PDA

View Full Version : A ėshtė Skėnderaji qytet me patriotizėm?


lolasito
28-04-04, 20:26
jeoni mendimin

lolasito
28-04-04, 20:29
po po po 8) krejt krala jeni

HakerI_SK
22-05-04, 18:01
Ai Bre mu ba Lufta te part i ki :arrow:

vushtrria
22-05-04, 18:34
pershendetje juve se a eshte skenderaj me patriotizem une mendoi se si te gjitha qytetet tjera shoki as ma shum as ma pak

me nderime vushtrria

XXL
21-10-04, 09:34
O Skenderaj eshte se mose te ishte Skenderaj sote ishine shkijet hale ne kosove me vjen keq.

Krokodilli
21-10-04, 17:51
Skenderaj nje qytetz ne mesin e Drenices,,,, trimat burrat e vertet jan aty... ju pershendes

aferdita
21-10-04, 19:37
te gjithe kan bere diqka qe te largohen serbet, jo vetem skenderajt

Buli_00
25-10-04, 00:37
Skėnderajt, sikurse edhe e tėrė Kosova, sikurse edhe tė gjitha fshtrat dhe lagjet e Kosovės, dhe jo vetėm tė Kosovės, nė kufinjtė egzistues, ishte dhe ėshtė KALA e madhe e rezistencės sonė kombėtare, ama pa ndonjė veqanti nga ato KALA tė shumta tė hapėsirės sonė kombėtare.

Njė proverb i lashtė thotė: " Filozofia e vlerės nuk ndėrtohet e as nuk pasurohet duke i dhanė vlerėn mė tė madhe nuses sate. Tė tjerėt kan nuse edhe mė tė mira, por ti si ke parė ato, sepse tė tjerėt i shijojnė bukuritė e tyre".

Prandaj, do ti thosha secilit qė merr pjesė nė kėtė Forum, natyrishtė tė ēmuar dhe shumė tė respektuar, se asnjė lloj vlere nuk do mund tė ngritet apo pasurohet duke shkelur mbi vlerat e tjera. E kam fjalėn pėr vlerat qė kan ēmim dhe qė ēmohen.

Edhe Barbaroza, me shakat e saja tė buta dhe tė lezetshme, sikur gabohet kur gjysmėn e popullatės sė Ferizajit e ban magjup. Unė e kuptoj stilin dhe sarkazmėn artisike tė saj, natyrishtė edhe kam respekt, ama, kam pėrshtypjen se njė gjuhė e tillė e tė shprehurit tingullon si ofendim edhe pėr vetė tė respektuarėn tonė tė nderuar.
Ne, po tė donim, mund tė flasim edhe pėr Prishtinėn e edhe pėr Mitrovėcen, apo edhe pėr ndonjė qendėr tjetėr urbane tė Kosovės, ku ka dhe bėhen pėrshesh, nė pėrzierje, magjup, ama jo magjup pėr nga ngjyra dhe raca, magjup pėr nga niveli i edukatės, i shkollimit, i kulturės..., politikės, sidomos tė politikės.

Krejtė kėsaj, disi i kam rėnė shpejtė e shpejtė, vetėtimthi, ama do t'ju lusja pėr mirėkuptim. Jam krejtėsishtė i lirė, pra nuk kam dhe nuk bartė ngarkesa, tė asnjė lloji.

Pėrshėndetje dhe respekt, pėr tė gjithė vizitorėt dhe anėtarėt e dardania.de.

kosovari1
28-10-04, 16:30
Skenderaji qyteti me patriotat me te medhenj qe ka pas kosova ndonjehere,,, ju pershendes

Gjumashja
29-10-04, 08:55
Skenderaji qyteti me patriotat me te medhenj qe ka pas kosova ndonjehere,,, ju pershendes
:wink: :wink:

experti_lu
20-01-05, 11:42
une mendoj se SKENDERAJ eshte vend i patiotizmit,por ja qyteti ma patriot ne viset shqipetre...sepse shqipetaret kan bo gjithmone lufera jo vetem kete lufte!!
nuk idetifikohet qyteti me nje lufte por me te gjitha lufterat..
-besoj se po e kuptoni domethenjen e keti txti-t tim-

Agroni22
20-01-05, 21:00
SKENDERAI -mundemi me than qe oshte qyteti qe ka vuajtur ma se

shumti gjat luftes se fundit por me than a oshte qyteti ma patriotik kete ma se miri e din HISTORIA.

Krokodilli
24-01-05, 11:31
une mendoj se SKENDERAJ eshte vend i patiotizmit,por ja qyteti ma patriot ne viset shqipetre...sepse shqipetaret kan bo gjithmone lufera jo vetem kete lufte!!
nuk idetifikohet qyteti me nje lufte por me te gjitha lufterat..
-besoj se po e kuptoni domethenjen e keti txti-t tim-


ESHTE E VERTET SE SHQIPETARET GJITHMON KAN BA LUFTA,, POR GJITHMON NE HISTORIN SHQIPTARE PATRIOTAT MA TE MEDHENJ I KA PAS DRENICA,, E SKENDERAJI ESHTE ZEMRA E DRENICES,,
PREJ SHABAN POLLUZHES SHOTE GALICES E SHUM E SHUM MOS TI PERMENI TE GJITH SE PO ME NXAN FAR TAKSIRATI,,

POR KOSOVA NE PERGJITHESI PA DALLIME GJITHMON NE HISTORI KA PAS PATRIOTA PA DALLIME KOSOVA LINDORE VERIORE JUGOVE QENDRORE..
JU PERSHENDES

Arb
25-01-05, 04:00
Skenderaj?

Patriotizem?

Shkruhet keshtu... shkruhet...

experti_lu
30-01-05, 21:22
krokodilli pajtohem se ata patriot se i permende ti e mertiojne gjdo lavdate.
por nese shkone pake ma large ne historine se shqipetarve te del se SHKODRA eshte vendi ma patriot ne shqiptari,skenderaj.drenica jen vende te patriotizmit por jo dhe vendi ma partiot ne viset shqipetare keshtu mendoj une dhe tregojne faktet shekullore.

mesazheri
17-08-05, 14:19
Skenderaj eshte qyteti qe e ka ruajtur patriotizimin edhe ne kohet moderne kur te gjithe kane zaptuar nje vend te mire pune, nje shtepi komode dhe te kendshme. Ata luftuan dhe shkaterruan edhe ate prosperitet modest qe kishin krijuar, vetem per shkak te ceshtjes kombetare

Zero Cool
11-05-06, 10:38
Po kjo eshte nje pune e thjesht, shiko strukturen e popullsise (nacionale) dhe do te verehet fare lehte se cili vend eshte patriot, ketu po mendoj ne vendet e okupuara si Kosova pjese te Maqedonise dhe Lugines se Presheves.
Vetem nje Krahasim te vogel: Skenderaj dhe Gjilani psh ! Si thoni ju ?