PDA

View Full Version : nje panter


loli9
06-06-04, 14:13
nje panter eshte ulur ne prehrin tim
nuk luan vetem vezhgon
e turbulluar shpirtin tim
vezhgon me vemendje cdo veprim
kerkon te zbuloj per ke qan shpirti im

ah moj panter do ikesh nje her
vezhgo ate qe nuk po bej
degjo ate qe do te them
ne shpirt e kam fshehur
posht nje mije mendimeve
ate qe tashm,e e quaj zemren time

nje panter po vezhgon e as gje nuk kupton
me syt e zi ajo po kerkon
kerkon ne jete nje dit te lehte
kerkon ne veprime nje gjest pa mundime
kerkon ne sy ate ndjenje qe don ty

mos valle dashuri nje shkemb
i motshem !!!
ku nje her pantera e etur si vera
kush ber folen .
aty mbi ate kersh
ku ti nje her qebdroje
panteren time e kam ven per roje

aty ku dhe moti eshte i rende si loti
aty do rrij pantera edhe sot mot moti .

loli9
07-06-05, 20:34
e kerkova mes njemij mendimesh
e deshirova ne mes njemije shkrimesh
e adhurova ne mes nje mij zotesh
e deshperova me tonellata lotesh
e desha me shum se vetveten
por e harrova qe e kisha nje kat me siper.