shti te gjith meshkujt ne nje thes.

Loloku
12-07-04, 08:22
Kurse per ty kthyer temes, mua ma merr mendja se me shum se Meshkujt nuk tradhton askush, dhe ketu mundem me i shti te gjith meshkujt ne nje thes.

Ok, nėse thuani pėr tradhti, atėherė meshkujt po, por e bėjnė pėrmes femrave gjithmonėa, pastaj, ti Genta po mujshe me i futė tė gjithė nė njė thes a? E Ēka don me ju ba pastaj? Nuk kanė thė kot se femra e futė nė shishe edhe djallin a! Valla e zoja koke, po prapė mė mirė nė thes se nė shishe, besoj!

Gentiana
12-07-04, 10:25
Kurse per ty kthyer temes, mua ma merr mendja se me shum se Meshkujt nuk tradhton askush, dhe ketu mundem me i shti te gjith meshkujt ne nje thes.

Ok, nėse thuani pėr tradhti, atėherė meshkujt po, por e bėjnė pėrmes femrave gjithmonėa, pastaj, ti Genta po mujshe me i futė tė gjithė nė njė thes a? E Ēka don me ju ba pastaj? Nuk kanė thė kot se femra e futė nė shishe edhe djallin a! Valla e zoja koke, po prapė mė mirė nė thes se nė shishe, besoj!


Ka be shpesh te keqkuptojn ate qe shkruaj, dhe ndoshta nuk e shkrova ashtu siq mendovta, po ja edhe nje her per ta kuptuar edhe Ju!
dhe ketu mundem me i shti te gjith meshkujt ne nje thes

Me kte mendovta se nuk e veqantoj asnje mashkull, dhe kape nje e mshoj tjetrit te gjith jan njesoj, te gjith meshkujt tradhtojn.Shpresoj se u kuptuam.

Loloku
12-07-04, 13:06
Kape njėrin e mėshoj tjetrit a edhe kur t'i shtish me njė thes, kujdes se nuk t'i zen tė gjithė a po lejav grykėn hapur e nashta shpėton ndonjėri pėr taksiratė!
O tė kam kuptuar Genta mirė, po nuk pajtohem me ty se. Unė nuk e quaj fare tradhti kur e bėnė atė qė nuk e ke dhe qė ta kėrkon shpirti a! Dhe kėtė mendim e kam pėr tė dyja gjinitė nė daē edhe pėr tė tretėn bile (asnjėnėsen). Njerės jemi dhe gjithmon synojmė mė tė bukurėn dhe mė tė mirėn e jetės, por ja qė nganjėherė atė qė ta don shpirti e gjen diku rastėsisht dhe shumė me vonesė dhe kur e gjenė a mos me e shiju a! Por jo tė bėhet shprehi kjo punė sa pėr numra siē e kanė pėr shprehi shumė nga meshkujt edhe nga femrat...

Gentiana
12-07-04, 15:57
Kape njėrin e mėshoj tjetrit a edhe kur t'i shtish me njė thes, kujdes se nuk t'i zen tė gjithė a po lejav grykėn hapur e nashta shpėton ndonjėri pėr taksiratė!
O tė kam kuptuar Genta mirė, po nuk pajtohem me ty se. Unė nuk e quaj fare tradhti kur e bėnė atė qė nuk e ke dhe qė ta kėrkon shpirti a! Dhe kėtė mendim e kam pėr tė dyja gjinitė nė daē edhe pėr tė tretėn bile (asnjėnėsen). Njerės jemi dhe gjithmon synojmė mė tė bukurėn dhe mė tė mirėn e jetės, por ja qė nganjėherė atė qė ta don shpirti e gjen diku rastėsisht dhe shumė me vonesė dhe kur e gjenė a mos me e shiju a! Por jo tė bėhet shprehi kjo punė sa pėr numra siē e kanė pėr shprehi shumė nga meshkujt edhe nga femrat...


Ok me vjen mir qe me paske kuptuar, po ashtu edhe se nuk je i mendimit tim (si do te ishte ndryshe) esht e drejta e gjdo njerit.

Te uroj mbremje te kendshme.

Genta

neki76
12-07-04, 16:50
Kurse per ty kthyer temes, mua ma merr mendja se me shum se Meshkujt nuk tradhton askush, dhe ketu mundem me i shti te gjith meshkujt ne nje thes.

Gentiana kjo fjala qe ke perdorur "meshkujt" mos tu ka ngaterruar me fjalen "femrat" ose ke gabuar ka e ke shkruar. :D :D :D

Gentiana
12-07-04, 16:59
Kurse per ty kthyer temes, mua ma merr mendja se me shum se Meshkujt nuk tradhton askush, dhe ketu mundem me i shti te gjith meshkujt ne nje thes.

Gentiana kjo fjala qe ke perdorur "meshkujt" mos tu ka ngaterruar me fjalen "femrat" ose ke gabuar ka e ke shkruar. :D :D :D

Jo jo, hiq mos ma mbaj dertin, se 2-3x e kam shkruar per ta kuptuar mir. Po edhe pse nuk e pranon nuk esht qudi,po me e fol te verteten, call ketu ne Forum sa njerz dulen se tradhtojn gruan,si vetem nje her, si x her, dhe do po dalin edhe krenar per kte pun, ateher mos thuaj se Femrat tradhtojn me shum??!!

ArMMeNDii
12-07-04, 23:20
hmmm un mendoj qe dy gjinit tradhtojn njejt si mashkulli ashtu femra mirpo mendimi im eshte se femrat tradhtojn ma shum se mashkujt :?

ShEjToNkA
13-07-04, 23:05
Nuk pėrjashtohen as njėna gjini ,por me gjithėatė ,gjinia mashkullore ėshtė ajo e cila tradhėton ma shumė...........

neki76
14-07-04, 16:55
Jo jo, hiq mos ma mbaj dertin, se 2-3x e kam shkruar per ta kuptuar mir. Po edhe pse nuk e pranon nuk esht qudi,po me e fol te verteten, call ketu ne Forum sa njerz dulen se tradhtojn gruan,si vetem nje her, si x her, dhe do po dalin edhe krenar per kte pun, ateher mos thuaj se Femrat tradhtojn me shum??!![/quote]

Mire Gentiana ateher po dal ne anen tende pasi e paskan pranuar disa ketu por prap mos thuaj qe te gjith meshkujt duhet futur ne nje thes se ketu kishte edhe vajza qe pranuan kete gje dhe... :D :D :D

LUAJ SYJESHILE
DRIDHE SHTATIN DRIDHE
TE LUTEM SYJESHILE
MOS MA BAN ME HILE

Loloku
14-07-04, 17:07
Genta, a ka mundėsi qė me gjithė meshkujt me i futė me njė thes edhe qato femrat qė po "tradhtojkan" e me i hudh diku nė det pėr nja 10 ditė e me i mbytė krejt a!

turisti
25-07-04, 23:54
Dashuria ėshtė LUFTĖ-tradhtija ėshtė KAPITULIM... :(

bmw-djali
26-07-04, 00:01
wetem me shume femrat

turisti
26-07-04, 00:49
Nese nuk ka rend,sicili kur t'mrije... :(

nitushe
10-09-04, 11:31
mendoj qe 2 palt veq kuptohet kush ma shume meshkujt :P

sarah_ch
10-09-04, 12:31
mendimi im eshte se meshkujt tradhtojn me shum, shumica e meshkujve jam gati me i ndrrue femrant me shpesh se corapat , pra edhe pse esht me dashnoren per dore me pa nje me te bukur e len ket e e merr tjetren thjesht "shumica" jan :twisted:

Sibora
11-12-09, 20:47
Tradheton me shume ai/ajo qe e ka ne deje tradhetine.

roadrunner
11-12-09, 21:31
Pse moj po naj kesh djemt?


mendimi im eshte se meshkujt tradhtojn me shum, shumica e meshkujve jam gati me i ndrrue femrant me shpesh se corapat , pra edhe pse esht me dashnoren per dore me pa nje me te bukur e len ket e e merr tjetren thjesht "shumica" jan :twisted:

emine
28-01-10, 16:08
valla me hy rend e me lexu titujt e temav,ta ha mendja qe popull i huaje qe ka msu shypen ne kurse gjindet kendej,,,veq hajte po ju lo rahat tradhtoni qetu derisa t'muni me hanger ne t'zeze, se dikure soset:biggrin:

Fshatari
28-01-10, 16:19
Mos kqyrni ēka bajne te popujt tjere! e kane zakon me trathetue njani tjetrin!
ky shemtim nuk asht i pranishem te populli shqiptar se ketu trathetia paguhet me koke, siē e dini edhe ju vete! Pra nuk jane trathetar asnjera gjini! Bile kete t'mire e kemi...!

emine
28-01-10, 17:09
kush ora lige ke qeky qe ma qoi ket reputacije,po kan e qita me ba be qe se ka tradhtu grujen mara hahahhhahhahhahhahha
jau hangert ora lige kryte,po qka ma dhate reputacijen e kuqe :biggrin:Cila gjini tradhton me... (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1860806#post1860806)28-01-10 17:04se une per veti kurre nuk e kam trathetue gruen! Jo qe m'kane mungue rastet po nga besnikeria(fjala e dhene) nuk e kam ba!

LaDy_Diaspora
21-07-11, 15:58
Dashurinė e trajtojnė nė tė njėjtėn mėnyrė, si meshkujt, ashtu edhe femrat. Dy palėt janė kontribues pothuaj tė njėjtė pėr sa i takon transparencės nė marrėdhėniet dashurore. Prirja pėr t’u yshtur nga tė ndaluarat nuk pėrjashton asnjėrin nga tė dy partnerėt. Edhe pse janė meshkujt ata qė mė sė shpeshti akuzohen pėr tradhti, as femrat nuk mbesin tepėr prapa. Anketat tregojnė se 60% e meshkujve dhe 55% e femrave, tė paktėn njė herė, kanė mashtruar partnerin e tyre.

Natyrisht, kėto janė tė dhėna pėr vendet perėndimore, pėr tė mos menduar askush se edhe nė vendet e tjera ėshtė e njėjta situatė. Arsyetimi mė i shpeshtė i femrave ėshtė se partneri nuk u kushton vėmendjen e duhur. Ndihen sikur merren pėr tepėr tė sigurta. Pėr femrat, mungesa e komunikimit domethėnė mungesė e intimitetit dhe kėnaqėsisė me lidhje, thotė kėshilltarja pėr lidhje, Terri Orbuch.


Nėse ndiheni tė palumtur dhe tė pakėnaqur nė lidhje, ka mė shumė tė ngjarė qė do ta kėrkoni fatin gjetiu, thotė ajo. Pas kėsaj, rastet pėrsėriten vazhdimisht: duke filluar nga kolegu i pashėm deri te fqinji tė cilin e takon ēdo mėngjes derisa shkon nė punė.
Por, ekzistojnė edhe arsyetime tė tjera pėr tradhti, duke filluar nga “mėrzia” nė shtrat, deri te dėshira pėr tė panjohurėn.


Kėrkojnė lumturinė gjetiu
Grindjet e pandėrprera pėr ēdo imtėsi nuk janė aspak tė kėndshme, prandaj me siguri partneri do ta kėrkojė lumturinė gjetiu, te dikush qė e kupton mė mirė. Njė mosbesim dhe vėshtirėsi tė tilla ēiftet mund t’i evitojnė duke pėrmirėsuar komunikimin e ndėrsjellė.


Hakmarrja, po apo jo
Pasi qė gruaja e zė burrin “me pelė pėr dore”, shpesh mund tė mendojė se edhe ajo ka tė drejtė qė t’ia kthejė me njė masė tė njėjtė. Seksi pėr shkak tė hakmarrjes ėshtė edhe njė arsye pėr tradhti bashkėshortore. Por, edhe pse kjo mund tė ofrojė njė kėnaqėsi dhe lehtėsim tė pėrkohshėm, ndjenja e lėndimit nuk largohet, por me tė paraqiten edhe probleme tė tjera. Mė i mirė ėshtė shkurorėzimi.


Faji i gjeneve
Edhe pse shumė femra nuk janė tė gatshme qė ta pranojnė kėtė teori, shkenca ka treguar se disa meshkuj e kanė “gjenin”, i cili ua pamundėson qė tė jenė tė pėrafėrt me partneren, gjė qė len vend pėr pabesi. Por, mund tė ekzistojė edhe njė shpjegim mė i thjeshtė, disa meshkuj thjesht duan qė tė shohin “diē tė re”.

Giovanni
21-07-11, 16:00
Dy palet njesoj ... se aj mashkull qe po tradhton nje grau po e tradhton m enje femer e ne ate raste ajo femer po e tradhton nje mashkull tjeter andaj kjo far tradhtija mendoj se eshte nje singjire ...;;)

winona
07-08-11, 12:35
..99 perqind..burrat i tradhtojn bashkshortet e tyre...

Kalimero
07-08-11, 12:36
..99 perqind..burrat i tradhtojn bashkshortet e tyre...

po tibe,me burra kur s'tradhtojna :biggrin:

Hajra
07-08-11, 13:01
..99 perqind..burrat i tradhtojn bashkshortet e tyre...


...gabim je jo 99 po rrumullak 100%, kuptohet prej atyre qe kan potencial hahahah...

winona
07-08-11, 15:31
...gabim je jo 99 po rrumullak 100%, kuptohet prej atyre qe kan potencial hahahah...
E per ate 1% e burrave qe si tradhtojn grat arsyeja eshte...jane te mvarur prej grave matrelisht..ose frika prishjes vizes..mund me ndodhe qe nuk ju funksionojn genjeshtrat aq etj...

winona
07-08-11, 15:33
po tibe,me burra kur s'tradhtojna :biggrin:
Ka raste qe edhe me burra tibe tradhtojn ...por shumica me vasha te reja (te pamartuara)kam ndigjue burrat se i mashtrojn ma leht...

Hajra
07-08-11, 16:59
......mendoi qe saktesisht nuk do te mund ta dime se cila gjini eshte me "tradhtare", kryesorja eshte qe ky fenomen ka egzistu dhe do te egzistoi gjithemone.Njeriu gjithesesi eshte tradhetar shikuar nga ky aspekt, ose do ta tradhetoi te dashurin/en dhe do te shkoi me ate qe ia don shpirti, ose nuk do shkoi dhe tradheton shpirtin e tij.

Askush nuk munde te jete i sigurte ne tjetrin sepse askush nuk eshte 100% i sigurt as ne veten, prandaj

Oqeani
07-08-11, 17:46
Ka raste qe edhe me burra tibe tradhtojn ...por shumica me vasha te reja (te pamartuara)kam ndigjue burrat se i mashtrojn ma leht...


Pse nuk thuani : Ato lakmojne me shume pas te martuave !

Oqeani
07-08-11, 17:47
Nuk dihet se ka sa shkon " pasuli" !

winona
07-08-11, 20:06
Pse nuk thuani : Ato lakmojne me shume pas te martuave !
Se theme..s'mundem ta them..se nuk e besoj se femrat i lakmojn kurr me shume burrat e martuem..