PDA

View Full Version : Si mendoni kur dojn prinedit te ju martojn


Peja
29-06-04, 13:34
Mendoj si vajzat si mashkujt ju ka ndodh te ju thojn prinderit e juaj ta kem gjet nji vajz apo vajzave po don me ardh met lyp dikushi qe se njihni. edhe si keni vepruar qfar ndjenja keni pas kur e keni pa ato ose ate . :?: :?:

Engjellushja
29-06-04, 16:57
Vallah drejt ta them se: Sot ska b vaki ta marton Prinderi Qiken apo Djalin pa deshiren e saj/ tij t pakten pa i pelqyer !! Kesht c nese ndonj exsiston c me zorr i marton Femiun e vet atehere AJ/AJO sesht as Bab e as Nen per mua ! D.m.th: Nena e Baba nese veprojn ashtu, atehere smendojn keq dhe jan t vetdijeshem c e vendosin n vend t mir (por jo pa u pelqyer) sbesoj c ka kesi Prider !! Dhe t gjith c jan t Martuar ashtu, jetojn sot t Lumtur dhe kan Femiiiiii :wink:

Peja
30-06-04, 00:24
Egull mir e ki koha e ali bungut ka kalua po ndodh nga nji her qe thojn prinderit ta kem gjet nji nuse e mendoj nji vajz ta qelin muhabetin osht e mir e osht e vyme e osht e bukur qesi sende mendoj po normal se duhet ta gjej secili fatin e vet ska ma koh me fotografija kur jon martu shyqyr prej zotit qe jemi le ma von hahahaahaahah ti ndoshta me kupton se si mednoj e paskemi mendimin e njejt me vjen mir me duket te gjith mendojn qeshtu si ne .tung pejone

Engjellushja
30-06-04, 06:54
Egull mir e ki koha e ali bungut ka kalua po ndodh nga nji her qe thojn prinderit ta kem gjet nji nuse e mendoj nji vajz ta qelin muhabetin osht e mir e osht e vyme e osht e bukur qesi sende mendoj po normal se duhet ta gjej secili fatin e vet ska ma koh me fotografija kur jon martu shyqyr prej zotit qe jemi le ma von hahahaahaahah ti ndoshta me kupton se si mednoj e paskemi mendimin e njejt me vjen mir me duket te gjith mendojn qeshtu si ne .tung pejone

PO ME LY FATIN E LYP! PO A E GJEN SEEEE HAHAHHAHAHAHAHA
Sesht asgj nese ta gjen Mami e Babi oooooooooo Pejon :wink: se kur te lyp vet.Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii sa probleme ke mi pas . E din ti saveshtir esht t gjesh NJ QIK T MIR T SHTEPIS :wink:

T fala Engjellushja

Peja
30-06-04, 13:35
Veshtir mete vertet e gjet nji vajz qe vyn jon prish te gjitha i ka honger ujku hahahahahaah

lazdrani
30-06-04, 18:49
Jo ore se vajzat jane Dhelprake :lol: :lol: :lol:

turisti
28-07-04, 00:35
Ateherit jam gati per penzion. :wink:

Barbaroza
30-07-04, 10:00
Mendoj si vajzat si mashkujt ju ka ndodh te ju thojn prinderit e juaj ta kem gjet nji vajz apo vajzave po don me ardh met lyp dikushi qe se njihni. edhe si keni vepruar qfar ndjenja keni pas kur e keni pa ato ose ate . :?: :?:

Kjo nuk ndodh ne familjen time :wink:

turisti
30-07-04, 10:31
Pershendetje. Prinderit nuk munden me m martue sepse une jame nga " INKUBATORI ". :P :P :P :P :P :P

nitushe
09-09-04, 18:03
valla jau boj merrne per veti se u shku ajo koha per met martu prindi ma mire tash ja bonem mire e keq ja bojna vetes :wink:

egi
30-08-07, 20:55
ishalla s'me ndodh keshtu

Elina
30-08-07, 21:06
Tash koherat kan derru per fat me mire... Ma merr mendja qe nuk ka prind ne vakt te sodit qe merr vendime pa deshiren tende !!!

gjini
31-08-07, 09:29
Tash koherat kan derru per fat me mire... Ma merr mendja qe nuk ka prind ne vakt te sodit qe merr vendime pa deshiren tende !!!

Elina, nuk ka ikur ajo kohe ende dhe nuk kisha besua se edhe ne kete kohe ka asi njerz qe jon gati ta sakrifikojne femijen e vete e ta martojne me dike qe as ne anderr nuk kishte qene mire te martohen .

Shof raste qe per hire te dokumentacionit per me mund me qendrua ne gjermani apo ne zvicer e diku tjeter martohet burri ne kohe dhe merr vajze te re e cila mundet qika e tij me ken.
pra keto jon kushtet e disa prinderve edhe sot mjerisht ka shum asishj qe e martojne qiken apo djalin per dokumenta .
pasojat jon katasrofike sa gati 90% perfundojne ose me ndarje apo edhe ma keq.
Por e lus secilin dhe secilen qe mos ta baje ate gabim qe do i kushton ne jete.

vuthjanja
15-02-08, 17:30
Ne kete kohe te sodit,ai prind qe mendon per ardhmerin e femijut,nuk guxon te merr vendime te tilla,ka raste qe ben propozime por jo assesi vendime,qe do ta cojne femijun ne gremine,vetem qe ta perfundon nje kapitull te jetes ,se nese ndonje prindi ja pin Zoti mente e don ta marton femijun e vet,ateher femija kurr nuk bane te pajtohet me ate prind,ma mire njeher jo ,se sa tere jeten me vuejtje.

lulja e malsis
15-02-08, 20:08
Mua Nuk Me Ka Ndodh Nje Gje E Till,por Edhe Me Ardh Rasti Me Ndodh,ateher Kish Ardh Me Me Lyp Veq Ai Qe E Du Un,dhe Jam Marr Vesh Une Me Te,se Per Ndryshe Nuk Vjen Ne Shprehje,prindert Mund Te Bejn Qka Dojn,une Nuk Kam Mu Pajtu Kurr Edhe Nuk Marr Dike Qe Ma Impuno Dikush

Rianne
15-02-08, 21:42
Mos ken prind e mi trritun nmal???
jo jo prind e mi e din se skan nevoj me u perzi aq shum njeten dhe nmartesen teme. Mendoj se kan deshir te jam e lumtur une, ma shum jo.

Ata prind qe merren me kto pun, duhet me i pushkatu. Qka ke nket koh me u sill neper KS dhe vende tjera edhe me lyp nuse per djem?? Qfar smutani esht aj qe ja gjeni MAMI nusen?!

Shnetje