PDA

View Full Version : NA TREGONI SA JENI TE KNAQUR DERI NE KET MOSH QE KENI


vushtrria
14-08-04, 12:04
pra pytja eshte si ju kan hecur punet deri me tani a jeni te knaqur me keto qka u ka sjell jeta A JENI NJERI ME FAT DERI TANI NE KETO MOSHA QE I KENI

Murgesha
14-08-04, 12:57
Vushtrria e mire qenka kjo teme. Une jam e kenaqur me moshen time, ani sikur te isha edhe nja 20 vjet me e re kenaqesia do ishte e pafund.
Kam arriturr ato qe kam synuar.
E martuar lumturisht- mendoj!!!
Nene e dashur- besoj!!!
Shoqeri te mire- kam!!!
Rrethi ku jetoj me njehe per te mire- me gezon kjo shume!!!
Ndoshta mund te ishte edhe me mire por kjo qe jam e kam me mjafton.
I falenderohem Zotit qe nuk jam lakmitare se thojne se syri nuk ngopet kurre.

vushtrria
14-08-04, 16:03
MURGESHA gezohem qe jeta ju ka sjell te mira dhe jeni e knaqur ju uroi qe edhe ne te ardhemen te jeni e lumtur me femij dhe familjen e juaj

me nderime vushtrria

turisti
14-08-04, 19:01
Pershendetje Vushtrria. Ketu ku jam,po thojne se jeta fillon kur t'i mbush njeriu 80 vjet.Une kam qene gjithmone i kenaqur ne jete,sepse knaqesijen e kam gjetur ne gjerat jomaterijale,nė tėrfilin,ne imagjinate dhe ne boten time ku nuk ka dallime per njerzit dhe ku njerzit jane meritues te njerzimit.Ēdo mengjez,kur zgjohem, i tham vet-vetes:ej,Turist,ti je gjalle.Ku po doni arsyjen me te madhe per te qene i kenaqur! :P :P :P :P :P

vushtrria
15-08-04, 08:26
turisti ju pershendes

turisti qellimi kryesor gjat jetes eshte knaqsia ju e keni gjetur andaj ju uroi edhe ne te ardhemen qe te ju udheheq knaqsia

me nderime vushtrria

Gentiani
15-08-04, 11:03
Gjithėherė mundet tė ketė qenė mė mirė, megjithėate nė fund fare njeriu duhet tė pajtohet edhe me atė qė ka e kaluar nga jeta, e punės sė fatit nuk i besoj shumė!

turisti
15-08-04, 18:07
Vushtrria,te pershendes si dhe te tjeret dhe ju deshiroj lumturi te perjetshme.Tung. :P

vushtrria
16-08-04, 19:22
turisti shoki jeni i pershendetur edhe nga ana ime shendet e paq ne jet

me nderime

ShEjToNkA
16-08-04, 19:49
Me qenė se njeriu as njė herė s'mundet me konė i kėnaqur 100% me tė arriturat nė jetė. Mirėpo me gjithatė deri me tani ,duke Ju Falenderuara Zotit ,gjithė cka mirė nuk kam drejtė tė ankohėm ,ato tė cilat i kam pas pikė synim i kam arritur dhe jam e kėnaqur me to.

Naki
16-08-04, 20:01
Sa jeni te knaqur me moshen tuaj,fati dhe suksesi :?:

Gjate jetes njeriu kalone ne faza te ndryshme te zhvillimit dhe pjekurise,shkollimit aftesimit per te ushtruare nje profesione pune dhe krijimit te familjes,shoqerise aty ku jetone dhe veprone.
ne kete kontekste duke u angazhuar dhe punuare,po edhe fati dhe fale perendise per kete moshe 36 vjeqare kame nje jete solide,bashkeshorte i lumture,baba i dy femijve i punesuare ,jetoje dhe bashkeveproje ne mergim ne standarde solide Evropjane.
me nderime Naki

vushtrria
16-08-04, 20:19
GENTIANI JU PERSHNDES SHOKI SHENDET DHE TE GJITHA TE MIRAT

vushtrria
16-08-04, 20:21
SHEJTONKA JU UROI QE EDHE ME TUTJE TE JU PERCJELL KY FAT

ME NDERIME

vushtrria
16-08-04, 20:35
naki ju pershendes

dhe gezohem per se tepermi kur degjoi se ne familjen e juaj mbreteron nje harmoni dhe jeni te lumtur ne jet dhe po se pari duhet ti falenderohem zotit e pastaj angzhimit dhe punen e paster qe po bejme une naki ju pershendes dhe ju uroi suksese shendet dhe paq ne familjen tuaj

me nderime

turisti
17-08-04, 20:25
Pershendetje Vushtrria sepse tash e pash selamin tan,tash erdha ksajde-eh,puna e turistit... :P :wink:

vushtrria
20-08-04, 13:07
flm turisti gjithashtu ju pershendes

me nderime

turisti
21-08-04, 16:11
:P :wink:

vushtrria
24-08-04, 12:52
pershendetje te gjithve

tani do flas pak per vehten time pra deri ne ket mosh qe kam i falenderohem allahut qe se pari me dha shendetin e tani ma pagoi mundin deri tani qka kam ber si njeri familjar qendroi gjithmon pran kerkesave te familjes sime dhe mundohem ti knaqi si ata deshirojne fal punes sime te ndershme deri tani qe e kam ber ku eedhe atu eshte kanaqesia ime kryesore edhe sa i perket qeshtjes kombetare edhe atu jam mundue ne at takatin sa kam pas mundesi kam nje rreth te gjer shoqerie.

me nderime vushtrria

REXHAIL_KUMANOVA
24-08-04, 16:13
VALLAHI DERI SA JAM KAN NE AMERIKE JAM KNAQ E TASH KTU JO ....

vushtrria
25-08-04, 16:54
REXHAIL KUMANOVA JU PERSHENDES ben ben edhe ketu mos u ftof ahaahaha

me nderime vushtrria

valdet kelmendi
07-09-04, 06:30
pra pytja eshte si ju kan hecur punet deri me tani a jeni te knaqur me keto qka u ka sjell jeta A JENI NJERI ME FAT DERI TANI NE KETO MOSHA QE I KENIpote them te drejten zonjush un jam i kenaqur ashtu besoj qe mundt ma mir po nje gje me mungon vendlindja ime sa i perket lumturis ne dashuri jam i kenaqur dhe shpresoj qe te vazhdoj keshtu

vushtrria
07-09-04, 19:03
pra pytja eshte si ju kan hecur punet deri me tani a jeni te knaqur me keto qka u ka sjell jeta A JENI NJERI ME FAT DERI TANI NE KETO MOSHA QE I KENIpote them te drejten zonjush un jam i kenaqur ashtu besoj qe mundt ma mir po nje gje me mungon vendlindja ime sa i perket lumturis ne dashuri jam i kenaqur dhe shpresoj qe te vazhdoj keshtu

valdet ju pershendes dhe ju uroi edhe me tutje lumturi e knaqesi me familjen, vendlindja na mungon te gjithve por qka ti bejshe zoteri edhe keshtu po bejka po bejka

ju psershendet zoteriu vushtrria

turisti
07-09-04, 19:06
:?: :wink:

nitushe
08-09-04, 17:06
Jam e kenaqur deri ne nje mas veq tash e knena shpresoj qe edhe ma shume :P

dr1ta
08-09-04, 22:25
Nuk jam e knaqur shum, kerkoj gjith ma shum :) syni njeriut nuk ngihet asnjeher :shock:

Naki
22-04-05, 15:37
pershendetje te gjithve

tani do flas pak per vehten time pra deri ne ket mosh qe kam i falenderohem allahut qe se pari me dha shendetin e tani ma pagoi mundin deri tani qka kam ber si njeri familjar qendroi gjithmon pran kerkesave te familjes sime dhe mundohem ti knaqi si ata deshirojne fal punes sime te ndershme deri tani qe e kam ber ku eedhe atu eshte kanaqesia ime kryesore edhe sa i perket qeshtjes kombetare edhe atu jam mundue ne at takatin sa kam pas mundesi kam nje rreth te gjer shoqerie.

me nderime vushtrria


Respekt Zt. Vushtrria

Naki
09-07-05, 17:26
pra pytja eshte si ju kan hecur punet deri me tani a jeni te knaqur me keto qka u ka sjell jeta A JENI NJERI ME FAT DERI TANI NE KETO MOSHA QE I KENI

Flaka_1
10-07-05, 00:51
hmmm sa pyetje me vend dhe pak ca e veshtire
une mendoj se nuk ka njeri te knaqur ne kete bote
njeriu gjithe here kerkon shume e me shume
mendoj se knaqesia me e madhe per njeriun eshte shendeti
falenderoj Zotin dhe nderoj prinderit qe me kan fal
1)shendetin e plote
2)mendjen e shendosh
3)bukurin e hatashme
po qe se njeriu posedon keto veti ateher duhet vetem kujdes dhe dal
nga da dal do ti arrij te gjitha qka ai deshiron
( pika pika mbushet pusi)
une deri me tani jam e knaqur me te gjitha qka ja kam arrit deri me tani
dhe jam nga ato qe kur planifikoj nje gje gjithehere ja dal me sukses
kur te ja mesyj e qkyj :lol:
pra jam e lumtur me jeten me moshen
te gjitha qka kam dasht edhe i kam arrit
nuk me duhet me shume diqka
kam nevoj per durim
se ka ardh momenti ta marr ne shenjester
shokun e jetes
(jam mbreteresh pa kuror) :lol:

Stuhia
10-07-05, 01:21
hmmm sa pyetje me vend dhe pak ca e veshtire
une mendoj se nuk ka njeri te knaqur ne kete bote
njeriu gjithe here kerkon shume e me shume
mendoj se knaqesia me e madhe per njeriun eshte shendeti
falenderoj Zotin dhe nderoj prinderit qe me kan fal
1)shendetin e plote
2)mendjen e shendosh
3)bukurin e hatashme
po qe se njeriu posedon keto veti ateher duhet vetem kujdes dhe dal
nga da dal do ti arrij te gjitha qka ai deshiron
( pika pika mbushet pusi)
une deri me tani jam e knaqur me te gjitha qka ja kam arrit deri me tani
dhe jam nga ato qe kur planifikoj nje gje gjithehere ja dal me sukses
kur te ja mesyj e qkyj :lol:
pra jam e lumtur me jeten me moshen
te gjitha qka kam dasht edhe i kam arrit
nuk me duhet me shume diqka
kam nevoj per durim
se ka ardh momenti ta marr ne shenjester
shokun e jetes
(jam mbreteresh pa kuror) :lol:


Kam ndegjuar se ne Dardani sapo ti arrijsh 1000 shkrime te japin titullin Mbreteresh.
Forca oj Flaka, shkruaj sa me shpejt dhe te hjeket meraku per Kurore. :lol: :lol:

Kupid
14-07-05, 23:02
nje dit e keqe ka fshi krejt.

Flaka_1
15-07-05, 16:28
hmmm sa pyetje me vend dhe pak ca e veshtire
une mendoj se nuk ka njeri te knaqur ne kete bote
njeriu gjithe here kerkon shume e me shume
mendoj se knaqesia me e madhe per njeriun eshte shendeti
falenderoj Zotin dhe nderoj prinderit qe me kan fal
1)shendetin e plote
2)mendjen e shendosh
3)bukurin e hatashme
po qe se njeriu posedon keto veti ateher duhet vetem kujdes dhe dal
nga da dal do ti arrij te gjitha qka ai deshiron
( pika pika mbushet pusi)
une deri me tani jam e knaqur me te gjitha qka ja kam arrit deri me tani
dhe jam nga ato qe kur planifikoj nje gje gjithehere ja dal me sukses
kur te ja mesyj e qkyj :lol:
pra jam e lumtur me jeten me moshen
te gjitha qka kam dasht edhe i kam arrit
nuk me duhet me shume diqka
kam nevoj per durim
se ka ardh momenti ta marr ne shenjester
shokun e jetes
(jam mbreteresh pa kuror) :lol:


Kam ndegjuar se ne Dardani sapo ti arrijsh 1000 shkrime te japin titullin Mbreteresh.
Forca oj Flaka, shkruaj sa me shpejt dhe te hjeket meraku per Kurore. :lol: :lol:

he heee stuhia kur e kam marr une qmimin per shkrim ti atehere sa ke filluar ti theksojsh shkronjat e alfabetit :lol: :lol: :lol: :shock:
po ti stuhi me paske keqkuptuar pyetjen
tjera here koncentrohu e lexoje me vemendje ok :?: :?: :wink:
flaka

Flaka_1
15-07-05, 16:29
nje dit e keqe ka fshi krejt.

qka qka :?: :?: ]
nuk te kuptova :?:

e_martumja
16-07-05, 20:18
pra pytja eshte si ju kan hecur punet deri me tani a jeni te knaqur me keto qka u ka sjell jeta A JENI NJERI ME FAT DERI TANI NE KETO MOSHA QE I KENIPersonalisht po edhe pse jeta i ka cdoher do brenga por me lehtsi po i kaloj sepse jam nje person me durim dhe mendoj me durim dhe me vullnet arrit gjithcka, kurse me gutje fill qe humb kohe dhe nervezohesh dhe ne fund perseri je te fillimi i problemit apo brenges.

Cdo mosha e ka knaqsijen e veta.

Murgesha
16-07-05, 20:22
Mė se e kėnaqur jam me moshėn time.
Po shof pleqėrinė kah po ma ngjet pėr fyti ēdo ditė e mė shumė, dhe normal qė ka edhe mė keq, po kėnaqem. :lol:

Vranina
16-07-05, 20:28
Une ne qeto 100 vitet e para, jo hiq, me von qka bahet mbetet te shpresojme.

Jana
17-12-09, 12:23
Deri en ket mosh,nuk kam pas ndonje perballje shum t'veshtir n'Jet...kan qen s'fida te tejkalushme...

Si t'them...Nese kthej koken pas dhe sho Jeten time...

Kryesisht sho,momente t'mira ne Familje dhe Shoqeri....sho ato c'mendurit e shkolles se meseme...dalejt ..pushimet...etj...

Nuk jam e knaqur vetem me faktin qe akoma s'kam mujt me punu ne Profesjonin qe kam dhe qe e du shum...

elvio
17-02-10, 10:39
hmmmmm

duke mos qene i pamundur te shmang baticat e zbaticat e natyres me ligjet e saj,ka caste qe ndihem i demoralizuar,por njekohesisht me vjen morali rrufeshem qe me ben te ndihem me optimist duke kujtuar qe jeta vazhdon e me duhet pune e perkushtim nga drejt c,do furtune e sfide

deri diku jam i kenaqur mjaft do them ,por ka edhe me mire

Makresh
17-02-10, 11:29
1 . . . . . . | . 10

~AnnA~
17-02-10, 13:14
Boll e kenaqur deri me tani..Por, sado mire ka dhe me mire...

Idila
17-02-10, 13:18
1 . . . . . . | . 10
Makresh, a ma sqaron pak kėtė? :biggrin:
Edhe unė sikurse ky njėri veē njė pikė mė lart. :-)

Makresh
17-02-10, 14:43
Makresh, a ma sqaron pak kėtė? :biggrin:
Edhe unė sikurse ky njėri veē njė pikė mė lart. :-)


U inspirova pi tivis, kur pi ja lshoj zonin n'kup t'qilles :tongue: :biggrin:

Murgesha
17-02-10, 16:19
Vushtrria e mire qenka kjo teme. Une jam e kenaqur me moshen time, ani sikur te isha edhe nja 20 vjet me e re kenaqesia do ishte e pafund.
Kam arriturr ato qe kam synuar.
E martuar lumturisht- mendoj!!!
Nene e dashur- besoj!!!
Shoqeri te mire- kam!!!
Rrethi ku jetoj me njehe per te mire- me gezon kjo shume!!!
Ndoshta mund te ishte edhe me mire por kjo qe jam e kam me mjafton.
I falenderohem Zotit qe nuk jam lakmitare se thojne se syri nuk ngopet kurre.

Eh qysh po shtohen edhe kto vite bre, tash te isha 25 vjet me e re isha kon e knaqt dhe e shashtrist!

Ato te tjerat ende jan qysh i kam thon para gadi 6 viteve ha,hahaahahahahahahaahah

speci
18-02-10, 10:09
bereqat versun prej zanati edhe prej takti deri n'kete dakik eshte jo mire po super mire

Oltiana1
18-02-10, 12:47
Deri me tani goxha e kėnaqur , nuk guxoj tė ankohem .

shfletuesi_
18-02-10, 12:54
Kurr nuk eshte boll qy... edhe 1 qike beqaresh e mire po me mungon hahahah :) :tongue: tjerat krejt i kam qy...

doGzona
18-02-10, 12:56
Kurr nuk eshte boll qy... edhe 1 qike beqaresh e mire po me mungon hahahah :) :tongue: tjerat krejt i kam qy...

Ajt se nuk po te mungojka shume gje ......:D

Diana007
18-02-10, 13:02
Hm gjunah eshte me u anku :smile: ..... shum me thon je nje vajze me fat :tongue:

shfletuesi_
18-02-10, 13:04
Ajt se nuk po te mungojka shume gje ......:D

Jo abo nuk eshte ndoj gje e madhe ama eshte gje e madhe per te gjetur idealen nese egziston hahahah :tongue: e cila eshte idealja se dij as vet veq qeshtu i kam degju te tjeret

~AnnA~
24-06-10, 12:41
Boll e kenaqur deri me tani..Por, sado mire ka dhe me mire...

Vertete dhe me mire paska...arrita shkallen per te cilen luftoja, mirepo nga kjo shkalle vrej nje drite me te ndritshme pak me larg...do doja te arri deri atje!!!
Del, qe s'jam kenaqur me kete qe arrita...harrova shpejt luften qe bera per te arrit qellimin...

shfletuesi_
24-06-10, 12:44
...:) Po qka te them nuk eshte keq.

roadrunner
24-06-10, 13:01
mire me thon

Kaqanikasja
24-06-10, 13:04
Me te gjitha deri me sod jam e kenaqur vetem me nje gje jo qe fakultetin e kam nderpre kjo me bren me se shumti edhe pse ne pun jam te gjitha i kam por me veten sjam e kenaqur vetem per fakultetin...

elvio
25-06-10, 22:31
thojne e mira s'ka fund.

s'dua se rreshturi duke e kerkuar ate.
edhe pse batica zbatica-lekundje.
duke pranuar ligjet e memes natyre disi i lekund,por gjithmone duke iu kenaqur arritjeve .

them MIRE.

teutaA
25-06-10, 22:38
hiqqq :mad:

Gentiani
25-06-10, 22:59
hiqqq :mad:

Aty nuk i dihet jetes ti teutaA, ndoshta ne "polluvremen" e dyte tu fillue loja mundesh me dhene gol edhe me shkuar ne avantazh perkunder moshes :tongue: edhe me lene shtrire per shtylle si gjynah dhe as nuk e sheh sa nga i shkoj goli :tongue: , eshte vetem ēeshtje momenti i cili duhet planifikuar dhe 80 % jam i bindur qe vehte faktori njeri mundet ti percaktoje rezultatin final.

Gabimin me te madh qe e bejne njerezit, eshte pikerisht qe bejne krahasimin me te kaluaren! nuk eshte me e kaluara, ajo qe percakton, por eshte e ardhmja ne te cilien duhet te ecet dhe ajo mundet te ndryshohet!

Amina
26-06-10, 20:58
Edhe pak, edhe do te jem e kenaqur :smile:

jadore
26-06-10, 22:50
e cka mbas kenaqesise ...!
..sa di une kenaqesia i takon qastit.. end nuk me ka rastise te takoj dike qe 24 ore te dites, e dite per dite te jetes te jete i gezuar pse eshte i kenaqur nga jeta ..
p.s.
nje keshille , kurr mos u nguteni te arrini finalen e suksesit ne kenaqesine nga ate qe sjell jeta , sepse atehere humb motivi per vazhdimesi ne te jetuar , kenaqesite gjinden nder vite te jetes pe aq sa jetojme e veprojme..

Afrimi_17
26-06-10, 23:48
Po munum me thon mir kur e marrim parasysh nqfar gjendje ekonomike esht ekosova sot .Qfar niveli te arsmimit kena.Qfar niveli kulturor shoqeror.Qfar tradita..Sa hajnia.Korrupsioni..Sa droga ja ka nis mu perdor.Rinia shkun posht spo din ka me ja majt.Veqi PErsonalisht mir. Mu gjend ne mes krejt ktynes sene te paligjshme edhe Te tmerrshme edhe apet mja dal mendoj qe eshte ni sukses i madh per mu edhe per krejt ata qe ja dalin.Se nime njeri ne ks po jeton E spo din ku e ka kryt hiq.E njeri Mi pas syt krejt kfjellt edhe mu mundu me zgjedh apet Sdihet a e zgjedh ni sen tmir se lo mo krejt pluhun syt edhe po mundohemi me bo zgjedhje ,,apet po thom kush ja del me arrit sukses e ka bo ni pun tmadhe ...kur po flas per sukses po mendoj per sidomos..Me kon njeri Qe Ka vler,i arsimum me kultur, i qet i frytshem per familje per shoqri, edhe me pas ni Standart njet ni lumturi qetsi e qishtut.!Amo Seni edhe ma kryesor qe muna me thon eshte edhe perzgjedhja per me vendos per nafaken e jetes Qaj qi e gjon ni femer Serioze per Familje per Jet per bashkpunim per tetonat..Edhe aj e ka bo shum ni pun tmadhe .Qashtut edhe per qika me gjet ni djal tmir...!Dmth.....Situaten ne ks e kisha cilsu si Ne nje liqen me kon veq ni peshk edhe mu mundu me nxon qata ..Kush ka nafak strategji viziion ,kapacitet ja arrit ndoshta ...Qashtut Ne ks per perkrahje nuk bohet fjal veq kush ka ,met njofshum qishtut..Edhe ni FJal per fund Ta perkrahim njoni tjetrin sa ma shum.Flm shum per temen .Klm

e_martumja
06-07-10, 23:13
Ma mire veq zarar qe ben... FLM prej te madhit e deri ata njerz qe me ben te ndihem te lumtur.

teutaA
08-07-10, 18:55
Po munum me thon mir kur e marrim parasysh nqfar gjendje ekonomike esht ekosova sot .Qfar niveli te arsmimit kena.Qfar niveli kulturor shoqeror.Qfar tradita..Sa hajnia.Korrupsioni..Sa droga ja ka nis mu perdor.Rinia shkun posht spo din ka me ja majt.Veqi PErsonalisht mir. Mu gjend ne mes krejt ktynes sene te paligjshme edhe Te tmerrshme edhe apet mja dal mendoj qe eshte ni sukses i madh per mu edhe per krejt ata qe ja dalin.Se nime njeri ne ks po jeton E spo din ku e ka kryt hiq.E njeri Mi pas syt krejt kfjellt edhe mu mundu me zgjedh apet Sdihet a e zgjedh ni sen tmir se lo mo krejt pluhun syt edhe po mundohemi me bo zgjedhje ,,apet po thom kush ja del me arrit sukses e ka bo ni pun tmadhe ...kur po flas per sukses po mendoj per sidomos..Me kon njeri Qe Ka vler,i arsimum me kultur, i qet i frytshem per familje per shoqri, edhe me pas ni Standart njet ni lumturi qetsi e qishtut.!Amo Seni edhe ma kryesor qe muna me thon eshte edhe perzgjedhja per me vendos per nafaken e jetes Qaj qi e gjon ni femer Serioze per Familje per Jet per bashkpunim per tetonat..Edhe aj e ka bo shum ni pun tmadhe .Qashtut edhe per qika me gjet ni djal tmir...!Dmth.....Situaten ne ks e kisha cilsu si Ne nje liqen me kon veq ni peshk edhe mu mundu me nxon qata ..Kush ka nafak strategji viziion ,kapacitet ja arrit ndoshta ...Qashtut Ne ks per perkrahje nuk bohet fjal veq kush ka ,met njofshum qishtut..Edhe ni FJal per fund Ta perkrahim njoni tjetrin sa ma shum.Flm shum per temen .Klm

te lumt :smile:

tipi engjellor
09-07-10, 13:38
po deri diku jam i knaqur po normal sa te shkon mosha priten dite edhe me te veshtira ndoshta edhe obligime me te shumta po te kisha qene tani ja 10 vite me i ri ndoshta do te i kisha shfrytzu me mire.

Qika^Me^Kule
26-07-10, 19:37
E knaqne deri max..... bre......:cool: