PDA

View Full Version : Ē'ka mendoni,cila ndjenjė e bėn njeriun me te fuqishem dhe c


dita girl
17-06-04, 13:12
Se pari ju pershendes te gjitheve,pasi qe une jam nje anetare e re ketu,dhe shpresoj qe do kaloni mire me mua,....gjithashtu desha te ju bej nje pyetje:cila eshte ajo ndjenje e cila e ben njeriun me te fuqishem,dhe cila eshte ajo e cila e ben njeriun te ndihet i dobet!!...ju falemnderit!!!

VARDARI
17-06-04, 13:52
-Shum teme interesante dita
Mua me bene te fuqishem kur kam besim nne vetveten dhe keshtu jam i sigurt ne veprim.Pra kjo ndjen e siguris me bene te fuqishem.

Shum lehte arihet kjo ndjen po ju them si te veproni ne ndonje situat te komplikuar nese ndjeheni te pa fuqishem vetem perseritni me vete shehadetin dhe ju siguroj se dot keni ma shum vetebesim ne vetveten
Ju pershendes

dita girl
17-06-04, 14:33
Te falemnderit VARDARI qe u inkuadrove ne kete teme,njeherit desha te te falenderoj edhe per keshillen tuaj!

Murgesha
22-06-04, 09:31
Pershendes autoren e kesaj teme dita girl.
Ndjenja qe me ben te fuqishme eshte dashuria per njerezit. Ajo qe do te me bente te dobet eshte mosbesimi ne njerez. Nese e ka dikush ket ndjenje mosbesimin per mua ai njeri eshte i mjere.

dita girl
24-06-04, 15:38
Edhe une te pershendes Murgesha,dhe flm. per mendimin tuaj!!!

Vera
24-06-04, 19:53
Pershendetje

Cka mua me ben te fuqishme eshte Bota dhe cka me ben te dobet eshte Bota.

E thash kete se Bota eshte ajo qe na ben te lumtur se perse e jetojm dhe i shijojm gjerat e bukura te saj, kurse Bota eshte ajo qe e jetojm dhe i shijojm gjerat e keqija te saj

,,,,,,,Vera

Barbaroza
24-06-04, 20:24
Cdo gje e bukur,si ne familje,shoqeri,miq,vendlindje ,te ben te kesh vullnet te jetosh i fuqishem.Perkundrazi,nese ne familje te mungon dikush,nese nuk ke shoqeri te sinqerte,nese je larg vendlindjes dhe jeton me mall te saj,atehere ,nuk do te kesh edhe aq vullnet dhe do ta ndjesh veten te pafuqishem qe te mirat e jetes t'i presesh dhe t'i perjetosh ashtu siq duhet!

Loloku
25-06-04, 12:54
Motivi te jep shtytjen dhe energjine per te arritur gjithcka te deshirueshe dhe e kunderta demotivimi!

Loqki
26-06-04, 15:06
pėrshėndetje juve

Ndjenja qė mė bėn tė FUQISHĖM nė jetė ėshtė

NJĖ FJALĖ E SHKURTĖ DHE E THJESHTĖ (po me vlerė qė nuk zavėndsohet me diqka tjetėr pėr mendimin tim) QĖ MĖ THOT DIKUSHĖ MUA

Ndjenja qė mė bėn tė ndihem i DOBĖTĖ

zakonishtė VUAJTJET e tė TJERĖVE i pėrjetoj shum ngatė veti, e nė kėto raste jam i dobėtė ose than shkurtė jam i NDISHĖM shumė

turisti
30-07-04, 18:19
Tung,tung.Ja erdha edhe une pas plot muajve....Keshtu,asnji ndjenje nuk me ban te fuqishem sepse po bazona qe njeriu duhet m'i frenue deshirat e veta,a ndjenje e cila me ben te ndihem i dobet eshte konstatimi se sa jemite vegjel nen yjet...a mendojme se jemi DIKUSHI. :P :P :P :P

Gentiani
30-07-04, 18:43
Njerėzorja pėrbrenda vetė njeriut ėshtė ajo e cila e bėnė njeriun tė fuqishėm dhe tė papėrkulshėm! vehtė mungesa e saj e bėnė njeriun tė pafuqishėm, tė dobėt dhe tė pėrkulur ndaj ēdo gjėje qė e rrethon...

Loloku
30-07-04, 23:15
edhe njere me shkurt>

Besimi ne veteveten ėshtė motivi mė inkurajues i forcės personale dhe

Besimi i tepruat jashtė vetvetes ėshtė dekurajues dhe paraqet dobėsinė personale.

dita girl
12-08-04, 10:55
edhe njere me shkurt>

Besimi ne veteveten ėshtė motivi mė inkurajues i forcės personale dhe

Besimi i tepruat jashtė vetvetes ėshtė dekurajues dhe paraqet dobėsinė personale.

Ju pershendes te gjitheve,dhe gjithashtu ju falenderoj per pergjigjet tuaja,te them te drejten te gjitha mendimet tuaja ishin me vlere,sepse te gjitha ato mendime qe keni cekur jane shkaqe te cilat njeriun e bejne te ndihet i fuqishem dhe anasjelltas,por mbi te gjitha mendimi i Lolokut me duket mė me vend(sipas mendimit tim),.........tung edhe nje here!

Loloku
19-08-04, 12:23
Flm Dita...
Edhe vleresimi juaj e bene edhe me te qendrueshem mendimin tim!

emine
19-05-08, 14:59
Se pari ju pershendes te gjitheve,pasi qe une jam nje anetare e re ketu,dhe shpresoj qe do kaloni mire me mua,....gjithashtu desha te ju bej nje pyetje:cila eshte ajo ndjenje e cila e ben njeriun me te fuqishem,dhe cila eshte ajo e cila e ben njeriun te ndihet i dobet!!...ju falemnderit!!!


Dashuria:dihet se te qone per Han

Humbja:kure humbish njerzit qe i do ndihesh e zbrazt e dobte e pafuqishme

teutaA
20-05-08, 03:00
Se pari ju pershendes te gjitheve,pasi qe une jam nje anetare e re ketu,dhe shpresoj qe do kaloni mire me mua,....gjithashtu desha te ju bej nje pyetje:cila eshte ajo ndjenje e cila e ben njeriun me te fuqishem,dhe cila eshte ajo e cila e ben njeriun te ndihet i dobet!!...ju falemnderit!!!

me te fuqishem-eksperienca me jeten

te dobet- varsia nga te tjeret

Naki
20-05-08, 11:00
Dėshira,vullneti,qasja pėr tė ecur pėrpara-Motivacioni ėshtė ēelsi ēė bėnė njeriun mė tė fuqishėm pėr kunder sfidave.


Mos Vullneti,dembelia,mbyllja e rrugėdaljes,pesimizmi i tepruar-Demotivacioni ėshtė dryri ēė bėnė njeriun tė pafuqishėm.

Jana
29-05-08, 23:27
Me te fuqishem me be vetbesimi qe kam tek vetje.....Dashuria per te tjeret.....rrepekti qe te tjret kan per mua.....etj...

Me te dobet me ben humja....sidomos ne raste te vdekjes....kur e humbi dikend qe e dua.......

lovely
03-06-08, 18:03
Vetbesimi, karakteri, dashuria......

Dobet, nese humbja ose JO-ja te tremb!!!!:cool:

Domira
04-06-08, 09:37
Njeriun me te fuqishem e ben vetem dashuria.
Kurse urrejtja, e ben njeriun shume te dobet.

DEA
22-08-08, 20:54
Ndjenja e sigurise dhe e perkrahjes bene njeriun shume te fort, kurse ndjenja e e urrejtjes e dobeson ate...